PDA

View Full Version : Гастрит



GrippingBosh
03-29-2011, 13:08
Здравейте!
Много ме боли стомаха,от 3 дни вече и нищо не помага нито Спазмалгон ,нито Аулин.Някой имал ли е гастрит ,какво точно е усещал и къде го е боляло :(

gab4ooo
03-29-2011, 15:58
но къде точно те боли . защото мен ме боли също от три дни особено като походя малко повечко или потичам защото знам че ще ми идва и ме боли долу ниско . а и мама има гастрит и повечето храни не и понасят както и това че много често има нужда да се оригне . така че недей да се вманиячавап но поне кажи къде те боли

titinkaa
03-30-2011, 08:52
Тая година ми откриха гастрит,пих два вида хапчета и се оправих.Но пих и 40 дни сок от суров картоф,ако те интерисува как се прави ще ти кажа,той помага при язви,гастрити и т.н.
Та при мен болката беше по целия хранопровод,и в горната част на стомаха,парене,поддуване и нямах дори апетит.Търпях доста почти 20 дена,с мисълта,че ще ми мине,пих и някакви хапчета от личния лекар но не мина въобще,накрая ходих на гастроинтериолог,лапах мъркуча и се оказа гастрит.Няма нищо лошо в това с маркуча,както всички казват,неприятно е малко,но е търпимо.при лекарката,която ходих много хора са доволни,и казват,че гастрита им се е излекувал с това което е предписала,и след това пак може да си ядеш всичко.

milenkaa9
03-30-2011, 10:19
titinkaa и аз може би ще ходя на такова изследване ,макар че мн не искам ... ти как реши да идеш на гастроентеролог,какви ти бяха симптомите? Аз мн се притеснявам при мен да не е нещо сериозно , оплаквам се от лека болка в долната част на стомаха, и къркорене на червата долу в дясно :shock: нз на какво се дължи - първо пих еспумизан ,но ефект от него нямаше ,къркоренето си оставаше , пиех чай от мента всяка сутрин също. Ходих при специалист и ме гледаха на видеозон само,каза ми,че ми няма нищо,че ще е от притиснение и ми изписа дуспаталин и един чай сутрин на гладно да ги пия,ама и те не помагаха ии вече нз какво да правя :(

titinkaa
03-30-2011, 11:59
^Тва твойто според мен е колит.
Иначе мойте болки бяха в горната част на корема,горе под гърдите,парене чувствах,гадеше ми се,и целия хранопровод ме болеше.
Иначе няма кво да се навиваш да ходиш на гастроинтериолог,при мен стана за 1 ден.Ходих сутринта при джипито,даде ми направление от там при гастро,влезнах казах й къде ме боли и кво ми е,после ме видя на видеозон,нищо ми нямаше,по-точно нищо не излизаше на него,и реши за по сигурно да ме види и с маркуча.И тва с маркуча стана за 3-4мин.То отпред има камерка и като ти го пъхне ти оглежда целия стомах,и каза,че е гастрит.И това беше,после малко ме болеше гърлото,от където мина маркуча,но ми мина за няколко часа.

ddann
03-30-2011, 14:57
http://www.bb-team.org/articles/3225_dnite-na-kolita#axzz1I5wt5vWf
Това намерих в Гугъл.Пише за гастрит, колит, как да се опазиш от тях, какво да ядеш...Дано съм бил полезен. :)

GrippingBosh
03-31-2011, 10:38
Ходих на лекар.Правиха ми видеозон .Казаха ,че съм малка за рентген и не се знаело какво имам.Даде ми някакви хапчета и ако до 2-3 седмици не се оправя - рентген.Имам един голяяям списък с диета :D Болките бяха точно под бюста,само там .
Благодаря на всички отзовали се :-)

GrippingBosh
04-06-2011, 14:11
Исках да попитам момичетата ,които имат гастрит - Влияе ли на менструацията по някакъв начин :)

britzy
04-06-2011, 16:57
Една приятелка има и й закъснява ,но това мисля,че не е от гастрита :)

gab4ooo
04-06-2011, 18:43
мен много пъти ме боли корема точно под бюста , но е една такава срязваща болка и аз горе долу си знам вече 4е е от това че не съм яла и като си се наям спира болката спира да ме боли изобщо.

britzy
04-06-2011, 18:48
мен много пъти ме боли корема точно под бюста , но е една такава срязваща болка и аз горе долу си знам вече 4е е от това че не съм яла и като си се наям спира болката спира да ме боли изобщо.

Toва и на мен ми се е случвало -гадно е

GossipGirl89
04-06-2011, 21:18
Аз имам хроничен гастрит. По принцип не усещам болка,а парене и тежест в стомаха, както и подуване дори и когато не съм яла нищо. Гастрит може да получиш в следствие на доста неща, но главната причина според мен е неправилното и нередовно хранене. За да се предпазиш трябва да водиш здравословен начин на живот, а ако вече имаш гастрит трябва да спазваш строга диета, за да не предизвикваш възпаления. Трябва да хапваш повече супички и лесносмилаеми храни като пюрета например. Не се препоръчват люти, пикантни, с подправки, мазни и твърди храни, както и газирани и натурални сокове. За предпочитане са варените, задушените или печените без мазнина продукти. Тютюнопушеното и алкохола също са забранени. Обикновено гастрита затихва след спазване на режим за 2-3 седмици - после може да си позволяваш отвреме-навреме да си хапваш от всичко стига да не прекаляваш. Трябва да се храниш често и по малко.

Може да отидеш да гастроентеролог и той да ти назначи изследвания, за да ти каже дали със сигурност е гастрит и да ти изготви подходяща диета за калцирането му.

Най-точния метод за диагностицирането му е гастроскопията, но е доста неприятна процедура. Аз лично я отказах и не отидох :)

gab4ooo
04-06-2011, 21:24
както каза gossipgirl89 се получава от нередовно хранене като почнем от закуската . знам че повечето от тийнейджърите не закусват като излизат с оправданието ,,нямах време'' , ,,не ми се ядеше'' , ,,ще хапна голямото'' , от закуската идват най - големите проблеми защото тя е най - важното хранене за деня . така че ако до сега си изключвала закуската от хранителния ти режим я започвай че на мен миналата година от не закусване цяла учебна година и получих проблеми със стомаха .

krassi_228
01-11-2013, 07:25
сок от суровкартоф ?? как се прай как се прави това и как се приема

magi_dark
01-11-2013, 10:54
Обикновенно болката от гастрит минава ако хапнеш дори една бисквитка,ако обаче си с остър гастрит най-добре отиди да те види лекар и да ти предпише лечение

veselushka98
01-16-2015, 11:01
Вероятно е заради пържената и мазна храна.Препоръчвам ти да пиеш Нексиум при мен действа сутрин и вечер на гладно го пия и ако отново ме заболи корема слагам шише с гореща вода върху мястото.И между другото стомаха ме боли малко под гърдите.Ако не действа консултирай се с лекар.

veselushka98
01-16-2015, 11:04
Казваш че те боли долу в дясно да не би да е апандисит.

veselushka98
01-16-2015, 11:15
Маркуча влизаше ли навътре за да види какво става защото аз май ще ходя утре и се притеснявам.

kalpazanka
01-16-2015, 16:01
Стара тема.