PDA

View Full Version : Оформяне на мускули - съвети



nikeadidaspuma
03-31-2011, 19:07
Здравейте, аз съм момиче на 15 години и съм 53-55 килограма и съм висока 1.78 смятам, че съм доста слаба и

DownloadVirus
03-31-2011, 19:18
Най-добре,моя съвет е да отидеш във фитнес залата,там има треньор,съветвай се за всичко и така..За 1 месец,но и за година даже,не можеш да постигнеш това,което "здравите" както викаш ти хора са направили за 7-8 години и като отидеш да вдигаш по 200 кила от лег..Всеки започва от нула или от почти нула,зависи..

Много серии не ти трябват..С 10 кила 3 упражнения по 4 серии всяко и си готов с бицепса..Но пък как изпълняваш упражнението е друг въпрос и имам огромни съмнения..

loveca777
03-31-2011, 19:52
:) Е не каза по колко лицеви опори правиш, защото и това е важно, но не мога да разбера как щом си започнал да тренираш от 10 дена вдигаш 10 кг гири,че и в серия? :shock:
Както и да е... почни фитнес, но някой по-лесен. По-добре е да ходиш с приятели, за да си помагате . Особено важно е като вдигаш от лег щанга да има някой да ти помогне в краен случай,ако те затисне тежестта.
Ходи и на лостовете.

ZipFail
03-31-2011, 21:01
Влизай във фитнеса и не се притеснявай ;) Никой не се е родил нацепен, всеки е бил начинаещ някога. Там хората не отиват да се гаврят, а да тренират. Едиственото което може да ти се случи е да ти покажат как се правят правилно упражненията. :)
Прави кръгови тренировки за месец-два и след това си избери някоя програма/метод които ти подхождат. И най-важното - бъди постоянен.

За хранителен режим ти е рано още - яж често и по много, наблягай на протеини, ограничи максимално junk food-a, шоколадовите и захарните храни и газираните напитки..

fatrat
04-01-2011, 06:52
Влизай във фитнеса.Ако някой евентуално ти се изсмее знай ,че е надут тъп комплексар , който си мисли ,че само той е най! Всички сме били слаби/дебели в началото! :?

navar
04-01-2011, 07:27
и слд като ще качваш мускулна маса-не ограничавай нищо в яденето..прди тренировка въглехидрати,след тренировка белтъции мазнини..
яж многхо,тренирай много и нещата си идват на място

DownloadVirus
04-01-2011, 11:01
яж многхо,тренирай много и нещата си идват на място

Това второто "тренирай много" не важи :D

Ако иска да те послуша,просто ще претренира,патил съм си от глупостите и поне съм научил :D

fatrat
04-01-2011, 13:36
Имал е впредвид да тренира редовно и както трябва. Не да дигне 2 гири и 10 мин да се пъчи! Тва с претренирането е много относително ..

DownloadVirus
04-01-2011, 13:47
Еми 2 пъти до 3 всяко мускулна група без крака по 3 часа 3 часа и половина 6 пъти в седмицата - това ми беше грешката..И претренирането ми доведе отрицателни резултати..

pencilwarrior
04-02-2011, 19:45
Първо това, което си забелязал не е растеж на мускулите, а просто напомпване. Нормално е първите няколко дни - до 1 седмица, ако не си тренирал системно, да ги усещаш много по-големи и силни, но когато започнеш редовни тренировки ще забележиш, че е нормално след всяка тренировка да е така.
Значи, според мен, това което ти трябва наистина е треньор, който да прецени, обаче:
Както казва моя тренер тайната на масата е 70% хранене и 30% тренировки. Ако не се храниш добре, маса няма да има! Трябва да ядеш начесто, през 2 часа горе-долу, и не по много, колкото да се заситиш. Гледай да присъстват предимно богати на протеин храни в менюто ти - пилешко, яйца(аз ям по 4 на ден), извара(чист протеин си е) и естествено боб, грах, паста(каквото и да е - макарони, спагети - ти си решаваш). И не се притеснявай да отидеш във фитнеса, едва ли някой ще ти се присмива, все пак не всеки започва като гардероб.
Ако отидеш на фитнес най-добрата тренировка за маса са несъмнено краката. Вярно, че е много тежка тренировка обаче резултатите бързо идват. При всички упражнения, ако целиш маса, трябва да правиш сериите с големи тежести - такива, които ти позволяват максимум 6-7 повторения, не повече! Ако правиш с тежести, които ти позволяват 12 и повече повторения, значи просто гориш мазнини, каквито според описанието - нямаш. Важното е постоянство и желание. Ако си ходиш през ден и си спазваш добър хранителен режим би трябвало да качваш по 2-3 кг мускул на месец. С добавки - и повече.

п.п: как точно ги вдигаш тея гири?

Graffitti2
04-05-2011, 19:42
вземай допинг и си готов :д

Graffitti2
04-05-2011, 19:43
Шегувам се.Ако то се занимава гледай клипове в нета.Все на нещо ще те научат.

fatrat
04-05-2011, 19:56
тва за повторенията дали са 6-7 или 12-15 е относително ...

DownloadVirus
04-06-2011, 12:31
Първо това, което си забелязал не е растеж на мускулите, а просто напомпване. Нормално е първите няколко дни - до 1 седмица, ако не си тренирал системно, да ги усещаш много по-големи и силни, но когато започнеш редовни тренировки ще забележиш, че е нормално след всяка тренировка да е така.
Значи, според мен, това което ти трябва наистина е треньор, който да прецени, обаче:
Както казва моя тренер тайната на масата е 70% хранене и 30% тренировки. Ако не се храниш добре, маса няма да има! Трябва да ядеш начесто, през 2 часа горе-долу, и не по много, колкото да се заситиш. Гледай да присъстват предимно богати на протеин храни в менюто ти - пилешко, яйца(аз ям по 4 на ден), извара(чист протеин си е) и естествено боб, грах, паста(каквото и да е - макарони, спагети - ти си решаваш). И не се притеснявай да отидеш във фитнеса, едва ли някой ще ти се присмива, все пак не всеки започва като гардероб.
Ако отидеш на фитнес най-добрата тренировка за маса са несъмнено краката. Вярно, че е много тежка тренировка обаче резултатите бързо идват. При всички упражнения, ако целиш маса, трябва да правиш сериите с големи тежести - такива, които ти позволяват максимум 6-7 повторения, не повече! Ако правиш с тежести, които ти позволяват 12 и повече повторения, значи просто гориш мазнини, каквито според описанието - нямаш. Важното е постоянство и желание. Ако си ходиш през ден и си спазваш добър хранителен режим би трябвало да качваш по 2-3 кг мускул на месец. С добавки - и повече.

п.п: как точно ги вдигаш тея гири?

Предай на тренера си от мене,че не разбира нищо :)
Ако желаеш да ти кажа къде не съм съгласен (за целият пост говоря,пиши!) ще ти обясня и защо не съм..

navar
04-06-2011, 20:14
яж многхо,тренирай много и нещата си идват на място

Това второто "тренирай много" не важи :D

Ако иска да те послуша,просто ще претренира,патил съм си от глупостите и поне съм научил :D

да хванем бас искаш ли ??
отделен въпрос е какво влагаш в тренирай много-това което си споделил ,не е много а неправилно и ..глупаво..но ако искаш да кача снимки на младеж който тренира 6 пъти седмично ,само кръгове ..и на няколко други които правят няколко базови,плюс кръгове...
и на още доста...или най добре да ми дойдеш на гости ,да потренираш с мен и момчетата ми ,и да се убедиш сам ..а ако те мързи ,да влезеш във фейсбука,в страницата на клубът ни и да видиш някои снимки-там има качени такива от рода преди и след..като иам снимки и на качване на маса,както и на отслабване..и говорим за хора качили или свали ли по 20-30 кг за година..
претренирането не е резултат от много трениране,а резултат от неправилно трениране,от недостатъчна почивка,и от недобро възстановяване..както написах малко по горе-резултат от мерак,и недостатъчна информация,или опит..

DownloadVirus
04-06-2011, 20:23
Ако направиш моята програма,дето аз правих ще ти е трудно да не гориш мускула си дори и с зоб :)

navar
04-07-2011, 07:00
Ако направиш моята програма,дето аз правих ще ти е трудно да не гориш мускула си дори и с зоб :)
именно това ти казах..преумората и претренираността ти е настъпила в резултат на погрешно трениране,и погрешно възстановяване..и времево и технически..това ,което си написал че си правил е начин за понижаване на категория-прави се в началото на цикъла ,при състезатели ,които нямат мас за сваляне..в последствие след като е изгорил част от мускулите си ,състезателя минава на друг тренировъчен режим..правим го,но е грешно,и вредно..
да дефинирам тренирай много ,за да е ясно когато друг път използвам термина..
да тренираш много означава,като влезеш в залата да два часа-да тренираш два часа..а не да лющиш моабет,да сереш,да гледаш телевизия,или да бройкаш девойката която прави аддуктор..и накрая да се окаже че за два часа си направил 2 упражнения по 3 серии примерно+10 минути ходене на пътека( щот на съседната е била девойката от аддуктора)

а тернирай много,предполага че вече си прочел или научил как да тренираш правилно..лек ден

DownloadVirus
04-07-2011, 08:31
Ако направиш моята програма,дето аз правих ще ти е трудно да не гориш мускула си дори и с зоб :)
именно това ти казах..преумората и претренираността ти е настъпила в резултат на погрешно трениране,и погрешно възстановяване..и времево и технически..това ,което си написал че си правил е начин за понижаване на категория-прави се в началото на цикъла ,при състезатели ,които нямат мас за сваляне..в последствие след като е изгорил част от мускулите си ,състезателя минава на друг тренировъчен режим..правим го,но е грешно,и вредно..
да дефинирам тренирай много ,за да е ясно когато друг път използвам термина..
да тренираш много означава,като влезеш в залата да два часа-да тренираш два часа..а не да лющиш моабет,да сереш,да гледаш телевизия,или да бройкаш девойката която прави аддуктор..и накрая да се окаже че за два часа си направил 2 упражнения по 3 серии примерно+10 минути ходене на пътека( щот на съседната е била девойката от аддуктора)

а тернирай много,предполага че вече си прочел или научил как да тренираш правилно..лек ден

Доста общо казано,не си ме виждал кво правя в залата и ходя да тренирам , не да си чеша оная работа ;)

pencilwarrior
04-07-2011, 09:34
Първо това, което си забелязал не е растеж на мускулите, а просто напомпване. Нормално е първите няколко дни - до 1 седмица, ако не си тренирал системно, да ги усещаш много по-големи и силни, но когато започнеш редовни тренировки ще забележиш, че е нормално след всяка тренировка да е така.
Значи, според мен, това което ти трябва наистина е треньор, който да прецени, обаче:
Както казва моя тренер тайната на масата е 70% хранене и 30% тренировки. Ако не се храниш добре, маса няма да има! Трябва да ядеш начесто, през 2 часа горе-долу, и не по много, колкото да се заситиш. Гледай да присъстват предимно богати на протеин храни в менюто ти - пилешко, яйца(аз ям по 4 на ден), извара(чист протеин си е) и естествено боб, грах, паста(каквото и да е - макарони, спагети - ти си решаваш). И не се притеснявай да отидеш във фитнеса, едва ли някой ще ти се присмива, все пак не всеки започва като гардероб.
Ако отидеш на фитнес най-добрата тренировка за маса са несъмнено краката. Вярно, че е много тежка тренировка обаче резултатите бързо идват. При всички упражнения, ако целиш маса, трябва да правиш сериите с големи тежести - такива, които ти позволяват максимум 6-7 повторения, не повече! Ако правиш с тежести, които ти позволяват 12 и повече повторения, значи просто гориш мазнини, каквито според описанието - нямаш. Важното е постоянство и желание. Ако си ходиш през ден и си спазваш добър хранителен режим би трябвало да качваш по 2-3 кг мускул на месец. С добавки - и повече.

п.п: как точно ги вдигаш тея гири?

Предай на тренера си от мене,че не разбира нищо :)
Ако желаеш да ти кажа къде не съм съгласен (за целият пост говоря,пиши!) ще ти обясня и защо не съм..

Повечето неща са от списания, не от тренера. Ти с кои не си съгласен?

DownloadVirus
04-07-2011, 10:06
Първо това, което си забелязал не е растеж на мускулите, а просто напомпване. Нормално е първите няколко дни - до 1 седмица, ако не си тренирал системно, да ги усещаш много по-големи и силни, но когато започнеш редовни тренировки ще забележиш, че е нормално след всяка тренировка да е така.
Значи, според мен, това което ти трябва наистина е треньор, който да прецени, обаче:
Както казва моя тренер тайната на масата е 70% хранене и 30% тренировки. Ако не се храниш добре, маса няма да има! Трябва да ядеш начесто, през 2 часа горе-долу, и не по много, колкото да се заситиш. Гледай да присъстват предимно богати на протеин храни в менюто ти - пилешко, яйца(аз ям по 4 на ден), извара(чист протеин си е) и естествено боб, грах, паста(каквото и да е - макарони, спагети - ти си решаваш). И не се притеснявай да отидеш във фитнеса, едва ли някой ще ти се присмива, все пак не всеки започва като гардероб.
Ако отидеш на фитнес най-добрата тренировка за маса са несъмнено краката. Вярно, че е много тежка тренировка обаче резултатите бързо идват. При всички упражнения, ако целиш маса, трябва да правиш сериите с големи тежести - такива, които ти позволяват максимум 6-7 повторения, не повече! Ако правиш с тежести, които ти позволяват 12 и повече повторения, значи просто гориш мазнини, каквито според описанието - нямаш. Важното е постоянство и желание. Ако си ходиш през ден и си спазваш добър хранителен режим би трябвало да качваш по 2-3 кг мускул на месец. С добавки - и повече.

п.п: как точно ги вдигаш тея гири?

Предай на тренера си от мене,че не разбира нищо :)
Ако желаеш да ти кажа къде не съм съгласен (за целият пост говоря,пиши!) ще ти обясня и защо не съм..

Повечето неща са от списания, не от тренера. Ти с кои не си съгласен?


1.Маса винаги ще има ако ядеш и тренираш,това са пълни глупости..Казвам ти го от личен опит!Нагъваш дюнери и пици,маса имаш,няма обаче никакъв релеф..Иначе ръката въобще няма да изглежда малка ;) Преди 2 години съм го правил това..

2.Тези храни,дето изборява,ако не е описано кога да ги ядеш все едно нищо не е писано!

3.Вярно,че краката дават тегло,защото са 1/2 от тялото,но това за 6-7 повторения са пълни глупости...Най-добре е да обхващаш всичките мускулни влакна (10-8-6-4) да не забравяме,че всичко идва от хранителният режим,особенно при релефа..Когато искаш маса , се позволяват доста неща.. Въпреки,че може да омазниш..Аз съм го правил и не съм омазнявал..

4.А това да качваш по 2-3 кг мускули на месец , няма да го коментирам.. То е трудно да вземеш общо 10 кила за една година колкото може по-чисто , а да вземеш 25-30 кила за една година и то всичко в мускули дори и със зоб е невъзможно!

cunt
04-07-2011, 10:22
Здравейте, аз съм момче на 15 години и съм 53-55 килограма и съм висок 1.78 смятам, че съм доста слаб и много хора ми го казват и искам да направя мускули не съм дебел а доста хилав :Д и искам да направя мускули, корем, гърди що годе да не съм хилчо. И почнах от 10 дена у нас имам едни гири по 10 килограма вдигам доста... Правя коремни преси, лицеви опори, но не знам дали е достатъчно всъщност знам че не е но не искам да ходя на фитнес все още защото съм мн слаб а тук във фитнесите ходят все здравички хора, та проблемът ми е че понеже съм толкова слаб и нямам тая маса... няма как да я превърна в мускулна, тренирам от 10 дена и вече забелязвам (аз сам си го забелязвам) уголемяване на мускулите на ръцете, но си е слаб мускула. Та тва е единият проблем с яденето - че квото и да ям не обичам да се тъпча като свиня, не ям по много пък и дори в дните когато се тъпча просто маса не качвам, та се чудя дали някаква рецепта ли да ми препоръчате меню или какво (чувал съм че трябва месо, яйца, риба), или някакви протеини от аптеката, нз вредни ли са как са обяснете че още съм бос в тая работа, но наистина имам желание. И второто препоръчайте ми какви упражнения за стягане и оформяне на тяло да правя в домашни условия за сега смятам да мине поне 1 месец преди да почна да ходя на фитнес - в момента правя само коремни преси, лицеви опори и вдигам гирите по 10 кг но доста серийки. Мерси предварително :oops:
не искаш да отидеш на фитнес ,защото другите са нацепени , а ти не?
брат , всеки е тръгнал от някъде нали знаеш? и нацепените са били слаби и те са минали по тоя път , никой нищо няма да ти каже.

pencilwarrior
04-07-2011, 10:31
Първо това, което си забелязал не е растеж на мускулите, а просто напомпване. Нормално е първите няколко дни - до 1 седмица, ако не си тренирал системно, да ги усещаш много по-големи и силни, но когато започнеш редовни тренировки ще забележиш, че е нормално след всяка тренировка да е така.
Значи, според мен, това което ти трябва наистина е треньор, който да прецени, обаче:
Както казва моя тренер тайната на масата е 70% хранене и 30% тренировки. Ако не се храниш добре, маса няма да има! Трябва да ядеш начесто, през 2 часа горе-долу, и не по много, колкото да се заситиш. Гледай да присъстват предимно богати на протеин храни в менюто ти - пилешко, яйца(аз ям по 4 на ден), извара(чист протеин си е) и естествено боб, грах, паста(каквото и да е - макарони, спагети - ти си решаваш). И не се притеснявай да отидеш във фитнеса, едва ли някой ще ти се присмива, все пак не всеки започва като гардероб.
Ако отидеш на фитнес най-добрата тренировка за маса са несъмнено краката. Вярно, че е много тежка тренировка обаче резултатите бързо идват. При всички упражнения, ако целиш маса, трябва да правиш сериите с големи тежести - такива, които ти позволяват максимум 6-7 повторения, не повече! Ако правиш с тежести, които ти позволяват 12 и повече повторения, значи просто гориш мазнини, каквито според описанието - нямаш. Важното е постоянство и желание. Ако си ходиш през ден и си спазваш добър хранителен режим би трябвало да качваш по 2-3 кг мускул на месец. С добавки - и повече.

п.п: как точно ги вдигаш тея гири?

Предай на тренера си от мене,че не разбира нищо :)
Ако желаеш да ти кажа къде не съм съгласен (за целият пост говоря,пиши!) ще ти обясня и защо не съм..

Повечето неща са от списания, не от тренера. Ти с кои не си съгласен?


1.Маса винаги ще има ако ядеш и тренираш,това са пълни глупости..Казвам ти го от личен опит!Нагъваш дюнери и пици,маса имаш,няма обаче никакъв релеф..Иначе ръката въобще няма да изглежда малка ;) Преди 2 години съм го правил това..

2.Тези храни,дето изборява,ако не е описано кога да ги ядеш все едно нищо не е писано!

3.Вярно,че краката дават тегло,защото са 1/2 от тялото,но това за 6-7 повторения са пълни глупости...Най-добре е да обхващаш всичките мускулни влакна (10-8-6-4) да не забравяме,че всичко идва от хранителният режим,особенно при релефа..Когато искаш маса , се позволяват доста неща.. Въпреки,че може да омазниш..Аз съм го правил и не съм омазнявал..

4.А това да качваш по 2-3 кг мускули на месец , няма да го коментирам.. То е трудно да вземеш общо 10 кила за една година колкото може по-чисто , а да вземеш 25-30 кила за една година и то всичко в мускули дори и със зоб е невъзможно!

Да, де т'ва за килата вярно че е голяма простотия дето съм го писал :D 1 кг на месец макс.
Ще ги имам впредвид тея работи. Иначе за яденето, общо взето.
Ям си през 2 часа. 2 часа преди трен хапвам повече въглехидрати, след трен веднага въглехидрата, поле белтъка, тук-таме мазнини. Мисля че това е правилния начин или бъркам нещо?

DownloadVirus
04-07-2011, 10:38
Ако не си постнеш хранителният режим кое кога и по колко все едно нищо не си написал..А 1 кг на месец и то мускул пак няма как да стане! Освен със зоб ! И то само в началните няколко месеца - година .. Ако беше така .. Всички с 2 години в залата щяха да са с 70-80 см ръка дето ще е само мускул..

pencilwarrior
04-07-2011, 11:02
Ако не си постнеш хранителният режим кое кога и по колко все едно нищо не си написал..А 1 кг на месец и то мускул пак няма как да стане! Освен със зоб ! И то само в началните няколко месеца - година .. Ако беше така .. Всички с 2 години в залата щяха да са с 70-80 см ръка дето ще е само мускул..
Е, не съм казвал че ще е чист мускул, естествено, че няма да е. Пък иначе хранителния ми режим относително(още го шлайфам):
закуската след като стана към 10 часа: 2 филии пълнозърнест хляб, 5 яйца
преди трен(обяд): картофи/ориз с месо, 2-3 филии хляб
след трен: банан за въглехидрати(веднага), протеин(като се прибера, след около 15 мин)
следобедна закуска: 2 принцеси
вечеря:пилешко или риба
късна вечеря: сандвич(може и с фъстъчено масло :D) лягам си 3-4 часа след вечеря и все пак трябва да ям нещо, иначе умирам от глад...
иначе съм 65 кг 170 см г/д Вода пия общо около 3,5-4 л. на ден
Знам, че не е особено добре режима, така че ако не ти е проблем дай някой съвет как да го пооправя.

DownloadVirus
04-07-2011, 11:09
Санвич с фъстъчено масло за късна вечеря?Въглехидрати преди лягане? За какво? Принцеси ? :razz: Трябват и часове в които ядеш и по колко грама всяко едно..Цел кг височина %мазнини ..Всичко е от полза,но не е това темата ни :D Ако искаш си направи твоя тема и там ще се коментира..

navar
04-07-2011, 11:28
вирусче,четеш между редовете лъвче,чети внимателно..
съветите,които дадох изобщо не бяха насочени към теб,това да тренираш много -също не беше за теб..
виждам че се интересуваш,но не бързай като яре пред майка си..
не мисли че ти си много навътре в нещата,а останалите си нямат идея..
със или без зоб-няма да мръднеш нито нагоре нито надолу,ако тренираш грешно,ако тренираш малко ,или ако не се храниш правилно..
явно ,на теб всичко ти е ясно,разбираш ги нещата-значи аз млъквам ..
няма смисъл да пиша каквото и да е,след като ти скачаш като петле след всеки пост...
и да,20 -25 кг на година се качват и се свалят-със или без химия( в единия случай по лесно,в другия по трудно)това са 2 кг месечно..да не говорим че има месеци в които се качват повече..
правилно и достатъчно трениране,правилно хранене ,положителен калориен баланс,добавки..и някоя друга тънкост,които се учат с времето..е ,да има и по лесен начин -3 месеца нандролон+метандиенон+ тестостерон ..месец пауза и още един подобен цикъл,но с включен оксиметалон ..но струва ли си ???
така че спирам да пиша,след като всичко ти е ясно :)

DownloadVirus
04-07-2011, 11:35
вирусче,четеш между редовете лъвче,чети внимателно..
съветите,които дадох изобщо не бяха насочени към теб,това да тренираш много -също не беше за теб..
виждам че се интересуваш,но не бързай като яре пред майка си..
не мисли че ти си много навътре в нещата,а останалите си нямат идея..
със или без зоб-няма да мръднеш нито нагоре нито надолу,ако тренираш грешно,ако тренираш малко ,или ако не се храниш правилно..
явно ,на теб всичко ти е ясно,разбираш ги нещата-значи аз млъквам ..
няма смисъл да пиша каквото и да е,след като ти скачаш като петле след всеки пост...
и да,20 -25 кг на година се качват и се свалят-със или без химия( в единия случай по лесно,в другия по трудно)това са 2 кг месечно..да не говорим че има месеци в които се качват повече..
правилно и достатъчно трениране,правилно хранене ,положителен калориен баланс,добавки..и някоя друга тънкост,които се учат с времето..е ,да има и по лесен начин -3 месеца нандролон+метандиенон+ тестостерон ..месец пауза и още един подобен цикъл,но с включен оксиметалон ..но струва ли си ???
така че спирам да пиша,след като всичко ти е ясно :)

Добре като вземеш 20-25 кг чиста мускулна маса за 1 година , че пък и без зоб, ела ми се обади ;) А ако пък сваляш бързо-зле! Винаги говорим,да се задържи мускулната маса..Ква ти е целта?Мускулна маса,да си 120-130 кила и после като си на релеф да станеш 80-90 както в началото ли например? Ае ако успееш пиши ;)