PDA

View Full Version : Мъртва кожа



bloodyF
03-23-2011, 18:27
Не знам дали е точно мъртва кожа или как се казва. Друго наименование съм чувала-кир.
Като се къпех установих, че имам такова нещо по краката обаче само с обикновената ми гъба за къпане не пада, та какво да си купя за да го махна? Имаше едно като гъбка, баба го ползваше по рано 8-) и много и помагаше, но не мога да я питам в момента. Беше някакво грубо такова, като ръкавичка, но без пръсти. :-o идеи?

vagarious
03-23-2011, 18:50
Моята баба също имаше такава "гъбка" - сещам се, но нямам възможност сега да я питам.
А иначе просто търкай силно с пръсти .. ти ще си усетиш, че се маха.Кофти звучи,но щом нямаш гъбката .. аз лично не мога да помогна. :? :)

AliceSw
03-23-2011, 19:23
Пемза се казва гъбката. В козметичните магазини си има специални пили за краката отдолу иначе.

LipSy
03-23-2011, 19:30
Купи си пемза или попитай в някой козметичен магазин за продукти против мъртва кожа! :) Аз съм ползвала пемза и наистина има ефект от нея, обаче ако е много груба трябва да се внимава, защото аз един път с една такава си изтърках прекалено много кожата и на следващия ден едвам стъпвах на краката си! :-D

vagarious
03-23-2011, 20:02
Абе...........грешката моя ли е или авторката не е обеснила правилно ?! 8-)
Пита за мъртва кожа - казвате й, че й трябва пемза, а аз за нея знам, че премахва мъртвото по петите.
А тази "кир" за която също се споменава- е просто мръсничко,за което аз обесних всъщност.Защото именно тя се чисти с гъба,но не знам каква.
Стана малко недоразумение,но .. 8-)

JustForFun
03-23-2011, 20:24
И моята баба има такова. Направила е на мен и на мама също. Чувала съм , че е много полезно да се обтриваш така, защото подобрявало кръвообращението и мъртвите клетки падали. Баба ги прави от по-груб плат и го зашива във формата на джобче. :) Може да потърсиш в някой магазин за плат и избери по-груб плат, но не дотолкова, че да ти разранява кожата-трябва да я масажира :) След това просто си го зашиваш.

LipSy
03-23-2011, 20:28
Абе...........грешката моя ли е или авторката не е обеснила правилно ?! 8-)
Пита за мъртва кожа - казвате й, че й трябва пемза, а аз за нея знам, че премахва мъртвото по петите.
А тази "кир" за която също се споменава- е просто мръсничко,за което аз обесних всъщност.Защото именно тя се чисти с гъба,но не знам каква.
Стана малко недоразумение,но .. 8-)

То и аз малко се зачудих за какво говорим всъщност сега, но май ще е по-добре авторката пак да поясни за кое точно пита! :)

stigmata
03-23-2011, 20:36
Предполагам за кожата,ако имаше кир да е паднала когато се изкъпе!

SladkaZagadka
03-23-2011, 20:38
^ Не е така . Трябва леко търкане , но не прекалено . Ако ти е на краката, не трябва да обливаш с топла вода докато търкаш, а чак след това . Казва се "кисе" и баба то шие от твърд, но не чак толкова че да те заболи плат . Ако ти кажа, че е от коприна ще те излъжа, не се сещам .

http://www.maxnails.net/product/1268/kise-za-pochistvane-sezal.html

bloodyF
03-24-2011, 13:48
ох не съм обяснила правилно, извинете ме
имах предвид не стъпалата, а бедрата и прасците. уф че съм шматкава :oops:

както и да е, не пада само с ръка като го търкам..смисъл пада част ама и ми се зачервява кожата и ме боли :o

май е това което сладка загадка е показала, мерсиии :-)

3oPuTy
03-24-2011, 14:10
Това,за което говориш е тривка за баня (поне според обясненията ти) и може да се намери почти навсякъде :)

LovelyGirl
03-24-2011, 14:28
Аз го знам като изтривалка.Поне за такова се сетих от обясненията :)

KaPrIzZcHeTo
03-24-2011, 14:58
Аз го знам като изтривалка.Поне за такова се сетих от обясненията :)

И аз за изтривалка се сетих..

http://www.directgrossiste.com/thumb/big/b8d4ba2a6faa79e2a58faa033c2d7636

anonymous708973
03-24-2011, 16:20
В Рефан има такива.

Pamaa
03-24-2011, 16:35
Ами просто търкаш с ръка, когато кожета ти е влажна :) :D

SladkaZagadka
03-24-2011, 16:44
Ами просто търкаш с ръка, когато кожета ти е влажна :) :D

KaPrIzZcHeTo e показала най-точната снимка, моята явно е на някакви по-скъпи , аз съм с това зеленото .
Pamaa , ти си права, но като се опитам по врата да си махна тази мъртва кожа е много трудно, а с кисето става веднага :) . И от двете се зачервява малко, но от кисето е краткотрайно . По принцип тази мръсотия, която пада, е предимно от кремчета, от слънцезащитния крем през лятото .

Lorein
03-24-2011, 17:51
Ооо, и мен ми трябва нещо такова. :D Взех си една гъбка обикновена за баня и си мислех, че с малко повече търкане ще стане нещо, ама не стана. 8-) С това може да се търка цялото тяло, нали? :-o

Pamaa
03-31-2011, 20:55
Ами просто търкаш с ръка, когато кожета ти е влажна :) :D

KaPrIzZcHeTo e показала най-точната снимка, моята явно е на някакви по-скъпи , аз съм с това зеленото .
Pamaa , ти си права, но като се опитам по врата да си махна тази мъртва кожа е много трудно, а с кисето става веднага :) . И от двете се зачервява малко, но от кисето е краткотрайно . По принцип тази мръсотия, която пада, е предимно от кремчета, от слънцезащитния крем през лятото .
просто не бях прочела коментарите :D

nicky.95
01-24-2013, 20:03
Здравейте, в последно време установих, че се образува така наречената кир върху кожата ми. Държа високо хигиенно ниво, но незнам как се случи така, че да има мръсотия по тялото ми. Опитах с кесето, но без успех, може би не го правя както трябва. Ако може някой да ми каже какво и как да правя, за да премахна мръсотията от тялото си.. ще съм много благодарна.

Hayashi
01-24-2013, 20:05
С ексфолиант за тяло опитвала ли си?

nicky.95
01-24-2013, 20:18
Не, какво представлява ?

karm
01-25-2013, 17:26
nicky.95, за твое собствено добро се надявам, че в момента се майтапиш....тази кир няма нищо общо с "високото ти хигиенно ниво", ако под "високо хигиенно ниво" имаш предвид само душ-гел и гъба....кир се образува от мъртвите клетки на епидермиса, които с един прост душ не могат да се премахнат. не мога да повярвам, че въобще има такава тема, явно днес хората по-скоро предпочитат да пишат по разни форуми (и да се излагат, питайки смешни неща), отколкото да питат хората около тях....за кир знаят даже баба ти и дядо ти, повярвай ми. тия "кесии", "кисета" и прочие ги има от време оно, купуват се от Турция за жълти стотинки и се намират по магазините в България, къде в по-елегантни, къде не толкова елегантни варианти. Идеята е след като мъртвия слой на епидермиса се размекне от топлата вода, да се премахне с "кесията"...в днешно време има и другия, по-"модерен" вариант- с ексфолиант, който може да се закупи от всеки добре зареден магазин за козметика....и в края на краищата за какво "високо хигиенно ниво" говорим, когато явно не знаеш какво е ексфолиант....но явно не знаеш какво е наистина високо хигиенно ниво, след като в прав текст си признаваш, че не знаеш как да почистиш кожата си :) :) :)

mycel
01-29-2014, 06:21
Темата е стара, но публикувам този линк в случай, че някой си търси кесия за баня и не си намира:
www.rotemel.com/kesia-za-bania.html
Материалът е 100% изкуствена коприна.

Cloud9
01-29-2014, 08:16
Днешната младеж сте опасна работа.Викаме му търкачка по нашия край.Едно време ако не използваш търкачката значи не си се къпал.Това ,което mycel е показала е най-доброто средство за махане на кир.Съвет от мен-преди да се търкате с него се къпете със сапун, а не с душ-гел.По-лесно излиза така.ще се учудите колко сте мръсни хаха

Hilary_
01-29-2014, 12:50
Не видях някой да е предложил четка с естествен косъм? Малко по - груби са от пилинг, но стават.

kaRamella
01-29-2014, 18:44
Ексфолиант?