PDA

View Full Version : Крадене в училище



bloodyF
03-22-2011, 11:00
В училище ходим в друг кабинет по информатика, химия, физика, физическо и др. И вече не веднъж се случва да ни се крадат пари, защото друг клас (12) идва на нашето място в нашата стая. Класната казва да си носим раниците с нас, но 6-7 кг не е лесно да се мъкнат, а нямаме камери в стаите. Учителите няма как да им кажат нещо, защото ако ги попитат най-лесно е да се каже-моя си е чантата. Какво да правим според вас, защото и на мен ми откраднаха пари и ми стана доста неприятно. Може би и аз съм си виновна но все пак. :? :-o :-o

Foreverbg
03-22-2011, 11:24
Много ясно, че си виновна. Кво дирят парите ти в раницата?

iiordanova
03-22-2011, 12:33
А как можете да си оставяте парите в чантите. Носи ги с теб. Както и най-ценните неща. Ако това продължи , съобщете на директора.

zlatit0o
03-22-2011, 14:39
Носи си парите в теб, както и телефона. А в чантата ти нека стоят само учебниците, химикалите и т.н. Едва ли ще ти крадат учебниците...

stigmata
03-22-2011, 14:46
Подкрепям останалите,парите трябва да седят винаги в джоба ти!На всякъде се краде,бъди внимателна!

mayaaa
03-22-2011, 15:03
Да, защо ти е необходимо да мъкнеш цялата си чанта!? Взимай само мобилния и парите. Абе кой клас си :?

EsteticLoff
03-22-2011, 15:05
ми взимайте си чантите, просто е ;д Вярно, че са тежки.. ама всички сме така ;д

Greennight
03-22-2011, 15:32
Еми взимаш си парите,телефона,ключовете и нещо друго,ако имаш скъпо с теб.Освен и вие,ако не сте 12 клас,не вярвам да тръгнат да ти крадат учебниците,така че всичко щ е ок :)

bloodyF
03-22-2011, 16:26
10 клас съм. Пари съм губила и от джоба, а портфейла ми е голям. Иначе и тетрадки са взимали. По-рано бяха 8ми клас-идваха за 2 часа английски, сега 2рия срок 12 клас и класната нищо не прави-ние сме си били виновни. Е да, ама ако на мен ми се наложи да ида в друга стая и да имам час там няма да бъркам в останалите чанти в стаята, нали?
Мисля утре да говоря с класната им. Може тя да предприеме нещо-знам ли? :/

Fiction7577
03-22-2011, 16:47
Като слушам, шансът да загубиш парите е по-малък от този да ти ги откраднат.

Извод: Те са 12 клас, големи хора, класната ти нищо няма да предприеме. Най-много абитуриентите да се разправят лично с вас ако ги изпортиш, което няма да ти е в плюс

Следователно - взимай си нещата с теб, баш толкова зле да си всеки път да губиш всичко, не вярвам. Но пък знае ли човек.

swetlie
03-22-2011, 16:48
ти джобове нямаш ли? -.- еми близко е до акъла да си носиш парите с теб. надали ще ти тежат много : )

Greennight
03-22-2011, 17:17
^Да,портфейла можеш да си го оставяш и просто да си взимаш парите и личните документи :) В интерес на истината класната не може да направи нищо.

stigmata
03-22-2011, 17:54
^Да,портфейла можеш да си го оставяш и просто да си взимаш парите и личните документи :) В интерес на истината класната не може да направи нищо. Ми не може ми!Остава да почне да ви охранява и раниците!

DesireToFire
03-22-2011, 18:07
Ама чакай малко.. Нещо аз ли не схващам?.. Значии..вие си оставятре раниците примерно в 34 кабинет и после отивате за история в 8ми, после за математика в 23 и така..? След като аз го имам заповече от нормално като ходя от един кабинет в друг да си нося раницата, не виждам проблема и вие да го правите.

kik40
03-22-2011, 18:15
7-8 и 9кг да ми е раницата пак ще я нося,тя не че на мене не ми е толкова... К'во по дяволите ти правят парите в раницата :? Носи ги в теб... :-P

scrooper
03-22-2011, 18:24
Хора, тук не става дума само за парите. Взимали са й тетрадки, може някой ден цялата чанта да й отмъкнат. Кофти ситуация, но наистина най- добре е да мъкнеш чантата със себе си... По възможност се разбирай с другарчето по чин да си разделяте учебниците и ползвай папки вместо тетрадки, за да не мъкнеш 6 кила...

radeberger
03-22-2011, 18:25
Айде ако не цялата, раница поне си взимай пари, документи, телефон с теб. И едва ли някой ще вземе учебниците. ;)

ThePowerOfLove
03-22-2011, 18:52
Носете си чантите, как така ще ги оставите на произвола..

stigmata
03-22-2011, 19:10
Айде ако не цялата, раница поне си взимай пари, документи, телефон с теб. И едва ли някой ще вземе учебниците. ;) Зимат те,зимат и ги продават на борсата!

kik40
03-22-2011, 19:24
Оставете учебниците... то има такива клептомани,че даже и нея ще земат :D

Fiction7577
03-22-2011, 19:47
Ама чакай малко.. Нещо аз ли не схващам?.. Значии..вие си оставятре раниците примерно в 34 кабинет и после отивате за история в 8ми, после за математика в 23 и така..? След като аз го имам заповече от нормално като ходя от един кабинет в друг да си нося раницата, не виждам проблема и вие да го правите.

+1.

Егати мързеливата работа! Ще си оставиш нещата на произвола и после "ама те ми ги взимат" ?!?!

Толкова ли не можеш една раница на гръб да носиш, за Бога, 10 клас сте!!

Не сте ли свикнали още от 5-ти с това местене по кабинетите?? :?

Нямам думи.

Kriss24
03-22-2011, 20:02
първо кой идиот ви кара да ходите на даскало със 6-7 кила раници и второ кажи им на 12ти клас, че са смешковци.Като се праят на толкова големи и крадат пари да вземат като големи да изкопаят някоя нива-ше видиш как веднага ще клекнат.........

awerw
03-23-2011, 16:17
И в моето училище се краде. В понеделник по мат излязох на дъската да реша една задача и като се върнах ми нямаше химикалката :? Егаси хората егаси кражбите 8-)

Mario95
03-23-2011, 16:24
Още един въпрос ти зубар ли си?! Аз съм 9-ти клас и си нося само 1-2 тетрадки.А в това.....университетите се носят само химикалки 8-)

Cybershot
03-23-2011, 17:55
Как ще си оставяте пари/документи по чантите бе, вие нормални ли сте? Как 10 клас чантата ще ти тежи толкова? Аз 10 клас носех 3 тетрадки най-много.

bloodyF
03-23-2011, 18:58
Още един въпрос ти зубар ли си?! Аз съм 9-ти клас и си нося само 1-2 тетрадки.А в това.....университетите се носят само химикалки 8-)

не, не съм зубАр, просто уча в МГ и се изискват тия всичките бумаги. Ако не носиш учебник или не пишеш ти пишат забележка, двойка и те гонят повечето. :/

иначе някой попита защо едва ли не ме мързи да си нося чантата с мен-имам проблеми с гърба и дори сутрин и като се прибирам ми е много трудно да я нося. а днес я претеглих-и въпреки че със съученичка си делим учебниците, тежеше 7,400 със 500 мл вода,чадър и несесер(това беше излишно освен учебниците).
както и да е , а за дребните неща-досега съм купувала поне 20 гумички, и не знам аз ли ги губя, някой яде ли ги или какво ги правят като ги вземат-в момента 1 нямам у дома. 8-) и химикалки изчезват също! :D

а в едно училище в моя град (1, да!!) имат шкафчета с катинари и си слагат екипите или учебниците там. А ние 2 дни в седмицата и екип трябва да носим, който също е около 1.5 кг-кецове,анцунг долнище, тениска и ролон и айде.. :/

Mario95
03-23-2011, 19:04
Добре бе зубър не ме поправяй.На нашия клас само 1-път една госпожа писа 2-ки за без учебник повече не посмя.Бал съм ги у нахаканите даскали.Кой е града ,защото в повечето цари анархия в повечето часове

Cybershot
03-23-2011, 19:43
Хахахаахахахаахахахаха, носи си и памперс. Ако наистина си 10 клас и ти е така положението, то е трагично. Осъзнай се малко. Утре като отидеш в университета, ще трябва да мъкнеш 1 сак 30кг само с учебници тогава...
Това с водата няма да го коментирам, защото ме избива на смях, с чадъра 2 пъти.

meganet
03-23-2011, 20:04
Кви са тия всичко важно се носи в тебе кви чанти там са само тетрадките и учебниците

kik40
03-24-2011, 16:35
Хахахаахахахаахахахаха, носи си и памперс. Ако наистина си 10 клас и ти е така положението, то е трагично. Осъзнай се малко. Утре като отидеш в университета, ще трябва да мъкнеш 1 сак 30кг само с учебници тогава...
Това с водата няма да го коментирам, защото ме избива на смях, с чадъра 2 пъти.
Ама си много прав/а :razz:

DesireToFire
03-24-2011, 17:05
1.5 kg за долнище, тениска и гуменки о.О Ти хубаво си в МГ ама знаеш ли колко е това? И междодругото току-що претеглих раница с 4 тетрадки голям формат, учебник голям формат по биология(200стр.), учебник малък формат по математика(432стр.), книга "Евгений Онегин"(291стр.), тетрадка със спирала малък формат, конституция, училищен вестник + джоб пълен с химикали, моливи, гуми, пергел, четка за коса и подобни. И всичко това тежеше 3.100кг. И аз уча в МГ..След като си делите учебниците, колко повече неща носиш?
Още едно сравнение: претеглих 11 учебника и излязоха 4.500кг. ...

CryToDie
03-25-2011, 18:32
Да, защо ти е необходимо да мъкнеш цялата си чанта!? Взимай само мобилния и парите.

+1

diksi
03-25-2011, 23:51
Бъди по-отговорна за вещите си..

Nakadah
03-26-2011, 04:49
Мъкни си скапаната чанта бе мързел! Класната ви го е казала, толкова ли си проста че да не го разсъдиш?

ПС: Ебати смеха, за некви си 2 лв правите мизерии. В моя университет често изчезват телефони/лаптопи и тн. И защо? Защото разглезените тъпаци си ги зарезват някъдето докато отидът се наредът си купът кафе :lol: :lol: :lol:

kik40
03-26-2011, 09:55
Хаха... аз съм в спортно у-ще и нося учебиници,и 2 екипа за тренировки... т'ва е всеки ден... Изненадващо как раницата ми е под 4кг,а твойта 7 :( Малко май си преувеличила! :-D

MilanowPz
03-26-2011, 18:28
за кфо са ви чанти... 1 тетрадка по всичкология и тфа е ;) парите в задния джоб ( щото и да се опитат да те оберат... като са ти при задника.. няма как да не усетиш ) телефона в джоба и тфа е :)

kik40
03-26-2011, 18:33
за кфо са ви чанти... 1 тетрадка по всичкология и тфа е ;) парите в задния джоб ( щото и да се опитат да те оберат... като са ти при задника.. няма как да не усетиш ) телефона в джоба и тфа е :)
Айде бе и да не носи една тетрадка,и всичко да си носи,най-важните неща не се оставят така на произвола... :-D