PDA

View Full Version : Няколко прости съвета



Naik1
03-29-2011, 17:55
Здравейте.
В тази тема искам да помоля предимно хората, които тренират бойни спортове/изкуства, и тези, които наблягат на уличния бой да споделят техники или нещо подобно, с които след уличен бой да не си заслужим престой в РПУ-то.
Говоря за нещо по-различно от "хеликоптера", на който разчитат доста хора на улицата 8-)
С други думи - вашият стил в уличния бой :)

fatrat
03-29-2011, 18:09
афйфайфауйййжзужйуижи първо да те питам участвал ли си в такова животно? това е най-селската проява на света между другото :)
Престой в РПУ от теб зависи дали ще заслужиш, аз лично съм се возил много по патрулки. Едно време (преди 2-3 години) немаше детска дискотека и масовка след нея да пропусна :D. Най успешната техника-няма такова нещо. Дори хората които тренират, ще потвърдят ,че на състезание даже адреналина е на 100% не знаеш какво очакваш, но и не знаеш какво ще правиш. Най-добрата техника е да останеш спокоен. Винаги знай-стане ли боя и ако не може да се оправи по мирен път(което е по-добро) винаги удряй пръв. Вкарай 2-3-4 прави и бягай докъто е паднал, щото много пъти като съм се правил на рамбо 1вс1 и докъто го ритам на земята идват още 20 човека ...тогава вече вада винкеУо. Та работата е оставаш спокоен и преценяваш ако е близко лакът и куки ако е на растояние бързи прави във брадата . НИКАКВИ каратистки изпълнения-ритници митници истории дори и не тръгвай да му правиш събмишъни и фатки. И естествено никога не агресирай и не подтиквай към бой!!!

Greennight
03-29-2011, 18:57
Като малък се биех като луд.Смятай някой напсуваше ли ме веднага му скачах на бой.Почти винаги печелих(даже се сещам да съм загубил само последния път и то,щото беше преди 2 години,когато бях 15 см по-нисък и 10 кила по-дебел,а на всичкото отгоре се бих с каратист и успя с 1 удар между слепоочието и ухото да ми нанесе сериозна болка)Печелих просто,защото противниците ми обикновено не можеха да реагират адекватно.Бил съм 2 години по-големи от мен.Аз преди съм тренирал таекундо и съм разтегнат(почти прая шпагат),подпуквах ги с крака и ръце,но любимо ми беше да ги хващам за врата с ключ и да събарям на земята,или със спъване.Понякога също ги вдигах направо през краката и ги тръшвах.После им се качвах отгоре и ги млатих с юмруци,докато сметна за добре.Според мен това е добра тактика поради няколко причини.1во освен,ако не е някой трениращ спортист,всеки застава в боксова позиция преди бой и никой не си пази краката.Ако си як,не ти пречи и 80 кила да ги дигнеш и да ги лумнеш на земята като чувал с картофи.2ро после е безпомощен като си отгоре му и можеш да го млатиш без притеснения,колкото ти душа иска.3то като си отгоре имаш добра видимост къде млатиш и може да се избегнат по-сериозните удари.Успех!На мен лично винаги ми помага,щото 9/10 от биещите се застават в позиция-боксов спаринг,а ти като комбинираш удари с крака,удари с ръце и борба в 1 просто ще ги вкараш в чудо.Дано ти хареса тактиката ми,поне на мен доста често ми е помагала. :)

awerw
03-29-2011, 19:15
Аз в краката съм подвижен, а не съм тренирал боен спорт, но преди тренирах фрийрън и ми казваха, че ставам за кикбоксиор ;д И така гледам винаги да избягвам боя, ама вече за да се бия трябва да е нещо мнооооо сериозно :? И то като удариш пръв вече ти е почти ясна победата според мен, ама в повечето случеи ме е страх да не му стане нещо като го удрям и винаги спирам бързо. Пък и като си помисля после пък може да ме пребие с някви други може сякви неща да станат и макс гледам да избягвам ама ако е за един бой удрям пръв и съм бомба ;д А също гледам да удрям бързо и да не му давам възможност да направи движение щот мен ако ме ударят един път и откачам и почвам без да гледам да го бия дет ми падне, а иначе съм по предпазлив. Ся накратко удрям пръв и продължавам докато не сметна че трябва да спра а после вече кво ще става много го мисля но тук става дума само за боя.

Greennight
03-29-2011, 19:27
^Не е точно така...Не е задължително,ако удариш пръв да си победител...Но обикновено взимаш преднина.Примерно аз откачам от малко по-силна болка,така че ако ме ударят силно и не ме нокаутират силата ми става поне 2на на нормалното,забравям за всяква защита и не усещам никва болка обаче пердаша яко и в такива моменти може би съм достоен за спаринг партньор и на някой професионален спортист 8-)

DownloadVirus
03-29-2011, 19:28
Аз ся съм си тих по принцип,до 9-10 годишен бях леко бияч или нещо подобно,ама ей така за кеф в училище през междучасието удрях по някой тук там почти на всички :D (не силно,ама да ги разрева :D )

Ся освен преди 1 година,дето без малко да убия едно дете като ме ядоса дет ма напсува и то сутрин,наистина не знаех кво правя..Както беше седнал ми прищракна и почнах да му блъскам главата в стената със сила и да му забивам юмруци в лицето..

ПП: fatrat очаквах,че 20 ги имаш лесно :)

Greennight
03-29-2011, 19:39
^Уоу,сериозно трябва да те е ядосало...Мен дете не може да ме ядоса.Максимум да го ошамаря възпитателно,ако много му знае устата 8-)

DownloadVirus
03-29-2011, 19:54
^Уоу,сериозно трябва да те е ядосало...Мен дете не може да ме ядоса.Максимум да го ошамаря възпитателно,ако много му знае устата 8-)

1 година по-малък от мене беше..

fatrat
03-29-2011, 20:03
Аз ся съм си тих по принцип,до 9-10 годишен бях леко бияч или нещо подобно,ама ей така за кеф в училище през междучасието удрях по някой тук там почти на всички :D (не силно,ама да ги разрева :D )

Ся освен преди 1 година,дето без малко да убия едно дете като ме ядоса дет ма напсува и то сутрин,наистина не знаех кво правя..Както беше седнал ми прищракна и почнах да му блъскам главата в стената със сила и да му забивам юмруци в лицето..

ПП: fatrat очаквах,че 20 ги имаш лесно :)

да ако съм с АК47 са лесни.
На тея деца по-отгоре където са биячи в 6-8 клас, става въпрос на улицата ,не в училище деца. Тва ващо бутане е далече от бой.

Naik1
03-29-2011, 20:30
Коментара на fatrat най-много ми хареса. Обачее.. не знам в корема или къде да удрям. Брат не искам да му разбия устата ако не ми е направил кой знае какво (демек докато все ощще мисля). Ако му разцепя муцуната после медицински, работи... 1 съученик 2 бона го осъдиха.. заради разкървен нос.. ама то там друго вече и свидетели и тн, ама все пак..
мисълта ми беше не как да потрошиш някого (това го знаем вече 8-) ), а как да му нанесеш удари, от които евентуално след няколко дни да посинее

DownloadVirus
03-29-2011, 20:47
Аз ся съм си тих по принцип,до 9-10 годишен бях леко бияч или нещо подобно,ама ей така за кеф в училище през междучасието удрях по някой тук там почти на всички :D (не силно,ама да ги разрева :D )

Ся освен преди 1 година,дето без малко да убия едно дете като ме ядоса дет ма напсува и то сутрин,наистина не знаех кво правя..Както беше седнал ми прищракна и почнах да му блъскам главата в стената със сила и да му забивам юмруци в лицето..

ПП: fatrat очаквах,че 20 ги имаш лесно :)

да ако съм с АК47 са лесни.
На тея деца по-отгоре където са биячи в 6-8 клас, става въпрос на улицата ,не в училище деца. Тва ващо бутане е далече от бой.

Разбрах ама на 9-10 кво да бия :D Казвам ти просто,че като си на зоб трябва да не осещаш болката и да ги е*еш отзаде :D

fatrat
03-29-2011, 22:11
Коментара на fatrat най-много ми хареса. Обачее.. не знам в корема или къде да удрям. Брат не искам да му разбия устата ако не ми е направил кой знае какво (демек докато все ощще мисля). Ако му разцепя муцуната после медицински, работи... 1 съученик 2 бона го осъдиха.. заради разкървен нос.. ама то там друго вече и свидетели и тн, ама все пак..
мисълта ми беше не как да потрошиш някого (това го знаем вече 8-) ), а как да му нанесеш удари, от които евентуално след няколко дни да посинее
Ами мене за мачове стратегията ми е- Глава тяло глава. Стане ли въпрос за улицата целиш брадата и носа. Ако искаш белези- скачай му на веждите :D Незнам зщо искаш да има белези пък да не го боли .... Не се притеснявай от статично положение не познавам човек с толкова силен удар ,че да убие някой ;)

ZipFail
03-29-2011, 22:46
Първия пост на fatrat е изключително точен и изчерпателен, още повече при положение че не е тренирал нищо бойно доколкото знам.

Ако не се изнесеш бързо от мястото, каквото и да е станало, престоя в РПУ ти е почти сигурен. Така че гледай да спечелиш бързо и след това да бягаш още по-бързо. Естествено има много техники, при които можеш да причниш много болка без никакви външни белези след това, но изискват много тренировки и отдаденост, които за човек незанимаващ се с БИ не си заслужават според мен. А удари в тялото, особено като не си трениран могат да ти докарат само проблеми, защото докато го биеш в корема, той ще те бие в зъбите примерно.

Като няма свидетели - винаги атакувай пръв. Със свидетели най-добре чакай той да започне, защото тогава е самозащита и ти е позволено всичко. Но както казаха и преди мен- най-сигурния начин е просто да не подтикваш към бой и да действаш само в краен случай.

Chacho
03-30-2011, 11:31
В самата схватка (тук сигурно доста хора ще се съгласят) е важно да вземеш страха на противника. Така ще почне да се прикрива, а това на улицата не помага. Понякога, ако сте се хванали в нещо подобно на ключ и сте се изморили, този срещу теб си отпуска корема и ако без да види удариш веднъж там, може да го свалиш, без да останат белези и отворени рани (най-много да го насиниш, но не трябва много сила, за да го повалиш, ако се е отпуснал).

Много важно нещо е, да не оставяш боят да започне прекалено отблизо. Дойде ли на 1 метър от теб, време е да действаш. От 30 см може доста лошо круше/прав да ти вкара и шаолински рефлекси няма да те спасят, ако си без гард.

Като казах гард, ако стигнете до такъв, да знаеш, че не се пробива много трудно, ако ръцете ти просто стоят свободно пред муцуната.

Преценявай, кога да се оттеглиш. Ако извади бокс, нож или станат двама, не те съветвам да оставаш. За трениран човек тези неща си остават проблем, да не говорим за нетрениания.

Пожелавам ти, да не те застигат неприятности! ;]

fatrat
03-30-2011, 11:45
Вдигането на гард преди започването на боя оставя много време на противника за реакция :) Най добре да си държи ръцете достатъчно близо до главата и да стои достатъчно далече, а не да се перчи като му вика в лицето :) Вдигането на гарда издава намеренията ти, че си готов за схватка. :)
Естествено не казвам да се ходи без гард :D

Chacho
03-30-2011, 11:58
Мхм, добър вариант е да замаскираш гарда като някакъв жест. Поза мислител (изправен разбира се), ръцете на врата и лактите по събрани пред тялото, поза "горе ръцете" (с длани към него, на нивото на раменете някъде) и т.н.

Ако се приближи заканващо, по-добре вместо инстинктивно да се дръпнеш или да изчакаш действията му, директно атакувай. Ако се дръпнеш, общо взето значи, че той ти е взел страха, а искаш да го накараш той да се защитава.

Стига да преценяваш ситуацията, да си решителен и да не мъчиш сложни хватки, ще си сигурен, че си дал всичко от себе си.

navar
03-30-2011, 21:50
работата е сериозна-тук май само стрийтфайтъри четат и пишат..
за разкървен нос осъден за 2 бона-тц,не става..разкървения нос е лека телесна-най много да измуфти 200 кинта :) виж за два избити зъба-може ..
както е казал някой умен човек,някога отдавна-хванеш ли ножа,коли докрай..разбирайте го че или удряш,или те удрят..
тактики,стратегии и заучени положения не вървят..човек с човек не си приличат,ситуация със ситуация също..
нищо чудно в началото на схватката борец да вдигне ръцете в гард,тогава най голямата грешка ще бъде да му влезеш в краката...
правилния начин е тренирайки ,да скъсите времето за реакция,да подобрите рефлексите си,да станете по бързи и по уверени в реакциите си,а тренирайки ударите -да направите всеки удар поразяващ,така че да не се налага да правите дълги серии..
затова ,акоискате да сте стрийтфайтъри-най добрия начин е да минете през някоя зала за бойни изкуства,там знаят на какво да ви научат..
и последно-няма лесен и безболезнен начин да станете добри улични бойци,просто няма...

firstdiesel
03-30-2011, 21:52
Никви нинджави изпълнения с краката ... само лоукикове (пиницилинки - трениращите знаят защо), няма крушета, няма комбинации, само прави удари (повечето боеве стават на тъмно, а тогава трудно се улучва с крушетата и уперкътите), целиш се в братичката, носа, ако си на зор и топките са супер избор. Коляно в слъчевия сплит е много ефективен.
Без хватки от борба и граплинг щото току виж са дофтасали една рода хора и не е добре да те заварят на земята ... пък и когато го поваляш може да си нараниш колената, лактите.
Падне ли на земята един довършващ ритник в главата с пищяла и след това тихо-кротко думаниш (не тичай!).
Не замахвай като удряш! Само остри, бързи, точни удари.

Ако са много и ти скачат, ламиш по брадичката и минаваш на следващия, ако не улучиш тежко ти :D Останат ли малко, толкова че да можеш да избягаш, зарязваш сичко и ДУМАН ...

И е много важно преди боя да огледаш кво има в ръцете, всичко може да се използва като оръжие, даже и нещо като СНИКЪРС, може ти го забие в окото ...

Абе селски бой lessons, колкото искаш ...

А това да пренощуваш в РПУ не е много страшно, по-страшно е да пренощуваш в болницата, ама те докат се осеферят тебе трябва да те няма ...

Chacho
03-30-2011, 22:52
И доста тренировки за издръжливост - аеробна и анаеробна. Наложи ли ти се да бягаш или да се биеш дълго, без тези си труп. Умората в боя настъпва много бързо, ако не си трениран и толкова много се отразява на действията ти, че хората срещу теб ще си мислят, че лагваш.

ibojilow
03-31-2011, 07:39
афйфайфауйййжзужйуижи първо да те питам участвал ли си в такова животно? това е най-селската проява на света между другото :)
Престой в РПУ от теб зависи дали ще заслужиш, аз лично съм се возил много по патрулки. Едно време (преди 2-3 години) немаше детска дискотека и масовка след нея да пропусна :D. Най успешната техника-няма такова нещо. Дори хората които тренират, ще потвърдят ,че на състезание даже адреналина е на 100% не знаеш какво очакваш, но и не знаеш какво ще правиш. Най-добрата техника е да останеш спокоен. Винаги знай-стане ли боя и ако не може да се оправи по мирен път(което е по-добро) винаги удряй пръв. Вкарай 2-3-4 прави и бягай докъто е паднал, щото много пъти като съм се правил на рамбо 1вс1 и докъто го ритам на земята идват още 20 човека ...тогава вече вада винкеУо. Та работата е оставаш спокоен и преценяваш ако е близко лакът и куки ако е на растояние бързи прави във брадата . НИКАКВИ каратистки изпълнения-ритници митници истории дори и не тръгвай да му правиш събмишъни и фатки. И естествено никога не агресирай и не подтиквай към бой!!!

А защо да се ограничава само до прави и куки? Мога да ти кажа, че точно един хубав кик в ребрата е достатъчен да се прекрати боя, също така един хубав кик в бедрото може да доведе до схващане на крака и тоя срещу теб да се придвижва по-бавно.. За да вкараш един хай-кик си иска бая време тренировки и разтягания, но не ми казвай, че на улицата не е по-добре да вкараш едик хай-кик и да приключи всичко за 2 секунди, отколкото 5 минути да се надувате с тупаници. :)

fatrat
03-31-2011, 08:07
Искам да те попитам от кога футболистите станаха хора тренирали по 3+ години БС? Точно в дискотеката сигурно ще си ида с тайските гащета и ще разтягам 5 мин чатала за да мога за 2 секунди да го ритна в главата или в ребрата. НИКОГА АМА НИКОГА на улицата не се рита. Особено с дънки незагрял и много често под въздействието на алкохол!!! Точно един удар в ребрата докъто се завърти (освен ако не е някой сенсей/симпай) ще мръдна наляво и ще ми остане открит. Или тръгвам към него и само го бутам. Пич, като не си на ясно не говори, щото току виж някой те послушал и ще гледаме пак в късните новини ,че е на един буркан глюкоза живот в болница ...

Rolezzz
03-31-2011, 09:49
fatrat,firstdiesel,Chacho :smt006 :smt006 :smt006

dunce
03-31-2011, 10:17
Коментара на fatrat най-много ми хареса. Обачее.. не знам в корема или къде да удрям. Брат не искам да му разбия устата ако не ми е направил кой знае какво (демек докато все ощще мисля). Ако му разцепя муцуната после медицински, работи... 1 съученик 2 бона го осъдиха.. заради разкървен нос.. ама то там друго вече и свидетели и тн, ама все пак..
мисълта ми беше не как да потрошиш някого (това го знаем вече 8-) ), а как да му нанесеш удари, от които евентуално след няколко дни да посинее
Ами мене за мачове стратегията ми е- Глава тяло глава. Стане ли въпрос за улицата целиш брадата и носа. Ако искаш белези- скачай му на веждите :D Незнам зщо искаш да има белези пък да не го боли .... Не се притеснявай от статично положение не познавам човек с толкова силен удар ,че да убие някой ;)

Стига си им давал съвети, по-добре на улицата да не се бият. Във Варна имаше един смъртен случай, един познат боксьор от моя квартал удари един епилептик точно в брадичката и момчето си глътна езика и почина. На улицата не знаеш срещу кого се биеш и няма как да прецениш дали си струва боя. Защото тоя дето ти се отваря може да се окаже болен от нещо и недай си боже да го вкараш в болница или по-лошо. Найк, вземи си боксова круша като те избива на агресия.

fatrat
03-31-2011, 10:29
Коментара на fatrat най-много ми хареса. Обачее.. не знам в корема или къде да удрям. Брат не искам да му разбия устата ако не ми е направил кой знае какво (демек докато все ощще мисля). Ако му разцепя муцуната после медицински, работи... 1 съученик 2 бона го осъдиха.. заради разкървен нос.. ама то там друго вече и свидетели и тн, ама все пак..
мисълта ми беше не как да потрошиш някого (това го знаем вече 8-) ), а как да му нанесеш удари, от които евентуално след няколко дни да посинее
Ами мене за мачове стратегията ми е- Глава тяло глава. Стане ли въпрос за улицата целиш брадата и носа. Ако искаш белези- скачай му на веждите :D Незнам зщо искаш да има белези пък да не го боли .... Не се притеснявай от статично положение не познавам човек с толкова силен удар ,че да убие някой ;)

Стига си им давал съвети, по-добре на улицата да не се бият. Във Варна имаше един смъртен случай, един познат боксьор от моя квартал удари един епилептик точно в брадичката и момчето си глътна езика и почина. На улицата не знаеш срещу кого се биеш и няма как да прецениш дали си струва боя. Защото тоя дето ти се отваря може да се окаже болен от нещо и недай си боже да го вкараш в болница или по-лошо. Найк, вземи си боксова круша като те избива на агресия.
Става въпрос за здрав човек. Психически и физически здрав. +това аз не тръгвам да се бия на улицата първи. Щом той е преценил по мен,че може да ми бъде достоен противник- значи сичко е ок :)

firstdiesel
03-31-2011, 11:07
ритник в ребрата е по-опасен и от хай-кик за РИТАЩИЯ, ще го нацелиш в лакътя и ще пискаш кат малко момиченце, та може и да си счупиш крака ... също така се пазете от вдигнато коляно когато ритате ниско.

а за маскиране на гарда, може с едната ръка да е на врата ти (това по принцип се приема като притеснение и заблуждава)
а другата да чеши корема (пази сл.сплит)
другия вариянт е кръстосани ръце пред теб, но не кръстосани а една върху друга

Chacho
03-31-2011, 11:10
Ако нокаутираш някой, има голям шанс да се размаже в бордюра после. Ако повалиш някой на земята и не те застрашава нищо, по-добре хвърлете един поглед, дали си е глътнал езика. Отваряте устата, бъркате с два пръста навътре зад зъбите и го издърпвате.

Все пак, не правете такива изпълнения, ако все още ви грози опасност.



За хай-киковете: Колкото и самоуверен да се чувстваш в тях, пак е добре да не ги ползвате. Тренирал съм таекуондо, там хай-киковете ти стават естествени колкото дишането. Мога с дънки, без да разгрявам, доста бързо да ритна на 1.90м. Мога да пробивам гард до известна степен с тях и въпреки всичко не бих си позволил да ги ползвам, освен ако нямам много голям превес в схватката. Като останеш на един крак, само да те хване този срещу теб или някой друг да те подсече, се моли да довтаса навреме линейката.

Един качествен лоу кик също може да сложи край на нещата - боц в пищяла, колената. Много хора на улицата се изкушават да ритат. Една контра в коляното на опорният крак и е аут. Не бъдете вие хората с изгъзиците, мислете бързо, трезво и просто.

Все пак избягвайте всячески да се сбивате. Нито искате да ви извадят оръжие, нито да видите 15 човека, нито след това да се оглеждате по 30 пъти докато ходите до магазина и да ви счупят прозорците на колата. Да не говорим, че заради вас, може някой ваш близък да изяде пердаха.

DownloadVirus
03-31-2011, 12:45
А бе зад монитора лесно се пише..

navar
03-31-2011, 16:30
ахам,зад монитора е лесно..а най тъпо е да се искат съвети,и да се дават такива в нета..има си зали бе хора,там треньорите са подготвени за това-да ви научат на нещо..
но е по лесно да пишеш във форума,отколкото да почнеш да тренираш-там се потиш,изморяваш се,боли,бият те..къде къде е по лесно да пишеш по форумите-я да питаш нещо..я да убеждаваш всички къв стрийт файтър си..напоследък е много модерно всеки да разправя на малките гаджета че е боец,че тренира ММА,муайтай,кикбкс..явно е вървежно ,и кифличките кълват..само дето в залите ни има все по малко хора...и кво значи тва-че повечето са интернет бойци - TEKEN forever..
лошото е когато някой много начетен,много ровил в нета,и гледал много клипове реши да влезе в зала-тогава е мъка за треньора..в момента си имаме един такъв при нас..

dunce
03-31-2011, 17:07
ахам,зад монитора е лесно..а най тъпо е да се искат съвети,и да се дават такива в нета..има си зали бе хора,там треньорите са подготвени за това-да ви научат на нещо..
но е по лесно да пишеш във форума,отколкото да почнеш да тренираш-там се потиш,изморяваш се,боли,бият те..къде къде е по лесно да пишеш по форумите-я да питаш нещо..я да убеждаваш всички къв стрийт файтър си..напоследък е много модерно всеки да разправя на малките гаджета че е боец,че тренира ММА,муайтай,кикбкс..явно е вървежно ,и кифличките кълват..само дето в залите ни има все по малко хора...и кво значи тва-че повечето са интернет бойци - TEKEN forever..
лошото е когато някой много начетен,много ровил в нета,и гледал много клипове реши да влезе в зала-тогава е мъка за треньора..в момента си имаме един такъв при нас..

Аз специално като малък (сигурно първи, втори клас) тренирах кик бокс и си беше супер, дори ни учиха на различни хватки, само че много почнаха да ходят на състезания и се отказах. Виж, ако във Варна има някъде любителско с удоволствие бих се записал, но за сега не знам за такова място. Иначе си прав - там никой не те пита, бягаш по 6,7 обиколки почти до спиране на дъха, после хубава гимнастика, което ще рече мъжки и женски шпагат, много лицеви и т.н. И накрая вече почват спарингите и ако попаднеш на някой, който далеч не е в твойта категория.. :Х :D Така че за ТЕКЕН биячите си много прав, не знаят к'во е.

ZipFail
03-31-2011, 20:55
dunce, намерил си на кой да обясняваш какво се прави на тренировка :D

dunce
03-31-2011, 23:10
dunce, намерил си на кой да обясняваш какво се прави на тренировка :D

Не бе, казвам как беше при мен като тренирах, няма да се сравнявам с експертите я :D

navar
04-01-2011, 08:45
сърдечно благодаря че ме просветли ,как протича една кикбокс тренировка..само за справка-на състезание ходят състезателите,който иска да си тренира любителски-тренира любителски..а зали във Варна колкото искаш -Джет,Боил,Вокил,Тим,Дарзала с,Аргус,Десант-все хубави места където се тренира муай тай кикбокс и мма...но някой трябва да отиде до залата :) а по лесно е да си търсим оправдание и да чешем пръсти по клавиатурата :)

dunce
04-01-2011, 11:13
сърдечно благодаря че ме просветли ,как протича една кикбокс тренировка..само за справка-на състезание ходят състезателите,който иска да си тренира любителски-тренира любителски..а зали във Варна колкото искаш -Джет,Боил,Вокил,Тим,Дарзала с,Аргус,Десант-все хубави места където се тренира муай тай кикбокс и мма...но някой трябва да отиде до залата :) а по лесно е да си търсим оправдание и да чешем пръсти по клавиатурата :)

В моя случай не беше точно така. Тогава залите ни за кик бокс бяха в едно училище близо до нас и в Тополи. Отначало ходеха само на състезанията в Тополи, а си тренирахме в квартала, но накрая се оказа, че ги спират при нас и само там. От тогава все съм си мислел, че бойните спортове като любителски тук не могат да съществуват, но щом си казал, ще го имам предвид.

Naik1
04-01-2011, 11:37
сърдечно благодаря че ме просветли ,как протича една кикбокс тренировка..само за справка-на състезание ходят състезателите,който иска да си тренира любителски-тренира любителски..а зали във Варна колкото искаш -Джет,Боил,Вокил,Тим,Дарзала с,Аргус,Десант-все хубави места където се тренира муай тай кикбокс и мма...но някой трябва да отиде до залата :) а по лесно е да си търсим оправдание и да чешем пръсти по клавиатурата :)

Виж сега.. ясно е, че от 1 тема във форум, в който 50/100 от пишещите използват само copy/paste, няма да се науча да се бия като Рой Джоунс.. видя ли заглавието? Няколко ПРОСТИ съвета.
За БС/БИ нямам време.. достатъчни ми са гюлето и фитнеса..
Просто имам сила (и бързина, като за килограмите ми) и просто исках да разбера към какво прибягвате в уличен бой..
Мини веднъж по главната на Сливен, виж как вс мангали ходят, все едно те са го основали този град и как са готови да скочат на всеки и ще ме разбереш..
Само не разбрах защо реши, че ме е страх да се изпотя и да се уморя :? Само вие сте спортистите.. всички останали само ядат и перат чикии зад ПЦтата......

navar
04-01-2011, 22:04
ами ,имайки предвид че родом съм точно от Сливенския район,знам как ходят мангалите по ларгото :)
а след като тласкаш гюле,значи правиш силови а не фитнес..оттам нататък е добре да намериш време и да побоксираш малко..иначе все едно аз да питам ,как да тласна гюлето надалеч,ама нямам време да го тренирам ,щот съм зает с бокса и железата примерно..
боят кантар няма,са казали хората..няма съвети ,които да те направят боец..моят съвет е ,такъв какъвто ми даде моят треньор много отдавна-каквото и да стане,не спирай да удряш..

Naik1
04-02-2011, 14:58
Ето за това питах. То е ясно, че боксьор няма да стана. По-нататък може и да му отделя малко време, любителски :)

fatrat
04-03-2011, 09:41
абе пускаш http://www.youtube.com/watch?v=CKgiYaqVVOs и почваш да се развърташ кат вертолет който закачиш ...

trufi boksiora
01-06-2016, 12:42
dobar den na vsicki iskam da popitam kak da svalq protivnika s edin udar i kade da go udarq

tochko
01-06-2016, 13:06
в ташаците