PDA

View Full Version : Усилване на звука



luda4et0o
03-30-2011, 10:41
Търся програма за усилване на звука на ПС-то

dakata123
03-30-2011, 10:55
За какво ти е усилване на звука, само ще го развалиш, ако изобщо има такава програма. По-добре си вземи един буфер за 50лв да знаеш, че ти е чиста работата. Аз мисля, че звука си е достатъчно силен и на обикновени колони. Имаш възможност за усилване от три меска: плейра, компютъра и колконите. Провери дали всичко е на макс и ако не е го направи и кажи резултата си :)

luda4et0o
03-30-2011, 10:57
всичко е на макс но пак звука не не силен

stigmata
03-30-2011, 10:59
Виж също и от старта->контролен панел->sound effect manager да не би да се е разбъркало нещо.Настрой си звука от там по твое желание!

Nebuu
03-30-2011, 11:23
За каква звукова карта говорим в момента? Външна, вградена, колко е стара?

JDeel
03-30-2011, 20:41
Дигиталното усилване на звука на компа не е препоръчително ако практически не може да го направи. Ако имаш тих сигнал и имаш "терен' за усилване - окей, но ако сигнала е нормално силен и използва целия обхват на силата на звука - само може да го развали.

Дигиталния звук се кодира като отделни нива, намиращи се в определени граници - примерно между 0 и 1 волта.

Например за 16bit звук нивата са 65,536, като ниво 0 отговаря на 0 волта, ниво 32,768 е 0,5 волта, а ниво 65,535 - 1 волт.

Усилвайки дигитално звука се "повдигат" числата от долните нива на цифровия звук, но не може да се промени горната граница на възможния аналогови звук на звуковата карта - каквото и да правиш нейния обхват ще си остане между 0 и 1 волта.

Не съм сигурен каква е точната горна граница на звуковите карти, мисля че е някъде над 1 волта, но това няма значение.

Може да се емулира по-силен звук с компресиране - това е когато се повдигат ниските нива така че звука се "свива" и се повдига. Накрая се получава нещо като динамичен обхват не между 0 и 1 волта, а между 0,5 и 1 волта. Звука е с по-лоша динамика, но се усеща като по-силен и може да се използва за непретнциозни колонки.

Харесвам един плъгин за Winamp, който прави нещо такова, затова ще ти го предложа: http://www.winamp.com/plugin/enhancer-017/81361