PDA

View Full Version : харесвам го .. и не знам какво да правя...



freebee
03-22-2011, 09:42
Амм.. така и аз да разкажа моята история :).
Значи има едно момче, с което се запознах преди около година и си писахме точно една вечер... Отначало не проявих интерес, но с течение на времето, като го виждах през междучасията и в училищно време, страшно много ми хареса.. научих доста неща за него от приятелите му и други хора.. опитвала съм се да разбера дали още помни запознаството ни и дали може да се получи нещо между нас, но аз все пак не обичам да съм директна и натрапчива, затова много ме е срам дори отново да се ''запозная'' с него или поне да го заговоря.. все пак имаме 3 години разлика.. аз съм на 13, а той 16.
Понякога погледите ни се срещат и почти винаги се засичаме, уж случайно. Според вас това значи ли нещо и какво мога да направя, поне да се запозная с него :? И моля без обидни коментари :) Благодаря предварително !

Pelops
03-22-2011, 10:29
Това,което описваш значи няколко неща....
Първо) Щом сте се запознали няма смисъл да се запознавате пак....Просто избери подходящ момент и когато пак се срещнете го попитай нещо елементарно и неангажиращо,като "-Здравей,еди кой си! Помниш ли ме?!....Не забравяй да се усмихнеш и да го гледаш в очите.... Ако се спре и отговори лесно ще разбереш по изражението и лицето му дали се интересува от Теб....Ако се оглежда ,или наведе поглед сигурно е срамежлив,или си има гадже/по-вероятно е първото/.
Но ако усетиш неангажираност просто отмини с усмивка...Той не те заслужава,защото просто не е пораснал...:)
Второ) Не се съсредоточавй толкова е едно единствено момче,колкото и да ти харесва-момчетатата на неговата възраст още не са наясно със себе си,и не могат да ухажват едно момиче,както Ви се иска...Огледай се - има толкова голям избор-може би не забелязваш интереса на толкова други момчета само,защото си запленена точно от "онова момче" ,а има някой ,които си заслужават внимание....:)
Трето) Винаги мисли позитивно,това те прави красива и желана в очите на другите....Трябва да е гей,или пълен смотаняк да не те забележи...Излъчването в едно момиче е по-важно от красотата,дрехите,телефона ,грима и всичко останало...
Живота е хубав-дано съм помогнал!:)

valll
03-22-2011, 10:46
Боже, аз на 13 още не знаех разликата между момчета и момичета!

freebee
03-22-2011, 11:45
Това,което описваш значи няколко неща....
Първо) Щом сте се запознали няма смисъл да се запознавате пак....Просто избери подходящ момент и когато пак се срещнете го попитай нещо елементарно и неангажиращо,като "-Здравей,еди кой си! Помниш ли ме?!....Не забравяй да се усмихнеш и да го гледаш в очите.... Ако се спре и отговори лесно ще разбереш по изражението и лицето му дали се интересува от Теб....Ако се оглежда ,или наведе поглед сигурно е срамежлив,или си има гадже/по-вероятно е първото/.
Но ако усетиш неангажираност просто отмини с усмивка...Той не те заслужава,защото просто не е пораснал...:)
Второ) Не се съсредоточавй толкова е едно единствено момче,колкото и да ти харесва-момчетатата на неговата възраст още не са наясно със себе си,и не могат да ухажват едно момиче,както Ви се иска...Огледай се - има толкова голям избор-може би не забелязваш интереса на толкова други момчета само,защото си запленена точно от "онова момче" ,а има някой ,които си заслужават внимание....:)
Трето) Винаги мисли позитивно,това те прави красива и желана в очите на другите....Трябва да е гей,или пълен смотаняк да не те забележи...Излъчването в едно момиче е по-важно от красотата,дрехите,телефона ,грима и всичко останало...
Живота е хубав-дано съм помогнал!:)

Много благодаря :) Все пак ми помогна да осъзная, че той не е единствения.. ще си помисля над твоят съвет! Благодаря много! :mrgreen: :):) :)))

kloely
03-22-2011, 13:57
Щом си притеснителна, да отидеш при него и да го питаш дали помни как сте се запознали преди 1 година, според мен не е най-удачния вариант. Ако каже "не" всеки на твое място би се сдухал и би си глътнал граматиката. А ако каже "да", ще се наложи някак да продължиш разговора, а на мен ми се струва, че при конкретната ситуация има вероятност да загубиш дар слово от притеснение и радост, че обектът на желанията ти те помни. Затова ми се струва, че е по-разумно, щом имате общи приятели някой път да ги помолиш да излезете заедно и с тва момче, или някой път по някакъв начин да те приобщят към разговора си в училище. Като цяло някак по-естествено да протече разговорът. Това ми е съветът, но ти си решаваш.