PDA

View Full Version : Как да излекувам този срам



InfiNity09
03-23-2011, 16:23
Вече съм на 16 и все още имам голям проблем с общуването, прекалено съм срамежлива. Писнами съочениците ми и хората с които се запознавам да ми казват колко съм малчалива и т.н. В осми клас като се опознахме всички ми казваха че като са ме видяли за пръв път са си казали "Тая сигурно е много надута и отворена" а като са ме опознали са разбрали че сам много много затворена. Понякога когато седя с хора които не спират да говорат ме хваща яд на самата мен, че не мога да си отвора устата и да кажа нещо, не съм толкова смотана все пак мога да говоря на много теми, да се шегувам и т.н Писнами от този срам и скромност не искам да съм такава, да не говорим какво става като някое момче ме заговори тогава блокирам напълно...Моля ви кажета как да превъзмогна този огромен проблем :(

Mario95
03-23-2011, 16:28
Не си правя ташак ама съм чувал че трябва да си представяш хората голи 8-) Няма как да те излекуваме от си зависи напълно от тебе.Имах подобен проблем.Един мн.добър френд като се запознахме за първи път си е помислил че много се отварям ама аз не съм такъв човек :)

SunnyG
03-23-2011, 16:48
Мммм,и аз имах този проблем,но го преодолях,когато си смених обстановката,средата и си разширих кръга от хора около себе си.То се случи без да разбера,но след време,когато усетя промяна в себе си,се връщам назад,за да установя кога се е случила промяната.Съветвам те да направиш същото със себе си.Опитай да разбереш кое най-много те притеснява в комуникацията ти с хората - страх,срам да не се изложиш...какво?
Друг съвет - когато искаш да кажеш нещо,просто го кажи.Преодолей страха си веднъж,после ще стане по-лесно ;)
Успех!

BladeDancer
03-23-2011, 17:22
Дъ сейм.. Според мен ако престане да ти пука за това как се държиш.. ще се държиш по-добре. Малко тъпо звучи ама трябва да е истина. Все ме е страх да го пробвам.

iiordanova
03-23-2011, 18:25
Просто се отпусни и не мисли.
Да не ти пука за другите!
Страха е лошо нещо , преодолей го сега , защото после ще съжаляваш. Общувай повече , не се затваряй в себе си.

yeeee
03-23-2011, 19:09
Много познато..хм бъди по-отворена,отпусни се.То си е и до характер не ми се вярва да се оправиш но все пак опитай-говори повече,шегувай се . :-D

HipHopG1rl
03-24-2011, 14:02
Все едно аз съм писала тази тема :D


Не си правя ташак ама съм чувал че трябва да си представяш хората голи 8-)

хаха ще се пробваа :D

TheTiger
03-27-2011, 07:43
Не си правя ташак ама съм чувал че трябва да си представяш хората голи 8-) Няма как да те излекуваме от си зависи напълно от тебе.Имах подобен проблем.Един мн.добър френд като се запознахме за първи път си е помислил че много се отварям ама аз не съм такъв човек :)
Омг ?!? Сестра ми до преди малко го гледаше това сериалче и вече ми е писнало от него :shock: :lol:
>> Иначе от кой град си :D

ecstazy
03-27-2011, 07:47
Знаеш ли какво,имаш нужда от някакво преживяване. Идва лято, запиши се на 10-дневен лагер с напълно непознати. Идеята звучи адски налудничева, знам, така е. Миналото лято майка ми ме записа на лагер от нейното даскало. Познавах само 1 момиче, но не ми помогна. Беше ми мн гадно първите 2 дена, но уви, след това заавързах приятелство с ВСИЧКИ! И точно от тогава чувствам положителна промяна в себе си. :) Според мен ако се престрашиш и отидеш на такъв лагер, това ще те промени някак си, ще станеш по свободна и ще се запознаваш с хората почти без проблем. :)

InfiNity09
03-27-2011, 10:22
Знаеш ли какво,имаш нужда от някакво преживяване. Идва лято, запиши се на 10-дневен лагер с напълно непознати. Идеята звучи адски налудничева, знам, така е. Миналото лято майка ми ме записа на лагер от нейното даскало. Познавах само 1 момиче, но не ми помогна. Беше ми мн гадно първите 2 дена, но уви, след това заавързах приятелство с ВСИЧКИ! И точно от тогава чувствам положителна промяна в себе си. :) Според мен ако се престрашиш и отидеш на такъв лагер, това ще те промени някак си, ще станеш по свободна и ще се запознаваш с хората почти без проблем. :) Ами аз априлската ваканция, (всъщност след 2 дни) заминавам на една голяма екскурзия за 10 дни, познавам само 2 момичета, в рейса ще седя с някой, които не познавам, което ме радва от една страна, дано само да не се затворя в себе си...

GuitarGuy
03-27-2011, 14:08
Екскурзията ще е точно това, което ти трябва. Само се отпусни сред хората.
Този срам просто ще мине с времето, да не ти пука.

italian55
03-27-2011, 14:37
Когато утидеш просто не се притеснявай от нищо.

TheTiger
03-27-2011, 14:45
0.о Аз удрям едно за отскок :D и след него ставам ебаси пича ... :D
Тъпото е, че след първото за отскок идва и 2ро :lol:

mayaaa
03-27-2011, 15:39
Аз го имах този проблем и вече го карам по-несериозно и така си се отпуснах :D :P

wonderfulife
03-27-2011, 19:06
oxx,същият проблем.
Ммм,не знам дали си срамежлива или просто няма какво да си кажеш с тях
Въобще да не ти пука:говори за всичко,което ти е на ума.Момчета,дрехи,за някой човек..не се стеснявай;не общувай само с тези по-близките около теб..заговаряй се и с другите около теб..излизай по-често..срещай се с нови хора :wink:

BrownEyes
03-27-2011, 19:28
Мила,виж сега вземии да превъзмогнеш този срам :) То знам,че е заложено в човека,но гледай да се отпускаш повече,по често да излизаш и да се запознаваш с хора,да бъбриш повечее ии това е общо взето .. не съм попадала в твоята ситуация,защото аз пък съм точно обратното :D ,но пък мисля,че това би помогналоо,просто да не ти пука много,без притеснение !! :)

ecstazy
03-27-2011, 20:00
Успех с екскурзията! сигурна съм, че ще ти повлияе добре :) просто се отпусни и не мисли за всяко дребно нещо, с кой за какво ще си говорите. Сичко ше си потръгне от самосебе си, не се спичай ;)

GuitarGuy
03-27-2011, 20:07
Успех с екскурзията! сигурна съм, че ще ти повлияе добре :) просто се отпусни и не мисли за всяко дребно нещо, с кой за какво ще си говорите. Сичко ше си потръгне от самосебе си, не се спичай ;)

+1

Въобще няма нужда човек да се спича. Както каза еЦстази, страхотен повод да се разведриш и да контактуваш с хора. А аз доколкото си спомням, такива екскурзии просто не ги усещаш кога минават. :)

FifthAngel
03-28-2011, 01:58
Много от нас имат този проблем. Просто кажи на себе си "От утре ще съм нов човек" и забрави за срама си, защото той ни пречи до голяма степен да покажем целия си потенциал, а заради срам също така се изпускат много възможности и шансове.
Постави си за цел да го превъзмогнеш, замисли се колко ще спечелиш ако си отворена към света и колко ако се срамуваш да общуваш. :wink:

iiordanova
03-28-2011, 15:18
Няма да си казваш "..от утре.." , а ще си казваш "..от днес вече съм.."!
Не отлагай , бъди по-решителна.
Ние не можем да ти помогнем , ако ти сама не си помогнеш.
По-добре преодолей срама сега , защото по-нататък ще ти е много по-тежко.
Мисли по-позитивно , гледай на нещата и от хубавата им страна. Не всичко е сиво и гадно!
Общувай и се забавлявай повече. Така ще се отпускаш по-лесно.
Защо не се запишеш на някакъв спорт или някакво хоби? Ще срещнеш нови хора и според мен ще ти е от полза.

An4i7yy
03-28-2011, 16:40
Няма да си казваш "..от утре.." , а ще си казваш "..от днес вече съм.."!
Не отлагай , бъди по-решителна.
Ние не можем да ти помогнем , ако ти сама не си помогнеш.
По-добре преодолей срама сега , защото по-нататък ще ти е много по-тежко.
Мисли по-позитивно , гледай на нещата и от хубавата им страна. Не всичко е сиво и гадно!
Общувай и се забавлявай повече. Така ще се отпускаш по-лесно.
Защо не се запишеш на някакъв спорт или някакво хоби? Ще срещнеш нови хора и според мен ще ти е от полза.

добре казано а и поне ще знаеш, че с хората там имате поне 1 еднакъв интерес :)