PDA

View Full Version : Предложение: Оразмеряване на снимките



straus
03-30-2011, 12:19
Предлагам на администратора да сложи един скрипт, който да оразмерява постнатите снимки във форума thumbnail размер. С един клик всеки ще може да си отвори снимката и да я разгледа в целия вид. Одеве в една тема имаше постната снимка 2 592px

LadyDi
03-31-2011, 05:14
^ Когато видиш такава снимка, сигнализирай на модератор.

thefreak
03-31-2011, 09:42
Това е phpBB 2 от 2003 година ако не се лъжа, може и да е малко по късна версия, не е ъпдейтван софтуера от нямам идея колко време. При положение че е излязла отдавна phpBB3 стабилна какво да говорим.
Обновления не чакай, съвременна форумна функционалност също. За javascript да не говорим хич даже.

Форума е зарязан от Investor.bg в частност от девелъпърите, с които администраторите нямат общо.
И е зарязан поради добра причина, ако работи не го пипай.
Има ли посещение, активни ли са хорта, вади ли пари от реклама? На всички въпроси отговора е да. Ако някои от тези въпроси почне да им се отговаря с не, тогава ще има някакви обновления. До тогава няма смисъл.

er0s
05-23-2011, 02:36
Има много лесен за инсталиране мод,който оразмерява снимките. И какво като е 2-рата версия мен новите не ме кефят.

Извинявам се,знам че може много пъти да е предлагано,но защо няма пол в профилите на форума?

Lucho
05-23-2011, 10:02
Има много лесен за инсталиране мод,който оразмерява снимките. И какво като е 2-рата версия мен новите не ме кефят.

Извинявам се,знам че може много пъти да е предлагано,но защо няма пол в профилите на форума?

Пич, точно над теб, човекът с ник thefreak го е казал много хубаво. phpbb2 е от 2003 година, а сега сме 2011, ако не се лъжа. Това прави 8 години разлика. Интернетът е доста динамичен, ежедневно се обновяват хиляди програми, създават се нови. Един форум, който претендира да бъде водещ сред младите хора в дадена държава, който организира културно-масови мероприятия със заплащане при това, трябва поне малко да е напред технически. При все, че е част от голяма група като тази на Investor, при все, че администраторите са достатъчно добри да създадат един относително добър и хубав сайт, нищо не ги бърка да обновят и форума.

По-паметливите може и да помнят, че преди няколко години, лятото форуът беше обновен до phpbb3, но по думите на администраторите тогава: "Форумът е прекалено голям, системата не издържа, връщаме се на 2-ката" . Бяха сменени също така множество никове, написани на български и съдържащи непозволени символи. В резултат на това, всички никове, написани на кирилица бяха сменени с такива, написани на латиница.

Относно това дали те кефи или не - тук не става въпрос кой какво го кефи, става въпрос за функционалност и дизайн. Оригиналната phpbb2 също ми харесва много повече от phpbb3, понеже е изключително проста и лесна за работа, за разлика от phpbb3 и нейните бъгове, но времето е такова, че се налага обновяване. Кажи ми колко съвременни големи форума у нас стоят на phpbb2 ?

Освен това, никой не е казал, че трябва форумът да премине на phpbb3. Има множество добри системи като SMF, IPB и т.н. И да не каже някой от екипа, че те били тежки - нямате право при такъв сайт и толкова реклами да се оплаквате, че нямате сървъри. Няма невъзможни неща, особено за сайт в групата на Investor.

GregoryHouse
05-24-2011, 01:39
Всеки един от проектите на Инвестор.БГ АД, независимо дали е тясно профилиран или е насочен към широк кръг от потребители, се ръководи от едни от най-добрите специалисти в съответната сфера.

Ние постоянно следим и прилагаме последните новости в областта на Интернет и високите технологии, както на местно, така и на международно ниво. Целта ни е да отговорим в пълна степен на високите изисквания на нашите потребители и партньори.