PDA

View Full Version : Незнам вече какво да правя. Отчаях се.



brokeback
03-24-2011, 15:43
Здравейте.
Искам да споделя за моя проблем. Началото на годината (началото на Януари месец) ми откриха заболяване. Бях в болница 10 дни на системи и лекарства, а след това бях вкъщи 2 седмици. Казаха ми че е добре да започна да спортувам нещо, и следователно започнах- лека атлетика. Преди 2 седмици отново влязох в болница и отново на системи, сега вече съм си вкъщи ходя и на училище, но още пия лекарства. Проблема идва там че много ми се забавя метаболизма. Незнам дали е от лекарствата, но е ужасно и имам чувството че абсолютно всичко което изям ми се лепи. От началото на годината напълнях с близо 10 кг. Почти всеки ден ходя на тренировки, но всички постоянно ми припомнят колко съм напълняла и аз толкова се коплексирах че дори ме е срам да изляза навън. Незнам какво да правя вече. Затворих се в себе си дори не говоря с приятелите си. Не очаквам особенна помощ но исках да споделя защото не издържам. Просто немога. Искам да отслабна защото се чуствам невероятно грозна и отвратителна, но изрично ми забраниха всякакви диети. Направо съм в безизходица. :cry: :(

kiki1991
03-24-2011, 15:51
Какво е заболяването..но ако не искаш неказвай...
Иначе твъре възможно е да е от лекарствата,ако от преди да се разболееш не ти се е лепяло така,моя съвет е яж само полезна и здравословна храна,не прекалявай със сладкото,пърженото,соленот о и т.н,и като си болен да не си посмял да почваш някакви строги диети!Спорта помага много..не спирай с него и не се отчайваи ще има резултат!!!

WaterLilly
03-24-2011, 16:08
Сигурна съм, че въпреки че си напълняла, ти отива и си все така хубава! :)
Здравето ти е най-важно, така че само изчакай да ти мине, и ще се върнеш на нормалните ти килограми, и то без диети.
И приятелките ти едва ли са искали да те обидят. Дай им шанс.

brokeback
03-24-2011, 16:45
Винаги съм била по пълна, но не дебела. Бях около 5 кг над нормата за ръcта и годините ми. Сега съм вече с 15. Избягвам да говоря със всички изопщо не ми е комфортно в кожата ми. Не ми се излиза изопщо. А лекарствата ми има да ги пия още 2 седмици, но не искам да качвам повече кг. Всичко ми изглежда толкова отчайващо сякаш нищо немога да направя и целия ми живот е съсипан. :cry:

kiki1991
03-24-2011, 17:24
Винаги съм била по пълна, но не дебела. Бях около 5 кг над нормата за ръcта и годините ми. Сега съм вече с 15. Избягвам да говоря със всички изопщо не ми е комфортно в кожата ми. Не ми се излиза изопщо. А лекарствата ми има да ги пия още 2 седмици, но не искам да качвам повече кг. Всичко ми изглежда толкова отчайващо сякаш нищо немога да направя и целия ми живот е съсипан. :cry:

оле ти си била момиче а аз ти говорих предималко в мъжки род,за
което се изв.

не се отчаивай наблени на спорта,и на здравословното хранене и ще отслабнеш..мисли полужително иначе не става.Пий си лекарствата и след като се оправиш,тогава мисли кг.

WaterLilly
03-24-2011, 18:03
Ее, ти ще пиеш само 2 седмици още хапчетата! Какво се панираш? Не е като да имаш нелечима болест и да нямаш друг избор. Сега просто трябва да чакаш и после всичко ще се нормализира. :)

brokeback
03-25-2011, 05:40
Ее, ти ще пиеш само 2 седмици още хапчетата! Какво се панираш? Не е като да имаш нелечима болест и да нямаш друг избор. Сега просто трябва да чакаш и после всичко ще се нормализира. :)

Ами всъщност нямам друг избор, и не се знае дали след месец или два няма пак да започна да ги пия.

van1
03-25-2011, 09:41
Ее, ти ще пиеш само 2 седмици още хапчетата! Какво се панираш? Не е като да имаш нелечима болест и да нямаш друг избор. Сега просто трябва да чакаш и после всичко ще се нормализира. :)

Ами всъщност нямам друг избор, и не се знае дали след месец или два няма пак да започна да ги пия.

Всичко зависи от това до колко се пазиш. Ако мислиш само и единствено за външния си вид, но не и за здравето си, няма човек тук който може да ти помогне.

brokeback
03-25-2011, 10:54
Ее, ти ще пиеш само 2 седмици още хапчетата! Какво се панираш? Не е като да имаш нелечима болест и да нямаш друг избор. Сега просто трябва да чакаш и после всичко ще се нормализира. :)

Ами всъщност нямам друг избор, и не се знае дали след месец или два няма пак да започна да ги пия.

Всичко зависи от това до колко се пазиш. Ако мислиш само и единствено за външния си вид, но не и за здравето си, няма човек тук който може да ти помогне.

Имам Множествена Cклероза. Не съм съгласна, че бих могла по какъвто и да е начин сама да се предпазя.

ImmortalSportFreak
03-26-2011, 23:02
^ Няма начин да се предпазиш,но има начин да се чувстваш по-добре. :) Игнорирай тези които повтарят че си напълняла,продължавай да спортуваш и се срещай с най-добрите си приятели.Забавлявай се и мисли положително!Не мисли за кг,това не е най-важното.Трябва да си позитивно настроена и да се бориш с болестта и да се забавляваш с приятели. ;)
Желая ти да оздравееш и да не ти се налага повече да пиеш хапчетата. :)

ri41
03-27-2011, 06:53
тази болест е достатъчно сериозна, първо продължи лечението си, пък после мисли за кг, все пак те се смъкват, сигурна съм, че след това хората около теб които са те отблъснали пак ще те приемат(просто са използвачи и лицемери), но ще видиш, че след време всичко ще бъде по старому, опитай се да разбереш кои са истинските ти приятели, тези които ще са до теб дори и да си 100 кг, радвай се че ги имаш, пожелавам ти успешно оздравяване, не се тормози с тези мисли :-)