PDA

View Full Version : past simple and past continuous



fenpirth
03-30-2011, 11:25
здравейте някои може ли да обясни разликата в употребата на past simple and past continuous

sladkotykate
03-30-2011, 12:09
..

Vondrel
03-30-2011, 12:28
Здрасти :) Не съм много добър в обясненията , но ще се опитам някакси да ти го обясня.
Past Simple(Минало Просто) - използва се за кратки действия в точен минал момент.Да кажем I bought a computer yesterday.Едни от наречията за време са yesterday,last night,ago и др.(Сега не се сещам).
Past Continuous/Progressive (Минало Продължително) - използва се за минало действие , което се е извършвало продължително време.Това е едната му употреба.Другите не мисля , че ти трябват.

Тоест разликата е , че при Past Simple действието е кратко докато в Past Progressive/Continuous действието е продължително.

Нещо такова е :D

Fiction7577
03-30-2011, 13:32
Past Simple - Минало просто. Става въпрос за отминало действие което се случва внезапно. Примерно звънят на телефона.

Past Continuous - Минало продължително. Прилага се когато говориш за нещо отминало, но което действието е продължително. Пример - като се разхождаш навън.

Хвана ли го ...

xxpamzy
03-30-2011, 21:49
За мен те са като минало свършено и минало несвършено.
Past Simple /мин. просто/, когато действието вече е станало в миналото: I played a game. /Играх игра./
Past Continuous /мин. продължително/, когато действието се е извършвало в миналото: I was playing a game. /Играех игра./

fenpirth
03-31-2011, 06:56
thank you :) :-o