PDA

View Full Version : Стягане



LoverGirl
03-30-2011, 10:44
Здравейте!
Момиче съм, на 16 години. Не искам да отслабвам много, защото не съм много дебела, но искам да стегна корема, бедрата(най-вече) и дупето. :D Храня се здравословно и между храненията спазвам 4-5 часа разлика. Задължителна закуска, обяд и вечеря.Сега априлската ваканция ще имам доста време да тичам и правя упражнения.Добре ли ще е ако сутрин тичам и следобяд към 5-6 часа правя някакви упражнения?Ако може да ме насочите към някаква програма с упражнения.А... и забравих да попитам откъде мога да си намеря еластична лента терабанд? Благодаря предварително!

DownloadVirus
03-30-2011, 10:49
Здравейте!
Момиче съм, на 16 години. Не искам да отслабвам много, защото не съм много дебела, но искам да стегна корема, бедрата(най-вече) и дупето. :D Храня се здравословно и между храненията спазвам 4-5 часа разлика. Задължителна закуска, обяд и вечеря.Сега априлската ваканция ще имам доста време да тичам и правя упражнения.Добре ли ще е ако сутрин тичам и следобяд към 5-6 часа правя някакви упражнения?Ако може да ме насочите към някаква програма с упражнения.А... и забравих да попитам откъде мога да си намеря еластична лента терабанд? Благодаря предварително!

5-6 часа в никакъв случай не тренирай! Да знаеш,че резултати не идват толкова бързо,за 2 седмици..Постни си ако искаш хранителният режим,за фитнес зала,щом искаш да стегнеш не знам,може да се мине само с тичането и някои упражнения вкъщи..

fatrat
03-30-2011, 10:50
Здравей :-) Значи добре си се ориентирала. Гледай да хапваш колкото един твой юмрук през 3-3.5 часа (зависи кога огладнееш) и да не ядеш 3 часа преди лягане 8) Сутрин е добре да тичаш по колкото можеш без да се насилваш, но и без да има излишни почивки ;) Следобяд също. http://www.youtube.com/watch?v=8_7oxsesKuw/
това са хубави упражнения общо взето в ютуб има :) Пий повече чайове и по 1 кафе на ден преди тренировка-ти избери кога :) Успех!

DownloadVirus
03-30-2011, 10:57
Здравей :-) Значи добре си се ориентирала. Гледай да хапваш колкото един твой юмрук през 3-3.5 часа (зависи кога огладнееш) и да не ядеш 3 часа преди лягане 8) Сутрин е добре да тичаш по колкото можеш без да се насилваш, но и без да има излишни почивки ;) Следобяд също. http://www.youtube.com/watch?v=8_7oxsesKuw/
това са хубави упражнения общо взето в ютуб има :) Пий повече чайове и по 1 кафе на ден преди тренировка-ти избери кога :) Успех!

Ти пък 3 часа преди лягане,прекално ми се вижда!

Чая и кафето добре,но не дават протеин и въглехидрат :D

fatrat
03-30-2011, 13:09
бате нали се сещаш ,че като кажеш на момиче ,че трябва да хапва сланинка месце а-у , както се прави няма да те послуша. 3 часа преди лягане , за да може да не и тежи на корема и да не и е висок инсулина.Чая и кафето -анти оксидант (хубав чай) и кофеин- (в кафето-стимулатор и подпомагащ агент )

DownloadVirus
03-30-2011, 13:16
бате нали се сещаш ,че като кажеш на момиче ,че трябва да хапва сланинка месце а-у , както се прави няма да те послуша. 3 часа преди лягане , за да може да не и тежи на корема и да не и е висок инсулина.Чая и кафето -анти оксидант (хубав чай) и кофеин- (в кафето-стимулатор и подпомагащ агент )

Сланинка,месце :D Еми да хапне малко извара не може ли :D

А още чакам да видя какъв й е хранителният режим,защото "ям здравословно" нищо не ми говори..Това най-вероятно означава,че яде каквото и готви майка й,ако й наготви пържени картофи,пържени картофи,ако й опука пуканки,пуканки,ако й дава цял ден да яде кренвирш и салам,кренвирш и салам :D

fatrat
03-30-2011, 13:46
че то и аз като ида при майка си и баща си ям квото ми сготвят. Естествено не пържени картофи , все пак, но няам претенции относно протеин мротеин и т.н. Не може винаги да бъде изряден режима, щото по някое време съкваш тотално и неможеш да го спазваш

DownloadVirus
03-30-2011, 14:15
че то и аз като ида при майка си и баща си ям квото ми сготвят. Естествено не пържени картофи , все пак, но няам претенции относно протеин мротеин и т.н. Не може винаги да бъде изряден режима, щото по някое време съкваш тотално и неможеш да го спазваш

От тука идва въпроса колко пъти,кога ходиш при майка си и тн..Аз говоря за момичето тука,за всекидневният й режим,дето най-вероятно е каквото и когато , просто да е вкъщи..

LoverGirl
03-30-2011, 15:14
Сутрин: мюсли с мляко или с плодове/ пълносърнеста филия със сирене и шунка понякога ( или с каквито зеленчуци има)
Обяд: Повече ям зеленчуци и ориз и някакво месо или пък риба
Вечер: Салата от каквито зеленчуци има
Опитвам се да не ям много мазни, сладки и солени храни (junk food)
Кафе също не пия! :D
Общо взето това е. :)

DownloadVirus
03-30-2011, 16:08
Сутрин: мюсли с мляко или с плодове/ пълносърнеста филия със сирене и шунка понякога ( или с каквито зеленчуци има)
Обяд: Повече ям зеленчуци и ориз и някакво месо или пък риба
Вечер: Салата от каквито зеленчуци има
Опитвам се да не ям много мазни, сладки и солени храни (junk food)
Кафе също не пия! :D
Общо взето това е. :)

Това го ям на 1 път !

Сутрин-бива

После към 11 часа вкарай някакво ядене (кажи какво ти и ще ти предложим какво да промениш!)

После към 3 часа пак яж

И после към 7 пак яж

Като слагаш на обяд и следобяд пиленце,картофчета и задръж зелунчиците

Вечер яж една извара и си готова 8)

LoverGirl
03-30-2011, 17:35
Получи се нещо такова:
6:30-7:00 тичам
7:30- закусвам
11- пак ям :D
2:30 -3 обядвам
5:30 - упражнения за стягане на дадена зона
6:30 - вечерям
Мисля, че се получи добре.
А случайно да знаете от къде да си намеря лентата терабанд защото има доста упражнения със нея. :)

DownloadVirus
03-30-2011, 17:58
Получи се нещо такова:
6:30-7:00 тичам
7:30- закусвам
11- пак ям :D
2:30 -3 обядвам
5:30 - упражнения за стягане на дадена зона
6:30 - вечерям
Мисля, че се получи добре.
А случайно да знаете от къде да си намеря лентата терабанд защото има доста упражнения със нея. :)

Не знам за тази лента,но внимавай какво и кога го ядеш! В 21:00 до 22:00 може да хапнеш и 150 грама извара (ако искаш и салата,най-добре не заедно)

Кажи колко си висока,колко кг,колко % мазнини и ако искаш дай някоя снимка,за се опътим,ако искаш горе-долу да знаеш кво да ядеш от протеин/въглехидрат/мазнини..

LoverGirl
03-30-2011, 18:23
Висока съм 158см и тежа около 50кг.С две думи нисичка съм. :-D А с изварата не знам как ще се разбера, защото направо ми става лошо от нея. По-добре да я заместя със салата.

DownloadVirus
03-30-2011, 18:40
Висока съм 158см и тежа около 50кг.С две думи нисичка съм. :-D А с изварата не знам как ще се разбера, защото направо ми става лошо от нея. По-добре да я заместя със салата.

Не може да заместиш ей така..Изварата е протеин,салатата не е ! За добавки като протейнови шейкове,какво мислиш? Не си дебела,но щом искаш съвети..Трябва да ти протейн малко преди лягане!

LoverGirl
03-30-2011, 19:31
Предпочитам да е natural, не бих използвала добавки. И страшно Ви благодаря за съветите. Още утре си купувам въже за скачане и започвам с тренировките. :)

DownloadVirus
03-30-2011, 19:46
Предпочитам да е natural, не бих използвала добавки. И страшно Ви благодаря за съветите. Още утре си купувам въже за скачане и започвам с тренировките. :)

То си е natural пак..Това е просто протеин на прах..Като нямаш възможност да ядеш 4-5 яйца идва протеина...

LoverGirl
03-31-2011, 14:22
Взела съм си една напитка (http://www.nutrim.bg/bg/products/profile/24/) с L-carnitine. Според вас дали ще има ефект от нея?

Chacho
03-31-2011, 15:03
Да, но според мен 30 мин. преди тренировка е малко време. Час мисля, че е достатъчно.

DownloadVirus
03-31-2011, 18:33
Взела съм си една напитка (http://www.nutrim.bg/bg/products/profile/24/) с L-carnitine. Според вас дали ще има ефект от нея?

Харесва ми,че протеин не искаш да вземеш ама елката си я зимаш :D (така я наричам) Иначе час преди това е добре :d

bathory
04-01-2011, 13:26
Предполагам не си тичала досега?! Започни с бързо ходене докато организмът ти се приспособи и след това мини на тичане (около седмица ходи). Лично аз бях тренирала много лятото, зимата имах малък застой (само вървене по 4 км на ден) и сега когато тренирам се изморявам доста. Не се напрягай, давай го по-леко и с много постоянство ще постигнеш желаните резултати. :) Коремни, клекове, повдигания на таза, лицеви - на мен ми отне 3 месеца да се науча да ги правя.. хаха Успех! :)

DownloadVirus
04-01-2011, 13:29
Ако искаш да топиш мазнини бързо ходене..

LoverGirl
04-01-2011, 15:13
Предполагам не си тичала досега?! Започни с бързо ходене докато организмът ти се приспособи и след това мини на тичане (около седмица ходи). Лично аз бях тренирала много лятото, зимата имах малък застой (само вървене по 4 км на ден) и сега когато тренирам се изморявам доста. Не се напрягай, давай го по-леко и с много постоянство ще постигнеш желаните резултати. :) Коремни, клекове, повдигания на таза, лицеви - на мен ми отне 3 месеца да се науча да ги правя.. хаха Успех! :)
Тичала съм, миналото лято но беше само седмица... и то ако може да се нарече тичане...Направя три-четири обиколки, огладнея, отида и се натъпча със сладки и снаксове.Никаква полза, после защо съм напълняла.Направо ужас! :D Но сега съм решена да отслабна, все пак идва и лятото. :) Днес също тичах, разхождах се и правих доста упражнения. 8)

bathory
04-01-2011, 19:03
Супер.. Продължавай в същия дух и постигнеш ли нещо си поставяй нова цел и така... 8-)

ZipFail
04-01-2011, 20:09
Ако не внимаваш какво и колко ядеш и по цял да тичаш ефекта ще е минимален...

DownloadVirus
04-01-2011, 21:23
Ако не внимаваш какво и колко ядеш и по цял да тичаш ефекта ще е минимален...

Е на тази възраст...Ще има ефект!

VaMpiRKaTaaa
04-02-2011, 13:15
3а стягане на дупето~колело,тичане.
3а корем-коремни преси.

DownloadVirus
04-02-2011, 15:15
3а стягане на дупето~колело,тичане.
3а корем-коремни преси.

За корема ако искаш просто да изпъкнеш плочките правиш 5-6 пъти в седмицата,иначе по 1 до 2 пъти в седмицата,и това е мускул,не го претоварвай!

UNITED2
04-02-2011, 18:18
За стягане пробвайте Тае Бо свалете си от замунда и тренирайте по час на ден,аз в момента го правя и е много приятно,няма човек,който да не е видял ефект,ама ефект,както си му е по реда :grin:

LifeFitness0
04-02-2011, 18:22
Напитката не струва.Пил съм я.Пил съм и истински карнитин.Разликата е от земята до небето.По-добре си поръчай един свестен за 30 лева.Даже ще ти излезе по-евтино. :)
За изварата-
1.С кисело мляко и разбиваш.Става като айрян.
2.С кисело мляко и краставици.Става като снежанка.
3.С малко повече воля.Най-добрия вариант. :-D

DownloadVirus
04-02-2011, 19:04
По-добре да си вземе чайче :D Green tea :-P

Chacho
04-02-2011, 19:22
Изварата може и с плодове и канела, особено с цитрусов плод да го направи по редичко.

dunce
04-02-2011, 19:35
Тичала съм, миналото лято но беше само седмица... и то ако може да се нарече тичане...Направя три-четири обиколки, огладнея, отида и се натъпча със сладки и снаксове.Никаква полза, после защо съм напълняла.Направо ужас! :D Но сега съм решена да отслабна, все пак идва и лятото. :) Днес също тичах, разхождах се и правих доста упражнения. 8)

Много хубаво, че мислиш за тялото си и че ходиш да бягаш. Но все пак имай предвид, че снаксовете трябва да ги спреш за постоянно. Сладките не знам как се спират, аз газирано и снаксове/чипсове от година и нещо не ям, но сладко никога няма да мога да спра да похапвам, просто в по-малки количества.
Аз бих ти дал няколко съвета за бягането - най-добре е да бягаш сутрин, защото тогава имаш енергия и сили. Хубаво е да заместваш нормалния шоколад и вафлите с черен шоколад, защото той е полезен. Сутрин, веднага след ставане и може след тренировка също.

LoverGirl
04-03-2011, 09:10
Спряла съм ги. От време на време хапвам по някое блокче шоколад и пия по 2 зелени чая. :)