PDA

View Full Version : Химия 8 клас!



evilgirl95
03-27-2011, 10:01
Много ви моля за помощ! Нищо не разбирам! Трябват ми за утре! Ако някой разбира, моля да ми помогне! Мерси предварително!


1.Колко боксит с W(Al2O3)=98%. е необходим за получаването на алуминий с маса 1000 кг.

2. Определета масовата част на магнезия и алуминия в смес от двата метала, ако при взаимодействие между 2,1 грама от тази смес и разтвор на натриева основа се отделя 1,12 литра водород.

3. Какъв обем разтвор солна киселина с масова чст 36% и плътност 1,183 грама на кубичен сантиметър е необходим за да се получи 22,4 литра въглероден диоксид от варовик.

4. Изчислете масата на алуминия в един тон цимент ако масовата част на диалумиевия триокис в него е 9,4 %

5. Пресметнете(при н.у.) обема и масата на въглеродния диоксид, отделящ се при взаимодействието на 30 грама калциев карбонат с 20 грама разтвор на солна киселина, който има масова част на солната киселина 20%.

6. Какъв обем водород(при н.у.) ще се отдели при взаимодействие на 2,7 грама алуминийй със солна киселина, ако киселината е визлишък.

7. Изразете с химично уравнение реакцията, която се извършва с термитна смес при запалването и. Изчислете масата на желязото което се получава от 4,28 кг термитна смес, ако допуснем, че в-вата в сместа са чисти и че реакцията протича практически до край.

8. Колко грама сероводород трябва да бъде погълнато от разтвор съдържащ 20 грама натриева основа за да се получи динатриев сулфид.

9. Изчислете обема в литри на серен триокис който може да реагира с вода за получаването на разтвор на сярна киселина с маса 0,2кг и масова част на киселината 24,5%.

evilgirl95
03-27-2011, 15:46
ПЛС... много ви моля за помощ.. нищо не разбирам..

biolojkata95
03-27-2011, 18:14
koq smqna si

evilgirl95
03-28-2011, 19:19
1-ва. То вече мина сиг. ще имам 2...