PDA

View Full Version : Колко години ще има вредно влияние..



mrysnika
03-21-2011, 22:12
около Фукушима заради радиацията ? Като с Чернобил ли ще е или.. ? До 50-60 години ще бъде ли опасно за хората да живеят там ?

Red_Hair
03-22-2011, 11:25
ами тази радиация продуцирана след взрива във Фукушима може би поради по-съвременните мерки за безопастност,доколкото може да има ограничение на разпростравяването на радиацията,защото това представлява в по-голямата си част гама лъчи,които са с много висока честота и малка дължина на вълната,което ги прави почти невъзможни за спиране,за такива поражения като в Чернобил едва ли може да се говори,но със сигурност ще има такива,макар и не преки тук заради разтоянието от Япония,но косвени опрделено,а за бликите до това населено място,обитаеми области,радиацията ще се отрази върху живите организми,вече ако не се лъжа в новините казаха че са засекли над 1000 пъти йонизираща енергийност в рамките на 20тина километров радиус от мястото на взрива

producenta
03-23-2011, 20:14
като приключи всичко ще може да се каже моля се да не стане нещо по-лошо

Mario95
03-23-2011, 20:31
Спокойно народе няма какво да се случи.Това се нарича всяване на ПАНИКА!!! Невероятно е колко се влияете от тези новини.Още преди да приключите темата Япония почти ще се е възтановила.Опастност има само в малък периметър около района защото в парата се съдържа МНОГО МАЛКО количество радиация която попада в почвите и в водите ,но като цяло няма никаква опастност от случея с Чернобил и като цяло и 2-та инцидента са различни.Мога да дообесня ако Ви е интерестно просто интересувал съм се от Чернобил преди и сега съм чел за централата какво представлява и какво се случва.

van1
03-23-2011, 21:29
Спокойно народе няма какво да се случи.Това се нарича всяване на ПАНИКА!!! Невероятно е колко се влияете от тези новини.Още преди да приключите темата Япония почти ще се е възтановила.Опастност има само в малък периметър около района защото в парата се съдържа МНОГО МАЛКО количество радиация която попада в почвите и в водите ,но като цяло няма никаква опастност от случея с Чернобил и като цяло и 2-та инцидента са различни.Мога да дообесня ако Ви е интерестно просто интересувал съм се от Чернобил преди и сега съм чел за централата какво представлява и какво се случва.

Набор 95 говори за последиците от Чернобил? И последици от неща, за които изобщо си няма представа?