PDA

View Full Version : Съвет?



shokoladchety
03-25-2011, 17:57
Имам бяло течение.Има ли някакъв начин да се оправя без да ходя на гинеколог????

gab4ooo
03-25-2011, 19:37
днеска повдигнах въпроса и питах мама и тя каза да не се притеснявам и да си слагам превръзки да не ми цапа.аз сигурно 60 такива теми съм прочела няма страшно

shokoladchety
03-26-2011, 05:08
Да,но мен ме боли.Вътрешните ми срамни устни са подути.Боли ме,не чак толкова работа,но се притеснявам малко и от сърбежа...Ужасно е .... Мерси за съвета....Някой друг?

TheBeliever
03-26-2011, 08:48
Това, че е често срещано, не значи, че е нормално! И съм изумена, че нечия майка би подминала с лека ръка здравословния проблем на дъщеря си. Нищо лично, gab4oo, но това за мен не е правилно.

Към авторката - лекарите не са страшни. Нали това им е работата. Рисковано е да се предприема самолечение защото не се знае причинителя на инфекцията. Още повече, че имаш болки и събеж.

kiki1991
03-26-2011, 09:25
Задължително се консултирай!!!Бялото течение е признак на много болести,но и в много от случайте е нормално!Нищо не ти коства да идеш до гинеколога и да се консултираш,така самата ти ще си спокойна и няма да се чудиш и да го мислиш толкова!

shokoladchety
03-26-2011, 10:38
Да,но не мога да взема направление...Личната не иска да ми даде...И наистина ли е много страшно?

StolenBliss
03-26-2011, 11:21
Да,но не мога да взема направление...Личната не иска да ми даде...И наистина ли е много страшно?

Е деа, тия лични лекари за нищо не стават. Как няма да ти даде бе ?! Я някой от ваште да иде да и дигне един скандал..Нямало да ти даде. Сменяй я тая овца, кви са тия. Щом искаш е длъжна да ти даде, пфф. Аз разбирам да искаш направление през два дена за гинеколог, ама не е тва случая нали, я и тегли една дълга и да не се прави на интересна.

kiki1991
03-26-2011, 14:24
Да,но не мога да взема направление...Личната не иска да ми даде...И наистина ли е много страшно?

кат неще и кажи че искаш да я смениш!!!

к

Claymore
03-26-2011, 17:06
Прочети това http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=224757

Имам бяло течение откакто влязох в пубертета. Също и 90% от приятелките ми на моята възраст. Една от тях беше ходила при личния и той каза, че е нормално за пубертета. При някои хора е вечно.
Ако си на 20 и изведнъж се появи естествено е да е нещо опасно.
Но ако си 12-16 не е притеснително ако е продължително и няма силен мирис с жълто-зеленикав цвят.
Не казвам, че не може да е нещо лошо, но при положение, че всяко второ момиче, ако не и повече го има няма място за толкова голямо притеснение.

Ако искаш отиди на гинеколог, но личната ти е права, че е безсмислено.

П.П. И ако може някои майстори да не ми обясняват, че може да е нещо опасно защото няма как човек да живее 2-3 години с болест като трихомониаза [това е само пример]

TheBeliever
03-26-2011, 17:14
Прочети това http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=224757

Имам бяло течение откакто влязох в пубертета. Също и 90% от приятелките ми на моята възраст. Една от тях беше ходила при личния и той каза, че е нормално за пубертета. При някои хора е вечно.
Ако си на 20 и изведнъж се появи естествено е да е нещо опасно.
Но ако си 12-16 не е притеснително ако е продължително и няма силен мирис с жълто-зеленикав цвят.
Не казвам, че не може да е нещо лошо, но при положение, че всяко второ момиче, ако не и повече го има няма място за толкова голямо притеснение.

Ако искаш отиди на гинеколог, но личната ти е права, че е безсмислено.

П.П. И ако може някои майстори да не ми обясняват, че може да е нещо опасно защото няма как човек да живее 2-3 години с болест като трихомониаза [това е само пример]

Пропускаш "малките" подробности, че авторката има сърбеж и болки. Как това би могло да бъде нормално?

Claymore
03-26-2011, 17:18
Прочети това http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=224757

Имам бяло течение откакто влязох в пубертета. Също и 90% от приятелките ми на моята възраст. Една от тях беше ходила при личния и той каза, че е нормално за пубертета. При някои хора е вечно.
Ако си на 20 и изведнъж се появи естествено е да е нещо опасно.
Но ако си 12-16 не е притеснително ако е продължително и няма силен мирис с жълто-зеленикав цвят.
Не казвам, че не може да е нещо лошо, но при положение, че всяко второ момиче, ако не и повече го има няма място за толкова голямо притеснение.

Ако искаш отиди на гинеколог, но личната ти е права, че е безсмислено.

П.П. И ако може някои майстори да не ми обясняват, че може да е нещо опасно защото няма как човек да живее 2-3 години с болест като трихомониаза [това е само пример]

Пропускаш "малките" подробности, че авторката има сърбеж и болки. Как това би могло да бъде нормално?

E тоя пост го бях пропуснала, ще ме прощавате. Тогава все пак да прочете цялата тема и да се информира повече. И по-добре да отиде да си плати прегледа, не да чака личната.
Аз за ушен го убеждавах цял месец и накрая заради нещо оглушах :)

mArMaLaDkA
03-26-2011, 17:20
Личната ти ще е най-добре да спре да практикува. :) По закон ти се полага направление на месец(обаче понеже важи 45 дни, на около месец и половина).
Възможно най-бързо намери начин да отидеш на гинеколог, на частно ще ти излезе около 20-30 лв.(в зависимост къде ходиш).

gab4ooo
03-26-2011, 18:57
Извинявай много TheBeliever ама мама не ме подминава с лека ръка първо . Ако беше така нямаше да съм излекувана от цистита който излекувах преди няколко дни . (А между другото може ли да имам бяло течение ако съм имала цистит и имам външни замърсявания ама не опасни например Гъбична инфекция ???

TheBeliever
03-26-2011, 20:21
Извинявай много TheBeliever ама мама не ме подминава с лека ръка първо . Ако беше така нямаше да съм излекувана от цистита който излекувах преди няколко дни . (А между другото може ли да имам бяло течение ако съм имала цистит и имам външни замърсявания ама не опасни например Гъбична инфекция ???

"Мамо, имам бяло течение"
"Не се притеснявай, слагай превръзки"

Това за мен е подминаване на проблема. Един преглед при гинеколог не би навредил.

И не знам защо смяташ гъбичната инфекция за безопасна. Цялото това подценяване на проблемите може да ви донесе големи главоболия след време. Пазете си репродуктивните органи. След време деца ще искате да имате.

ImmortalSportFreak
03-26-2011, 21:13
Да,но мен ме боли.Вътрешните ми срамни устни са подути.Боли ме,не чак толкова работа,но се притеснявам малко и от сърбежа...Ужасно е .... Мерси за съвета....Някой друг?
Сменяй личната и отивай на гинеколог.
Даже най-добре не чакай личната,изобщо не се занимавай с нея за сега,ами си плати прекледа и отиди да се консултираш.

gab4ooo
03-26-2011, 21:15
абе човек аз се лекувам и за тва и то по препоръка на лекар . С лекарства от Европа за над 200 лева . Тва незнам дали е подминаване на проблем . И просто иска да ми каже че друго освен да си слагам превръзки няма какво да направя нито аз нито тя . Така че ти щом си в тоя сайт май твойта майка не е загрижена за теб .

TheBeliever
03-26-2011, 21:32
абе човек аз се лекувам и за тва и то по препоръка на лекар . С лекарства от Европа за над 200 лева . Тва незнам дали е подминаване на проблем . И просто иска да ми каже че друго освен да си слагам превръзки няма какво да направя нито аз нито тя . Така че ти щом си в тоя сайт май твойта майка не е загрижена за теб .

По никой един от постовете ти не личи, че си взела мерки за проблема. Написаното от теб създава съвсем друга картинка. И не виждам защо си мислиш, че те нападам.

А за мен не се притеснявай. Минала съм възрастта, в която майка ми трябва да се грижи за здравето ми.