PDA

View Full Version : София след 20 години



seashelly
03-23-2011, 11:16
Как си представяте столицата след 20 години? Бихе ли споделили Вашето мнение какво не Ви харесва в града, какво искате да се промени, кои са проблемите на столицата в различни аспекти - инфраструктура, градски транспорт, зелени площи - паркове и т.н., облик на сградите, места за отдих и всичко, което се сещате.

На какво трябва да се обърне внимание, за да можем да заживеем в един по-красив и по-приветлив град?

valll
03-23-2011, 11:43
това ми звучи като домашно, което трябва да напишеш ;)

seashelly
03-23-2011, 12:38
Не съвсем, по-скоро се интересувам от темата, тъй като смятам, че е актуална и искам да видя какво мислят младите хора, които живеят в града:)
И в каква столица искат да се развиват и да отгледат децата си. Аз например смятам, че града ни е в окаяно състояние и много ми се иска да се променят някои неща.. :)

valll
03-23-2011, 15:48
аз не съм от София, но в последно време много често ми се налага да ходя там. впечатленията ми са добити само от разстоянието между автогарата и летището. градът не е това, което беше преди 10-15 години. в момента е в окаяно състояние, пренаселен, мръсен и някак сив. и все тая мъгла, заради смока не може да се вдигне. незнам какво може да се направи, но продължавали така, от столицата ни нищо няма да остане. всичко е там, болници, концерти, магазини и т.н., което хара хората от провинцията да търсят работа и по-добър живот там.
от малъг град съм, ама си ми е по-добре тук.

Nakadah
03-24-2011, 04:20
Не съвсем, по-скоро се интересувам от темата, тъй като смятам, че е актуална и искам да видя какво мислят младите хора, които живеят в града:)
И в каква столица искат да се развиват и да отгледат децата си. Аз например смятам, че града ни е в окаяно състояние и много ми се иска да се променят някои неща.. :)

Значи е домашно... Търговец ще станеш...

Столицата е пренатъпката от селяния... всеки първи селяк си събира партакешите и идва в София. После пък селянията обижда и псува София..

Пуу да ви се не знае...

3oPuTy
03-24-2011, 13:36
Амиии София,според мен,не е и не може да стане красив и приятен за живеене град :? Толкова е мръсно,сиво,шумно и еднообразно ... :?
Никога не бих живяла там и съм благодарна на нашите,че преди време са продали апартамента,който са имали в София и са се преместили на по-чисто и приятно място.
Честно казано не разбирам хората,които мислят,че в столицата ще им е по-добре и решават,че трябва да живеят там :? Заплатите на доста места са по-ниски дори от тези в моя град,който е доста малък,за сметка на това цените са доста по-високи,което честно казано всеки път ме кара да се смея и да се чудя как може да има толкова заблудени хора ... :D :D :D
Общо взето след 20 години си я представям зарината в боклуци,с още по-грозни и сиви сгради,с още повече цигани,бездомници,джепчии ... Още по-опасна и неприятна за живеене :)

seashelly
04-07-2011, 09:09
Ее сега нали ще чистим в събота, Общината и те са се разчистили стабилно пък ще видим може и да успеем да изрием една част от боклука в града:)
За съжаление обаче това си остава само един от множество други наболели проблеми.