PDA

View Full Version : Професионални грим съвети



sweetlifesweet
03-28-2011, 18:21
Грим от професионален гримьор – почти всяка жена се е възползвала от него за специалните поводи в живота си (абитуриентски бал, сватба). Изисканите дами, които по-често посещават официални събития, по-често носят професионален грим.

Но дори самостоятелно нанесеният грим може да изглежда професионално, ако спазваме някои основни правила. Затова се консултирахме с професионален гримьор – Магдалена Данева, която ни "потопи" в богатата си палитра от знания, свързани с грима. Родена е на 24.01.1981 година. През 2003 година се дипломира в Националната художествена академия със специалност "Натюрморт". Завършила е школата на козметичния гигант "MAC" във Виена. Професионален гримьор е от около 3 години. Често пътува до Австрия за участие по фотофоруми и фотосесии.

Професионални грим съвети от Магдалена Данева:

Завършила си школата на „MAC“ във Виена. Разкажи ни малко повече за нещата, които научи и за техниките, които овладя там?
Грим съвет: Първото нещо, което ме учуди в тази школа бе, че тя продължава много дълго време - година и половина. За този период изучавахме структурата на кожата, видовете кожа, как да я поддържаме чиста и най-важното - основата за всеки тип кожа. В този ред на мисли мога да кажа, че е 4 вида - детска, подрастваща, зряла и застаряваща, като за всеки тип кожа се полагат съответните грижи и в никакъв случай няма две еднакви кожи на хора. Там специалисти ни показаха 3D формат на типовете човешка кожа на лицето и тялото – техника, която при нас ще дойде може би след 10 години. За техниките мога да кажа, че са много разнообразни като натурален грим (мъже, деца, девойки), екстравагантен, сватбен, театрален и много други.

Какви са най-новите тенденции в грима?
Грим съвет: Зависят от случая. Например за дискотека е актуален силният грим - много тъмни гами на цветовете. Сенките брокат също са много модерни (поставят се съвсем лесно с лепкава основа за сенки на MAC), червилото трябва да е в тон с ружа, а сенките в никакъв случай в тон с облеклото (огромна грешка, която българките обичат да допускат). Ружът се нанася по бузите, имитирайки "срамежливо изчервяване".

Кои популярни лица си гримирала?
Грим съвет: Мария Илиева, Биляна Йотовска, Устата, Графа, фолкпевицата Емануела и други. Канят ме най-често от музикалните среди, модата и различни професионални фотографи. В Австрия също работя с фотографи и по модни форуми.

Какъв грим предпочитат звездите?
Грим съвет: Нямам представа защо в България звездите ни предпочитат страшно тежък грим, както през деня, така и вечерта, докато в Австрия съвсем не е така. Лично аз, никога не съм нанасяла тежък грим за през деня. Също така тук наблягат на грим в стила на американския "Playboy", но през 90-те. В MAC скандират за натуралната красота.

Какъв трябва да бъде сватбеният грим?
Грим съвет: Сватбенният грим не трябва да е тъмен в никакъв случай, но основата трябва да е много внимателно поставена и на много силна светлина. Булката ще е на всички снимки и клипове от събитието, което следва и младоженецът да е леко гримиран за съвършената вечер. Според мен при една булка се набляга най-много на основата и ружа, след това на очите, които трябва да са в неутрални цветове. По-пестеливо с черния молив, а за устните се позволява ярко червено червило(много отива на бели дрехи и е страшно актуално).

Според едно ново проучване 70% от мъжете намират усмихнатите жени за по-привлекателни от гримираните. Съгласна ли си с тази статистика?
Грим съвет: Абсолютно съм съгласна, бих казала даже 90%! Явно точно затова от 4 години е на мода гримът "Лолита" (лек грим, подчертаващ само линиите на жената), а и всички знаем, че ако се усмихваме по-често няма да има толкова сърдити и нервни хора.

Би ли споделила някои свои хитрини за перфектен грим?
Грим съвет: Всичко зависи от формата и линиите на лицето, но имам няколко малки хитринки като - обичам да работя с 2 до 3 цвята фон дьо тен, така перфектно се подчертават хубавите линии на лицето и се скриват други. Другото трикче е да очертавам устните от външната страна на контура с бежов молив и после леко да потулвам с пудрата - ефекта е прекрасно очертани устни дори и само с малко гланц по тях.



Силно очертани очи или устни, наситени с цвят?
Грим съвет: Очи - опушени, може и с перлени сенки. Устните, ако ще са тъмни - кърваво червени!

Как се постига ефектът „чувствени устни“?
Грим съвет: Всъщност се постига доста лесно - по целите устни се слага матово червило (предпочитаният цвят) и в основата на горната и долна устна се нанася два тона по-светло, но перлено. Ако нямате перлено червило, използвайте перлени сенки за очи, които да са поне два тона по-светли от червилото. А ако искате ефектът да е по-дълъг, не нанасяйте гланц върху създадения шедьовър.

Как се постига съвършен вечерен грим?
Грим съвет: С риск да се повторя и потретя, пак казвам, че най-същественият фактор във вечерния грим е основата на лицето. Задължително добра основа за сенки. Актуален е опушеният грим или подчертаване на клепача с по-тъмен нюанс и задължително с четка за разнасяне, с кръговидни движения. Ако наблягате на тъмни сенки за очи, то непременно трябва да се задоволите с лек гланц или по-неутрално червило.

Какъв трябва да бъде ежедневният грим?
Грим съвет: Ежедневният грим трябва да бъде лек. Задължително се ползва крем или фон дьо тен със слънцезащитен фактор поне 15, за по-чувствителни кожи до 25, розов руж по бузките (имитираме естествено изчервяване), фиксиране на веждите (не рисуване), спирала и гланц.

Какъв цвят грим подхожда на блондинките?
Грим съвет: Гримът на блондинките – това е много важна тема. В случаите, когато блондинките не са със светли очи (сини, сиви или зелени) тези жени нямат никакъв цвят по лицето (всичко се слива в кафяво-бежовата гама - руса коса, бежова кожа и кафяви очи). Такива жени просто трябва да се гримират, ако искат да изглеждат добре, а не като болнави: руж по бузите, за очите - зелени, лилави, розови и всякакви цветни сенки за очи, цветни ружове, цветни червила, но да се придържаме в един нюанс за цялото лице, разбира се.

http://i.rozali.com/photos/11534_1.jpg
http://i.rozali.com/photos/11534_2.jpg

http://www.slava.bg/images/beauty/12/91.jpg
[/url]

Iw0nWe
03-29-2011, 18:58
Аз искам да попитам от къде мога да си взема фдт който се използва в телевизийте ,дали мога да го използвам в ежедневието и кой е най-покривен :)

LipSy
03-29-2011, 21:06
Аз искам да попитам от къде мога да си взема фдт който се използва в телевизийте ,дали мога да го използвам в ежедневието и кой е най-покривен :)

Фон дьо тените, които се използват по телевизиите ги има в обикновените козметични магазини. Дали 1 фдт е покривен или не, зависи от вида и марката му. Попринцип често се използват Max Factor, L'Oreal... По телевизията просто се слага прекалено много фдт, за да не изглежда човек бял като дух. Затова си мислим, че на всички актриси лицата са изцяло гладки, но всъщност не е така. Качественият грим издокарва всичко! :)

DiDinKaKiSs
03-30-2011, 13:47
Какво ще кажете за фондютена на Impala ? :?