PDA

View Full Version : Спукан капиляр



janja
03-30-2011, 17:44
...

djipsito
03-30-2011, 22:12
Здравей!
Аз имах спукано капилярче под окото, като бях малка бях разчоплила нещо и така си остана, ама с годините стана по-мъничко и почти не се забелязва, не съм го мазала с нищо.
Иначе, бяха ми се спукали няколко на носа и пак нищо не правих, обаче с времето почна да става по-голямо. За тва отидох на дерматолог и ми направиха лазер. Препоръчвам ти да идеш на дерматолог най-добре и да разпиташ за цените, става много бързо и въобще не боли. Зависи от капиляра, може да се наложи да идеш на две процедури или повече, ама най-добре да идеш да ти го видят и да ти кажат.
Не мисля, че с квото и да го мажеш ще се махне..

djipsito
04-01-2011, 23:19
Мога да допълня, мажи си лицето с слънцезащитен крем, особено сега като наближава лятото.

marin4itu
04-02-2011, 07:55
Аз преди имах на носа, доста се забелязваше, обаче един ден се загледах и просто го нямаше.. Не знам как стана. Иначе на ръката имам такова, което си седи от доста време..

Dollystar
04-02-2011, 09:36
И аз имам на носа, единственото решение е лазер.

VaMpiRKaTaaa
04-02-2011, 09:46
И а3 преди години имах спукан капиляр в окото.
Беше избило кръв.
Ама само си мина.

Agllka
04-02-2011, 12:33
Имах един спукан капиляр под окото - стоя няколко години и сам си мина... сега имам на носа, но не ме притеснява, слагам у съвсем малко коректор и не се забелязва... общо взето както се появяват, така и изчезват... но щом на теб ти пречи отиди на дерматолог

djipsito, от слънцето ли се появяват? не ми беше минавало през ум, аз уж не ходя много на плаж...

FuckingFreak
04-02-2011, 12:44
Аз имам едно до носа. Сега като се загледах го няма никакво. Но имам едно на бузата, то ми е от по-скоро, както и едно на безименният пръст, те си стоят.

StolenBliss
04-02-2011, 12:53
Аз пък преди от тренировките по волейбол целите ми ръце бяха със спукани капилярчета. Един ден хода с лилави точици и после си се махат. 8-)

koni
04-02-2011, 17:26
С мехлеми не може да се премахнат спукани капиляри При моята козметичка съм виждала жена с подобен проблем. Там има специална терапия за подобни проблеми. Не само да премахне спуканият капиляр, но и да се заздравят страните на капиляра.

djipsito
04-02-2011, 17:28
djipsito, от слънцето ли се появяват? не ми беше минавало през ум, аз уж не ходя много на плаж...

Не знам точно от какво се появяват, ама не е изключено и да е от слънцето. Сигурно има доста неща, които да предизвикат появата им, ама най-зависи от кожата ти предполагам и от организма.
На мен след като ми направиха лазер ми дадоха едни кремчета, такива за слънцезащита с фактор 50-60 и ми казаха винаги преди да изляза да се мажа...

koni
04-02-2011, 17:32
Наистина слънцето засилва проблема, но и най силният крем не решава проблема.