PDA

View Full Version : Възстановяване на косата !



excuseme
03-31-2011, 15:23
И така знам че днес напусках много теми , но все пак се надявам да са полезни и за други ,а не само аз мен. Аз имам доста изтощена коса ..да от преси и тн. и с времето се получи така че косата ми прекалено се изтъни. До едно време аз сама я изтънявах а сега е прекалено слаба за това и .. и искам си онази хубава коса ! ако знаете как да си я върна по някакъв начин пишете ;p

lamoon
03-31-2011, 15:34
като за начало спри да си гориш косата,
купи си Шикакай или Амла вместо шампоан,
прави си подхранващи маски и така.. успех :)

smoker4e7o
03-31-2011, 15:34
Избръсни се 0 номер и тя ще ти порастне по-гъста. 8)

MegiBoOm
03-31-2011, 15:39
като за начало спри да си гориш косата,
купи си Шикакай или Амла вместо шампоан,
прави си подхранващи маски и така.. успех :)

ПРЕДУПРЕЖДАВАМ: Шикакая и амлата СМЪРДЯТ отвратително! Бях адски навита, къпах се с 300 зора около 3 пъти с тях и накрая просто не издържах и изхвърлих ВСИЧКО!

rosencetooo
03-31-2011, 15:42
Спри да я третираш като за начало , полагай повече грижи за нея и си прави домашни маски :)

lamoon
03-31-2011, 15:44
трай бабо за хубост.. базикам се :D
ако не може да ги търпи да си вземе
по-добре профисионален шампоан, балсам и маска
за изтощена коса...

zlatinka10
03-31-2011, 15:45
и аз съм така постоянно си горя косатаа с преси и маши, но изкъпя ли се и околко два дена не се изправям или къдря и ми се оправя при мен помага :-P

FuckingFreak
03-31-2011, 17:48
Спри с пресите и машите! Не влагай много пари в шампоан, все пак какъвто и да си вземеш най-накрая отива в канала и ползата му е минимална. Само си вземи някакъв мек, за да не отмива много от обвивката на косъма и да не става сякаш косата ти скърца след като я измиеш. Инвестирай в добра маска и балсам, подбери ги според твоя тип, дали ти е мазна или суха, тънка, гъста, с обем или без, има много видове на пазара.

suNnykaty96
03-31-2011, 18:05
Има една бадемова маска, която ползвам от време на време и съм много доволна от нея, подхранва ми косата и я прави по - мекичка. Обаче ако косата ти е мазна, гледай да я ползваш рядко, 1 - 2 пъти в месеца мах, защото маската попринцип е за суха коса. Както казаха и преди мен, не ползвай никакви преси, маши и тн., ако можеш и без сешоар, още по - добре. И все пак, най - добре според мен е да се подстрижеш - ако ти отива късо - супер ! Ако не, поне 3 - 4 сантиметра махни от дължината. Ползвай и розова или хининова вода за по - бърз растеж. Домашна маска с яйце е много добър вариант, по - добре от колкото шампоан с яйце.... където не е ясно дали има изобщо някакъв минимален екстракт от натурално яйце ;dd
Споко, след няколко месеца ще ти се възстанови напълно (:

FuckingFreak
03-31-2011, 18:19
^ Розова вода, за коса? Тва аз ли сънувам, или наистина е предназначено за такава употреба :shock:

Pamaa
03-31-2011, 20:29
1 път седмично си правя маска с яйце и сол/банан/кисело мляко и съм страшно доволна :grin: :-) .

Dian4ety
03-31-2011, 22:29
като за начало спри да си гориш косата,
купи си Шикакай или Амла вместо шампоан,
прави си подхранващи маски и така.. успех :)

ПРЕДУПРЕЖДАВАМ: Шикакая и амлата СМЪРДЯТ отвратително! Бях адски навита, къпах се с 300 зора около 3 пъти с тях и накрая просто не издържах и изхвърлих ВСИЧКО!
Предполагам, че в аптеките се купува, но каква у е приблизителната цена и какво предназначение има? :-o

Какво като мерише..дали има полза 8) А мирише ли дълго, или само докато ти е мокра косата 8-)

sladur4etyYy
03-31-2011, 22:31
най- напред си подстрижи косата, после прави всички други процедури.

vagarious
03-31-2011, 22:43
най- напред си подстрижи косата, после прави всички други процедури.

Да!!!После спираш употребата на всички преси,маши и евентуално сушоари(за него зависи).Правиш си домашни маски и продулжаваш да я подстригваш редовно.Аз така направих и вече 5 месеца по-късно съм с бляскава и здрава косица.Действа,наистина.Ид ята е да НЕ я тормозиш. :)

iiordanova
04-01-2011, 06:52
Най-важното е да спреш използването на преси , маши и т.н.
Първо отиди на фризьор да ти махнат изгорялото.
След това си купи подходящ - шампоан , балсам и маска. Купи си ампули за възстановяване на косата и използвай 1 път седмично.
> Маска - купи си на Лорис със змийско олио. 1 кг , а е около 6 лева! Но е много хубава маската , препоръчвам ти я!
> Ако смяташ , че ампулите са твърде скъпи , купи си бадемово масло. Използвай го пак един път седмично. Преди да си измиеш косата , втриваш хубаво в корените и по дължина с маслото. Стоиш около 30 минути до 1 час и после измиваш.
Според мен няма нужда да се занимаваш с домашни маски. Хубави са , но аз предпочитам да си купя готова.

FuckingFreak
04-01-2011, 09:20
^ Не препоръчвай когато момичето иска да си възстанови косата маска пълна със силикон. Косата и ще стане хубава, бляскава и мека за точно 3-4 месеца [или там до колкото и свърщи маската] и като спре да я ползва ще бъде същата като преди. За какво възстановяване говорим, с химиите, най-вероятно само на теория..

MegiBoOm
04-01-2011, 11:10
като за начало спри да си гориш косата,
купи си Шикакай или Амла вместо шампоан,
прави си подхранващи маски и така.. успех :)

ПРЕДУПРЕЖДАВАМ: Шикакая и амлата СМЪРДЯТ отвратително! Бях адски навита, къпах се с 300 зора около 3 пъти с тях и накрая просто не издържах и изхвърлих ВСИЧКО!
Предполагам, че в аптеките се купува, но каква у е приблизителната цена и какво предназначение има? :-o

Какво като мерише..дали има полза 8) А мирише ли дълго, или само докато ти е мокра косата 8-)

Оооо то да беше само миризмата! 8-) Кат ги смесиш става една гнусна, мазна, отвратителна кафява кажа кат ла*но, дет напраооо тръпки ме побиваха кат трябваше да си я слагам на главата, пяна -НЯМАШЕ! и след кат го сложиш на главата такава воня те удря, че ми идеше никога повече да не го използвам! Вярно, природен продукт е, по-полезен е от всичко останало за косата, ама е нетърпимо чудо! :booooomb: