PDA

View Full Version : Смятате ли, че...



ddann
03-29-2011, 14:01
Здравейте!На 12 години съм...ако някой не знае и съм вегетарианец.Не ям месо освен риба.Ям животински продукти(яйца, мляко, кисело мляко, сирене, кашкавал...), но никакво месо, освен риба.Та въпросът ми е дали това ще ми повлияе зле при израстването, защото знам, че около тази възраст и нагоре нараства апетитът, но при мен е точно обратното-намалява.След като спрях да ям месо се чувствам много по-добре и спортувам в домашни условия.

Greennight
03-29-2011, 14:20
Ебати позьорщината.Не яде месо,но иначе яде животински продукти...Иначе е супер важно да се яде месо.Иначе ще си някъв слабоват и няма да имаш никви мускули :wink:

stigmata
03-29-2011, 14:27
Ще си останеш гърч и ще ти прозират пръстите!

ddann
03-29-2011, 17:14
Еми аз като не ям месо, ям доста хляб, тестени изделия, зеленчуци, плодове и ям доооста сладки изкушения.И от един супермаркет намерих заместител.Соева кайма с цвекло.Вкусно, но сигурно ще е ГМО.Това, че съм вегетарианец, не значи, че гладувам.Дори ядох доста храна, но напоследък нещо губя апетит.Иначе си спортувам...резултатите не са лоши! :)
Едит:
Аз много обичам сирене, кисело мляко и подобни.Най-вече, защото майка ми подсирва мляко и прави сирене.Сами си подквасваме и киселото мляко и сигурно от година и половина не съм ял кисело мляко от магазина.Само домашно.И дори живеем в града, но купуваме мляко от една жена на село, която има крава...страхотно мляко! :) :-D

TheBeliever
03-29-2011, 18:11
Не става въпрос за гладуване, а за липса на протеини. С хляб и плодове няма как да си ги набавиш. А от протеините се изграждат мускулите. И още много много неща може да се изпишат.

Ти въобще информира ли се за вегитарианството преди да се откажеш от месото? Знаеш ли от какви вещества се лишаваш и с какви алтернативни храни да си ги набавяш? Явно не.

Преди да взимаш толкова радикални решения се информирай, защото при неправилно хранене можеш да си докараш сериозни здравословни проблеми.

BrownEyes
03-29-2011, 18:31
Виж сега в месото се съдържат много полезни съставки,които ще ти помогнат за израстването,така че сам си прави изводите

gab4ooo
03-29-2011, 18:38
колко протеини и други полезни неща губиш няма смисъл да ти казвам мисля че знаеш

van1
03-29-2011, 19:24
Не си НИКАКЪВ вегетарианец :razz:

Nebuu
03-30-2011, 07:48
Мой близък приятел е вегетарианец. Нищо от животните не яде. Не е скелет и има доста добре развита мускулатура. Трябва да знаеш как да заместиш нещата, които избягваш.
И, да, не си вегетарианка.

TheBeliever
03-30-2011, 07:49
Мой близък приятел е вегетарианец. Нищо от животните не яде. Не е скелет и има доста добре развита мускулатура. Трябва да знаеш как да заместиш нещата, които избягваш.
И, да, не си вегетарианка.

Правите ли разлика между веган и вегетарианец?

titinkaa
03-30-2011, 08:48
Не си НИКАКЪВ вегетарианец :razz:

+

Nebuu
03-30-2011, 09:10
Мой близък приятел е вегетарианец. Нищо от животните не яде. Не е скелет и има доста добре развита мускулатура. Трябва да знаеш как да заместиш нещата, които избягваш.
И, да, не си вегетарианка.

Правите ли разлика между веган и вегетарианец?
Крайното вегетарианство се нарича още веган. Да, правя разлика. Това според повечето хора, включително мен, е същинско вегетарианство.
Вегетарианството на Op-a е прах в очите вегетарианство :razz:

TheBeliever
03-30-2011, 09:23
Мой близък приятел е вегетарианец. Нищо от животните не яде. Не е скелет и има доста добре развита мускулатура. Трябва да знаеш как да заместиш нещата, които избягваш.
И, да, не си вегетарианка.

Правите ли разлика между веган и вегетарианец?
Крайното вегетарианство се нарича още веган. Да, правя разлика. Това според повечето хора, включително мен, е същинско вегетарианство.
Вегетарианството на Op-a е прах в очите вегетарианство :razz:

Вегетарианство - отказване от месо и месни продукти.
Веганство - отказване от всякакви продукти с животински произход.

Как по-точно отказването от месо и месни продукти е "прах в очите вегетарианство"? Това, че ти си имаш твоя лична класификация не означава, че тя е общовалидна и още по-малко ти дава правото да лепиш етикети.

ddann
03-30-2011, 10:00
Баща ми преди е бил вегетарианец, но вече не е.А иначе един мой познат също е вегетарианец и доста научавам от него.И наистина има разлика между Вегетарианец и Веган! :-D DDZ... Ще прочета тук-там и ще помисля! :)

Nebuu
03-30-2011, 10:03
Op (original poster): "Не ям месо освен риба."
Рибното месо не е месо, така ли?
Както казах, веганството е строго вегетарианство.
Wikipedia:
Вегетарианството е течение в диетологията, чийто последователи в най-общия смисъл на думата не консумират месо. В по-тесен смисъл вегетарианството се дели на:

Лактововегетарианство – не се яде месо, но се консумират мляко, млечни продукти и яйца.
Лактавегетарианство – не се приема месо, но се консумират мляко и млечни продукти.
Веганство – стриктно вегетарианство, при което от диетата са изключени месото, яйцата, млякото и млечните продукти.
Суровоядство – последователите на този хранителен режим консумират растителни храни, които не са обработени термично. Единствената обработка е пюриране и изсушаване.

TheBeliever
03-30-2011, 10:35
http://www.vegebg.org/materiali/vegetarianstvoto_profesor.html

Има и вариация с прием на риба и морски дарове.

И един съвет - не се доверявай напълно на Уикипедията, защото всеки може да им редактира страниците както му е удобно. Изключително ненадежден източник на информация е.

Nebuu
03-30-2011, 11:05
Аз тая wikipedia за нищо я нямам, просто беше най-кратко обяснено, и за разлика от други четива, беше вярно. Аз лично смятам, че вегетарианстовото, какъвто и вид да е, не е свързан с въдържание, а със собствено усещане. Пример: Много природозащитници се отказват от месото в името на каузата да защитят животните. Те самите си го НАЛАГАТ. Яде им се, но не ядат.
Вегетарианството в днешно време е и много полезно, имайки предвид с какво тъпчат животните, за да продуцират повече мляко, яйца, да напълняват. Процентът на "обработената" риба все още не е толкова висок.
Мило момиче, ако поставяш здравето си преди гастрономията, мама да ти прави сладките изкушения, не си ги купувай от пликче :-P

ddann
03-30-2011, 11:11
http://www.vegebg.org/materiali/vegetarianstvoto_profesor.html

Има и вариация с прием на риба и морски дарове.

И един съвет - не се доверявай напълно на Уикипедията, защото всеки може да им редактира страниците както му е удобно. Изключително ненадежден източник на информация е.

Благодаря ти много за тази информация аз намерих подобна, но тази е по-подробно написана и изключително полезна.Благодаря отново.Аз попринцип въобще не съм фен на Уикипедия, защото е вярно, че всеки може да я променя.Аз открих подобни публикации.На философите, които смятат, че този, който яде риба не е вегетарианец препоръчвам да прочетат това.Всички търсят само в Уикипедия.

Едит:
Не съм момиче.Момче.И избягвам да купувам тъпкани с консерванти боклукчийски сладки. :D Това с вегетарианството реших да го напрвя за здравето си.Обичам да похапвам месо, но леко го ограничих и след това го спрях.Никой не ме е принуждавал и никой не може да ме принуди насила.По самоинициатива е всичко това.

bloodyF
03-30-2011, 21:32
хайде бе, не бил вегетарианец, вие разбирачите се обадихте.
вегани се наричат хората, които не консумират абсолютно никакви животински продукти или млечни такива-кисело,прясно мляко, кашкавал,сирене,месо,риба,м орски деликатеси,яйца.


а ти си полувегетарианец. Това вече не е модерно, пък ако ще се правиш на интересен го прави като хората, не наполовина. :o

Alyssa
03-30-2011, 21:49
Защо пък да го прави наполовина!? :lol:
лакто-ово-вегетарианци, които освен растителни продукти приемат мляко и млечни продукти и яйца. Има разширен вариант, които включва и консумацията на риба!
И това да си `полувегетарианец` не е, за да си интересен или , за да защитиш животните :D ..
Аз също обожавам риба, но мразя другите меса (от време на време разбира се хапвам бяло пилешко месо - което аз приемам за достатъчно `тежко` месо)

TheBeliever
03-31-2011, 06:34
Това вече не е модерно, пък ако ще се правиш на интересен го прави като хората, не наполовина. :o

Супер глупаво изказване. Ти как си избираш какво да ядеш - по това кое е модерно ли?

И защо си мислиш, че човек, който не иска да яде месо се "прави на интересен". По същата логика можеш да кажеш, че някой, който не иска да пие алкохол се прави на интересен. Въпрос на личен избор и вкусове.