PDA

View Full Version : Ленено семе



stefity
03-31-2011, 15:08
Здравейте! :)

Четох доста тези дни за лененото семе, но все пак искам да се допитам и до вас. Ползвали ли сте? Имаше ли някакви резултати от ползването му? На семенца или смляно си го взимате? Как го ядете, в какви храни го слагате? И важен въпрос - как го складирате, защото на едно място пишеше, че ако е смляно трябва да се държи в много добре затворен съд в хладилник и все пак бързо се окслявало и не ставало за консумиране след няколко дни и е най-добре да се складира на семена и преди консумация да се смила/счуква, защото когато се яде не смляно организма не го усвоявал добре... Другаде пък пише, че е достатъчно да е просто на сухо и тъмно място...

Ето и малко инфо за лененото семе за тези, които не са запознати, а запознатите ще помоля да се включат в темата с това, което знаят.

http://poleznata.kutiika.net/leneno-seme/

Мерси! :)

iPurple
03-31-2011, 15:22
Аз ям ленено семе, преди по-редовно го ядях, а сега
по-рядко. Смляно е и го държа в кутия в шкафа.
Ям го с кисело мляко.. Попринцип лененото семе помага
за редовно ходене до тоалетната, така че не прекалявай.
:)

п.п. За какви резултати питаш? Полезно е, все пак
са фибри.

stefity
03-31-2011, 15:58
Ами... резултати както отслабване, пише също, че и косата ставала по здрава, кожата ставала по-свежа.. :)

А ти смляно ли си го купуваш?

divaneee
03-31-2011, 17:09
Аз си купувам смляно, държа го в едно бурканче на шкафа, ям по 1 чаена лъжичка на ден от началото на годината. Ходя до тоалетната 3 пъти повече от преди, а "чудеса" не съм забелязвала, не съм и очаквала. Но като цяло се чувствам по-добре, кожата ми е по-чиста, а косата .. хмм за нея не мога да каже кое от всичко, което взимам е помогнало.

billytalent
03-31-2011, 17:45
Аз ям от доста време.
Купувам си го на семена и си го меля в една машинка.
Доста добре ми се отразява на кожата или поне така си мисля, че доста ми се поизчисти от него.
Добавям си го в киселото мляко или към салатите.

iPurple
03-31-2011, 19:53
Ами... резултати както отслабване, пише също, че и косата ставала по здрава, кожата ставала по-свежа.. :)

А ти смляно ли си го купуваш?

Не съм забелязала промяна в кожата и косата ми, а
отслабване може да има от редовното ходене до тоалетната.
А иначе го купувам на семена и го меля. :)

Pamaa
03-31-2011, 20:23
преди майка ми ме караше да го ям с мед и не беше зле :lol: :lol: . . като се има предвид, че мразя мед :shock: .

ledenakrasota
04-01-2011, 08:50
За подут стомах е супер.Аз имам такъв, но редовно си ходя до тоалетната. :) Просто съм супер нервна и винаги ям бързо. :)