PDA

View Full Version : Изгорял вентилатор



justoneamazing
03-24-2011, 16:54
та видях че единия ми вентилатор е изгорял този,който е най-горе(точно към задницата) ,не разбирам много от компютри та само това мога да кажа :) , но пък там където е той,забелязах,че загрява нещо,смисъл затопля се отгоре кутията, даже замириса на кабел по едно време, та Въпроса ми е, да не го ли включвам докато не сменя вентилатора или не пречи ?!

straus
03-24-2011, 17:55
Там ти е захранването, и ако не го смениш рискуваш да замине целия компютър. Ходи търси нов вентилатор, а ако ти е менте захранването по-добре си купи ново ;)

galin4o0o
03-24-2011, 18:29
Захранването е да...по-добре купи някой по-скъп вентилатор,защото за захранването трябва нещо по-добро все едно да купиш на колата си ремък за двигателя от 1 лев...:] Без него знаеш какво става с двигателя така е и с компютъра :}

hamilcar
03-24-2011, 19:22
Днес точно поради същата причина си взех два вентилатора за захранването, разбира се само един ми е нужен. В Jarcomputers има, само виж какъв е размера 80х80 или 120х120.

justoneamazing
03-24-2011, 19:58
Благодаря за помощта,още утре отивам да търся :) (е то така или инъче щях, но мислех че не е на спешно)

kstanishev
03-25-2011, 12:40
надявам се не пишеш от същия компютър...

Един съвет: вземи си направя ново захранване. Има вариант, ако захранването ти е калпаво, пак да ти прецака вентилатора, като този път може да не е само той. Що-годе свестни захранвания има за по 40-ина лв и могат да ти спестят много главоболия.
Компютъра не го включвай, докато не го смениш.

MaGuSs
03-25-2011, 13:06
Днес точно поради същата причина си взех два вентилатора за захранването, разбира се само един ми е нужен. В Jarcomputers има, само виж какъв е размера 80х80 или 120х120.

На по-новите модели са вече само 120х120.

До автора:
Изключи компютъра.
Отвори капака му.
Развий с отверка частта на която е вентилатора (Ако е захранването ,това е една кутийка най-горе на кутията, развий го цялото,след това отвори и него,развий и болчетата на вентилатора.Вземи някаква линийка и измери колко на колко ти е вентилатора.Виж мощността му.Отиваш в някой компютърен магазин ,казваш размера и по-възможност с ако има в магазина си вземи вентилатор с по-голяма мощност.)
Върни се във вас.
Прави сега всичко на обратно

Успех :)

GregoryHouse
03-25-2011, 15:34
С тва замиристване на кабел, не бих те съветвал за нов вентилатор ами за ново захранване. Освен ако не ти се рискува разбира се. След тва може направо нов комп :)

Ако ти е замирисало на изгоряло - ново захранване. Нов вентиратор няма да оправи нещата.

Requisition
03-26-2011, 21:19
Зависи, само ако захранването е китайче рискува. Качествените марки(Fortron, абе всичко което почва от да кажем 50 лева за 350W) слагат защити. А относно размера на перката, отдавна не слагат 80-ки по захранванията. Най-практично е в новите кутий, където захранването е в долния край на кутията, което е доста добра идея(exaust-ва навън).
Лично моя Fortron Bluestorm II 500W пищи като има проблеми(пренатоварване, спряла перка и т.н).

kstanishev
03-27-2011, 12:22
Requisition, много хубаво си решил да се похвалиш със захранването си, но сещаш ли се, че то няма собствен процесор, нито датчици (ако има някакви датчици за натоварването, значи хаби излишно количество енергия и си се прецакал), така че ако има проблем, първо всичката информация стига до дъното, процесора и оттам наобратно. Наясно си, какво може да се случи с дъното ти, нали :)

sice
03-28-2011, 16:07
kstanishev, според мен, ако в захранването има проблем, то сам