PDA

View Full Version : плуване...помощ...



WTFteenOMG
03-31-2011, 14:46
здравейте...майка ме записа на уроци по плуване...защото немога да плувам...та днеска за пръв път ходих на уроци и започнахме с свободен стил плуване самоче само с краката и ми даде една даска да се хвана...обаче се отпускам....но проблема ми е че немога да ги държа прави...все ги свивам...и другия ми проблем е че немога да ги дигна нагоре...тоест са във водата....а трябва да са над водата..ако разбирате какво искам да кажа...немога просто...дайте някакви съвети...

Hub
03-31-2011, 14:57
Здравей. Аз също неможех да плувам, но се научех. Ето някой съвети:
1. Не се притеснявай/плаши, че ще потънеш. Просто не мисли за това
2. По-лесно се плува в солена вода (тоест в морето)

Щях да напиша трета точка, обаче имам въпрос - Първо нетрябва ли да се научиш да плуваш "кучешката" ? Все пак това е най лесния начин за плуване, а после вече идват другите.

3. Плуването по гръб може да ти се окаже по-лесно

WTFteenOMG
03-31-2011, 15:02
значи по гръб мога...и да се отпусна...и да плувам... и само жабешката...а трньорка вика че това за нея не е плуване...просто когато съм по корем немога просто...отпускам се но...тялото ми изплува нагоре но не и краката...

WTFteenOMG
03-31-2011, 17:29
аре де...помагайтем, моля ви...

stigmata
03-31-2011, 17:39
Попринцип трябва да си контролираш дишането правилно!Ти сам трябва да усетиш кога да вдишваш и издишаш въздуха!

peychev
04-02-2011, 04:51
Аз тренирам плуване от 2 години . И когато имам въпрос пирам тренъора се пак затова му се плаща . Той ще ти обесни най - правилно . Ако трябва може и да ти покаже :)
Аз така правя .

denzito
05-24-2011, 17:37
потапяш си главата така гръбначният ти стълб ще е на една линия и ще видиш как краката ти няма да потъват