PDA

View Full Version : Моля за Съветче - бисексуална



Beki8
03-29-2011, 14:34
Здравейте, аз съм тинейджерка и като всички останали и аз си имам проблеми с любовта. Моят случай обаче е малко по-различен - аз съм бисексуална. Та както казах си падам и по момчета, и по момичета въпросът обаче е че не си падам по кое да е момиче а по най-близката ми приятелка (знам звучи като клише, но какво да направя!?). Ние се виждаме всеки ден, често си ходим на гости или излизаме след училище. А след като си кажем "чао" и тръгнем към вкъщи аз се обръщам за да я видя пак. Или един път както си говорихме стана дума за лесбийките и тя каза че на ги разбира. От тогава понякога ме е срам да я погледна в очите. Един ден се събрахме двете да гледам филм у нас, но моят поглед непрекъснато беше в нея, а не във филма. Споделяме си много неща както всички добри приятелки и тя не веднъж ми е казвала че за нея съм важен човек, но когато ми говори за момчето което много (наистина много) харесва и не спира да мисли за него и споменава името му след всяка втора дума, мен ме стягат гърдите - дъхът ми секва и усещам как сърцето ми се къса, но когато ми се усмихне след това и ме хване за ръка или ми се извини че говори само за него сърцето ми започва да бие лудо! Дори сега като пиша това имам чувството, че то ще изскочи! Вярно е, че никак не искам да слушам повече за това момче, но когато тя ме помоли за съвет аз винаги правя каквото мога да и помогна, защото просто искам да е щастлива. А така само си раздирам още сърцето! Моля ви за съвет! Много ви моля!!! :-# Вече не знам какво да правя,а не мога просто да седя отстрани и да гледам! Благодаря ви много предварително!

saskou
03-29-2011, 15:04
Сладурке, в предвид обстоятелствата, смятам сама знаеш, че ако и кажеш какво чувстваш, рискуваш приятелството ви да отиде на майната си. Иначе сложна схема, да.... :( :smt056
бтв, може да е моментно, имай си го на ум!

Greennight
03-29-2011, 15:05
Еми или просто си трай,или й сподели.Но при 2рия случай е твърде вероятно(ако не и сигурно),че след това ще те отхвърли...Ако и тя беше бисексуална или лесбийка щеше да си проличи.Просто си отвлечи вниманието с някой друг-по-добре момче и не мисли за нея,като за гадже.

vanilia
03-29-2011, 15:10
ти го каза - ''клише''!!!
мисли си за нещо друго и не се вманиачавай по нея.Ако бях на нейно място не знам,ама би ми станало противно.

Beki8
03-29-2011, 15:28
Сладурке, в предвид обстоятелствата, смятам сама знаеш, че ако и кажеш какво чувстваш, рискуваш приятелството ви да отиде на майната си. Иначе сложна схема, да.... :( :smt056
бтв, може да е моментно, имай си го на ум!

Благодаря много (това наистина означава много за мен) и да знам че мога да я загубя ако и кажа, затова засега ще си мълча, може би в бъдеще ще може да има нещо между нас, но на този етап ще съм щастлива поне да съм до нея когато има нужда от приятел. :)

Beki8
03-29-2011, 15:32
ти го каза - ''клише''!!!
мисли си за нещо друго и не се вманиачавай по нея.Ако бях на нейно място не знам,ама би ми станало противно.

Ще ти е противно! Не ми се сърди, но ако имаш нещо против бисексуалните, защо си направи труда да прочетеш всичко което написах!? Защо въобще си погледнала темата!? Ако не ти харесва просто не обръщай внимание! А и още нещо сигурна съм че и в твоя живот има нещо от което някой друг ще се отврати.

evilgirl95
03-29-2011, 16:53
Ох.. може да е просто нещо мимолетно замисляла ли си се... Ти си тинейджърка и искаш да експериментираш може би, да видиш какво е ако те целуне момиче, да бъдеш с човек който те разбира и т.н.
Не ти го казвам за да те нараня, просто знам, защото и аз съм долу горе на твоята възраст сигурно и аз съм минала през това, замисляла съм се какво щеше да е ако.... но това е било за малко, сега е отминало и аз си имам приятел от почти 2 години,.... това ще мине споко

BrownEyes
03-29-2011, 17:46
Виж сега тя ти е просто приятелка ии очевидно не е бисексуална..така че по-добре нещаата да останат така,бъди по сдържана!

TheBobqk
03-29-2011, 17:54
Сладурке, в предвид обстоятелствата, смятам сама знаеш, че ако и кажеш какво чувстваш, рискуваш приятелството ви да отиде на майната си. Иначе сложна схема, да.... :( :smt056
бтв, може да е моментно, имай си го на ум!
Напълно съгласна :)

Nebuu
03-29-2011, 17:58
Ако й кажеш, че си бисексуална и внезапно започне да е заета - не ти е приятелка. Ако й кажеш, че си И увлечена по нея, почти сигурно е, че ще стане много заета 8)

VaMpiRKaTaaa
03-29-2011, 17:58
Обясни и по някакъв начин,че си лезбийка.
Тя ще го приеме,все пак ти е приятелка.
Лека по лека ще го приеме.
Това твойто,може е да е от пубертетът.
Все още не си се насочила към животът и не знаеш какво искаш.

Beki8
03-29-2011, 18:23
Ох.. може да е просто нещо мимолетно замисляла ли си се... Ти си тинейджърка и искаш да експериментираш може би, да видиш какво е ако те целуне момиче, да бъдеш с човек който те разбира и т.н.
Не ти го казвам за да те нараня, просто знам, защото и аз съм долу горе на твоята възраст сигурно и аз съм минала през това, замисляла съм се какво щеше да е ако.... но това е било за малко, сега е отминало и аз си имам приятел от почти 2 години,.... това ще мине споко

Никак не ме нараняваш, благодаря ти много за съвета. :) Радвам се че има хора които няма да ме упрекнат и ме разбират. Мерси много!

Beki8
03-29-2011, 18:25
Ако й кажеш, че си бисексуална и внезапно започне да е заета - не ти е приятелка. Ако й кажеш, че си И увлечена по нея, почти сигурно е, че ще стане много заета 8)

Уви е точно така. Може да опитам да и кажа, но след като сама разбера какво точно искам и т.н. Благодаря ти много за коментара! :)

Beki8
03-29-2011, 18:27
Обясни и по някакъв начин,че си лезбийка.
Тя ще го приеме,все пак ти е приятелка.
Лека по лека ще го приеме.
Това твойто,може е да е от пубертетът.
Все още не си се насочила към животът и не знаеш какво искаш.

Мерси много за съветчето! :)

xoxi
03-29-2011, 18:38
може би в бъдеще ще може да има нещо между нас

Ако тя е хетеросексуална, по-добре не храни никакви надежди. Сексуалната ориентация не е избор. Не е като да направиш компромис с черта от характера или нещо подобно..

Beki8
03-29-2011, 18:58
може би в бъдеще ще може да има нещо между нас

Ако тя е хетеросексуална, по-добре не храни никакви надежди. Сексуалната ориентация не е избор. Не е като да направиш компромис с черта от характера или нещо подобно..

Благодаря за коментара. :) Колкото и да не ми харесва този факт той е изключително верен. Нямам намерение да се вманиачавам, но нито имам намерение съвсем да се отказвам.

GuitarGuy
03-29-2011, 22:20
Ето един съвет - Режи вените!

VikiTo992
03-30-2011, 08:27
Сложна работа.Ако и кажеш ще и разбиеш сърцето.Ако пък не и кажеш ще се съсипеш.По добре рискувай, всепак има и други момичета на този свят не е само приятелката ти[/b]

Josefinne
03-30-2011, 08:48
Кофтито е , че сигурно ще ти се наложи да избираш :
1) Да потискаш чувствата си и да си страдаш тихичко дълбоко в теб, защото явно тя просто не си пада по теб...Защото си момиче;
или
2) Да се отдръпнеш, да се опиташ да насочиш емоциите си към друг човек, да си намериш друг/а приятел/ка, която ще отговаря на чувствата ти и така да имаш шанс да запазиш приятелството ви в по-дългосрочен план.
Нито едно от двете не е лесно, но и ситуацията ви е трудна. Имай воля и дай ход на нещата.

siyanaboyanova
03-30-2011, 18:26
Имай си го на предвид, че тя ти казва, че си важен за нея човек! Сигурно има нужда от ПРИЯТЕЛ като теб, не избързвай да разваляш приятелството ви заради някакво моментно увлечение. :::

xselly_gx
08-20-2012, 11:09
Според мен трябва да и признаеш чувствата си.

Anichkaxxwee
08-20-2012, 15:51
Не й казвай
Ще си развалите приятелството, сама го знаеш

WesSneijder
08-20-2012, 16:22
Божеее, то при вас било много сложно бе. При нас е елементарно-почти съм убеден, че никой от приятелите ми не си представя как иска да го опъна в съблекалнята след даден мач...
Ако някога все пак теоритично някой мъж ми сподели че е луд по мене, вероятно ще го оставя да се лекува и да чака да му заздравее носа сам, докато аз стана много зает. Естествено, че няма да иска да излиза с теб. Нали винаги като те погледне ще се сеща че искаш да я скъсаш. Бих я разбрал. Странно е, наистина.

Amore-Mio*
08-20-2012, 17:16
Преодолей чувствата.

Не те харесва, не й допадат подобен тип връзки и хора. Или поне аз такива изводи си правя от това, което си писала. Обстоятелствата са ясни и е по - добре да преглътнеш за чувствата си, които твърдиш, че имаш и да си запазиш приятелството с нея.