PDA

View Full Version : Петна от пъпки ?



vampireee
03-22-2011, 09:10
Много често, когато пъпката ми мине ми остава червено петно понякога е по-скоро кафеникаво от колкото червено. Много е гадно, някой да ми препоръча нещо ефикасно срещу тези петънца след пъпки :S:S

malka_sladkka
03-22-2011, 10:15
http://vbox7.com/play:02c28c48 Виж дали това може да ти помогне :)

billytalent
03-22-2011, 10:20
Аз съм много доволна от избелващия крем за лице на Кокона.
От 1 седмица го използвам за едно червено петно, което от доста време не мога да махна и определено се забелязва ефект вече.

sweetyKari
03-23-2011, 09:03
Хей...аз знам една много хубава маска за лцие(домашна). Трябва ти жива мая(за хляб) + прясно мляко..
Взимаш малко мая и малко мляко ..смесваш ги в малка чашка ,след това се намазваш и стоиш около 20 минутки с маската.След това я измиваш(Може с топла вода и памуче),но е по-хубаво с лайка и памуче :)
При мен наистина има ефект!! :grin:

vampireee
03-23-2011, 10:05
мерси на всички :*

Pamaa
03-23-2011, 10:59
Хей...аз знам една много хубава маска за лцие(домашна). Трябва ти жива мая(за хляб) + прясно мляко..
Взимаш малко мая и малко мляко ..смесваш ги в малка чашка ,след това се намазваш и стоиш около 20 минутки с маската.След това я измиваш(Може с топла вода и памуче),но е по-хубаво с лайка и памуче :)
При мен наистина има ефект!! :grin:

а колко често я правиш и става ли за белези от от ужулване? :oops:

sweetyKari
03-23-2011, 17:28
Хей...аз знам една много хубава маска за лцие(домашна). Трябва ти жива мая(за хляб) + прясно мляко..
Взимаш малко мая и малко мляко ..смесваш ги в малка чашка ,след това се намазваш и стоиш около 20 минутки с маската.След това я измиваш(Може с топла вода и памуче),но е по-хубаво с лайка и памуче :)
При мен наистина има ефект!! :grin:

а колко често я правиш и става ли за белези от от ужулване? :oops:

Ами само два пъти в седмицата :) И става ! Абсолютно за всякакви белези е ..

brutaLxxbunny
03-23-2011, 18:25
Бях чувала,че това новото на Vichy Normaderm премахва следи от стари пъпки.Но не съм го пробвала,не мога да кажа със сигурност.

LipSy
03-23-2011, 19:26
Аз знам за Контратубекс. Знам, че е мазило специално за премахване на белези от акне. Можеш да го намериш в аптеките. Аз мисля скоро да си го вземам и да го пробвам! Дано да има ефект! :P

vampireee
03-24-2011, 10:09
Трябва ти жива мая(за хляб)
извинявам се за тъпия въпрос, но от къде да си купя :Д от хранителен магазин ли ? и какво точно да кажа.. и може ли също така да кажеш на какви пропорции слагаш млякото и маята

cyclops
03-24-2011, 10:58
Хей...аз знам една много хубава маска за лцие(домашна). Трябва ти жива мая(за хляб) + прясно мляко..
Взимаш малко мая и малко мляко ..смесваш ги в малка чашка ,след това се намазваш и стоиш около 20 минутки с маската.След това я измиваш(Може с топла вода и памуче),но е по-хубаво с лайка и памуче :)
При мен наистина има ефект!! :grin:

И аз ви съветвам да си направите тази маска. Наистина е прекрасна. Още от първия път има видим ефект!

vampireee
03-24-2011, 16:58
също така има ли значение какъв % е млякото :?

аа контратубекса колко струва ?

sweetyKari
03-24-2011, 20:52
Трябва ти жива мая(за хляб)
извинявам се за тъпия въпрос, но от къде да си купя :Д от хранителен магазин ли ? и какво точно да кажа.. и може ли също така да кажеш на какви пропорции слагаш млякото и маята


Да,от хранителен магазин :D иии казваш жива мая за хляб(на кубче) и ти дават ;д . Ами в чашката слагам една лъжичка(малка) мляко и после с лъжичката взимам малко мая(трябва да я оставиш малко да се размръзне) ... и после го смесваш в малка чашкаа докато не се получи гъста смес и така.. после мажеш ..стоиш 20 минутки и т.н... ;д
П.п - Няма значение какъв % е млякото :)

vampireee
03-24-2011, 20:57
мерси много ;*

koni
03-26-2011, 15:34
Ако проблемът е сериозен с домашни маски няма да го решиш. Има специални процедури,маски и пилинги за избелване, но трябва да се правят от козметик и с апаратура.

vampireee
03-27-2011, 18:32
А знаеш ли на каква цена горе-долу са тези пилинги ? : )

lqlq89
03-28-2011, 12:34
25лв

koni
03-29-2011, 06:20
За цената на пилингите - има различни видове пилинг и съответно различни цени. Трябва да идеш да те видят и тогава могат да ти кажат кои процедури са за твоя случай и за твоята кожа. Всеки случай е индивидуален.

limOnadaa
03-29-2011, 16:48
ох,и аз имам този проблем :( особено по бузите имам много гадни петна от пъпки,червени от доста отдавна и не знам как да ги махна :x мислех,че ще изчезнат с времето ама не...купих си този крем на Кокона :) надявам се да има резултат :(

koni
04-01-2011, 05:44
Дано има резултат, но едва ли. Все пак Кокона не е професионална или медицинска козметика.

nymphetaminegirl9
04-01-2011, 09:24
аз и за акнето и за белезите ползвам zineryt :) много е ефикасен (има антибиотик в него), но ти трябва рецепта от дерматолог

koni
04-02-2011, 17:13
Не е възможно. Зинарита не премахва белези.

pitfall
04-02-2011, 17:52
крем Вита Мерфен - той е за ранички и всякакви такива ожулвания, одрасквания, обаче аз съм много доволна от него и за белезите, останали след някоя гадна пъпка

billytalent
04-02-2011, 18:25
Не е възможно. Зинарита не премахва белези.

И аз съм на това мнение. На мене ми изсушаваше пъпките, но след това оставаха петна, които за щастие вече едва се забелязват от крема.

monttitty
04-03-2011, 09:50
Хей...аз знам една много хубава маска за лцие(домашна). Трябва ти жива мая(за хляб) + прясно мляко..
Взимаш малко мая и малко мляко ..смесваш ги в малка чашка ,след това се намазваш и стоиш около 20 минутки с маската.След това я измиваш(Може с топла вода и памуче),но е по-хубаво с лайка и памуче :)
При мен наистина има ефект!! :grin:
Аз туко що си направих тая маска, но направих прекалено голяма доза, има ли проблем ако я прибера в хладилника и я ползвам след няколко дни пак ? :?

nymphetaminegirl9
04-03-2011, 10:05
Не е възможно. Зинарита не премахва белези.

как да не премахва белези при положение, че тези на челото доста се позаличиха, а на човекът, който ми го препоръча са му го предписали най-вече за белезите :-o

titinkaa
04-03-2011, 10:47
И аз съм така и ползвам слънцезащитен крем за лице,постоянно,дори зимата,и лицето ми коренно се промени.Ползвам в момента на Vichy и съм много доволна.