PDA

View Full Version : Aсиметрия :x



traininghard93
03-30-2011, 13:15
Здравейте , имам следния проблем асиметрия м/у лявата и дясната част на тялото , мускълите на левият бицепс , трицепс , плочки и гардата са по силно изразени от дясната страна , има голяам асиметрия която започнах да забелязвам на скоро , а от 3-4 месеца се занимавам с STREET-FITNES и общо взето има резултат , но тази асиметрия никак не ми харесва :x , ще сам благодарен ако си дадете компетентните мнения как мускулите да ми станат по симетрични ,с я какви упражнения точно , не ходя на ФИТНЕС .. Благодаря предварително : ) :P

DownloadVirus
03-30-2011, 13:19
Няма смисъл да се ядосваш! Никой не е идеален и не може (или поне трудно) да го оправиш..Дори и професионални билдъри имат асиметрия,и аз имам асиметрия,при всеки е така..

traininghard93
03-30-2011, 13:28
Няма смисъл да се ядосваш! Никой не е идеален и не може (или поне трудно) да го оправиш..Дори и професионални билдъри имат асиметрия,и аз имам асиметрия,при всеки е така....
Е , брат знам 4е по4ти всеки има , но при мене по4на да се забелязва изведнъж , и мисля 4e с определени упражнения асмиметрията може да стане по малко забележима ..

DownloadVirus
03-30-2011, 13:35
Няма смисъл да се ядосваш! Никой не е идеален и не може (или поне трудно) да го оправиш..Дори и професионални билдъри имат асиметрия,и аз имам асиметрия,при всеки е така....
Е , брат знам 4е по4ти всеки има , но при мене по4на да се забелязва изведнъж , и мисля 4e с определени упражнения асмиметрията може да стане по малко забележима ..

Да бе , има такива викат , тренирай само едната страна и другата ще я почнеш,когато докараш симетрия..Аз мисля,че това са глупости..Правиш симетрия да речем (АКО Я НАПРАВИШ..) за 2-3 месеца и после след 2-3 пак ще имаш асиметрия..

Нека да прочетем и друго мнение..

fatrat
03-30-2011, 13:44
асиметрия +/- 1-2-3 см не се забелязва толкова лесно.

traininghard93
03-30-2011, 13:45
Да бе , има такива викат , тренирай само едната страна и другата ще я почнеш,когато докараш симетрия..Аз мисля,че това са глупости..Правиш симетрия да речем (АКО Я НАПРАВИШ..) за 2-3 месеца и после след 2-3 пак ще имаш асиметрия..

Нека да прочетем и друго мнение..[/quote]... И аз мисля така , но предполагам 4е все пак си има някакав на4ин мускулите да станат малко по симетри4ни ..

fatrat
03-30-2011, 14:12
има един и той е почти 100% несигурен- Синтол :D

Сега без майтап-пробвай да тренирашсамо 1-та част(макар ,че това е супер недоказано твърдение)

DownloadVirus
03-30-2011, 14:22
За не се чуди момчето ето резултатите от Синтол!

http://www.ebcak.com/wp-content/gallery/extreme-bodybuilders/extreme_bodybuilder_02.jpg

LifeFitness0
03-30-2011, 14:41
За не се чуди момчето ето резултатите от Синтол!

http://www.ebcak.com/wp-content/gallery/extreme-bodybuilders/extreme_bodybuilder_02.jpgТова са резултатите от Фотошоп. :wink:

traininghard93
03-30-2011, 14:50
Сега без майтап-пробвай да тренирашсамо 1-та част(макар ,че това е супер недоказано твърдение) , и аз мн не вярвам 4е 6те постигна кои знае какви резултати ,но мисля да по4на да тренирам дясната 4аст пове4е от лявата .. Други савети ?

DownloadVirus
03-30-2011, 16:04
За не се чуди момчето ето резултатите от Синтол!

http://www.ebcak.com/wp-content/gallery/extreme-bodybuilders/extreme_bodybuilder_02.jpgТова са резултатите от Фотошоп. :wink:

Кажи,че и това са резултати от фотошоп

http://sportivnoe-pitanie.net.ua/images/stories/statti/steroid/syntol9.jpg

http://sportivnoe-pitanie.net.ua/images/stories/statti/steroid/syntol.jpg

http://www.beauty-fitness.ru/images/arts/syntol3.jpg

navar
03-30-2011, 20:38
това вече са последици от злоупотреба със синтол,но първото си е обработена снимка...
асиметрията е нещо нормално,ако е голяма-значи нещо не е наред,според мен просто си вкарваш филми ...я качи една снимка да видим за какво иде реч

firstdiesel
03-30-2011, 21:00
с тоя стритфитнес праиш нещо на криво в буквалния смисъл ... аз имам асиметрия на перките понеже от начало съм се набирал повече ня дясната страна ...

Chacho
03-30-2011, 21:53
Понякога асиметрията е въпрос на стойка.

radeberger
03-31-2011, 08:26
Просто не си изпълнявал упражненията съвсем правилно и по-голямата тежест е падала на дясната част на тялото ти.

Все пак не вярвам да се забелязва чак толкова. И аз имам няколко мм разлика в обиколката на дясната и лявата ръка.

navar
03-31-2011, 15:34
момчета ,стига глупости- разлика от няколко мм си е симетрия..разлика от 2-3 см между лява и дясна ръка е нормална ,и почти не се забелязва,..
разлика в "перките" и витлата,даже и в хеликоптерите ( казва се гръб,не перки) не би трябвало да се забелязва дори и при повече см,по скоро не можеш да съкратиш,да надуеш лявата "перка" ..
няма как да се набираш надясно повече:) отколкото наляво...
разлика в гърдите винаги има,както и разлика в топките ви..
но това не е болка за умиране :)

firstdiesel
03-31-2011, 19:53
може да се набираш накриво, също както може да буташ щанга от лег накриво (с едната ръка повече) ;) същото понякога се наблюдава и в клековете

navar
04-01-2011, 07:32
определено ,реално е възможно ..но това че щангата е накриво не значи нищо-гърдата която изостава с траекторията си извършва цялата работа ,и мускулът се товари по същия начин като на другата..
по същия начин и с гърба,това че с едната страна дърпаш по бързо ,не значи че я товариш повече..
значение за растежа има натоварването и последващо хранене..а право или криво -ти товариш еднакво..освен ако дърпаш само с едната страна,или буташ само с едната гърда..

firstdiesel
04-01-2011, 15:29
бате Навар ... не ме разбираш за кое криво ти говоря, Виждал ли си как понякога новобранците "извъртат" щангата,
примерно ... на бенч пресата едната им ръка е плътна до тялото, а другата си е настрани и тогава щангата става някак диагонално .. то през клавиятура се обяснява трудно ... и това го виждам много често, някои така гребат, други кат видят малко зор, почват само с единия крак да се изправят при клековете ...
Кривото вдигане е криво за обяснение :D

bathory
04-01-2011, 19:00
http://www.bb-team.org/articles/3967_asimetriya-pri-muskulnite-grupi#axzz1IINnsmc4 - статията е много добра.. :)

navar
04-01-2011, 20:51
бате Навар ... не ме разбираш за кое криво ти говоря, Виждал ли си как понякога новобранците "извъртат" щангата,
примерно ... на бенч пресата едната им ръка е плътна до тялото, а другата си е настрани и тогава щангата става някак диагонално .. то през клавиятура се обяснява трудно ... и това го виждам много често, някои така гребат, други кат видят малко зор, почват само с единия крак да се изправят при клековете ...
Кривото вдигане е криво за обяснение :D
тва е ясно,ама тряя си много тъп за да вдигаш така,докато станеш асиметричен..пък и огледалата във фитнеса са затова,а и приятелите...
грешната техника на изпълнение на упражнението ,си е за сметка на този,който го прави грешно..затова не съм привърженик начинаещ да прави нещата сам -гледайки клипове и четейки форуми..без значение дали говорим за лостове,железа,бокс,бойни изкуства..
ролята на треньора е да насочи трениращия,да коригира грешките му..а тук напоследък все по често срещаме теми -мога ли сам,ама без да ходя в зала..скоро очаквам тема мога ли да чукам ,ама без жена..