PDA

View Full Version : Психология в София



7639
03-28-2011, 19:02
Здравейте.. ами значи искам да уча психология след като завърша - сега съм 9 клас, но не знам къде (за предопичатане е Сифия), каква подготовка ми трябва и въобще съм много далече от тези работи. Казаха ми, че имало някакъв университет, където се преподавало на английски и ме заинтригуваха, тъй като сега съм в езикова с първи английски. Може ли някой да ми обясни по-подробно за какво става дума? :)

sexa_na_kompleksa
03-29-2011, 07:48
Малко си подранила с тези мисли, до 12-ти клас може да си промениш мнението няколко пъти. ; )
Иначе Психологията е добър избор. Аз сега това ще кандидатствам. Първоначално мислех да кандидатствам в Софийския университет, но после се отказах от него - като цяло идеята за държавен университет не ми допада. Сега съм се ориентирала към Нов български университет. Мисля, че това е по-добрият избор. За СУ изпита е по някакъв език - ти, например, може да държиш по Английски, щом ти е интересен, пък и си в такава паралелка. А в НБУ се държи ТОП - тест със 100 въпроса от 10 категории.

7639
03-29-2011, 20:36
Благодаря за отговора. Да, малко е раничко, но ако трябва някаква подготовка е добре да знам от по-рано. :) Ако някой има още с какво да ме посъветва, тук е мястото :)