PDA

View Full Version : АЕЦ Даичи във вашето ежедневие



CanisDirus
03-30-2011, 08:04
Отразява ли ви се?
Пиете ли йод? От шишенцето, или на хапчета?
Запасихте ли се със консерви?

Смятате ли, че медиите преувеличават мащабите на аварията?

bulgarche
03-30-2011, 08:34
Разбира се че изпих няколко лъжички йод! Запасих се с русенско варено произведено в село Комарево, както и със скумрия в собствен сос и малко домашно ропотамо.

Естествено че не се преувеличава мащаба на аварията от медиите. Те пресъздават реалната опасност за нас и ни предупреждават преждевременно! География не сте ли учили? Ей я къде е Япония...духва западния ветрец, минава напряко през Америка, още едно океанче, цяла Европа и е тук!

Вземайте се в ръце и предприемайте мерки за спасяване за живота си! Подсигурете се вкъщи и врътвайте ключа! Да не забравите да платите интернета за 3 месеца напред обаче!

reoffender
03-30-2011, 08:41
Нищо не съм пила, нито съм спряла да излизам...

slicky
03-30-2011, 08:44
Ceга пиша от бункера си. :razz: :razz: :D :D

shadow4e
03-30-2011, 08:49
Нищо не съм пила, нито съм спряла да излизам...
:shock:
Все пак точно в Бургас сте най-организирани, беше изкупен всичкият йод от аптеките.

bulgarche
03-30-2011, 09:13
Нищо не съм пила, нито съм спряла да излизам...
:shock:
Все пак точно в Бургас сте най-организирани, беше изкупен всичкият йод от аптеките.
Най-филмирани, а не организирани 8-)

Rorschach
03-30-2011, 09:32
Бургас е ghost town в момента - напомня ми на Припят.

reoffender
03-30-2011, 09:44
Нищо не съм пила, нито съм спряла да излизам...
:shock:
Все пак точно в Бургас сте най-организирани, беше изкупен всичкият йод от аптеките.
Мани, знаете ли колко филмирани имаше около мен. Някой като чуха,че гръмнала искаха да си тръгват от даскало :lol:

CanisDirus
03-30-2011, 10:05
Бургаските нацепени батки ще събират радиоактивна дъждовна вода, че да им порастне бицарата 8-)

На мен едно шишенце, че пенис помпата не помага :(

reoffender
03-30-2011, 10:23
Бургаските батки се къпят с киселинен дъжд...
Канис, ако пак завали ще ти напълня едно 8)

zloto
03-30-2011, 10:39
В момента населявам безкрайните тайни подземия на София, имам си продънен дюшек, течаща вода (капе от тавана), домашни любимци (плъхове), храна (на баба консервите) и медицинска аптечка (йод, който ще ми стигне за около 3 години).
Не, сериозно, не съм гледала новини в близките дни, съответно не съм толкова наплашена. Пък все от нещо ще се мре, така или иначе...

CanisDirus
03-30-2011, 10:40
Бургаските батки се къпят с киселинен дъжд...
Канис, ако пак завали ще ти напълня едно 8)

:-) :-)

catalogueofanger
03-30-2011, 11:09
В Бургас, както разбрахме, Нацепените Батки носят новия рАдидас "Фукушима", отличаващ се от другите анцузи с шестте си линии.

Сега сериозно. Никой здравомислещ не се притеснява за радиационния фон в България. Но като цяло всички живеем на една планета и споделяме една и съща раса - човешката. Тъкмо тези два довода правят трагедията в Япония не по-малко актуална и за нашите ширини най-малко по два параграфа.

Първо - какво правят те, за да се спасят и как щеше да изглежда нашата родина, ако я беше сполетяла подобна трагедия плюс авария в АЕЦ.

Второ - ще успеят ли да овладеят ситуацията в разрушените си реактори или ще обезлюдат половината от и без това тесния си остров.

Pwnmaster
03-30-2011, 11:31
Аз съм от Перник. Имам имунитет към подобни неща 8-)

VaMpiRKaTaaa
03-30-2011, 15:52
Първо - какво правят те, за да се спасят и как щеше да изглежда нашата родина, ако я беше сполетяла подобна трагедия плюс авария в АЕЦ.

:lol: :lol: радидас фукушима анцунг :lol:
Сега сериозно.
А за радиацията ЧЕРНОБИЛ,дето уби и хиляди хора в България,май забравяш..Е,верно,че беше преди 20години и отгоре,но това не се забравя...

bulgarche
03-30-2011, 16:46
Вярно...минаха 20 години (след няколко седмици стават 25) и забравихме как хиляди българи бяха погубени...после национално самосъзнание как да имаме, като преди 20 години не знаем какво е станало

Rorschach
03-30-2011, 17:36
ахахахахаха виждам, че и други проявления има :lol:

amk933
03-30-2011, 18:17
Вярно...минаха 20 години (след няколко седмици стават 25) и забравихме как хиляди българи бяха погубени...после национално самосъзнание как да имаме, като преди 20 години не знаем какво е станало

Никой нищо не е забравил. Да не говорим, че това с хилядите българи е доста преувеличено. Гама радиацията разрушава ДНК-то на клетките, но трябва да е в огромно количество, за да го направи така, че тялото да не може да го възстанови. Ако все пак се окаже, че организмът няма тази способност, то първо са повлияни най-бързо произвеждащите се клетки (белите кръвни клетки, вътрешността на стомаха и т.н.). Сиреч първо там се появяват симптоми/рак. Провери в годината след Чернобил колко хора са боледували от лимфом на Ходжкин и го сравни с предните - разликата не е значителна. С две думи - че е валял радиационен дъжд, валял е, но не е като да е избил сума ти население. Тялото ни не е толкова мекошаво - има доста добри репродуктивни способности, стига количеството наистина да не ексцесивно.

А това с йода само доказва колко тъпа и манипулируема е по-голямата част от българското население. Освен това доказва, че трябва да се забрани на журналистите да внасят истерия, коментирайки нещо, което не разбират изобщо, и правейки паралел с нещо "леко" различно. Защото най-малкото изграждането и предназначението на Чернобил и Фукушима са различни.

Йод не съм си купил да пия - нямам и намерение. Но ми трябваше йодасепт на паста, защото кучето беше оперирано и ми се наложи да обиколя 4 аптеки, защото навсякъде бил изкупен. Ъх...как не дойде малко повечко радиация да се нагледам на намазани с йод индивиди по улиците. :-x

ПС: Да не говорим, че йодът пази само от алфа радиация, която в 90% бива спряна от дрехите, а в другите 9.999% от кожата. Много умно е да се пие. Като си опазиш считовидната жлеза, нищо не правиш срещу бета и гама, които не се абзорбират там и е невъзможно да се спрат по конвенционални методи, а с в пъти по-опасни.

Извод: Населението е глупаво. :)

bulgarche
03-30-2011, 19:43
Никой нищо не е забравил. Да не говорим, че това с хилядите българи е доста преувеличено.[/quote]
"Доста преувеличено" или нищо общо с реалността? Та какво ни има на нас българите от Чернобил? Да, аз лично знам за някои примери, даже ги наблюдавам с години, но това са единични дори недоказани случайности по-скоро.

amk933
03-30-2011, 20:13
Не казвам, че няма пострадали, а че не са безброй и не са правилото, а по-скоро изключение от него и обясних защо.

Да не говорим, че първита държава която засича радиоактивни частици е Швеция, което значи, че е духал вятър на север. Не, че тук не е имало...знам за майските радиоактивни марули и чествания.

Pwnmaster
03-30-2011, 21:43
Аз ще съм при Доби!
Suck it, losers :o

catalogueofanger
03-30-2011, 21:45
Няма нито един загинал, нито сериозно пострадал от аварията в Чернобил в България.

BITCH_FROM_HELL
03-31-2011, 07:43
:lol: :lol:
Сега сериозно.
А за радиацията ЧЕРНОБИЛ,дето уби и хиляди хора в България,май забравяш..Е,верно,че беше преди 20години и отгоре,но това не се забравя...

1. Чернобил е близко до България. Ако някои не знае планетата ни се върти посока Запад-Изток... тоест да стигне радиацията до България , трябва да премине първо през Тихия океан , Америка , Атлантическия океан, цяла Европа и чак накрая да стигне до БГ ... как на някои болния мозък може да си помисли, че е възможно до нашата държава да стигнат каквито и да било вредни частици.
2.По времето, когато е станала аварията в Чернобил, БГ е била под комунистическа власт, затова е имало и контрол над медийте и просто е нямало информираност на населението.
3. В Бг смея да твърдя , че има доста специалисти и радиацията се следи постоянно. Йода е прекалено вреден за да се пие без причина, а в момента в България повишени нива на радиация няма !!!

BITCH_FROM_HELL
03-31-2011, 07:45
Няма нито един загинал, нито сериозно пострадал от аварията в Чернобил в България.
Пряко загинал може и да няма но последици има и до днешно време (говоря за онкоболните). След случката в Чернобил броят на онкоболни в България се е повишил значително...

galin4o0o
03-31-2011, 12:20
Не преувеличават,даже според мене може и да се крие,колко по-мащабно е....не съм пил Йод не съм зел консерви.Не мисля,че радиацията ще стигне до България,дори и да стигне ще е нищожна(но АКО стигне) А относно Чернобила,взрива е бил доста по-голям от различна авария се е получил.И капацитета на Руския реактор е бил по-голям от този на Японския така,че не се притиснявай:}