PDA

View Full Version : Въпрос по история



shamLess
03-29-2011, 18:29
Здравейте.Имам да правя проект по история и госпожата каза да отговорим на този въпрос : " Защо въпреки напредъка на България в икономиката изостава от развитите държави? " Много благодаря на тези,които ще ми отговорятт :) :-)

Fiction7577
03-29-2011, 18:36
Ми много причини има.
Едната от тях е това, че сме били под турско робство. Именно когато турците са взели власт над нас, тогава другите държави са започвали да израстват. Практически сме 500 години назад.

Когато Англия, Франция и т.н. са били вече в развитие, ние сме били клани като овце ако не приемем исляма, били са подпалвани села и взимани деца-българчета, които в последствие са ставали еничари.


После пък прочутият Андрей Луканов създава план, на име Ран-Ът, целта на който е държавата ни да се разори и да стигне най-ниското ниво - борба за оцеляване. В планът са включени и сума ти болести, които да ни заразят и подобни но това са вече подробности.

Другата главна причина, е че още от времето на правителството на Иван Костов, властите не са спрели да крадат от България. А когато една държава е без пари, тя няма как да се развива.

Знам ли, за това се сещам сега.

shamLess
03-29-2011, 18:45
Много благодаря Fiction7577 :-)