PDA

View Full Version : Съвет,правилно ли постъпвам ?!



UNITED2
03-26-2011, 18:09
Здравейте 8)
Тия дни съм се захванал сериозно (добре де,не толкова сериозно) с упражненията и,като цяло темата за отслабване и заякване напоследък не излиза от главата ми !
За нова година бях в Испания за около месец и там майка ми не спираше да ми готви таа т'ва си показа шибаните резултати :D
Имам нужда от сваляне на корем,доста е зле и като цяло тялото си има нужда от отслабване,колкото и да не му личи,когато е облечено просто всеки ден,като се гледам гол в банята си викам,че не съм наред :lol:
Та....
Предприел съм следните мерки !
90 Дневна диета !
Съчетана с тези две упражнения
http://www.vbox7.com/play:a345b4fd
http://www.vbox7.com/play:b536ce2e#commentTop
Също и по 150 клякания,100 коремни преси и бягане 30 минути след обяд към 17:00 + Л-карнитин на капсули.
Боклуците,като газирано,мазно,чипсове,ваф и и глупости напълно съм ги премахнал от ума си !
Всъщност диетата я започвам от понеделник а последните два дни съм със значително малко храна и доста упражнения.
Наистина съм сериозен,и гледам за 24 май да съм по така... :D Тъй,като тогава сумати балове на братовчеди,имам РД а и като цяло идва лято,когато започват да се носят по леки и очертаващи тялото дрехи.
Пия много ама много вода,днес например съм изпил поне 3.5 литра.
Добри ли са мерките,които съм взел,препоръчайте ако трябва нещо по сложно или ддз...
На 17 съм,1.80 висок 92 КГ (които благодарение на височината не личат много
:D ) Готов съм на всичко за отслабване и малко вякване,ще се радвам ако ми помогнете ;) !
P.S-Нещо за мускулната треска да предложите ? След упражненията и особено сутрин се усеща доста.
А и забравих да спомена,че на фитнес няма,как да ходя по простата причина,че няма къде но лятото ще мога :D

LastFN
03-26-2011, 18:29
братле добре почваш, но имаш ли възможност да тичаш сутрин и следобед понеже сутрин на гладно се топи повече.Диетата незнам каква ти е но трябва да хапваш повечко зеленчуци,плодове не понеже са богати на захари, които не ти помагат(единствено по няколко ябълки може да хапваш).Може да ядеш и моркови :) които засищат адски много също може да си изчислиш калорийният баланс потърси в интернет формулата.Ако спазваш всичко ще имаш добри резултати. УСПЕХ :)

UNITED2
03-26-2011, 18:42
Тенкс :)
Наясно съм,че сутрин е много добре да се тича обаче някак си ще ми идва в повечко защото ходя на даскало,сега през априлската например всяка сутрин ще тичам.
Когато тръгна пак на училище на обяд към 1:30 мога да си идвам с тичане някъде 4 километра растояние от нас е,по принцип си имаме бус !
И например си поставям цел,днес трябва да се прибера за 40 минути,утре за 38 и т.н
Ще видя какъв ми е калорийния баланс и ще гледам да ям моркови щом казваш,че засищат 8)

DownloadVirus
03-26-2011, 18:52
Кви са тези глупости да ядеш моркови бе? Изчисли си протеини въглехидрати и мазнини като гледаш протеините да са повече 60% от дневният ти режим.Моркови може да ядеш,зелено,плодове не ти препоръчвам всички,защото имат и въглехидрати..

@LastFN това за морковите в книгата: "Как да свалите 20 кила за 5 дена с диетата на баба Марийка" ли го чете?

fatrat
03-26-2011, 21:38
ОКБ - първо. 2-ро двуразови тренировки. Сутрин от 6-6:40 бягане. може на гладно, аз лично предпочитам да вкарам малко протеин към 5:30.
Тоя Л-карнитин го махни! Добавки не ти трябват, ако все пак решиш- протеин и БЦАА.
Следобяд- прави тая програма за гърди и корем + набирания в тесен и широк хват. Тва за водата не се престаравай толкова, от вода никой не е отслабнал. Сметни си 0.30 мл на кг телесно тегло! г/д идва към 2.7 литра на ден. Последното ядене трябва да ти е изцяло протеин+мазнини без въглехидрати и час и половина два преди сън! Тва е!
Тая 90 дневна диета е пълен ташак!

UNITED2
03-27-2011, 07:36
Добре благодаря за съвета,обаче т'ва БЦАА за какво точно служи ?
И не може ли примерно да си пия карнитина и БЦАА-то 8-)
90 дневната диета,няма човек който да я е почнал и да не е получил резултати но и на мен ми изглежда прекалено лесна за да е истина :D
Тя не е диета а просто начин на хранене,аз така и не мога да разбера кой е най добрия начин ама шанс..
Двуразовите тренировки са супер обаче четох,че не е хубаво в един ден да се правят упражнения за всички мускули и части на тялото ?
Въобще може ли малко повечко обяснение :)

LastFN
03-27-2011, 07:43
Знаеш ли какви шамари ще ти набия дето ми знаеш много...Морковите са трудно смилаема храна и засищат организма не го знам от диетата на баба ти Марийка, а от хора занимаващи се професионално с диети и подобни.

LastFN
03-27-2011, 07:44
Добре благодаря за съвета,обаче т'ва БЦАА за какво точно служи ?
И не може ли примерно да си пия карнитина и БЦАА-то 8-)
90 дневната диета,няма човек който да я е почнал и да не е получил резултати но и на мен ми изглежда прекалено лесна за да е истина :D
Тя не е диета а просто начин на хранене,аз така и не мога да разбера кой е най добрия начин ама шанс..
Двуразовите тренировки са супер обаче четох,че не е хубаво в един ден да се правят упражнения за всички мускули и части на тялото ?
Въобще може ли малко повечко обяснение :)
Това дето се правят всички мускули се нарича кръгова тренировка и можеш да правиш по 2-3 такива на седмица :)

fatrat
03-27-2011, 10:12
Добре благодаря за съвета,обаче т'ва БЦАА за какво точно служи ?
И не може ли примерно да си пия карнитина и БЦАА-то 8-)
90 дневната диета,няма човек който да я е почнал и да не е получил резултати но и на мен ми изглежда прекалено лесна за да е истина :D
Тя не е диета а просто начин на хранене,аз така и не мога да разбера кой е най добрия начин ама шанс..
Двуразовите тренировки са супер обаче четох,че не е хубаво в един ден да се правят упражнения за всички мускули и части на тялото ?
Въобще може ли малко повечко обяснение :)
бцаа=аминокиселини. по ок 20 гр на ден! Може и с карнитин , но са загубени пари! Един хубав карнитин е 50 лева за 500мл.За 90 дневната диета на мен не ми обяснявай щото имам 3-4 пъти повече опит от тебе. Диетата не винаги е трудна , за да има резултати. Да двуразовите тренировки са супер, сутрин правиш кардио следобяд упражнения и кардио- къв е проблема?
@lastFN моркови+зелеее ^^

UNITED2
03-27-2011, 10:26
Мерси много за съветите,започвам да ги спазвам,дори вече съм почнал напрвил съм снимки сега за да мога да се похваля с резултата след всичко това 8) :D
Обаче трябва да ви кажа,че след вчерашните тренировки мускулната треска е жестока,дори не мога да се засмея,като хората камоли да направя упражненията пак,сигурно днес само ще потичам малко и утре пак упражнения,ще гледам да си взема и аспирин !

fatrat
03-27-2011, 10:30
никъв аспирин, повече месо яйца извара сирене почваш да ядеш. С аспирина става по-лошо ...

LastFN
03-27-2011, 15:42
Мускулната треска ще отмине след определено време когато мускулите привикнат към дадено натоварване

LastFN
03-27-2011, 15:45
Добре благодаря за съвета,обаче т'ва БЦАА за какво точно служи ?
И не може ли примерно да си пия карнитина и БЦАА-то 8-)
90 дневната диета,няма човек който да я е почнал и да не е получил резултати но и на мен ми изглежда прекалено лесна за да е истина :D
Тя не е диета а просто начин на хранене,аз така и не мога да разбера кой е най добрия начин ама шанс..
Двуразовите тренировки са супер обаче четох,че не е хубаво в един ден да се правят упражнения за всички мускули и части на тялото ?
Въобще може ли малко повечко обяснение :)
бцаа=аминокиселини. по ок 20 гр на ден! Може и с карнитин , но са загубени пари! Един хубав карнитин е 50 лева за 500мл.За 90 дневната диета на мен не ми обяснявай щото имам 3-4 пъти повече опит от тебе. Диетата не винаги е трудна , за да има резултати. Да двуразовите тренировки са супер, сутрин правиш кардио следобяд упражнения и кардио- къв е проблема?
@lastFN моркови+зелеее ^^
Братле Л - Карнитин хубав 500 мл мога да ти намера под 30-40 лева без проблем.Л Карнитина може би е най-използваният продукт за отслабване от спортисти не мисля, че трябва толкова да го мислиш за непотребен.

fatrat
03-27-2011, 16:08
"братле" аз полза от л-карнитина не виждам. Аминокиселина- ако я взимаш за тонус ок, обаче мислиш ли, че тоя л-карнитин ще направи нещо чак толкова фрапиращо? Ок малко ще засили процеса и тва е. +тва бих предпочел кофеин пред карнитин щото ми е по-голям кеф да пия кафе от колкото неясни субстанции. Карнитин купувах последно преди 1 година и 3 месеца и тогава цената с доставката му беше толкова ;) . Ако се цели истинско отслабване без да се замислям казвам бърнър или поне Pentacarn матрицата.

DownloadVirus
03-27-2011, 16:10
Знаеш ли какви шамари ще ти набия дето ми знаеш много...Морковите са трудно смилаема храна и засищат организма не го знам от диетата на баба ти Марийка, а от хора занимаващи се професионално с диети и подобни.

Така ли бе муцка :-)

UNITED2
03-27-2011, 16:20
Днес сутринта пих едно кафе без захар,горчилка ви казвам ебах му майката ! После маааалко макаронки хапнах ама малко наистина :D На обяд две сварени яйца,като после изминах с тичане 5 километра,като на корема имах един син колан дето спомага за изгарянето на калории (добре де знам,че си е шит ама все пак.. ) :D
А да и тъй,като нямам гирички взех един тежък камак и с него се опитвам да направя нещо :razz:
Утре май ще си направя с цимент едни,ако имам време !
Като цяло се отказах от глупави диети,като на Дюкян или тая 90 дневна,истината си е в спорта и малко ограничаване от глупави храни.
Хляба го спирам напълно.
За вечеря можеби ще смеля 2 пилешки вакуумирани паржоли и малко извара. Сутринта мисля преди даскало да стана да направя упражненията и да хапна едно варено яйце преди тях.Като цяло човек има к'во да научи от съвети те ви.Та така реших да се стегна,приемам още съвети всякакви.
Карнитин ще си взема,така и така нищо не губя тука в аптеката има един на капсули за 20 кинта :D
След тичането определено мускулната треска намаля,ще си направя пак уния упражнения и,като цяло т'ва е.

fatrat
03-27-2011, 16:38
по малко от 3-4 яйца гледай да не ядеш. Не са достатъчни. Както и на вечеря! 1-та пържола я остави за закуска и смахай едната + извара (макар че някой казват ,че протеинови източници не се месят). Тоя карнитин пак ти казвам ,че е пълен ташак. По-добре си вземи 2 (може и 5 има един хубав за 3.40 от аптека) кутии зелен чай, и пий по 2-3-4 на ден. По-голям ефект ще има!

UNITED2
03-27-2011, 16:45
Мерси брат много ми помагаш иначе се чудя к'во да правя !
Зелен чай доста съм чувал,че има ефект от него утре със сигурност ще си взема ама той със захар ли се пие или как ?
Изял съм две яйца,значи сега ще изям още две + извара та да не ходя до магазина,че съм скапан а за закуска ще ям паржола !
Какво мислите за киселото мляко сутрин към 9-10 ? :)

fatrat
03-27-2011, 16:49
сичко без захар и без сол! Киселото мляко е добре до към 18 часа. Изяш още 3 и 100 гр извара и си свиркай.

UNITED2
03-27-2011, 16:51
Добре,и последно да питам яйцата с жълтъка ли да ги ям ?
Страшно много засища,дано е позволен !

fatrat
03-27-2011, 17:02
както решиш. Аз лично повече от 2 немога да изям шото ги повръщам. Няма нищо лошо в тях.

LastFN
03-28-2011, 16:05
"Братле" в жълтъка има страшно много холестерол и не е хубаво да прекалява със тях.Може да хапва по 2 макс 3 жълтъка на ден без да се притеснява :)

ZipFail
03-28-2011, 16:39
Това, че жълтъците са опасни е пълна простотия..

DownloadVirus
03-28-2011, 16:45
Това, че жълтъците са опасни е пълна простотия..

+1 Станали са проучвания и цитирам (надявам се разбирате английски поне червеното прочетете!)


First, one has to understand that cholesterol is not necessarily bad. Humans need it to maintain cell walls, insulate nerve fibers and produced vitamin D, among other things. Second, there are two types of cholesterol: dietary cholesterol and blood cholesterol . Both are important.

Dietary cholesterol is found in certain foods, such as meat, poultry, seafood, eggs, and diary products. The second type (blood cholesterol, also called serum cholesterol) is produced in the liver and floats around in our bloodstream. Blood cholesterol is divided into two sub-categories: High-Density Lipoprotein (HDL), and Low-Density Lipoprotein (LDL). LDL cholesterol is considered bad because it sticks to artery walls.

What is bad, however, is the amount of LDL blood cholesterol in the body. Too much of it can cause heart problems, but scientists are now discovering that consuming food rich in dietary cholesterol does not increase blood cholesterol. At least that is what some experts believe (they are somewhat disagreeing on the matter... as usual).

Evidence showing that eating a lot of dietary cholesterol doesn't increase blood cholesterol was discovered during a statistical analysis conducted over 25 years by Dr. Wanda Howell and colleagues at the University of Arizona. The study revealed that people who consume two eggs each day with low-fat diets do not show signs of increased blood cholesterol levels.

So what does raise blood cholesterol? One of the main theories is that saturated fat does. Of the three types of fat (saturated, monounsaturated and polyunsaturated), saturated fat raises blood cholesterol and LDL levels. It so happens that eggs contain mostly polyunsaturated fat, which can actually lower blood cholesterol if one replaces food containing saturated fat with eggs.

UNITED2
03-28-2011, 16:46
Да и аз т'ва разбрах и днес съм изял "само" три !
Сутринта към 7:15 пих кафе чисто с чаша вода.
Към 9:15 ядох яйце + един айран от данон (знам,че не е от най полезните но по принцип пия по 3 на ден,ще гледам да го спра напълно,даже днес т'ва беше като за прощаване :D ).
На обяд,като си дойдох реших изварата и яйцата (2 на брой) да ги смеша и спържа (естествено без абсолютно никаква мазнина) така и направих...
Трябва да отбележа,че до обяд се чувствах леко гладен,не че е проблем но след обяд нямам такива проблеми :D
Към 16:00 излязох да тичам,5 КМ,като може да се каже,че 2.5 съм ги минал в бързо ходене (знам,че се иска още но съм начинаещ)
Прибрах се,и направих упражненията,които съм посочил в първото си мнение ! (Все повече започва да се свиква и болката във врата изчезва.)
Преди малко хапнах пилешка пържолка от тия вакумираните,определено не ми стигна ще изям и другата :D Утре пак ще пиша...
Да кажем,че т'ва ше ми е нещо,като стимулиращ дневник или ддз :)
Благодаря ви братлета за съветите,ей така се става човек !
А от други ден,започвам сутрин от 6 с едно яйце в корема,пак тичане,както и след обяд !
Упражненията реших да ги правя през ден,или по точно май така е по добре а ?
И чух една (според мен) глупост,че преди тренировка е хубаво да се пие сурово яйце,вярно ли е ?
А и да спомена,че утре ще си купя зелен чай,днес поръчах да ми докара тая пръчка в аптеката !
Като цяло това е за днес :)

fatrat
03-28-2011, 16:49
пак казвам 1 яйце до никъде не стига. А това който горе го изръси за жълтъка е най-голямата простития и селски мит.

DownloadVirus
03-28-2011, 16:58
пак казвам 1 яйце до никъде не стига. А това който горе го изръси за жълтъка е най-голямата простития и селски мит.

За мене ли говориш или този два поста над мене дето вика,че се вдига холистерола?

fatrat
03-28-2011, 16:59
Холестерола в жълтъка е полезен. Не ста въпрос за тебе!

LastFN
03-28-2011, 17:14
оф много мраза като опорствате.Имам познати,които като издат 2-3 жълтъка и им се завива свят.НЕ КАЗВАМ ЧЕ ЖЪЛТЪЦИТЕ СА ВРЕДНИ!Просто не е хубаво да прекаляваш

DownloadVirus
03-28-2011, 17:24
оф много мраза като опорствате.Имам познати,които като издат 2-3 жълтъка и им се завива свят.НЕ КАЗВАМ ЧЕ ЖЪЛТЪЦИТЕ СА ВРЕДНИ!Просто не е хубаво да прекаляваш

Всеки огранизъм е различно,аз ти давам проучвания,ти ми говориш за комшийката..Всичко като прекалиш е опасно,дори и водата,има смъртни случаи.

UNITED2
03-28-2011, 17:54
Тъй,като гледам да не консумирам много въглехидрати (даже почти не консумирам) да взимам ли едно от тия малките хапчета витамин C поне ?
"Ако спазвате подобна диета (и не консумирате достатъчно количество плодове и зеленчуци) не забравяйте, че организмът ви ще се нуждае от завишени дози витамин С, витамини от В-комплекс, калий и фолиева киселина." :)

fatrat
03-28-2011, 18:31
подкрепям Download virus. Ти ми говориш за приятели ... хората го доказаха, че холестерола в жълтъка е вбезвреден. То и аз повече от 3 наведнъж ги повръщам ама не казвам ,че са вредни или нещо! образовай се малко и чети не само на изуст да говориш!

Myrth
03-28-2011, 20:04
Холестерола от храната даже занижава този в кръвта и завишава синтеза на полови хормони. Изобщо е приказка. Който се лишава от висок прием на холестерол, много губи. Отдавна се знае, че мазнините в храната нямат нищо общо със затлъстяването и сърдечно-съдовите заболявания.

П.С. Аз като изям 10 яйца и ми става лошо.. от кеф. За мен това е несравнима храна. Абсолютно осезателно завишава тестостерона.

LifeFitness0
03-29-2011, 05:40
Все пак ако ядете купешки яйца внимавайте.Аз преди ядях по 5 цели на ден купешки и целия станах в пъпки за една седмица.Сега си взимам кори от една баба и по 6 ям на ден и нищо такова не съм усетил. :)

Chacho
03-29-2011, 09:55
Мда, с домашни и пресни няма фалове. Аз от малък имам алергия към яйца, все ме беше яд като видя във хран. режими яйца, но с домашни няма проблеми.

UNITED2
04-11-2011, 18:31
В момента ям яйца,сутринта преди даскало съм изял едно ама сутрин направо едва го преглъщам въобще не ме кефи,в момента ям 3-тото и имам още едно :D Въпроса ми е,има ли значение по кое време от деня ще ги изям петте яйца ? И може ли например 1 през няколко часа,а не наведнъж ? :D

DownloadVirus
04-11-2011, 18:39
В момента ям яйца,сутринта преди даскало съм изял едно ама сутрин направо едва го преглъщам въобще не ме кефи,в момента ям 3-тото и имам още едно :D Въпроса ми е,има ли значение по кое време от деня ще ги изям петте яйца ? И може ли например 1 през няколко часа,а не наведнъж ? :D

Сутринта с малко прясно или кисело мляко и с малко мюсли или quaker .. Единственото,което има значение е от това кога ти е тренировката и какъв протеин искаш..Ако го ядеш с жълтъка се забавя усвояването му от огранизма..Примерно аз преди лягане ям 2 цели яйца с 500-600 мл мляко 1.5% , гледай количеството протеин,дето взимаш на всяко едно хранене..Ако не е достатъчно от другите продукти ще набиваш повече яйца и това е :D

UNITED2
04-11-2011, 18:45
:D Добре мерси !
Аз сутринта го ядох т'ва яйце (утре цели две ше изям :shock: ) с цяла кофичка кисело мляко с една лъжица овесени ядки,нищо,че съм на НВД да си има и малко въглехидрати сутрин :D
Към 10 изпих един айран,на обяд пилешко пак с мляко към 4 пак мляко към 7 пилешко със салата от краставици и домати със съвсем малко олио ама вече ще спра да си слагам :D И сега 4 яйца :shock:
Не знам от,какво ама днес имах страшно много енергия (сигурно защото предните дни не ядох овес :D ) растояние на което обикновено се задъхвах,като идиот и вместо да тичам а 5 пъти спирам да вървя,днес го изтичах цялото :shock:

DownloadVirus
04-11-2011, 20:30
С това мляко не знам какво НВД правиш..

UNITED2
04-12-2011, 03:47
Ми нз вече,кой да слушам,казаха ми,че 70 гр на ден овес няма да ми навреди,а напротив :? Вече и аз не знам,к'во да правя :booooomb:

fatrat
04-12-2011, 11:50
Абе яж си там, не се занимавай... ако искаш нвд трябва да си готов на часовник и на кантар да ядеш. Виж за РБД , по-близка е до нашата кухня, ако не карай нвд не повече от месец и половина!

UNITED2
06-21-2011, 17:12
Случайно си попаднах на темичката емии чакайте да ви кажа сега резултатите ми :D
Вече съм 82 килограма,шкембето е назад,гъза ми (точно т'ва дет ме най дразнеше) вече е нормален,на човек да му е кеф да носи сега дънки :D Преди само панталони...
40 минути тичане без спиране правя а преди 2 минути за мен си бяха невероятно постижение :D
НВД-то ми помогна много :)
Хляб не съм ял от,както съм направил темата (с изключение на зареждащите дни в,които си позволявам една филия :D ) .
Все още съм на НВД (по точно не съм на нищо просто ям без хляб и то пилешко месо и мляко) но сега от следващия месец викам да си потърся нещо друго вече да почваме да изграждаме мускули и едновремнно да се чистим с кардио :grin: Започвам плуване,фитнес... (ще ходя в Испания а там имам условия за абсолютно всякаква диета и всякакъв вид тренировки,по абсолютно всяко време)...
Та това е... не ми беше за първи път започването на диета но определено този път ми се получи,времето от 26 март до сега мина светкавично и промяната в мен (не само външно) е невероятно голяма и изцяло положителна,това от части се дължи на коментарите от хората покрай теб !
За това съвета ми към тези,които са решили да се променят да НЕ СЕ ОТКАЗВАТ,винаги има резултат,невероятно е да виждаш от,какво в,какво си се превърнал....
Времето не се усеща особено след,като свикнеш с новия си начин на хранене и на живот !
Не мисля,че от тук нататък е възможно да се върна към предишния си начин на живот,така ми харесва и се чувствам ПЕРФЕКТНО ! :grin:
П.С-Забравих,какво е вафла,хамбургер,чипс и т.н,и просто,като видя някой да нагъва (особено,ако е дебел) ми става отвратително и супер гадно за човека отсреща...
Пуканки от тогава насам съм си позволил само 2 пакета и то в зареждащ ден на финала на SUPERNATURAL,нямаше как без тях... :razz:

MakaronUduSHvaCH
06-23-2011, 22:22
Напълно грешно постъпваш, доста неуместен начин си избрал :D

HatersAlwaysGonnaHate
06-24-2011, 05:56
Фатрат не е баш така,не е нужно никъв кантар за НВД,то така или иначе зависи от НВД-то,за някой дето приема по 500 въглехидрата на ден ако падне на 300 си е НВД , друг с 300 грама въглехидрат е на ВВД..

DA0Trooper
06-24-2011, 06:05
Фатрат не е баш така,не е нужно никъв кантар за НВД,то така или иначе зависи от НВД-то,за някой дето приема по 500 въглехидрата на ден ако падне на 300 си е НВД , друг с 300 грама въглехидрат е на ВВД..
Всичко го правим ,з а най-голям резултат нали?

HatersAlwaysGonnaHate
06-24-2011, 06:16
Фатрат не е баш така,не е нужно никъв кантар за НВД,то така или иначе зависи от НВД-то,за някой дето приема по 500 въглехидрата на ден ако падне на 300 си е НВД , друг с 300 грама въглехидрат е на ВВД..
Всичко го правим ,з а най-голям резултат нали?

Едва ли най-големият резултат и най-добрият вариянт е да паднем от 500 на 60-70 въглехидрата на ден!

mimsi7o
06-25-2011, 14:46
http://www.vbox7.com/play:b536ce2e#commentTop

Товаа ме разби . Ей сега го пробвах :Д Много добро !