PDA

View Full Version : Новия фон дьо тен Vichy Normaderm Teint



kiki1991
03-22-2011, 14:18
Искам да попитам каква е разликата между тези 2 та http://1.bp.blogspot.com/_nqesDblDlCI/TPSvjpeQQaI/AAAAAAAANdE/3MEVf8J2XI0/s1600/Vichy_normaderm_teint_make-up.jpg

и

http://www.pharmacyathand.co.uk/media/gbu0/prodsm/NORMATEINT-TUBE-ETUI.jpg

знам че този първия май е по-нов,но не мога да го намеря никаде по сайтовете да се продава,а този 2рия го има навсякаде...

Infinity
03-22-2011, 14:30
Първият се води за мазна кожа, против омазняване , а втория е за проблемна кожа. :-o 8-)

BrokenInnocence
03-22-2011, 16:59
^Всъщност и на двата пише, че са против несъвършенства, тоест проблемна кожа. Имам първия и никъде не пише, че е против омазняване на кожата.

До авторката - не знам къде търсиш, но първия го има във всички аптеки.

mine
03-22-2011, 17:12
А колко струват тези фон дьо тени, че ми стана интересно :)

Bunbl3be3
03-22-2011, 17:39
Наистина първият го има в аптеките. Аз вторият не съм виждала.. Иначе аз си го взех за 26 лв. някъде

kiki1991
03-22-2011, 19:04
^Всъщност и на двата пише, че са против несъвършенства, тоест проблемна кожа. Имам първия и никъде не пише, че е против омазняване на кожата.

До авторката - не знам къде търсиш, но първия го има във всички аптеки.

а хубав ли е???доволна ли си?покрива ли добре?

o0ps
03-22-2011, 22:50
На мен не ми харесва - много воден и въобще не ми покриваше.

kiki1991
03-23-2011, 14:10
На мен не ми харесва - много воден и въобще не ми покриваше.

за 1рия ли говориш или за 2рия

иначе има ли някой който е доволен от единя поне?

o0ps
03-23-2011, 14:28
На мен не ми харесва - много воден и въобще не ми покриваше.

за 1рия ли говориш или за 2рия

иначе има ли някой който е доволен от единя поне?
Първият.

BrokenInnocence
03-23-2011, 18:12
Аз преди пробвах какви ли не ФДТ, но този е единствения от който съм супер доволна. Има добро покритие, естствено зависи си пак какво точно искаш да покриеш, по никакъв начин не ми запушва порите, случва се много често да стоя по цял ден с него и нямам абсолютно никакви негативни ефекти. Супер си е ФДТ-на, най-добрия, който съм ползвала. Аз си го взимам за 27-28 лв.

mycel
01-07-2012, 14:38
Фондютенът (обръщам внимание, че би било по-правилно да се каже с "ю", защото на френски няма определителен член "ДЬО", което е побългарена глупост, а "дю" (du). Друг е моментът, че определителният член в съчетанието "fon de teint" е de (произнася се "дъ"), но на български не върви да кажем "фон дъ тен", затова по-добре да казваме "фондютен" - поне има някакво съответствие с истинската дума! :D :D )
Та, да изкажа мнение за продукта - доволна съм от него, може би е най-добрият фондютен, който съм ползвала някога. Може би някои девойки, които си слагат на цялото лице, биха го намерили за твърде непокривен и течен, но на мен ми върши перфектна работа - прикривам само сенки под очи и си слагам на носа за прикриване на червенини - доста лек е и изобщо не личи. Никой не може да познае, че имам грим, дори и да сложа малко и на бузите и на челото, което обаче се случва много рядко, защото там нямам нужда. Няма парабени и е подходящ за чувствителна кожа (мойта ^^).
Има и защитен фактор 20 - като цяло си заслужава паричките. Вече който търси ефект тип фолкзвезда......... този няма да му свърши работа, защото за да седи като маска, ще трябва да се изразходва сигурно цялото шишенце :D :D