PDA

View Full Version : Western Digital



K_O_L_E_V
03-22-2011, 20:49
1TB Western Digital WD Caviar Black/Blue/Green.Кой е най-добрия ? Като се има предвид съотношението цена/качество/производителност ? Заслужава ли си парите Caviar Black ?

merodiq
03-23-2011, 10:30
Чувъл съл че black са наи бързите но за цена не съм гледал как са

DarkAngelOfHope
03-23-2011, 14:02
Аз малко останах разочаровна от Green-a, сложих един 500 GB на една система и при включване и изключване на компютъра се чуваше доста силно стържене напомнещо ми за хардовете от преди 10 и повече години, добре поне че при работа на компютъра не се чуваше това стържене. На Black не съм чувал за подобен проблем, колегата слага почти само от тях, особено ако компютъра е по скъп. С Blue при настолни не съм се "сблъсквал", на лаптопа съм с Blue и работи доста тихо, но от време на време пак се чува ако е тихо в стаята примерно, общо взето виждъл съм доста по тихо хардове за лаптоп и то по старички ... но съдба :)

Black-a не е ли с по голяма гаранция от другите ? че не ми се проверява сега :)

GregoryHouse
03-23-2011, 14:23
Black>Blue>Green

Грийновете смърдят, не случайно това е най скапаната серия на WD. Блека е доста бърз. На мойта кошничка съм с едно Блу и нямам никаква грижи с него.

K_O_L_E_V
03-23-2011, 14:24
5 години е гаранцяита на черния, другото му предимство е , че има SATA 6 Gb/s интерфейс.


Аз имам един грийн от над 1 година и не съм имал проблем с него, но го иползвам за съхранение да данни.