PDA

View Full Version : сърдечни проблеми



britzy
03-29-2011, 17:47
Хей :)
Такааа-имам проблем от около 2 месеца да речем-при голям стрес както сега матури и изпити и сърцето почва да ме стяга ,да пробожда силно ,но за кратко.Освен това и ръцете ми се разтреперват и се задъхвам .Ии тук идва разковничето :D -ходих на личната за кардиограма-каза нищо няма,но спомена някакви синусови аритмии ,но нищо ми нямало и днес когато се къпах с топла вода ии щях да припадна ,стана ми и лошо -да знаете случайно какво е?Не,че искам диагнози ,но ако някой е имал подобно ?Защото е ясно,че моята доки постави"диагноза" :?

Мерси за отделеното време :-)

WaterLilly
03-29-2011, 18:01
Паник атака? Не знам как точно е терминът на български, де, panic attack е на английски. Само от филми съм го чувала и е нещо подобно при тях. :-|
Мисълта ми е, че е на психическа основа.

britzy
03-29-2011, 18:06
Мерси за отговора ,и аз си мисля за нещо такова.А нещо за пиене ако някой знае ,но да няма успиващо действие :-) :D

gab4ooo
03-29-2011, 18:26
никакви лекарства . преди няколко месеца получих такова и ме заболя много главата . отидохме с татко по болници в 01:00 часа . обиколих 3 болници . накрая един кардиолог ми направи кардиограма и каза че съм здрава кат бик . тате пита да пия ли нещо и той каза ,,закво да пие нещо като е добре'' . Ама аз пак не спрях с мислите че ми има нещо и после хоих до токуда за ехограф нищо ми няма . така че никви хапчета . само може да пиеш Валидол . Но само по едно и то не всеки ден не че е опастно ами нз . Едно вечерта и готово . то се слага под езика и се смуче . майкати със сигурност има . аа м/у другото снижава малко кръвното та да не се притесниш.

britzy
03-29-2011, 18:55
Мерси много ,аз имам валериан валидол -ще взема едно и дано ми премине :)

krisito9212
04-12-2011, 23:03
Аз също да кажа-това е така наречената паническа атака.Преди около два месеца преминах буквално през ада-в продължение на около 3-4 месеца всеки ден получавах по няколко атаки,всяка от която си беше "малка смърт",буквално имаш чувството,че умираш...
Баща ми е невролог и направи всичко възможно да се оправя.Аз пих ривотрил(в последствие с епристрастих).Но точно когато вече единственият изход бяха антидепресантите,реших дасе стегна.При паническите атаки най-важното е да разбереш,че всичко е до психика и,че си физически здрав,трябва да се научиш да преодолееш себе си,да с еконтролираш,не помагат нито хапчета,нищо.Хапчето е само заблуда,психика(казваш си,ето аз си изпих хапчето и вече нищо ми няма и се успокоявяш,а всъщност,за да ти подейства наистина лекарството ти трябва конска доза).Та моят съвет е в никаъв случай н епий каквито и да е хапчета без консултация с лекар,ако кризите са се задълбочили можеш да ми пишеш,аз със сигурност ще ти помогна.
Сега вече съм добре,кризите ги няма,надвих пристрастеността си към хапчетата и все пак животът ми не е и никога няма да бъде същият като преди кризите...Така че не позволявайте на злободневни и незначителни проблеми да ви провалят вживота :)

Red_Hair
04-13-2011, 11:40
това стягане което чувстваш се нарича стенокардия и как да ти кажа,може да се получи от много раоти и се дължи на свиване на коронарни артерии като в твоя случай причината вероятно е стрес,споко все е получавал включително и аз ;)

VaMpiRKaTaaa
04-13-2011, 15:17
а3 го имам абсолютно същото.
Задух-астма.
Къси и дълбоки пробождания в сърцето при нерви-вдигане на високо кръвно.
От такива пробождания на няколко пъти щях да умра,все едно с нож ме бодат.А болката е неуписуемо жестока.

Greennight
04-13-2011, 16:16
И аз имах по едно време такива проблеми-задушавам се и ме пробожда.1 път сериозно ме заболя,добре че легнах малко и се оправих...

britzy
04-13-2011, 18:05
Да,познато ахах-сега след последния път при личната ми и може би най-сериозното ми така пробождане,реших да се стегна и да не ми пука толкова-е долу горе се получава .Обаче понякога пак си го усещам и пак не ми достига въздухът ,но явно е нещо неизбежно :)

darkPaladin
04-13-2011, 22:45
абе номера е да си дадеш почивка

пп
валериана е по-скоро за сън

пп2

де се губиш няма те никаква?

krisito9212
04-13-2011, 23:29
а3 го имам абсолютно същото.
Задух-астма.
Къси и дълбоки пробождания в сърцето при нерви-вдигане на високо кръвно.
От такива пробождания на няколко пъти щях да умра,все едно с нож ме бодат.А болката е неуписуемо жестока.не плаши момичето

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 10:15
но явно е нещо неизбежно :)[/color]
Възможно е,възможно е.
Всичко е възможно.
Това е въпрос на нагласа,на психиката.
И се опитай да не бъдеш толко чувствителна.
(:

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 10:18
не плаши момичето
Казвам както се чувстваш при такова състояние.
Иначе а3 отдавна не съм се чувствала така.
Промених си мисленето и се оправих.

britzy
04-14-2011, 11:56
Тука съм си аз ,даркчо :grin: :grin:

Иначе по темата-само да минат сега изпитите и работите и мисля лятото да се отдам на релакс и ако има някакви терапии да ги посетя

darkPaladin
04-14-2011, 13:07
а3 го имам абсолютно същото.
Задух-астма.
Къси и дълбоки пробождания в сърцето при нерви-вдигане на високо кръвно.
От такива пробождания на няколко пъти щях да умра,все едно с нож ме бодат.А болката е неуписуемо жестока.

един от симптомите на счупения крак са болки в крака

мен ме боли крака счупен ли е?

тук и дума не може да става за диагностициране на астми и каквото и да е

не и по интернет

иначе Ники знам една терапия на морето със сладолед в ръка

пп
драсни някой път ако си в скайпа 8-)

britzy
04-14-2011, 15:56
Добрем :grin: :grin:

zvezdolinka
04-18-2011, 12:30
а аз си мислех че съм само аз... :) ако все още те интересува тва за лекарствата на мен ми изписаха Магнерич...използва се за провеждане на нервното възбуждане и потиска нервно-мускулното предаване към сърцето...но все пак се консултираи с лекар за лекарствата :)

mMemories
04-30-2011, 15:13
Всичко е от стреса! Не слушай какво казва твоят лекар ами обикли и други прочети из интернет или ако имаш някой приближен който учи медицина му разгледай учебника за болести с такива признаци...

krisito9212
04-30-2011, 15:45
Всичко е от стреса! Не слушай какво казва твоят лекар ами обикли и други прочети из интернет или ако имаш някой приближен който учи медицина му разгледай учебника за болести с такива признаци...Хаха,да бе и като види в нета или още по лошо прочете учебник и открие тези симптоми като типични за някоя страшна болест,ще се филмира още толкова.Като давате съвети помислете малко иначе по-добре изобщо не давайте ;)

britzy
04-30-2011, 17:38
Хмм-аз самата си разбирам от биология и тн ,но не мисля,че е правилно да се търси в интернет-смисъл -то едни симптоми са характерни за 8785768756 болести,тей че как да знам коя е ? :?