PDA

View Full Version : Дюкан



SSGM
03-31-2011, 21:15
Някой от вас да е бил на диетата на Пиер Дюкан? И спазвали ли сте я стриктно? Ако не съвсем - давала ли е резултати? Нямам да свалям много килограми, но понеже знам, че със сигурност се отслабва с този режим, мисля да го почна, но не конкретно както си е, с малко промени, защото все пак ми се струва строг и е за хора с повече излишни килца.
Споделете просто, ако имате някакъв опит с диетата, интересно ми е. :)

Едит: Всъщност изобщо не погледнах дали има такива теми, извинете, ако се налага, изтрийте тази.

Pamaa
03-31-2011, 21:30
Не дей се подлага на тая диета. В "Денят е прекрасен" гостуваше една жена, която каза, че на шестия ден от първия етап била толкова гладна, че изяла 23 яйца :shock: !


П.П:Сега очаквай всички да ти казват колко си 'тъпа' и 'проста', така се получава, когато някой споне Дюкан в този форум :lol: .

vagarious
03-31-2011, 21:35
Колкото са доволните от тази диета,които познавам,толкова са и недоволните. :? Много често режимът не понася на всеки организъм, трябва да си егати мазохиста .. за мен това не е изход, не е решение. :?

SSGM
03-31-2011, 22:04
Ми аз затова написах, че ще я спазвам с малко промени. Няма да правя ударен режим 6 дни, така че няма опасност да изям 23 яйца :D Освен това съм я започвала и друг път, но от несериозност до никъде не съм стигала.

TheWorstFuck
04-01-2011, 07:20
от мен съвет - недей да почваш тази диета.Правила сам я точно преди две години и резултата беше...хм.. за 1 мсец 10 кг надоло, но съпроводено с липса на цикъл и проблем с червата(това става точно края на диетата).като се премине към 3тия режим и се позволи малко повече от забранената храна ставаш като невидял.в последствие след проблемите със стомаха и цикъла се наложи да прекъсна , макар избиратено да се хранех след това, НАЙ МАЛКОТО отклонение води до рязко качване на кг..няма смисъл.По-добре пробвай друга диета.Отначяало ще се радваш че има ефект , че влизаш във форма но после .. няма нужда от такива нерви като има по безопасни диети и режими за хранене.

SSGM
04-01-2011, 07:40
Не искам да почвам диета от сорта на:
Закуска - кафе
Обяд - ябълка
Вечеря - чаша сок
.. Няма смисъл от такива диетки за 5-6-7 и т.н. дни, щото после всичко се връща. Имам да свалям 4 кг., не са 100 кг, но проблема ми е, че не мога само с ограничения, искам да имам някакъв режим, към който да се придържам, щото с намаляне на тестяното и сладкото нищо не става. И се отчайвам вече, от няколко месеца не мърдат тия килограми. Не ми се спазва и диета от сорта на 90- дневната, защото няма да издържа просто 3 месеца, а и нямам толкова излишни килограми. Това ми е проблема общо взето и много се чудя какво да напрая, за да се отърва от тия 4 кг. :(
Междудругото, Дюкан също е дълъг режим и ще кажете - няма смисъл да се захващам с него за толкова малко килограми. Ако ми препоръчате нещо изпитано.. ще съм благодарна :)

ri41
04-01-2011, 08:00
ще си съсипеш организма с това, някой казват, че след като свършат диетата дори един зеленчук да хапнат се лепи, а да не говорим за плодове

FuckingFreak
04-01-2011, 09:04
Не искам да почвам диета от сорта на:
Закуска - кафе
Обяд - ябълка
Вечеря - чаша сок
.. Няма смисъл от такива диетки за 5-6-7 и т.н. дни, щото после всичко се връща. Имам да свалям 4 кг., не са 100 кг, но проблема ми е, че не мога само с ограничения, искам да имам някакъв режим, към който да се придържам, щото с намаляне на тестяното и сладкото нищо не става. И се отчайвам вече, от няколко месеца не мърдат тия килограми. Не ми се спазва и диета от сорта на 90- дневната, защото няма да издържа просто 3 месеца, а и нямам толкова излишни килограми. Това ми е проблема общо взето и много се чудя какво да напрая, за да се отърва от тия 4 кг. :(
Междудругото, Дюкан също е дълъг режим и ще кажете - няма смисъл да се захващам с него за толкова малко килограми. Ако ми препоръчате нещо изпитано.. ще съм благодарна :)

Има отзиви че за 1 месец на 90 дневната би свалила тези 4 кг. На мен също ми е трудно да я спазвам, но реших окончателно вече...

TheWorstFuck
04-01-2011, 09:06
ne e kazano 4e 90dnevnata dieta trqbva da q spazva6 3 meseca..celta e dokato svali6 iskanite kg. A i da se svalqt malko kg e kade kade po trudno otkolkoto da se svalqt pove4e.kolkoto pove4e ima6 za svalqne tolkoz po abrzo se svalqt.Az otslabnah dosta kato sprqh sladkoto gaziranoto , i qdqh to4no 3 pati na den, sas normalna hrana ,a mejdu hrneniqta - nikakvi djundjorii, bilo to bacerolls i tn.trust me, tva ima efekt , i sled izvesno vreme ti se otqjdat vakumirani bokluci.qj tva koeto e dadeno ot prirodata - meso mlqko zelen4uci plodove hlqb (nromalni granici est) , a ne takiva ne6ta polu4eni po izkustven put s 8945645 prerabotki.

SSGM
04-01-2011, 09:56
Нещо ми е трудно как да прекратя 90-дневната примерно след 1 месец. Нали всяка диета си има начало и край и е направена така, че с този край да си задържиш новите килограмите. И освен това ми е много странно, нищо против диетата не казвам, просто се чудя как се отслабва от това нещо, като всъщност нямаш.. никакви ограничения май, единствено да ядеш разделно различните дни.

vagarious
04-01-2011, 10:00
^Ами то точно това е - да нямаш ограничения и същевременно да сваляш килограми.Диета НЕ означава глад.Специално за 90 дневната,ако си стриктна или поне в по-голямата част и ако съчетаваш със спорт - резултатите са на лице първите дни!Бързо ще смъкнеш И на сантиметри, и на килограми. :wink: Идеята е да ЯДЕШ.
После се получава задържане на килограми,но след това отново смъкваш.Така, че отново всичко опира до волята. :)

SSGM
04-01-2011, 10:31
Ами може и да я пробвам :) Кофти е само, че денят за варива (предполагам става въпрос за леща, боб.. ) много ще ме тормози, защото изобщо не обичам.

vagarious
04-01-2011, 10:56
/точно си направих грах хихи/


Ами опитай по добре 90 дневната .... свиква се, а варивата все ще ги избуташ. :)