PDA

View Full Version : програма само за лост



Nebezizvestniq
03-27-2011, 09:48
знам че не е най-точния форум да питам такива неща, но гледам има момчета които са що-годе информирани :) та въпроса е бързо да ми препоръчате програма само за лост(вчера си направих вкъщи)за начинаещ- мога да права 12 набирания мах на 1 път.Целта ми е покачване на силата и издръжливостта(попринцип тренирам бокс но съм спрял от 2 седмици поради контузия на крака, но скоро се завръщам и целта ми е да се подготвя добре защото съм позагубил форма) и ако може и ММ разбирасе :).
Четох по другите форуми и се спрях на 1 програма с увеличаване броя на набиранията - 1 набиране 1 мин повивка, 2 набирания 2 мин почивка, 3 набирания и нагоре 3 мин почивка, и така колкото можеш, ама нещо не ми вдъхва доверие... днеска мисля да започна с една супер серия 1. тесен хват и дланите към мен, което са бицепсови набирания доколкото разбирам,2.лицеви за гърди, 3.после хват малко по широк от раменето като дланите са пред лоста и не сочат към мен, 4.лицеви за трицепс това ще са ми опр права ги едно след друго, после почивка(препоръчайте колко време почивки да правя)и после пак всички упр и така 3 пъти(4 няма да мога :д). Айде чакам препоръки от разбиращите момчета :)
ако ви трябва нещо колко съм висок килограми снимки на мен на лоста ако искате кажете

firstdiesel
03-27-2011, 16:01
Роки, слушай ся ....
не знам, от къде си намерил оная програма, обаче не ми звучи много обещаваща
По принцип аз за да увелича силата правя така : Правя колкото мога (без чийтинг), като почивката ми зависи от това колко повторения съм направил, колкото повече повторения правя, толкова по-малко почивам
пример:
1 серия - 12 повторения - 90 сек
2 серия - 8 повторения - 2м 30 сек
3 серия - 6 повторения - 3м 30 сек
4 серия - 3 повторения - 5 мин
5 серия - ако направя повече от 1 повторение, карам по модел на 4та серия ;)

п.п. не прави повече от 6 серии

brunder
03-28-2011, 06:34
Програмата на братлето горе е много добра аз също ще предложа една супер серия
1: 12 набирания 5 сек почивак
2: 10-8набирания 5сек почивака
3: 6 набиранки 10сек почивка
4:4 набиранки 10 ске почивка
5:колкото можеш да издаржиш :)

Nebezizvestniq
03-28-2011, 17:15
ок, мерси за съветите :)
е някой може ли да каже какви набирания по точно да правя и как да ги комбинирам примерно различни дни... примерно кажете за различни хватове начини на набиране барзо бавно и тн ... аз доколкото четох само разбрах че зад врат няма сми да се правят...

DownloadVirus
03-28-2011, 17:25
Програмата на братлето горе е много добра аз също ще предложа една супер серия
1: 12 набирания 5 сек почивак
2: 10-8набирания 5сек почивака
3: 6 набиранки 10сек почивка
4:4 набиранки 10 ске почивка
5:колкото можеш да издаржиш :)

Да бе 5 сек почивка..Много смешно :lol:

slicky
03-28-2011, 18:50
Програмата на братлето горе е много добра аз също ще предложа една супер серия
1: 12 набирания 5 сек почивак
2: 10-8набирания 5сек почивака
3: 6 набиранки 10сек почивка
4:4 набиранки 10 ске почивка
5:колкото можеш да издаржиш :)

Да бе 5 сек почивка..Много смешно :lol: 5 секунди ти е докато се осъзнаеш,че не се дръшаш за лоста.

brunder
03-28-2011, 19:28
не случаино му викат СУПЕР СЕРИИ..Ами за съвета за набиранки може да ги редуваш с широк хват,хват на широчината на раменете и обратен(женски)хват

loveca777
03-28-2011, 20:04
Ами според мен щом си начинаещ първата серия трябва da q pravish do otkas za da moje taka taka da si ovilichavash broq nabiraniq dnite..

Nabiraniqta za biceps si gi pravi normalno . Shirokiq hvat pri tqh e greshnen nachin. Kogato zapochnesh s nadhvat da gi pravish - togava se opitvai s shirok hvat. Pochni i kofichki da pravisH. Uvelichi si borq na licevite opori. Samo s nabiraniq ne stava mnogo. Te trenirat glavni gurbut. Shtom vzemish da vdigash nqkakvi giri- sled tova znach che muskulat ti pak shte stane na banica, kakto tui se e vtvurdqval na lostovete.

Hodi na fitnes i sled fitnesa kato pochinesh trygvai na lostovete da vtvudqvash ;)