PDA

View Full Version : Истинска любов?



danielpetrov1991
03-27-2011, 18:48
Правите ли разлика между двата вида лябов? На английски се казва "I love you" и " I am in love with you". На български да обичаш някой и да си влюбен в някой. Според мен "истинската любов" или тази, която те кара да изпитваш "пеперудки", когато видиш любимия си е краткотрайна. Другия вид любов за мен се изразява в това да си много привързан към някой, да го цениш, да имаш същинска близост с него и да си споделяте всичко, да си имате доверие, като тук може и да се включи физическото привличане.
Според мен най- истниската любов е първо да сте влюбени един в друг, а след това да остане всичко това, което изредих за другия вид любов.
Вие как мислите прав ли съм за любовта като цяло или се бъркам? И кое според вас е по-важно?
Аз имам сериозна приятелка, с която ходим почти от 4 месеца и се обичаме. Е не както по филмите, не сме били влюбени един в друг. Но съм адски привързан към нея харесвам я имам и доверие и т.н. Тя е най-скъпото нещо за мен. Знам, че и тя изпитва същото нещо към мен. Мислите ли, че се обичаме истниски или има само един вид любов, а другото е обич?

BrownEyes
03-27-2011, 18:56
Разликата е голяма м/у любов и обич-спор няма!Като цялоо си прав относно мисленето за любовта,а това дали се обичате истински или е просто авантюра може да кажете,само и само виее ! :)

nikitka_
03-27-2011, 19:28
***

VaMpiRKaTaaa
03-28-2011, 10:40
Другия вид любов за мен се изразява в това да си много привързан към някой, да го цениш, да имаш същинска близост с него и да си споделяте всичко, да си имате доверие, като тук може и да се включи физическото привличане.
^Съгласна съм с това.
И все пак..нищо не е вечно.

Josefinne
03-28-2011, 12:56
Истинка, фалшива... няма такова нещо. До един момент е лесно да сбъркаш увлечението по някого с любов, но постепенно на човек много повече му става ясно кога е силно привлечен, но е нещо мимолетно и кога е нещо истинско. Това става с възрастта и с опита, с разочарованията. Любов, това е когато ставаш сутрин, да направиш закуска и кафенце първо на милото и после на себе си. Любов, това е най-якия момент в деня ти е да си легнеш с гаджето и да гледаш филм и това да ти е напълно достатъчно. Много , много още примери мога да дам, но човек трябва да го изживее.

dimitar_ak
03-28-2011, 13:15
Влюбването докарва пеперудите в корема. Тогава летиш искаш постоянно да си с другия, мислиш за него, искаш го физически много често. Направо гориш. Когато тези страсти се поуталожат влюбването се сменя с любов или раздяла. Раздялата е при тези които или са си мислели, че обичат или бъркат тази фаза с "той/тя вече не ме обича".

Josefinne
03-28-2011, 13:31
Стига бе, аз тия пеперуди не съм ги гълтала още :?

VaMpiRKaTaaa
03-28-2011, 17:36
Стига бе, аз тия пеперуди не съм ги гълтала още :?
И аз така..

tanch3t093
03-28-2011, 18:14
Другия вид любов за мен се изразява в това да си много привързан към някой, да го цениш, да имаш същинска близост с него и да си споделяте всичко, да си имате доверие, като тук може и да се включи физическото привличане.
^Съгласна съм с това.
И все пак..нищо не е вечно.
За жалост е така. Колкото и да се обичате с някой, ще дойде време, когато нищо няма да е същото....

a1a2b3v
03-28-2011, 21:24
Според мен пък любов е когато до такава степен обичаш някого, че се разбирате с поглед( без думи), правиш всичко за него без да искаш нищо в замяна само, за да го видиш щастлив, имаш му пълно доверие, можете да разговаряте за всичко, привързани сте един към друг, привличате се физически, уважавате се, приемате човека до вас такъв, какъвто е, а не какъвто бихте искали да бъде и не се опитвате да го промените (приемате недостатъците му). :)

LambOfGod
03-28-2011, 21:47
Аз приемам влюбването, като емоция, а обичта, като чувство...
А какво е истинска любов никой не може да каже... Всеки го изпитва сам в определен момент, по определн начин...

LambOfGod
03-28-2011, 21:48
Според мен пък любов е когато до такава степен обичаш някого, че се разбирате с поглед( без думи)


Аз пък му викам телепатия.. 8-)

a1a2b3v
03-29-2011, 04:10
Според мен пък любов е когато до такава степен обичаш някого, че се разбирате с поглед( без думи)


Аз пък му викам телепатия.. 8-)
Е щом казваш 8-)