PDA

View Full Version : Кръстоносните походи.



nezabelejimata96
03-26-2011, 15:09
Здравейте! Моля ви се помогнете ми с една тема по история - Последиците от кръстоносните походи за Европа и изтока. Никъде не мога да намеря такава тема, а ми трябва за вторник. Благодаря ви!

Schneeflocke
03-26-2011, 15:20
Отвори учебника, прочети си урока, потърси информация и си я напиши сама.

nezabelejimata96
03-26-2011, 15:30
Вече го направих за твое сведение!!! Обаче понеже учебника ми е супер тъп не пиши изобщо за последиците а само е обяснено какво и кръстоносен поход! Даже и госпожата каза да търсим в интернет защото в учебника нищо няма да намерим!!!

Schneeflocke
03-26-2011, 15:35
Ами потърси в интернет. Или в онова странно място, наречено библиотека.

XxInn0cencexX
03-26-2011, 15:43
Последици от Първия кръстоносен поход [редактиране]

Успехът на Първия кръстоносен поход е безпрецедентен. Италианските морски градове, най-вече Венеция и Генуа, процъфтяват от разрастващата се търговия. Папството разглежда кръстоносните походи като средство да наложи католицизма като обединяваща сила, превръщайки войната в религиозна мисия.

Първият кръстоносен поход довежда до създаването на Държавите на кръстоносците в Палестина и Сирия: Графство Едеса, Княжество Антиохия, Кралство Йерусалим и Графство Триполи.

В Западна Европа оцелелите в похода са смятани за герои. Роберт Фландърски е наричан Герой на решенията, благодарение на подвизите си. Животът на Годфрид Буйонски се превръща в легенда броени години след смъртта му. В някои случаи политическата ситуация е силно повлияна от отсъствието на кръстоносците. Например, докато Робърт II отсъства, Нормандия преминава под контрола на брат му, Хенри I, и конфликтът между тях довежда до битката при Теншбре през 1106.

Междувременно създаването на държавите на кръстоносците отслабва натиска на селджуките върху Византийската империя, която възвръща част от териториите си в Анатолия с помощта на кръстоносците и преживява период на относителен мир през 12 век.

Ефектът върху мюсюлманските династии в Близкия Изток е още по-значителен. Неустойчивостта на политическата ситуация първоначално пречи на защитата им срещу агресивните латински държави. Сътрудничеството между тях остава трудно десетилетия наред, но от Египет до Сирия и Багдад не спират призивите за прогонване на нашествениците, завършили с относителното обединяване на мюсюлманите и възвръщането на Йерусалим при Саладин около век по-късно.



http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B8_% D0%BA%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1 %81%D0%B5%D0%BD_%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4

nezabelejimata96
03-26-2011, 15:45
Ами аз не случайно съм написала че никъде не мога да намеря! Много ясно че съм търсила в библиотеките и камоли пък в ИНТЕРНЕТ. ПЛС ЧЕТИ преди да коментираш!!!

Schneeflocke
03-26-2011, 15:57
Ами аз не случайно съм написала че никъде не мога да намеря! Много ясно че съм търсила в библиотеките и камоли пък в ИНТЕРНЕТ. ПЛС ЧЕТИ преди да коментираш!!!

Виж по-горе. Wikipedia....и ти не успя да го намериш? Да не би на последната ти мозъчна клетка да й стана скучно?

Annabelle
03-26-2011, 18:24
Ами аз не случайно съм написала че никъде не мога да намеря! Много ясно че съм търсила в библиотеките и камоли пък в ИНТЕРНЕТ. ПЛС ЧЕТИ преди да коментираш!!!

Виж по-горе. Wikipedia....и ти не успя да го намериш? Да не би на последната ти мозъчна клетка да й стана скучно?

:?

nezabelejimata96
03-26-2011, 18:44
Да станало и е проблем? На мен не ми трябва за четвъртият кръстоносен поход а по общо за всички. Тъй че като не си разбрал за какво става въпрос не се меси разбра ли?! Може би на твоята мозъчна клетка и е станало скучно и не е прочела внимателно за да разбере! Чудя се изобщо как може да има толкова неразбрано хора?! :shock:

radeberger
03-26-2011, 18:55
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D 1%81%D0%B5%D0%BD_%D0%BF%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4

Доста трудно беше да напишеш "кръстоносен поход" в Google, нали ?

nezabelejimata96
03-27-2011, 09:27
Оле баси неразбраните хора дето сте :lol: Колко пъти трябва да напиша че не ми трябва информация за самите кръстоносни походи а за ПОЛСЕДИЦИТЕ ОТ ТЯХ!!! Ако не можете да ми помогнете за ко си хъбите времето да пишете неща които изобщо не ми трябват и да ме упреквате само! По добре не си правете труда защото ве4е си намерих каквото ми трябва благодарение на XxInn0cencexX. Поне един разбран човек има!!!

Lolomg
03-27-2011, 10:21
[quote="XxInn0cencexX"]Последици от Първия кръстоносен поход [редактиране] Виж нагоре ти е дадено пфф :o

Reaction
03-27-2011, 10:30
[quote=XxInn0cencexX]Последици от Първия кръстоносен поход [редактиране] Виж нагоре ти е дадено пфф :o

Ми да де 8-)
Тя пише,че го е видяла и благодари 8-)
Що се караш ? :P

Lolomg
03-27-2011, 11:48
Не го видях :razz: ама не трябва ли да пише за всичките компилация а не само за 1 вия