PDA

View Full Version : Запитване за университети



mArMaLaDkA
03-26-2011, 21:43
Сравнително малка съм още да се тревожа (за) и да полагам кандидат-студентски изпити, но все пак си имам разни вълнения. :D Насочила съм се към няколко специалности, а именно:
1) Хотелиерство и ресторантьорство в Университета по хранителни технологии, гр. Пловдив
2) Мениджмънт на хотелиерство и ресторантьорство - Нов Български Университет, само дето разбрах, че специалността се преподава в Албена оО
3) Фармация, като тук ми е крайно неизвестно дали имам друг вариант, освен МУ.

Всяко мнение за отделните университети, самите специалности и тук-там някое инфо за таксите(понеже, както си личи, съм крайно неориентирана, или поне на първо четене не успях да си намеря точно частта с учебните такси) и изпитите, които ще трябва да се полагат за всяка специалност, ще ми бъде от полза. :)

sexa_na_kompleksa
03-27-2011, 05:37
Само за НБУ мога да ти отговоря. Университетът е на ниво, но таксите са малко солени - над 1200-1300 лв са, зависи от специалността. В този университет ще трябва да дърижш ТОП - това е тест със 100 въпроса от 10 категории.

anonymous546178
03-27-2011, 07:20
Ми тва с хотелиерството е малко като с полицаите, който не може друго да прави, тва ще учи.. Фармация е трудно, и за влизане и още по-трудно е за излизане. Вариантите там са МУ Сф-МУ Плевен-МУ Варна-МУ Пловдив-МУ стара загора-МФ към СУ За фармация изпитите са по биология и по химия и си трябва здраво учене за тях. Таксата за фармация в МУ София е към 900лв

marin4itu
03-27-2011, 08:31
Ооо недей се набутва с хотелиерство и т.н. Работила съм на Златни пясъци 2 лета и като съм си говорила с шефката ми, която е на около 50-60 години, ни умоляваше да не работим постоянно такова нещо. Жената си каза, че просто нямаш личен живот. Да, може да се изкарват хубави пари, особено в чужбина, но тази жена идваше в 8 всяка сутрин на работа и се прибираше в 11 и това с един почивен ден. Няма да ти обянявам аз по колко много съм работила, аз бях просто сервитьорка, но жената е управител на отдел хранене, т.е. на ресторант и кухня.

sexa_na_kompleksa
03-27-2011, 08:47
Ооо недей се набутва с хотелиерство и т.н. Работила съм на Златни пясъци 2 лета и като съм си говорила с шефката ми, която е на около 50-60 години, ни умоляваше да не работим постоянно такова нещо. Жената си каза, че просто нямаш личен живот. Да, може да се изкарват хубави пари, особено в чужбина, но тази жена идваше в 8 всяка сутрин на работа и се прибираше в 11 и това с един почивен ден. Няма да ти обянявам аз по колко много съм работила, аз бях просто сервитьорка, но жената е управител на отдел хранене, т.е. на ресторант и кухня.

Всеки един управител е така, някои дори и един почивен ден нямат. ; )

bEbsI
03-27-2011, 21:10
В МУ Плевен фармация няма.

anonymous546178
03-28-2011, 09:22
Верно ли :-o :D :D
За фармация не съм проучвал сериозно, ВУЗовете, които дадох имат медицина, но не съм сигурен за фармация... В София и Варна със сигурност има в МФ към СУ не знам