PDA

View Full Version : Какво мислите за Mozila Firefox 4?



Jus7DreamBoy
03-22-2011, 14:25
Е какво мислите за най добрия браузър?Харесва ли ви новия дизайн?На мен лично ми харесва адски много, доста по бърза е и мисля че Mozila ще задържи лидерските си позиции :) ! Ето малко инфо и един screenshot за тези които още не са я дръпнали :)

http://img708.imageshack.us/img708/2302/capturesdya.jpg


Новият софтуер идва след 12 бета версии, а разработката му отне около година. Сред подобренията, които ще трябва да му помогнат да задържи лидерската си позиция у нас, са по-бърза визуализация на JavaScript, както и поддръжката на т.нар. хардуерно ускоряване или възможността браузърът да работи с ресурсите на графичната карта на компютъра с цел подобряване на визуализацията и по-висока скорост.

Сред другите подобрения на Firefox 4 е промененият и опростен графичен интерфейс, както и стабилността на браузъра. "Към браузъра има доста голям интерес още преди да е излязла новата му версия", обясни пред "Дневник" Богомил Шопов от българското представителство на Mozilla. По данни на Gemius, пазарният дял на Firefox 4 е около 0.93% за втората седмица на март.

Най-използваният браузър в България е третата версия на Firefox, която е генерирала около 41.69% от импресиите в сайтовете следени от Gemius. След нея се нарежда Internet Explorer 8 на Microsoft с 18.76% пазарен дял, а третата позиция е за Chrome 9, използван от 13.46% от потребителите.

Преди седмица Microsoft също представи най-новата версия на Internet Explorer 9, от която бяха отчетени 2.35 млн. сваляния за първите 24 часа след дебюта му. Въпреки че резултат е по-добър спрямо пускането на бета версията и releаse candidate на софтуера, той е далече от рекорда на Mozilla от 8 млн. сваляния за 24 часа при дебюта на Firefox 3.

Повече информация за нововъведенията в браузъра може да видите в официалната му страница за България.

Официална страница от която можете да изтеглите браузъра безплатно: http://www.mozilla.com/bg/firefox/

stigmata
03-22-2011, 14:37
Операта си ми е най-блага!

K_O_L_E_V
03-22-2011, 18:30
То стана като опера....

TheBeliever
03-22-2011, 18:45
Предпочитам си тройката.

Cybershot
03-22-2011, 20:46
Гнома е най-добрия за мен.

luda4et0o
03-22-2011, 23:45
гоогле хром е по бърз браузър и аз затова предпочитам хрома

galin4o0o
03-23-2011, 09:22
Не смея да изказвам мнение кой е най-бързия,но аз лично съм с Google Chrome и съм доста доволен изчистен интерфейс и бърз.Но относно защитата ....Лисицата го бие...:] Но аз лично си предпочитам Chrome-то :)

NeedPassion
03-24-2011, 20:18
Принципно ползвам Firefox за работа понеже има доста удобни plugini и четворката е малко по-бърза от стария, но нищо не може да се сравнява с бързината при Google Chrome :)

straus
03-24-2011, 20:29
Пробвал съм сигурно над 10 различни браузъра. Опера и хром са бързи защото не обновяват страниците. Хрома е много орязан откъм функции. Цъкал съм и Сафари, много приятен обаче бави. Мозилата за мен е перфектния браузър, удобен, бърз и се настройва много лесно. Освен това мениджъра на паролите е много удобен.
4-та версия я пробвах още като беше бета релийз, често замръзваше и понякога крашваше, може би е малко по-бърза. Ще изчакам да я пуснат като официален ъпдейт и тогава ще кажа повече.

Lancer
03-25-2011, 16:12
Доку що я ъпдейтнах на убуннтуто ми. Малко ми е странен новият интерфейс, но нов е норално е и най-вероятно ще свикна :). Също така забелязвам, че страниците зареждат по-бързо. Не съм тествал кой знае колко, но по начина по който ми отвори Zamunda, Youtube и Facebook, определено има разлика и то не малка.

Pa3yMeH
03-25-2011, 16:49
Как си направи този интерфейс ? На мен ми седят квадратни всички табове и места за писане >.>

glamourreye
03-27-2011, 11:55
Аз имам и Mozilla и Chrome, но Модзилата си е дъ бест за мен, може би защото съм свикнала от край време с нея!.. Четворката наистина е бърза и засега нямам проблеми :) . Единственото дразнещо нещо е, че на тройката на подпрозорците имаше бутонче (+) за добавяне на още един. Сега пак го има този бутон, но е на различно място и на старото място сега има (х) за затваряне и нали си имам навика там да си натискам и все си ги затварям прозорците.. :D :D Но това е маловажен проблем! :) :)

RadioMan
03-27-2011, 14:25
Интернет експолорер 9 е наи добрия за сега по бързина мн ме кефи този браузер всички страници много бързо ги зарежда

Jus7DreamBoy
03-27-2011, 16:26
Интернет експолорер 9 е наи добрия за сега по бързина мн ме кефи този браузер всички страници много бързо ги зарежда
:razz: :razz: :razz: :razz: чакай 1 ви Април е след 4 дена :razz:

NevermoreDev
03-28-2011, 11:03
Интернет експолорер 9 е наи добрия за сега по бързина мн ме кефи този браузер всички страници много бързо ги зарежда
:razz: :razz: :razz: :razz: чакай 1 ви Април е след 4 дена :razz:

:D :D :D Прав си.
Те мозилата взеха всичко от Опера. Никога не съм харесвал мозила. Много дървен дизайн, и скороста е колкото на ie то.

glamourreye
03-28-2011, 16:57
Интернет експолорер 9 е наи добрия за сега по бързина мн ме кефи този браузер всички страници много бързо ги зарежда
:razz: :razz: :razz: :razz: чакай 1 ви Април е след 4 дена :razz:

:D :D :D Прав си.
Те мозилата взеха всичко от Опера. Никога не съм харесвал мозила. Много дървен дизайн, и скороста е колкото на ie то.

Еее, тука мога да споря!! :D Не .. сериозно за дизайна всеки си има вкус.. Но за бързината, повярвай ми въобще не е като на Интернет Explorer .. Доста е бърза! Особено сега и четворката си е много бърза! На мен лично много повече ми харесва от Opera..

jumpin
07-09-2011, 21:45
Google Chrome е най-бързият браузър в момента. :)