PDA

View Full Version : Искам косата ми да е по - къдрава



ChoiYoNa
03-23-2011, 18:35
Ако не ви се чете моля ви просто ми кажете ако знаете билки или маски които помагат на косата да се къдри естествено!!! ;( ;( ;( ;( ;(


Вмомента съм на 16 и докато бях на 12 косата ми беше много къдрава в краищата -не точно букли ,но по - точно плажни къдрици , после се подстригах по късо по горните пластове и тя почна да ми се къдри по същият начин и почти от корените и стана много къдрава и с обем - прекрасна!!!После пак я подстригах на етажи и я оставих по - дълга и пак - къдрици само в краищата ,и горе - долу бях доволна.След като ,обаче ,преди 2 години я подстригах със към 7 сантиметра вече въобще не е къдрава - при положение ,че на майка ми и на сестра ми са много къдрави!!!Мия я с шампоаани за къдрава коса ,не я суша ,не слагам пияни ,не я изтощавам по никакъв начин ,изправям се от дъжд на вятър ,най - много веднъж в месеца ,мачкам я след къпане по половин час ,но нищо.Не знам защо ,а много ми харесва къдрава и я искам такава!Иначе дори не е на вълни,просто бухнала и никаква.А и наскоро си подстригах горните пластове много късо и сега са към 1 пръст ,уж за да са по - къси и за да се къдрят по - лесно - еми не ,сега просто е леко щръкнала в краищата ,като издухана ,ама не е къдрава.Не искам да я къдря ,да я тровя с пияна ,да я държа на кокове и плитки (въобще не се получава хубаво ,защото моята коса е гъста и тежка) просто искам някаква маска или каквото и да е ,което ще и помогне отново да стане по - къдрава ;(

WaterLilly
03-23-2011, 18:45
Опитвала ли си да я мачкаш с балсам без отмиване след като я измиеш? Една приятелка ми каза да си купя Пантенол, един голям и розов балсам, 80 ст. беше някъде, и действително ми се къдри повече косата.

SUNinTHEsunset
03-24-2011, 16:17
Моя приятелка до 4-5 клас е била с напълно права коса,а сега и е много къдрава,може при теб да се е получило обратното и да си е генетично.Не си го обеснявам по друг начин

sasuke666
03-24-2011, 18:26
може да се каже че и моя проблем е подобен...само че косата ми се изправи след като се боядисах...