PDA

View Full Version : Той не е прав



Cascade
03-30-2011, 07:24
Имам сериозен приятел от почти година.Снощи се прибирахме и нещо спорехме и се стигна до момента,в който тръгнахме.И се оказа,че имаме 2 различни виждания 8-) .Аз нещата съм 100% сигурна,че се случиха по този начин,но той настоява,че не е така.И се скарахме.Веднъж му бях казала за едни пари и,че тях ще ги ползвам за да си купя лаптоп.И той идва в нас и го вижда и вика:-а кога си го купи,от къде пари,и аз му казвам,че съм му казала,той не не си ми казала и сега пак така.Не помни обаче пак спори и много се дразня.Как да му обясня,че не може винаги да е прав.Много е дразнещо,когато опитва да си наложи мнението,но не му се получава понеже моят характер е много по-властен и само се правя,че се съгласявам само и само да има мир и любов,но той си продължава да си плямпа и направо откачам. 8-)

Josefinne
03-30-2011, 07:45
Ами трябва и двамата малко да се кротнете и да разберете, че в един спор може да има и двама криви, и двама прави. Да не се опитвате да се убедите един друг във вижданията на другия, а просто да си ги споделите, за да сте на ясно.
Само не можах да разбера какво го бърка него с какви пари си си купила ти лаптоп, щом не излизат от неговия джоб?

gotinata1515
03-30-2011, 07:51
Щом имате дълга и сериозна връзка от 1 година според мен би трябвало да няма нещо което да застане на пътя ви :-) Относно караници с приятелят ми се караме,както във всяка нормална връзка има караници така и в нашата .. та относно както ти казваш,че винаги се съгласяваш само и само да не се карате за мен това беше решението,но стигнах и до друг извод.Трябва да го накараш да те изслушва и разбира.Ако те обича толкова много ще се съгласява с теб както и ти с него! Успех от мен! :-) :smt008

TheBeliever
03-30-2011, 08:03
А защо си толкова сигурна, че ти си правата във всеки спор? Приеми, че както той може да греши, така и ти. И не трябва винаги да се стремиш да го "надвиваш". Не сте съперници, а отбор. Казваш, че той винаги се опитва да си налага мнението, но не осъзнаваш, че и ти правиш същото.

Научете се да уважавате мнението на другия без да налагате своето, и се опитвайте да разберете гледната му точка.
Пример: Защо не приемеш, че за него обстоятелствата около тръгването ви изглеждат различно, спрямо начина, по който ти ги възприемаш. Но това не прави неговото виждане грешно, просто е различно от твоето. Все пак една ситуация може да бъде погледната от много ъгли и всеки участник я възприема по свой начин.

Cascade
03-30-2011, 08:05
Ами трябва и двамата малко да се кротнете и да разберете, че в един спор може да има и двама криви, и двама прави. Да не се опитвате да се убедите един друг във вижданията на другия, а просто да си ги споделите, за да сте на ясно.
Само не можах да разбера какво го бърка него с какви пари си си купила ти лаптоп, щом не излизат от неговия джоб?
То той не се заяде за парите,а за това,че не съм му казала,а аз съм 200% убедена,че му казах и така забравя разни неща и спори след това,че не са така както ги казвам и така се получава спор,който прераства в караница,което е мн глупаво и детско,но явно не мога да му го обясня,а след това се сърди с дни,че съм била винаги права,винаги най-най и т.н. после всичко си идва в реда на нещата,но се случва често.

Josefinne
03-30-2011, 08:08
Добре, тогава, специално за този случай, просто му кажи, че наистина мислиш, че си му казала и ако не си - извиняваш се и ще се постараеш да не се повтаря, защото не искала да криеш нещо, просто наистина си мислила, че си му казала.
Звучи просто и то е, но не знам защо хората не се сещат да си казват нещата точно както са.

againstyou
03-30-2011, 09:54
Отстъпваш.Една връзка винаги се гради с правенето на компромиси.

Nebuu
03-30-2011, 10:19
Късопаметен и скандалджийка. Т'ва се казва семейство с динамика 8)
По темата: Вместо да се дразниш, забавлявай се :D

Cascade
03-30-2011, 10:19
А защо си толкова сигурна, че ти си правата във всеки спор? Приеми, че както той може да греши, така и ти. И не трябва винаги да се стремиш да го "надвиваш". Не сте съперници, а отбор. Казваш, че той винаги се опитва да си налага мнението, но не осъзнаваш, че и ти правиш същото.

Научете се да уважавате мнението на другия без да налагате своето, и се опитвайте да разберете гледната му точка.
Пример: Защо не приемеш, че за него обстоятелствата около тръгването ви изглеждат различно, спрямо начина, по който ти ги възприемаш. Но това не прави неговото виждане грешно, просто е различно от твоето. Все пак една ситуация може да бъде погледната от много ъгли и всеки участник я възприема по свой начин.
Аз това много добре го знам и се опитвам да обясня,но няма кой да ме чуе.Когато искам да го обясня как го виждам аз се почват едни сръдни,които продължават с дни едно охладняване и така до момента,в който може би осъзнава,че има лека вина.И нещо като омагьосан кръг се получава.

TheBeliever
03-30-2011, 10:25
Тогава просто млъквай. Когато се заядете пак за някоя глупост кажи "ОК, ти отново си прав, както винаги. Доволен ли си?". Прехвърли топката в неговото поле. Нека види, че държанието му не води до нищо положително. Може би ще се усети, че прекалява. Или поговорете за това. Обясни му как се чувстваш и кое в поведението му те дразни. Той сигурно даже не се осъзнава.

Nebuu
03-30-2011, 11:08
Тогава просто млъквай. Когато се заядете пак за някоя глупост кажи "ОК, ти отново си прав, както винаги. Доволен ли си?". Прехвърли топката в неговото поле. Нека види, че държанието му не води до нищо положително. Може би ще се усети, че прекалява. Или поговорете за това. Обясни му как се чувстваш и кое в поведението му те дразни. Той сигурно даже не се осъзнава.
Като нищо да си е мислела да му каже, но да е забравила и момчето да е в тъча. И нали е властна, тропнала с крак и казала "грешиш, казах и точка", момчето се подразнило, че пак го хвърля из тъчовете и почнали да се карат 8-)

VaMpiRKaTaaa
03-30-2011, 11:08
Обясни му простичко с няколко думи и кажи,че не ти е приятно да се карате постоянно.

Cascade
03-30-2011, 18:11
Тогава просто млъквай. Когато се заядете пак за някоя глупост кажи "ОК, ти отново си прав, както винаги. Доволен ли си?". Прехвърли топката в неговото поле. Нека види, че държанието му не води до нищо положително. Може би ще се усети, че прекалява. Или поговорете за това. Обясни му как се чувстваш и кое в поведението му те дразни. Той сигурно даже не се осъзнава.
Като нищо да си е мислела да му каже, но да е забравила и момчето да е в тъча. И нали е властна, тропнала с крак и казала "грешиш, казах и точка", момчето се подразнило, че пак го хвърля из тъчовете и почнали да се карат 8-)
Не си особено оригинален ако не се усещаш...Имам проблем и го споделям.Съответно търся 3то мнение по въпроса,защото може да има и други случаи като моя.

GD
03-30-2011, 18:41
Отстъпваш.Една връзка винаги се гради с правенето на компромиси.


Неможе само от едната страна да има разбиране компромис а и тоя не се осъзнава и незнае кога да спре щом продължава след като направиш компромиса.

againstyou
03-30-2011, 19:11
Отстъпваш.Една връзка винаги се гради с правенето на компромиси.


Неможе само от едната страна да има разбиране компромис а и тоя не се осъзнава и незнае кога да спре щом продължава след като направиш компромиса.
Ами тва си е до човека,щом толкова не се разбират,къв е смисъла да са заедно ?!

sladur4etyYy
03-30-2011, 20:02
само за глупости ли се карате и инатите или и за по- сериозните неща сте така?

Nebuu
03-30-2011, 21:43
Тогава просто млъквай. Когато се заядете пак за някоя глупост кажи "ОК, ти отново си прав, както винаги. Доволен ли си?". Прехвърли топката в неговото поле. Нека види, че държанието му не води до нищо положително. Може би ще се усети, че прекалява. Или поговорете за това. Обясни му как се чувстваш и кое в поведението му те дразни. Той сигурно даже не се осъзнава.
Като нищо да си е мислела да му каже, но да е забравила и момчето да е в тъча. И нали е властна, тропнала с крак и казала "грешиш, казах и точка", момчето се подразнило, че пак го хвърля из тъчовете и почнали да се карат 8-)
Не си особено оригинален ако не се усещаш...Имам проблем и го споделям.Съответно търся 3то мнение по въпроса,защото може да има и други случаи като моя.
Научи се да търсиш вината не само в другите. Освен това, не се правя на интересен, излагам съвсем нормално предположение, защото на мен самия ми се е случвало точно това - да забравя да кажа нещо, а после да споря. Ненужно сприхава си!

Cascade
03-31-2011, 09:51
само за глупости ли се карате и инатите или и за по- сериозните неща сте така?
Само и абсолютно за някакви глупости и дребни ежедневни неща,нищо по-сериозно не ни е скарвало и т.н.