PDA

View Full Version : Какво мислите за училищата във Варна ?>



venciiee
03-31-2011, 10:42
Просто искам да разбера мнението ви за училищата във Варна !:)

Cybershot
03-31-2011, 11:40
Варна, морето, сините вълни,
вятърът в косите, голите жени!

Горе-доло такава е ситуацията :-D

kamen971
03-31-2011, 12:23
[quote="venciiee"]Просто искам да разбера мнението ви за училищата във Варна !:)[/quote
Ми аз съм от Варна и знам всичко за училищата! :) Тази година ще кандидатствам и съм разучил . :)

Pa3yMeH
03-31-2011, 12:54
В МГто е истината. Или в 5-та.

kamen971
03-31-2011, 13:13
В МГто е истината. Или в 5-та.
Според мен истината е в 1ЕГ,4ЕГ и МГ :)

chemist9009
03-31-2011, 13:18
In 1ЕГ & MГ Veritas! :D :D

againstyou
03-31-2011, 15:40
В "Асен Златаров" е истината.Съгласна съм с по-горния пост : Варна-морето,сините вълни ... какво повече да се каже ?

kamen971
03-31-2011, 16:00
В "Асен Златаров" е истината.Съгласна съм с по-горния пост : Варна-морето,сините вълни ... какво повече да се каже ?
Хах Асен Златаров - ТОХА ли е? Ако е той просто не може да се говори за елитност и за качество на образованието :)

marin4itu
03-31-2011, 17:02
Какво точно за училищата във Варна? Ако ти се учи, ще ти кажа къде се набляга на ученето, ако искаш само да се почесваш, там вече е др нещо..

marin4itu
03-31-2011, 17:03
kamen971, искам да чуя кое според теб е елитно училище?

sasec
03-31-2011, 17:31
kamen971, "Асен Златаров" е гимназията по туризъм. А иначе МГ-то и 1ЕГ са най-добрият вариант според мен. Другите езикови нещо не ми допадат. Също хубави отзиви съм чувала за търговската на центъра "Георги С. Раковски" и така.

kamen971
03-31-2011, 18:10
kamen971, "Асен Златаров" е гимназията по туризъм. А иначе МГ-то и 1ЕГ са най-добрият вариант според мен. Другите езикови нещо не ми допадат. Също хубави отзиви съм чувала за търговската на центъра "Георги С. Раковски" и така.
Да и аз съм чувал добри отзиви за тези училища.За мене елитно училище е това което е с авторитет и балът е висок.Най-добрите училища във Варна според мен са МГ и 1ЕГ,може би и 5ЕГ.За тези училища съм чувал най-добрите отзиви от съученици и учители . :)

wizzziy
03-31-2011, 18:14
1 ЕГ

dunce
03-31-2011, 22:26
:lol: :lol: Първа и МГ по-елитни от пета? :lol: Вие чувате ли се? Йоан Екзарх е най-елитната гимназия във Варна и така ще си остане за много време.

wonderfulife
04-01-2011, 07:11
Истината е в 4ЕГ - не спорете amigos :lol: :)

kamen971
04-01-2011, 08:06
:lol: :lol: Първа и МГ по-елитни от пета? :lol: Вие чувате ли се? Йоан Екзарх е най-елитната гимназия във Варна и така ще си остане за много време.
Добре :D ,но ако е така защо балът в 1ЕГ и МГ е по-висок от 5ЕГ. :)

dunce
04-01-2011, 10:04
:lol: :lol: Първа и МГ по-елитни от пета? :lol: Вие чувате ли се? Йоан Екзарх е най-елитната гимназия във Варна и така ще си остане за много време.
Добре :D ,но ако е така защо балът в 1ЕГ и МГ е по-висок от 5ЕГ. :)

Имат най-висок бал, защото са с най-висок рейтинг във Варна. Това в никакъв случай не означава, че са по-елитни. Просто хората, които си го мислят и влизат там, са заблудени. Но повече говоря за първа. За математическата гимназия лошо не съм чувал, но не можеш да я сравняваш с пета, тъй като знаеш, че се изучават различни предмети усърдно. Както в МГ можеш да научиш математиката, така и в пета езиците. Имам много познати, които учат в първа, учители, които са преподавали, сестра ми също е била там преди 4 години.. Всички казват едно преди да влязат и друго като излизат от нея. Да не говорим пък, че печелят всичките си проекти само защото са с връзки, те и училището им го направиха, защото кмета е учил там и го спонсорира.

Cybershot
04-01-2011, 10:17
:lol: :lol: Първа и МГ по-елитни от пета? :lol: Вие чувате ли се? Йоан Екзарх е най-елитната гимназия във Варна и така ще си остане за много време.
Добре :D ,но ако е така защо балът в 1ЕГ и МГ е по-висок от 5ЕГ. :)

Недей гледа бала. То и в СУ на 1 класиране баловете са много големи, да не кажем максимални, ама на 3то падат, че и с 3ка се влиза... Изкуствено са завишени тези балове... За да се водят елитни, иначе реално в България на дали има училище/университет, чиито стойности на бала да са реални.

kamen971
04-01-2011, 10:37
:lol: :lol: Първа и МГ по-елитни от пета? :lol: Вие чувате ли се? Йоан Екзарх е най-елитната гимназия във Варна и така ще си остане за много време.
Добре :D ,но ако е така защо балът в 1ЕГ и МГ е по-висок от 5ЕГ. :)

Имат най-висок бал, защото са с най-висок рейтинг във Варна. Това в никакъв случай не означава, че са по-елитни. Просто хората, които си го мислят и влизат там, са заблудени. Но повече говоря за първа. За математическата гимназия лошо не съм чувал, но не можеш да я сравняваш с пета, тъй като знаеш, че се изучават различни предмети усърдно. Както в МГ можеш да научиш математиката, така и в пета езиците. Имам много познати, които учат в първа, учители, които са преподавали, сестра ми също е била там преди 4 години.. Всички казват едно преди да влязат и друго като излизат от нея. Да не говорим пък, че печелят всичките си проекти само защото са с връзки, те и училището им го направиха, защото кмета е учил там и го спонсорира.
Не знам сега малко ме разколеба за 1ЕГ :? ,но там познавам много хора и си мисля ,че ако вляза там ще ми е добре нз.Като 2-ри вариант ми е 5ЕГ и МГ с англииски,немски,информати ка и др . :)

dunce
04-01-2011, 11:52
Не знам сега малко ме разколеба за 1ЕГ :? ,но там познавам много хора и си мисля ,че ако вляза там ще ми е добре нз.Като 2-ри вариант ми е 5ЕГ и МГ с англииски,немски,информати ка и др . :)

Решението си е само твое. И при мен беше така, почти всичките ми познати влязоха в първа, но аз се стремях към друго. Аз исках с първи език немски, а там бала на пета така или иначе беше по-голям от този на първа с немски.
За сметка на това в първа ще си в компания от хора, които познаваш и ще ти е добре, а гаранция да си намериш такава в пета нямаш ;)
Но най-много си зависи какво искаш да учиш на първо място, така че това трябва да ти е приоритетът.

unknown0inlowe
04-01-2011, 11:59
Чувала съм , че МГ е западнало :? А иначе съм на мнение 1ЕГ и 4ЕГ са много добри училища 8)

Agllka
04-01-2011, 12:14
Хах, е какво лошо има, че 1ЕГ е с връзки и получава пари от много места? Ти за едната слава ли си? Наистина мноооого кофти ще е да учиш в училище, в модерна нова сграда, не в някоя разпадаща се, където един прозорец не могат да оплътнят през зимата... много интересни приоритети имате...

Аз съм завършила Първа и мога да ти кажа, че въбще няма да сбъркаш ако се ориенираш към нея... до колко ще научиш езиците - ами то си зависи от теб... условия има, учителите са много добри, и не само по езиците - в гимназията до преди 2 години знам, че все още работеха едни от най-добрите учители по биология, по физика, география, химия, литература и т.н в града. Замисли се и за това... защото един ден ще тръгнеш да кандидатстваш за университет и ще има значение каква основа са ти дали през 5-те години....

Мога да ти дам и един много показателен пример... аз завърших в последната година преди да въведат матурите... 3 години по-рано бяха започнали да ни подготвят в случай, че все пак се наложи да се явим на матура... говоря за сериозна подготовка... по това време всички останали си клатеха краката... в 12-и клас се явихме на примерна матура, която трябваше да провери до колко формата и трудността на матурите за следващите години са на ниво....явяваме се на матура по български и литература. Има-няма месец преди кандидатстудентски изпит, всеки го мързи вече, последното нещо за което си мисли са резултатите..... последният въпрос беше кратко есе или нещо подобно върху откъс от непознато произведение... на никой не му се пише.. естествено усетиха на къде отиват нещата и ни казаха нещо от рода на - на вас не ви пука какви ще са резултатите, но това ще се отрази на имиджа на училището ви... ако мислите, че за 5 години нищо не сме ви дали - ок, няма проблем... но ако поне малко сте благодарни за усилията на учителите ще се постараете да не ги засрамвате със слабите си резултати... не мисля, че е нужно да споменавам, че след това нямаше човек да не е написал изпита от до... на това аз му казвам реална оценка ;)

5-та въобще не искам да я коментирам.... имам познати от там и мога да ти кажа - нивото на което владеят първия си език е смешно в сравнение с това на който и да е от първа.... не мога да си обясня как учат езици, какви са им преподавателите, но до сега човек, който да е научил език наистина толкова добре, колкото в първа от там не съм срещнала... а имам много познати... не казвам че не става - напротив... след първа, мг, и 4-та е може би следващата най-добра... но не им е на нивото в никакъв случай...

За МГ имам добри впечатления - само се поразрови какви проекти печелят и ще разбереш за какво говоря....

4-та също е много стабилна... да не кажа, че на моменти ми се е струвало, че е доста по-стабилна и от Първа... много наблягат и на изкуствата - музика, театър, танци... 4-та си е училище с традиции и това не е за подценяване...

За другите училища нямам впечатления...

dunce
04-01-2011, 12:55
За връзките ви имах предвид, че при представянето на проекти на различни училища побеждавате незаслужено, ела да видиш някой от проектите на пета и ще разбереш за какво ти говоря. Просто е смешно да говориш за слава, при условие, че е спечелена не с труд, а с връзки.

Не познаваш ученик, който да владее добре език, а да е свършил в пета? Ела в нашия лайстунг и ще разбереш, че отново грешиш. Има хора, които говорят на немски по-добре отколкото на български.

Не била на нивото на МГ, първа и четвърта :lol: Много добре знам какво ви е нивото в първа, един познат разправя как прочита два пъти урока и изкарва шестица. Тука нивото е толкова високо, че 5.50 успех да изкараш, ще се озориш много. Изобщо като не си учила тук, недей да говориш глупости. Аз мнението си относно първа го изказвам съдейки по това, какво ми казват хора, които учат или са учили там. Не по собствени предположения. Това че имаш някой познат дето толкова го е учил езика, хич не означава, че гимназията е по-малко елитна.
И не на последно място да кажа, че се хванах да споря само защото слагате пета на последно място от елитните гимназии, а то изобщо не е така.

Agllka
04-01-2011, 14:03
Мнението ми въобще не е изградено на базата на един познат.... а на десетина, ако не и повече.. хора с които съм работила и общувала всекидневно (включително и на езикът, който се предполага че трябва да знаят толкова перфектно)и виждам какво са научили.. еми не може след 5 години обучение в най-елитната гимназия на града (както твърдиш) да не можеш да оправиш времената в английския език.. елементарно е... естествено сигурна съм, че има изключения..

Ако обичаш не ми перефразирай думите... казах, че нивото на езиците е по-ниско... Лайстунг - ок... но цялата гимназия не може да се води по славата на единия лайстунг... там са колко - 20% от всички учещи немски? ами останалите? Много добре знаеш, че е едно да ти преподава българин немски език, и съвсем друго е да ти преподава германец... уменията на останалите как ще ги защитиш? Ами английските паралелки? а френските? И те ли се водят след славата на лайстунга? В първа сякаш няма лайстунг, където направо ги разпъват...

За проектите нямам мнение... но знам и колко строго ни оценяваха преди да ни допуснат да се явим на каквото и да е национално или международно състезание, дори и на някоя заблудена олимпиада, за да не се излагаме... при тези неща винаги има субективизъм, много ясно че като си загубил търсиш кой да ти е крив, предполагам, че ако бях аз на твое място щях да ги приказвам същите...

За шестиците - аз за цяло висше толкова не съм сядала да уча, колкото за един месец от гимназията... два пъти прочит си е напълно достатъчно да научиш нещо ако си концентриран... а и една висока оценка не е показателна за цялото обучение..

доводът "не ми приказвай, защото не си учила тук" се отнася и за теб...

Ще ти кажа и защо съм толкова убедена във всичко, което говоря... защото виждам хора, които са завършили гимназията и си давам сметка, че първа ми е дала много повече, отколкото на тях пета.... не говоря просто за знания, а и за дисциплина, амбиция, стремен, спортна злоба дори.. а на тези от пета маааалко повече работа да им се струпа на главата и започват да се вайкат...

Може и да бъркам, но пък приеми, че имам някакво право, при положение, че имам наблючение над хората в живота след гимназията... защото в крайна сметка има значение какво ще излезе от теб след 5-те години гърч и просто виждам, че резултатите от обучението в другите три елитни училища са много по-добри. Съвсем естествено е да си защитаваш гимназията...а аз реагирам толкова емоционално, защото ми е дошло вече до гуша всеки имащ нещо общо с пета да се опитва да подрива авторитета на първа, то не бяха наркоманските истории, то не беше немския колко бил зле, пари, корупции, връзки, пак наркомански истории...еее край няма... и преди да ми кажеш, че аз правя същото имай предвид, че докато учех в първа не съм си позволявала да коментирам дали ставате защото нямах много впечатления... сега вече имам и ги споделям

dunce
04-01-2011, 14:34
Еми и аз съм чувал, че вашите групи, които не са лайстунг и те пък въобще не учели немски. И не само съм чувал, ами и един съученик, който учеше две години в първа, се премести при нас и той сам си казва какво е там и какво е при нас. Нивото на обучение на езиците в никакъв случай не можеш да кажеш, че е по-ниско от вашето. Аз повече го приемам така - за немски език пета е по-добре, за английски първа.
Аз защитавам гимназията си поради няколко причини - и на мен ми е омръзнало да слушам първа та първа, като хората идея си нямат, че първа изобщо не е толкова елитна и страхотна. Че една от вашите така прехвалени учители е носила чесън на врата си против болести и уруки, че друг учител идвал пиян на училище или то поне здраво лъхал на алкохол. Страшен елит сте просто.. Наркоманщината, връзките и това, че само на вас се отпускат пари са абсолютен факт, нямат никакво оспорване. А относно подриването на авторитета ви - това е на базата на претенциите ви за най-добра гимназия във Варна.
Такава ще сте, когато докажете, че сте най-добра.

kamen971
04-01-2011, 14:54
Аз лично мисля да кандидатствам в 1ЕГ,заради всичко добро или лошо в това е училищете.1ЕГ си е най-добрата гимназия и се е доказала с годините,повечето хора ,които я мразят просто не са могли да влязът там.Тази година не знам какви ще са изпитите ,но аз уча много и ако изкарам бал ще вляза в 1ЕГ,защото там има много мой приятели които ми стискат палци да вляза.Още преди 2 години пак исках 1рва и винаги ще е така .:) Благодаря искрено на коментара на момичето ,което е бивша възпитаничка на гимназията.Нейният коментар страшно много ме нахъса още повече за 1ег . :)

imaginaryx
04-01-2011, 16:20
http://www.5eg.org/2009-02-21-12-27-14/79-uspeh-maturi-2010.html

sp33der
04-01-2011, 16:40
нищо

meganet
04-03-2011, 01:07
Препоръчвам ти Химията ще сеедиш цял ден и ще пушиш :D

Nakadah
04-03-2011, 06:28
Много са елитни майна!