PDA

View Full Version : Коса



Kricii
03-27-2011, 17:17
Помощ ,ако някой има/знае как да си правя косата помогнете , защото :booooomb:

Описание на косата ми ::

Мазна
Тънък косъм
Рядка
Къс бретон

Направоо :smt070

Moderatorius
03-27-2011, 17:28
Мазна - пробвай с шампоан за суха коса. Да, за суха. Или пробвай с хума.
Тънък косъм - тва не е ли генетично!?
Рядка - тва също си е генетично, освен ако преди не ти е била гъста.
Къс бретон - да не си го подстригвала ;д Вдигай го нагоре, след месец трябва да си ти е добре.

linkin_park_girl
03-27-2011, 17:50
Мазна - пробвай с шампоан за суха коса. Да, за суха. Или пробвай с хума.
Тънък косъм - тва не е ли генетично!?
Рядка - тва също си е генетично, освен ако преди не ти е била гъста.
Къс бретон - да не си го подстригвала ;д Вдигай го нагоре, след месец трябва да си ти е добре.


Понеже и моята коса е леко мазна,защо трябва да използвам шампоан за суха коса ?Така няма ли да се омазни повече ?

valll
03-27-2011, 17:56
направи я на руси кичури, това оптически създава впечатление. че косата е обемна.

Sunshin3
03-27-2011, 18:13
^по-скоро да я постриже на етажи

за мазната коса - маски с хума, много помагат

иии можеш да си правиш 1-2 пъти в седмицата маска с тривитаминол, сгъстява и заздравява косата, но прави почивки, за да не получиш обратен ефект

Moderatorius
03-27-2011, 18:19
Мазна - пробвай с шампоан за суха коса. Да, за суха. Или пробвай с хума.
Тънък косъм - тва не е ли генетично!?
Рядка - тва също си е генетично, освен ако преди не ти е била гъста.
Къс бретон - да не си го подстригвала ;д Вдигай го нагоре, след месец трябва да си ти е добре.


Понеже и моята коса е леко мазна,защо трябва да използвам шампоан за суха коса ?Така няма ли да се омазни повече ?
Биологията не ми е силната страна, така че ще го обясня по-просто. Шампоанът за мазна коса изсушава скалпа, за да премахне излишната мазнина. Скапла след това става изсушен и за да си възвърне обичайната мазнина!?, започва да произвежда повече и така косата се омазнява. А шампоанът за суха коса овлажнява скалпа и той няма нужда да се омазнява самостоятелно.

Hilary_
03-27-2011, 18:25
Мазните корени НЕ трябва да се третират с още по - агресивни шампоани, а да се овладее самото отделяне на себума!! Като за начало, ако ползваш каквите и да е стилизанти и боклуци в корените СПРИ да го правиш, защото те задръстват кожата на главата и става пастет!!
Вземи си дълбокопочистващ шампоан, който да отмие всичко натрупало се, а след това си вземи нужните продукти, които ще намалят отделянето на секрета!!
Оредяването и тънкия косъм може да са наследствени, а ако се боядисваш русо, може изстъняването на косъма да е следствие от това ..
Късия бритон ще порасне, до тогава го хващай с фиби ..

WaterLilly
03-27-2011, 18:28
Аз също съм с тънък косъм и изчетох много по въпроса. За съжаление, никога не трябва да си пускаш косата под раменете, защото от собствената си тежест "залепва" за главата. Добре е да е на етажи, за да се придаде обем. НЕ ДАВАЙ да те филират. Също и прически без етажи, с равна линия на косата, каре например, са добра идея, особено ако ти е права.
И не ползвай натоварващи и агресивни шампоани - само неща с витамини и билки. В един форум бях чела за бебешки шампоан на Бюбхен, който правел косата по-обемна, опитай го. :) Когато слагаш балсам, никога не слагай в корените, и го отмивай добре, защото на тънка коса омазняването личи много.

Едит: Забравих да кажа, че трябва да се решиш с четка с естествен косъм или гребен с големи, закръглени зъбци. Иначе или се наелектризира косата и става като перушина, или се накъсва от острите зъбчета на гребена. И деликатно, внимателно се реши!
Ако си искала да се къносваш, давай. Или прави маски с касия (безветна къна, не променя цвета) - диаметърът на косъма се увеличава и макар и малко, помага. Поне на теория, не съм опитвала. :)