PDA

View Full Version : Растеж на гърди и ПКЯ



mariq90
03-25-2011, 09:09
Имам въпрос и той е..хормоналните нарушения който са съпроводени със синдрома на поликистозните яйчници повлияват ли на растежа на гърдите,защото мойте не съм забелявала да са пораснали(на 21 съм),и от много време имам чувството че си седят едни и същи???Имам поликистоза но не прибягвам до лечение понеже не мисля за деца още.И някой който има моя проблем може ли да ми каже дали мога да пия нещо профилактично за регулиране на хормоните,намерих скоко в нета едни хапчета и много се замислих дали да си ги поръчам защото прочетох само добри отзиви за тях,пък и регулират женските хормони,ето снимка:

http://www.zdravoslovno.biz/%D0%9D%D0%90%D0%A2%D0%A3%D0%A0%D0%90%D0%9B%D0%9D%D 0%98-%D0%91%D0%98%D0%9B%D0%9A%D0%9E%D0%92%D0%98-%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%94%D0%A3%D0%9A%D0%A2%D0%98/%D0%A5%D0%9E%D0%A0%D0%9C%D0%9E%D0%9D%D0%9E%D0%A1%D 0%A2%D0%98%D0%9C-%D0%B7%D0%B0-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8/flypage.tpl.html

Red_Hair
03-25-2011, 11:41
ааами виж трябва да идеш на ендокринолог защото поликистозата се причинява от завишени мъжки полови хормони,следователно щом са завишени мъжките те неутрализират действието на женските или по-скоро не позволяват правилното функциониране на яйчниците,и щом имаш кисти значи имаш дисбаланс на хормоните следователно това може да се отрази върху растежа на бюста

kalpazanka
03-27-2011, 08:32
Офффффффффффффф, как ендокринологът ще лекува поликистиза, червенокоско/червеноскоске? Направо ме изумяваш! А бях останала с впечатление, че си в сферата на здравеопазването. Досега не съм видяла ендокринолог, който да прави ехо на яйчници и да контролира лечението. Плюс това лечението на ПКЯ е точно с полови хормони /били те и ОК/. Не обърквай момичето.

Авторке, ако толкова ти пука за здравето и репродукцията ти, не си губи времето и не си харчи парите за глупости, ами започвай да се лекуваш с каквото си трябва. Хиперестрогенемията, породена от това състояние, води до задебеляване на ендометриума /защото го няма антагонистът прогестерон/, увеличена кръвозагуба по време на менструация и болезненост. Отделно пък хиперестрогенемията ти повишава риска от рак на ендометриума и рак на гърдата в по-далечен план. Не си пропилявай времето, за да не се стига да индукция на овулация с по-тежката /според мен/ артилерия.
Отделно в омагьосания кръг на ПКЯ има риск от развитие на инсулинова резистентност и последващ диабет.