PDA

View Full Version : Как да покажем класа?



SladkaZagadka
03-28-2011, 17:24
На всички ни е необходимо понякога, макар и рядко, да зарежем някои обноски и стилът си на обличане и да се облечем по-официално и изтънчено, така да кажа . Въпросът ми е как човек може да създаде добро впечатление, не просташко, а добри обноски и "класа"?
Попринцип при момичетата съм чувала, че не трябва да се кръстосват краката, а да се поставят както ето тук:
1:35 тук ---> http://www.youtube.com/watch?v=mOmZTl_ifDU&feature=BF&list=PLFE2F1B85FECEA07A&index=4

Някакви други предложения? :oops:

Разбира се, няма как да не ти личи ако си "прост селянин" заради самото излъчване, но как да подсиля хубавото впечатление?

anonymous708973
03-28-2011, 18:05
За какъв повод говорим?

Дискретен грим и красиво облекло, без нервни и подскачащи движения, силен или прекалено висок говор... Нещо такова?

SladkaZagadka
03-28-2011, 18:15
Става въпрос като цяло :) . Една от учителките каза, че принципно на човек му е нужна минута с някого, за да разбере що за човек има пред себе си . Разбира се, човек със скъсани дънки, сумати синджири с черепи и кецове надали ще направи особено добро "първо впечатление" . И когато видиш двама човека, завлечени от общ интерес заедно едва ли не правиш .. преценка . Единият е нахален, вика, крещи, говори на "шо стааа", интересува се от дадена сфера, невъзпитан е и използва грозни думи, а другият си седи просто тихо и кротко, не се обажда без да го питат, влече се от същата сфера, има богат речник (и това прави впечатление, нали?) и не се облича раздърпано , а елегантно .. кой от двата ще направи по-добро впечатление като съпоставка? Според мен вторият . Особено ако ги "сравнява" човек, който има наистина има стабилна преценка .

gab4ooo
03-28-2011, 18:28
Да ти кажа честно ако се харесваш такава каквато си впечатлението ще бъде такова каквото си го представяш . Са съм сигурна че някой който чете ще каже (тая пък в кви филми се вкарва) . Истина е . Ти по - горе спомена , че ако си с кецове и джинси и вериги няма да е хубаво . Нали се сещаш че ако на някой тва му харесва и има само това в гардероба си той се чувства добре в тях . Сега ако говориш за попринцип носи стилът с който се чувстваш забележима , готина . Аз като съм си с любимите дрехи и като си ходя си казвам (тая се влюби в стила ми) . Просто имам самочувствие като съм си аз . Нали знаеш има една поговорка (По ДРЕХИТЕ ПРИЕМАТ - ПО УМЪТ ИЗПРАЩАТ)

SladkaZagadka
03-28-2011, 18:42
Да, знам я :) . О, аз говорех например за 2ма души, които знаят много за дадена сфера и се влекат от нея, четат и проучват допълнително извън учебните занятия . Но просто се питах дали нахалството на едната и неприятното й държание, постояно отворената й уста може да отблъсне онзи, който ги "сравнява" или поне съпоставя държанието им ..

van1
03-28-2011, 18:50
Става въпрос като цяло :) . Една от учителките каза, че принципно на човек му е нужна минута с някого, за да разбере що за човек има пред себе си . Разбира се, човек със скъсани дънки, сумати синджири с черепи и кецове надали ще направи особено добро "първо впечатление" . И когато видиш двама човека, завлечени от общ интерес заедно едва ли не правиш .. преценка . Единият е нахален, вика, крещи, говори на "шо стааа", интересува се от дадена сфера, невъзпитан е и използва грозни думи, а другият си седи просто тихо и кротко, не се обажда без да го питат, влече се от същата сфера, има богат речник (и това прави впечатление, нали?) и не се облича раздърпано , а елегантно .. кой от двата ще направи по-добро впечатление като съпоставка? Според мен вторият . Особено ако ги "сравнява" човек, който има наистина има стабилна преценка .

Тъп пример. Всичко зависи от обстановката.
В обикновен ден в училище кого би приела за "по-нормален" (или по-добро първо впечатление, както казваш). Някакъв пъпчив седмокласник в лъскав костюм и с куфар или ученик с ежедневно облекло :?

iiordanova
03-28-2011, 19:07
Всичко е много относително.
Всеки сам изразява своята "класа".
Важното е на конкретното място да си на ниво.
Например : Канена си на вечеря в скъп , изискан ресторант. Как ще се облечеш ?
Но това е за външния вид.
Важно е и като си отвориш устата да има какво да кажеш , и как ще го кажеш.

SladkaZagadka
03-28-2011, 19:49
Става въпрос като цяло :) . Една от учителките каза, че принципно на човек му е нужна минута с някого, за да разбере що за човек има пред себе си . Разбира се, човек със скъсани дънки, сумати синджири с черепи и кецове надали ще направи особено добро "първо впечатление" . И когато видиш двама човека, завлечени от общ интерес заедно едва ли не правиш .. преценка . Единият е нахален, вика, крещи, говори на "шо стааа", интересува се от дадена сфера, невъзпитан е и използва грозни думи, а другият си седи просто тихо и кротко, не се обажда без да го питат, влече се от същата сфера, има богат речник (и това прави впечатление, нали?) и не се облича раздърпано , а елегантно .. кой от двата ще направи по-добро впечатление като съпоставка? Според мен вторият . Особено ако ги "сравнява" човек, който има наистина има стабилна преценка .

Тъп пример. Всичко зависи от обстановката.
В обикновен ден в училище кого би приела за "по-нормален" (или по-добро първо впечатление, както казваш). Някакъв пъпчив седмокласник в лъскав костюм и с куфар или ученик с ежедневно облекло :?

van1 , защо е задължително първият да е пъпчив? И той също е ученик, като втория . Говоря не точно за училище, и не съм казвала лъскав костюм по простата причина, че аз например не мога да си позволя скъпи костюми или раници - куфари .

Luscious_Heart
03-28-2011, 22:30
Искам да ви разкажа историйка за пример.
Син на колега на баща ми, когато беше на 24 май, завърши университет във Финландия.
Свястно момче си е, няма проблеми, обаааче... прическата му тогава беше като на Румънеца. :D Неравно обръсната такава, знаете...
И тръгва да си търси работа.

Не го приеха никъде и се налага да изчака известно време, докато косата му порасне с нормална и равномерна дължина. :lol:

anonymous708973
03-29-2011, 15:53
Класа е да говориш и обличаш според повода.

Не можеш да отидеш с едни и същи дрехи на дискотека и на посещение при баба и дядо, нито можеш да говориш по един и същи начин пред учител и съученик.
Еднакво смешно е да се стои с крака като от клипчето в кафене и да използваш думи, които никой не разбира, пред приятели.

monini4ka
03-29-2011, 15:54
Всичко зависи от ситуацията... В смисъл във всяка една различна ситуация трябва да се държиш и да изглеждаш както подобава.. А що се отнася до етикета, винаги трябва да се спазват простичките правила като това да не повишаваш тон, да не прекъсващ другия докато говори и да го изслушваш, да се храниш прилично, да не слагаш лакти на масата.. Абее, с една дума трябва да покажеш, че не ти липсват първите седем годинки.. :D

iLovePussyJuice
03-29-2011, 16:50
класата или я имаш, или я нямаш 8)
твай :-)

LoupGarrou
03-29-2011, 17:51
Никой не е казал, че за да покажеш класа трябва да се държиш като ренесансова дама или средновековен рицар ... :)

Nebuu
03-29-2011, 18:10
Никой не е казал, че за да покажеш класа трябва да се държиш като ренесансова дама или средновековен рицар ... :)
Ренесансова дама с въшлива перука и рицар, некъпан от месеци ли имаш предвид? Не, такава класа в Столипиново само :razz:
Класата не се взима под наем, т'ва е.

Chacho
03-30-2011, 10:07
Единствено някои много важни събития оправдават за мен следването на етичните норми (сватба, погребение). Мисля, че хората, които не си подбират гардероба според случая, а според собствените си предпочитания, са хора с позиция. Не се страхуват да я покажат и защитават, затова уважавам такива хора. На интервю за работа бих отишъл единствено с ежедневните си дрехи и бих се държал така, както се държа попринцип. Не искам да създавам впечатлението, че съм друг човек. Не се срамувам, че съм такъв, какъвто съм в момента. Напротив, даже се чувствам самоуверен. За да имам нужда да се скрия зад някаква маска, трябва да съм комплексиран.

Между другото, има много псевдорейвъри, псевдометалисти и други хора с по-ъндърграунд стил на обличане, които го правят, просто за да се впишат. Така че думите за обличането не важат само за официални поводи, където очакват да си изтупан и да си мериш приказките, но и в задимения пиянски рок клуб, където може също да си с костюм, джапанки или даже розова тениска (всеки има правото на лош вкус).

Не мислете много за това, дали сте се облекли правилно или не. В крайна сметка, най-важното е като си отвориш устата да проличи, че имаш акъл. Иначе всичките усилия да се контиш, ще отидат на кино, ако IQ-то ти е отрицателно.

danibebi
03-30-2011, 12:20
Простите селяни, няма как да покажат класа. Иначее предполагам.. добро облекло ии добро държание..ее не само това. За да покаже класа човек, трябват и повече неща. :)