PDA

View Full Version : Коя партия трябва да управлява България



Страници : [1] 2

luda4et0o
03-31-2011, 22:22
Коя партия трябва да управлява България?

ivan_gr
03-31-2011, 22:57
В България няма реална разлика в политиката на различните ПП. Следователно , която и пария да управлява реална разлика няма да има .

GregoryHouse
04-01-2011, 15:43
Ваньо не знам къде си го чул, но най накрая каза нещо напълно вярно.

При всички и външната и вътешната политика е еднаква.

ivan_gr
04-02-2011, 14:59
еххх Гогич :) един път да не си в опозиция :-o

Nam3less3
04-04-2011, 00:47
Прави сте, иначе искам да управляват тия, които биха направили промени от които да се облагодетелствам 8-)

slicky
04-08-2011, 10:21
Атака 8-) 8-) :D :D

IvanIIvanov
04-11-2011, 19:57
И според мен няма никакво значение коя ще е партията , но за мен Атака е последната надежда след като ГЕРБ ме разочароваха \:D/

IvanIIvanov
04-11-2011, 19:57
И според мен няма никакво значение коя ще е партията , но за мен Атака е последната надежда след като ГЕРБ ме разочароваха \:D/

DarkTemplar
04-11-2011, 20:44
И според мен няма никакво значение коя ще е партията , но за мен Атака е последната надежда след като ГЕРБ ме разочароваха \:D/
Атака са политически партньор на ГЕРБ. С какво мислиш, че ще са по-различни?

Lucho
04-15-2011, 13:38
Според мен Атака, за разлика от ГЕРБ, биха имали по-твърда позиция относно изборният туризъм, ДПС и етносите. Просто им трябва солидна подкрепа от гласоподавателите.

GregoryHouse
04-15-2011, 14:46
Ако Волен спечели изборите и недай си боже стане премиер...аз ще се махна от тая държава за винаги. Това за мен ще означава 2 неща:

1во и не чак толкова важно, един нагъл обирджия е завзел властта и ще направи нещата още по-зле защото освен, че е алчен като останалите е и негоден да управлява. Той въобще не е уравновесен човек...аз не искам да съм управляван от лунатик.

2ро че народа съвсем се е побъркал и е готов да приеме дори него за свой спасител...по-добре сделка с дявола.

Естествено Волен в момента е в негласна коалиция с ББ и сега си кротува и мълчи. Ама като дойде време за избори пак ще се разбеснее... Не, че ще вземе повече от Доган или БСП... ама него си го знаем вече.

Lucho
04-15-2011, 16:14
А по-добре ли е да бъдем управлявани от партия като ДПС (турска) или БСП (всички комунисти преди '89 или техните наследници в момента) ? Колкото и да е лоша политиката на Атака/ГЕРБ, ще е много по-добра от всяка анти-българска политика, водена от ДПС. За разлика от някой партии, АТАКА нямаше гръмки реклами на последните избори, билбордове по магистрали, плакати из градоте в огромни количества и милиони левове предизборна кампания. Защото не бяха субсидирани от фирми с престъпно минало. Да подходим към въпроса и по друг начин: Ако приемем, че и Атака не струва, кой тогава струва?

GregoryHouse
04-15-2011, 16:36
Никой не струва :) Тук дори и малко зло няма. Всички са еднакви...Какво си мислиш, че ГЕРБ и АТАКА не им дърпат конците отвън? Жестоко се лъжеш. Просто при ДПС се знае...при останалите, още не.

DarkTemplar
04-15-2011, 17:27
Да не говорим, че комунистите, както и бившите агенти и ченгета никога не са си тръгвали от властта, просто повечето от тях създадоха/оглавиха/влязоха в нови партии. ;)

slicky
04-15-2011, 18:29
Пфф, ако турска партия стане управляваща в България означава,че стигнахме дъното.Пък Волен не съм го видял в 1 интервю да казва идеите и намеренията на Атака,само сипе с/у другите.

a4oni
04-16-2011, 17:47
Българска Социалистическа Партия :grin: :grin: :grin:

dunce
04-16-2011, 22:41
Отдавна сме изпуснали влака, която и партия да ни управлява, файда няма да има. Причините са безброй много - на светлинни години назад сме с всякакво развитие, партиите не ги интересува нищо друго, освен да си вземат парите, да променят някой закон в тяхна полза, да окрадат хубаво или току виж да измислят някоя тъпотия, та да симулират дейност. Най-лошото от всичко е, че новите правителства се чудят какво да правят с бюджета, който е хубавичко орязан от старите правителства, та си мислят, че го "оправят", като съкращават хората (което изобщо не трябва да е вариант..)

Тук малко ще се отклоня от темата, но с цел да кажа защо сме изпуснали влака отдавна. Във всяка държава се краде, това си е факт и винаги е било така. Това не е нещо ново или характерно само за нашата страна. Но разликата между нас и другите страни е, че тяхната икономика е толкова развита, че краденето не влияе толкова зле както тука. Всяка страна извлича полза от нещо - когато има находища, ги обработват, използват за собствени цели и износ, когато нямат находища, ги внасят, обработват и изнасят. Дори гърците си печелят парите от засилен туризъм.. а в нашата държава още от времето на Алеко всичко е на принципа: "Нека бъде простолюдието, че то е лесно за манипулиране" и до ден днешен. Не че имаш някакъв избор, дори и да си против тия горе.. няма да постигнеш нищо освен куршум в главата или опит за подкупване.
Да не говорим как в България се строят магистрали и аутобани, при условие, че пенсионерите едва преживяват, а по-младите се чудят как да изхранят децата си, или то поне ако това могат, какво остава за екскурзия някъде или някой по-скъп подарък. За работа, в която не е намесена чужбина, и е силно доходна, се сещам само лекар.
Защо иначе сме в демографска криза, когато цял свят е в точно обратното - демографски взрив? Защото никой луд няма да тръгне да създава семейство, когато сам не може да се осигури, и нищо никога в нашата държава не е сигурно.

малко се отнесох.. но какво пък, ще постна коментара.

Lucho
04-17-2011, 18:12
dunce, прав си, но донякъде. Че сме изпуснали влака - изпуснат е, факт е. Че се краде навсякъде - така е.

Обаче... не виждам лошото в строенето на магистрали - поне парите биват влагани и ефектът е положителен за всички ни. Вместо това, биха ги откраднали и нямаше нито да има магистрали, нито пари за пенсионерите. За да се развие туризъм, трябва да има и условия. Хубавите пътища са едно от условията - понеже аз ако съм немец, тръгнал за България да летувам, ако си разбия колата по такъв начин, че като се върна, ще е по-добре да си купя нова, втори път в такава страна няма да дойда на почивка. За да има работа, трябва някъде да се работи. Отраслите за работа са два: Земеделие и Животновъдство или Индустрия. Без тези два отрасъла останалите практически няма как да съществуват. Нито ще купуваш нещо от магазините, нито ще пътуваш нанякъде ако няма стабилен отрасъл в дадена държава.

Земеделие/Животновъдство - нещата не са розови, пари все няма, а пазарите са пълни с ГМО продукти или месни изделия от западна европа (некачествени, естествено.)

Индустрия - слаба работа и тук. Защото беше много лесно през 1997 - 2000 да затворим всички родни заводи, било то обувни, телферни, авто заводи, заводи за техника и т.н. и т.н. Сега сме 2011 - около 12 години след прословутото раздържавяване. В страната властват западни фирми (с шефове французи, немци, италианци и какви ли още не) но плащаши български мизерни заплати, чиито работници се работят по 10-12 ч. на ден с осигуровки за 4 ч. работен ден, в нечовешки условия на студ. Кой е виновен ? Май всички тези, които сега казват "Не на АЕЦ Белене" и които се боядисаха 5 пъти през последните 20 години. Какви мерки предприема държавата за стимулиране на малкия и среден бизнес ? Никакви! Защото маститият чужденец бута пари в ръцете на инспекциите, които, вместо да си вършат работата и да глобяват едрите риби, които тормозят множество хора и забавят заплати и какво ли още не, те ходят на борсата в с. Катунци, в Петрично, да търся на 80 годишна жена, изкарваща си хляба с продажба на дребен зеленчук (да добавя някакви доходи към и без това малката пенсия) касов апарат с фискална памет ?!? И все пак, едва ли държавата ще се хвърли да строи заводи, за да създава работна ръка. Те вече са съсипани, а когато хората предлагаха, нашите се величаеха. За това сега Турция произвежда Mercedes-benz, а българския завод в Ботевград пустее.

За съкращението в държавната администрация - тях не ги мисли. Там когато и да ги съкратят, все е късно. Понеже половината от тях или са "заплатаджии", или хора, които не вършат абсолютно никаква полезна работа. В този ред на мисли: Как частната компания БЖК (Българска ЖП компания) успява да оперира товарните превози, да измисля гъвкави оферти и цени, да вози възможно най-бързо и качествено, с администрация от едва... 6 души ! (в това число и главният директор). А защо в БДЖ има цели, забележи, 2000 човека администрация ? Какво правят тези 2000 човека ? Би трябвало да вършат огромна работа, нали ? Да, ама не. Затова БЖК взе повечето превози на държавното БДЖ...

dunce
04-17-2011, 19:48
Обаче... не виждам лошото в строенето на магистрали - поне парите биват влагани и ефектът е положителен за всички ни. Вместо това, биха ги откраднали и нямаше нито да има магистрали, нито пари за пенсионерите. За да се развие туризъм, трябва да има и условия. Хубавите пътища са едно от условията - понеже аз ако съм немец, тръгнал за България да летувам, ако си разбия колата по такъв начин, че като се върна, ще е по-добре да си купя нова, втори път в такава страна няма да дойда на почивка. За да има работа, трябва някъде да се работи.

Не се бях замислял, но както казваш, по-добре да отиват за магистрали, отколкото за никъде. И пак пътищата в градовете са под всякаква критика, тука във Варна правиха улиците сумати и време преди 1,2 години, станаха страхотни и пак ги развалиха, та дори кръпките не си оправят и седят огромни. В случая пак вземат луди пари и не правят нищо. И повярвай ми, ако някой немец дойде във Варна на почивка, то ще си разбие колата, ще си замине на втория ден и ще пише в някой вестник :razz: Щото дупките са толкова големи и дълбоки, че автобусите и колите ги заобикалят и правят задръствания.



За съкращението в държавната администрация - тях не ги мисли. Там когато и да ги съкратят, все е късно. Понеже половината от тях или са "заплатаджии", или хора, които не вършат абсолютно никаква полезна работа. В този ред на мисли: Как частната компания БЖК (Българска ЖП компания) успява да оперира товарните превози, да измисля гъвкави оферти и цени, да вози възможно най-бързо и качествено, с администрация от едва... 6 души ! (в това число и главният директор). А защо в БДЖ има цели, забележи, 2000 човека администрация ? Какво правят тези 2000 човека ? Би трябвало да вършат огромна работа, нали ? Да, ама не. Затова БЖК взе повечето превози на държавното БДЖ...

В случая не говорех точно за това, ами как пенсионираха половината служители на ДАНС, само защото трябва да оправят бюджета - хора на по 45-50 години също :) Изобщо пълна трагедия.

Pantheratigris
04-17-2011, 20:12
Партията на зелените човечета.Като гледам докъде сме стигнали че всеки ден черната хроника да запълва половината от новините ,наистина ни трябва нещо неземно

Scrat
04-21-2011, 21:53
Хубаво е, че има смислени мнения в темата, донякъде съм изненадан :)


И пак пътищата в градовете са под всякаква критика, тука във Варна правиха улиците сумати и време преди 1,2 години, станаха страхотни и пак ги развалиха, та дори кръпките не си оправят и седят огромни. В случая пак вземат луди пари и не правят нищо. И повярвай ми, ако някой немец дойде във Варна на почивка, то ще си разбие колата, ще си замине на втория ден и ще пише в някой вестник :razz: Щото дупките са толкова големи и дълбоки, че автобусите и колите ги заобикалят и правят задръствания.


По принцип е вярно това, което казваш, но държавата няма нищо общо в случая. Улиците във всеки град са задължение на общината. Ролята на държавата се изчерпва с това да отпуска пари и ако те се усвояват грешно, работата е ясна.

Иначе Лъчо е много прав. Магистралите в момента са най-важното нещо. Доколкото знам близо до Ловеч някакви китайци инвестират в завод за автомобили. Ако се изгради добра инфраструктура скоро, ще има още фирми и инвестиции и ще има шанс да се вдигне икономиката.

Scrat
04-21-2011, 21:57
Българска Социалистическа Партия :grin: :grin: :grin:

бсп-то ако дойдат, ще почнат да печатат пари, за да вдигнат пенсиите и след 3-4 години пак всички ще сме милионери :Д

Shinyy
04-28-2011, 20:57
Атака 8-) 8-) :D :D

:grin: :grin: :grin: :D :D

mimsa1998
05-06-2011, 11:10
ГЕРБ!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Grommash
05-06-2011, 17:05
Не съществува още такава. Разбрах, че много хора нямало да гласуват. Огромна грешка!! По-добре гласувайте за по-малкото зло, иначе казано за българи. Или искате някой ром с депутатско кебапче в ръка да гласува за ДПС..

Nam3less3
05-06-2011, 22:59
ГЕРБ!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:Тийнейджърската партия, колко гласуваха за нея само заради бат бойко :razz:

Nam3less3
05-06-2011, 23:00
Не съществува още такава. Разбрах, че много хора нямало да гласуват. Огромна грешка!! По-добре гласувайте за по-малкото зло, иначе казано за българи. Или искате някой ром с депутатско кебапче в ръка да гласува за ДПС..ДПС си има постоянен електорат, и да гласуваме, и да не гласуваме, те са си константа, която трудно ще променим.

stefan1
07-20-2011, 08:45
Такава партия в България все още няма.

Titta
07-22-2011, 10:09
Важното е да си маршируваме, че да нямаме време да мислим за глупости :D :D :D :D :D
http://vbox7.com/play:f1e3c715dd

wallmart
07-25-2011, 02:09
Българска талибанска партия

commando1
08-18-2011, 16:16
Всъщност която и партия да дойде на власт почти всичките са наследници на БКП. В България няма националистически или демократически партии,всичките са левичарски. Нужна ни е организация като Бранникъ или СБНЛ която да поведе будната и патриотична младеж към дясна революция. България е за българите и най-вече за младите българи. Те са бъдещето на България а не комунистите гласуващи винаги под строй за БСП /БКП/.

RedArmy
08-18-2011, 19:44
Според мен Атака, за разлика от ГЕРБ, биха имали по-твърда позиция относно изборният туризъм, ДПС и етносите. Просто им трябва солидна подкрепа от гласоподавателите.
Ех, кога ше разберете, че в момента турците и циганите са ни един от последните проблеми. Те са следствие, а не причина за продължаващата вече 21 години агония. Турците щели да ни превземат? Ако продължаваме да нехаем за нищо в държавата ни тя ще се разпадне, много преди турците да станат мнозинство. Смешката за а-така и боленчо няма да я коментирам.



Всъщност която и партия да дойде на власт почти всичките са наследници на БКП. В България няма националистически или демократически партии,всичките са левичарски. Нужна ни е организация като Бранникъ или СБНЛ която да поведе будната и патриотична младеж към дясна революция. България е за българите и най-вече за младите българи. Те са бъдещето на България а не комунистите гласуващи винаги под строй за БСП /БКП/.
Точно обратното, в България няма нито една истинска лява партия. А който си мисли че БСП са леви... Деца, деца, не осъзнавате в каква пропагандна яма сте затънали. Комунистите се раждат и умират комунисти. Комунистите са комунисти по душа, по сърце, по мислене, по действия. Честност, родолюбие, развито чувство за социална справедливост и братство - това са качествата, присъщи на истинските комунисти. Е, колко хора в Парламента ги притежават? Колко от БСП го притежават? Целта на БСП е да създаде грешна представа за лявата идея и да я опорочи. "Леви", десни, смърт за всички сегашни политици! Никой от тия боклуци не разбира истинските проблеми на народа, истинските неволи на българите. Това, че си член на БСП не те прави нито комунист, нито социалист, прави те престъпник, самозванец, заблуждаващ промитите мозъци, че гласувайки за БСП гласуват за лявата идея.

П.П.: Тези, които подкрепят Хитлер, дали се сещат, че той е бил приготвил газовите камери и за нас, след края на войната или тактично пропускат този маловажен факт?

commando1
08-19-2011, 04:48
Духай супата шибан комунист. Смърт за комунизма свобода за народа.

Patriot
08-19-2011, 10:30
Според мен Атака, за разлика от ГЕРБ, биха имали по-твърда позиция относно изборният туризъм, ДПС и етносите. Просто им трябва солидна подкрепа от гласоподавателите.
Ех, кога ше разберете, че в момента турците и циганите са ни един от последните проблеми. Те са следствие, а не причина за продължаващата вече 21 години агония. Турците щели да ни превземат? Ако продължаваме да нехаем за нищо в държавата ни тя ще се разпадне, много преди турците да станат мнозинство. Смешката за а-така и боленчо няма да я коментирам.



Всъщност която и партия да дойде на власт почти всичките са наследници на БКП. В България няма националистически или демократически партии,всичките са левичарски. Нужна ни е организация като Бранникъ или СБНЛ която да поведе будната и патриотична младеж към дясна революция. България е за българите и най-вече за младите българи. Те са бъдещето на България а не комунистите гласуващи винаги под строй за БСП /БКП/.
Точно обратното, в България няма нито една истинска лява партия. А който си мисли че БСП са леви... Деца, деца, не осъзнавате в каква пропагандна яма сте затънали. Комунистите се раждат и умират комунисти. Комунистите са комунисти по душа, по сърце, по мислене, по действия. Честност, родолюбие, развито чувство за социална справедливост и братство - това са качествата, присъщи на истинските комунисти. Е, колко хора в Парламента ги притежават? Колко от БСП го притежават? Целта на БСП е да създаде грешна представа за лявата идея и да я опорочи. "Леви", десни, смърт за всички сегашни политици! Никой от тия боклуци не разбира истинските проблеми на народа, истинските неволи на българите. Това, че си член на БСП не те прави нито комунист, нито социалист, прави те престъпник, самозванец, заблуждаващ промитите мозъци, че гласувайки за БСП гласуват за лявата идея.

П.П.: Тези, които подкрепят Хитлер, дали се сещат, че той е бил приготвил газовите камери и за нас, след края на войната или тактично пропускат този маловажен факт?
Надявам се един ден всички такива с терористично и разрушително мислене като тебе да са по затворите!

Dyany10000
08-19-2011, 15:35
@RedArmy, най-накрая някой като мен в този форум! :)
@Patriot,@comando1 - Има ОГРОМНА разлика м-у комунизма като идеята, замисъла, и комунизма като това в което са го превърнали хората. Така че преди да хулите нещо, проучете какво хулите!

Lucho
08-19-2011, 19:59
Според мен Атака, за разлика от ГЕРБ, биха имали по-твърда позиция относно изборният туризъм, ДПС и етносите. Просто им трябва солидна подкрепа от гласоподавателите.
Ех, кога ше разберете, че в момента турците и циганите са ни един от последните проблеми. Те са следствие, а не причина за продължаващата вече 21 години агония. Турците щели да ни превземат? Ако продължаваме да нехаем за нищо в държавата ни тя ще се разпадне, много преди турците да станат мнозинство. Смешката за а-така и боленчо няма да я коментирам.


Добре. Тогава кои са тогава първостепенните проблеми и кой може да ги разреши (в лицето на коя политическа партия) ? Бивши ДС-агенти или политически "бояджии" ?

Patriot
08-19-2011, 20:21
@RedArmy, най-накрая някой като мен в този форум! :)
@Patriot,@comando1 - Има ОГРОМНА разлика м-у комунизма като идеята, замисъла, и комунизма като това в което са го превърнали хората. Така че преди да хулите нещо, проучете какво хулите!
Знам че има разлика, но точно в това е разковничето - комунизма е една утопия която се налага репресивни методи.
Щом толкова години след като е измислено това нещо комунизма, в нито една страна не е приложено в идеалния вид, значи просто това което сме виждали през годините е неговата същност.

meganet
08-25-2011, 15:22
АТАКА!

VULGARIA
08-26-2011, 10:52
Всъщност която и партия да дойде на власт почти всичките са наследници на БКП. В България няма националистически или демократически партии,всичките са левичарски. Нужна ни е организация като Бранникъ или СБНЛ която да поведе будната и патриотична младеж към дясна революция. България е за българите и най-вече за младите българи. Те са бъдещето на България а не комунистите гласуващи винаги под строй за БСП /БКП/.

Пффф, като ти гледам глупавите мнения, си на не повече от 12 години, нали ?

Модераторе, няма ли бан за тоя ?

Dyany10000
08-26-2011, 11:41
Вече го баннаха по т.12

autista88
08-26-2011, 11:44
Защо се позволява на левите отрепки да заливат форума, а на десните хорица не?

Шибана победа! 8-)

Auriss
08-26-2011, 14:13
Защото 'левите отрепки' прокламират идеите на френската революция ,докато 'десните' - расизъм и ксенофобия. Не че и двата лагера нямат своите плюсове и минуси ,но ... това е положението.

ADMIRALKA14
08-26-2011, 14:21
НАРОДА!

powerman
08-29-2011, 14:44
За мен лично в това е възможно най-добрия избор правен някога говоря за ГЕРБ. Защо? Защото Бойко по-малко говори ,а повече действа магистрали,сега ако ни приемат в Шенген това ще бъде голям успех. А ще кажа всички знаят да "управляват ама от трибуната долу ,когато се качиш на властта разбираш колко трудно се управлява една държава.Мисля ,че на България и са в повече "говорещите" трябват повече хора ,които действат

Chacho
08-29-2011, 14:53
ГЕРБ, надявам се пак да си ги изберем.

Auriss
08-29-2011, 14:54
^един приятел баща му е счетоводител. Обслужва над 300 фирми. Въпросното приятелче ми обясняваше ,че баща му принуждава клиентите си да си държат сметките в евро ,тъй като цената на бг лева е доста над реалната ,и истинската стойност на едно евро е между 3 и 4 лева ,според него.
Пак казвам - човекът е собственик на огромна счетоводна кантора.

Та ... така за Шенген и приемането на еврото.

Patriot
08-29-2011, 15:29
За мен лично в това е възможно най-добрия избор правен някога говоря за ГЕРБ. Защо? Защото Бойко по-малко говори ,а повече действа магистрали,сега ако ни приемат в Шенген това ще бъде голям успех. А ще кажа всички знаят да "управляват ама от трибуната долу ,когато се качиш на властта разбираш колко трудно се управлява една държава.Мисля ,че на България и са в повече "говорещите" трябват повече хора ,които действат
Ха-ха-ха Бойко Борисов малко говори ли? Ти явно изобщо не следиш българския политически живот. Как така ще говори малко бе, той всеки ден отива да реже ленти поне веднъж, а понякога по два и по три пъти с едничката цел да го дават в новините и всички да знаят и да слушат какво той говори. В какво толкова се изразява това, че "той действа", уважаеми любителю на клишетата. Посочи ми какви са конкретните резултати от действията му. И ти бил ли си някога на власт, за да знаеш дали е лесно или трудно, че говориш така от високо на нас простите, дето "си мислим че знаем".
И не мога да разбера на тебе пък тоя Шенген по какъв начин ще ти промени живота. Почти сигурен съм, че не знаеш какво е това, но си чул как Бойко Борисов говори колко ще е хубаво "да влезем У Шенген". Разликата е че примерно като минаваш границата с Гърция няма да чакаш 6 минути ами примерно 2 и половина. На мен лично за това нещо ми е изключително много все едно и също.

ADMIRALKA14
08-29-2011, 17:31
пфф.. Бойко Борисов.. той много хубаво, че си прави там магистралите ами народа? Еми те магистралите не стават за ядене много извинявайте. То криза той си строи там магистралите, а народа да мре от глад. Е бива ли такова нещо? :?

Lucho
08-29-2011, 17:44
пфф.. Бойко Борисов.. той много хубаво, че си прави там магистралите ами народа? Еми те магистралите не стават за ядене много извинявайте. То криза той си строи там магистралите, а народа да мре от глад. Е бива ли такова нещо? :?

Наясно ли си с това, което говориш ? 20 години различни правителства "усвояваха" средства по техни си начини за лична изгода. 20 години не направиха една магистрала. 20 години не помогнаха на народа.

ГЕРБ за изключително кратко време постигна МНОГО. Ако за 20 години едно от предните правителства беше работило колкото сегашното, България сега щеше да изглежда по съвсем друг начин.

Магистралите не стават за ядене, но утре като тръгнеш за морето с колата, например, ще започнеш да мрънкаш: Тука дупка, там дупка, 70 лв. винетка им плащам, пътищата са в безобразно състояние. И все пак разберете, че е по-добре да се строят магистрали, отколкото парите да потъват в нечии джоб, т.е. загубата да е двойна.

И въпрос към тези, които смятат, че правителството е провал: Ако трябваше правителството на ГЕРБ да бъде сменено с ново към настоящият момент, коя партия трябва да управлява?

Auriss
08-29-2011, 18:34
Ако ти давам да избираш лайна ли да ядеш или кал ,кое ще избереш ?

Много говорите ,малко мислите. Това ли е 'демокрацията' ? Това ли е целяла буржоазната революция ?
За това ли пише Джон Лок ?
Защо въобще дори коментираме нещо ,което няма да се промени ?
Осъзнаваш ли ,че огромна част от народните представители в политическа партия герб са знайни 'облагодетелстващи' се лица ,да не кажа престъпници ?
Според теб народът иска ли да се строят магистрали в момента?

Иска ли да се изсичат гори за чужда изгода ; иска ли да се докарват до фалит и продават дружества ; иска ли да е пълно с мангали и турци по улиците ; иска ли престъпността и корупцията да е на толкова високо ниво ; иска ли правителството да върши издънка след издънка и да не си подава оставката ; иска ли по телевизията да се въртят турско-цигански продукции и неотстъпващи им по простотия български ,водещи до деградация на децата им ; иска ли да плаща данъци ,с които да се издържат разни безделници от една друга 'прослойка' ; иска ли българите да ги мислят за 'мургави' из цяла Европа ?

Май трябва да си отворя речника и да проверя какво означава 'демокрация' ,тъй като не си спомням някой да е изявил желание да се замразяват пенсии и да се строят магистрали.

приятно гледане (http://www.novini.bg/video/520-%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B1-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%B8-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%B0%D 0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B0.html)
Селякът ,разбира се ,си рови нещо по телефончето ;)

Patriot
08-29-2011, 19:18
пфф.. Бойко Борисов.. той много хубаво, че си прави там магистралите ами народа? Еми те магистралите не стават за ядене много извинявайте. То криза той си строи там магистралите, а народа да мре от глад. Е бива ли такова нещо? :?

Наясно ли си с това, което говориш ? 20 години различни правителства "усвояваха" средства по техни си начини за лична изгода. 20 години не направиха една магистрала. 20 години не помогнаха на народа.

ГЕРБ за изключително кратко време постигна МНОГО. Ако за 20 години едно от предните правителства беше работило колкото сегашното, България сега щеше да изглежда по съвсем друг начин.

Магистралите не стават за ядене, но утре като тръгнеш за морето с колата, например, ще започнеш да мрънкаш: Тука дупка, там дупка, 70 лв. винетка им плащам, пътищата са в безобразно състояние. И все пак разберете, че е по-добре да се строят магистрали, отколкото парите да потъват в нечии джоб, т.е. загубата да е двойна.

И въпрос към тези, които смятат, че правителството е провал: Ако трябваше правителството на ГЕРБ да бъде сменено с ново към настоящият момент, коя партия трябва да управлява?
Нали се досещаш, че това че някой друг преди тях е крал безобразно, не значи че сега трябва да им целуваме краката, защото не го правят. Да вярно е за разлика от предишни правителства, настоящото не краде или поне не в толкова големи размери.

Ама веднага ще те питам кое е това многото, най-мразя общи приказки от рода "все пак правят нещо". Говори в конкретика. ГЕРБ не са направили магистралите, те са почнати от 20 години. Вярно е ускориха ги, но това не им дава параван за да се оправдават за всичките други глупости които извършиха.

И освен това, не са пипнали обикновените пътища. Моето село се намира в Югоизточна България, след Стара Загора и просто не искам да ти описвам на какво прилича - все едно съм в Бейрут.

И предполагам си даваш сметка че в момента говорим за основния им турбоприоритет, който според Бойко Борисов оправдава всички други ресори, тъй винаги като го попитат защо примерно не вдига пенсиите той казва почва да изброява магистрали.

Да не говорим, че външната политика е под всякаква критика. В това отношение те продължават 20 годишната линия на лизане на задници - не знам дали си се интересувал как са третирани българите в Сърбия и Македония, ако не поинтересувай се за да разбереш, че те буквално са подложени на геноцид, а Бойко Борисов се прегръща със сръбския премиер все едно му е брат.
Турция пък продължава империалистичната си политика по отношение на Родопите и срещу това нищо не се прави. Няма да минат и 10 години и ще стане второ Косово. Освен това ни дължат и 10 милиарда за тракийските бежанци, а откакто ГЕРБ е на власт имаше 3 срещи с министър-претседателя и 2 с президента на Турция, но българската страна дори и не намекна за нещо в това отношение. Правителството продължава да се държи и като марионетно на щатите.

Освен това продължава неолибералната, дивашка икономическа политика, включително и с тоя пакт за финансова стабилност който ще се приеме.

ZipFail
08-29-2011, 19:46
Аз пък ще се съглася с Lucho, най-малко, че в момента алтернатива на ГЕРБ реално нямаме. То е ясно, че крадат и с гъза си, но в сравнение с предишните правителства са в пъти по-добре. То няма как от предишните олигофрени, изведнъж да ни управляват истински политици, прехода става постепенно.

На Бойко глупостите не ме интересуват много, но за Дянков мога да кажа, че си върши работата повече от добре. Дефицита ни е 3.0%, като средния за ЕС е 6.0%, кредитния рейтинг ни беше upgrade-нат(се се сещам на български, съжалявам 8-) ) два пъти, докато на САЩ го свалиха, което е нещо огромно.

Пък за магистралите - това, че не стават за ядене, нищо не значи. България е едно много добро място за чуждестранни инвеститори и точно в тази посока работи Дянков и го прави както трябва. Това което ни трябва са - изгодна данъчна система, ниска цена на труда, добра инфраструктура, високвалифицирана работна ръка. Първите две ги имаме, остават другите две. Ако си мислите, че тея магистрали се строят, за да нямате дупки като отивате до морето - :lol: . Жалко, че 90% от населението разбират от икономика, колкото и от квантова физика, и не щом не виждат директната полза от тея действия на правилтелството, значи правителството не струва. :lol:

Lucho
08-29-2011, 20:04
Ама веднага ще те питам кое е това многото, най-мразя общи приказки от рода "все пак правят нещо". Говори в конкретика. ГЕРБ не са направили магистралите, те са почнати от 20 години. Вярно е ускориха ги, но това не им дава параван за да се оправдават за всичките други глупости които извършиха.

А аз най-мразя някой да се прави на неразбрал, нечул и невидял какво се е случило през изминалите 20 години. Много добре знаеш за "добрините", които сториха на страната ни правителството на Костов, на НДСВ, после тройната коалиция... да изброявам ли и преди тях ? Основно тези правителства съсипаха България.


И освен това, не са пипнали обикновените пътища. Моето село се намира в Югоизточна България, след Стара Загора и просто не искам да ти описвам на какво прилича - все едно съм в Бейрут

В моят район пък има множество села без ток, път, комуникации и т.н. Така че има и по-зле.


Ако ти давам да избираш лайна ли да ядеш или кал ,кое ще избереш ?

Аз пък питам ако днес ГЕРБ сдаде властта, за кого ще отидеш да гласуваш. Кой ще се справи по-добре от ГЕРБ в момента и защо? Не ми поставяй въпроса чисто теоретично, дай конкретен отговор. Отнася се и за patriot, и за останалите. Казвате, че ГЕРБ не си върши работата. Добре, ако не са те, то кой друг може да я свърши?


приятно гледане
Селякът ,разбира се ,си рови нещо по телефончето ;)

Още като прочетох "Нинова" при отварянето на линка директно затворих страницата. Не смятам да си губя времето с популисти и техните глупави популистки изказвания. Наслушахме се и се нагледахме на БСП за един мандат до преди няколко години. Те, понеже бяха пълен провал и не постигнаха нищо, сега без никакво основание критикуват. А да се дават примери с подобни партии е глупаво. Най-добре не да се търси вината в настоящото правителство, а да се потърси отговорност за престъпното отношение през изминалите 20 години от предишните управляващи и съответно - да бъдат осъдени, а не да се правят на безгрешни и да търсят грешките там, където те изобщо не са работили.

@ само още нещо - наясно съм, че всички крадат. Навсякъде се краде. Наясно съм и че не навсякъде ГЕРБ са поставили правилните хора, но разликата ГЕРБ - БСП спрямо предишните избори на повечето места е голяма.

Patriot
08-29-2011, 20:36
Аз пък ще се съглася с Lucho, най-малко, че в момента алтернатива на ГЕРБ реално нямаме. То е ясно, че крадат и с гъза си, но в сравнение с предишните правителства са в пъти по-добре. То няма как от предишните олигофрени, изведнъж да ни управляват истински политици, прехода става постепенно.

На Бойко глупостите не ме интересуват много, но за Дянков мога да кажа, че си върши работата повече от добре. Дефицита ни е 3.0%, като средния за ЕС е 6.0%, кредитния рейтинг ни беше upgrade-нат(се се сещам на български, съжалявам 8-) ) два пъти, докато на САЩ го свалиха, което е нещо огромно.

Пък за магистралите - това, че не стават за ядене, нищо не значи. България е едно много добро място за чуждестранни инвеститори и точно в тази посока работи Дянков и го прави както трябва. Това което ни трябва са - изгодна данъчна система, ниска цена на труда, добра инфраструктура, високвалифицирана работна ръка. Първите две ги имаме, остават другите две. Ако си мислите, че тея магистрали се строят, за да нямате дупки като отивате до морето - :lol: . Жалко, че 90% от населението разбират от икономика, колкото и от квантова физика, и не щом не виждат директната полза от тея действия на правителството, значи правителството не струва. :lol:
И какво като ни е 3% дефицита, защо това да е успех. Аз не мога да разбера как можеш да се радваш, че се правим на по-католици от папата, вместо да се вдигнат пенсиите например защото е издевателство хора да живеят с по 135 лева на месец, той се хвали с нисък дефицит. И какво печелят обикновените хора от това че имаме нисък дефицит. А кредитния рейтинг ни го вдигна една изключително компрометирана агенция - Мудис. Тази агенция по никакъв начин не предвиди кризата броени мигове преди да дойде и с погрешните си оценки доведе банкрут множество предприятия, сред които и мощната инвестиционна банка Лемън Брадърс. Не случайно един виден американски политик призова шефовете на тези агенции - Мудис, Стандарт ен Пуърс и други подобни да бъдат арестувани. Нали ако един лекар изпише лекарство, от което човека по-късно умре, други хора няма да се доверяват на този лекар, защо тогава трябва да слушаме тази силно компрометирана агенция.

Разбирам тезата за магистралите - строят се, за да може да се втурнат инвеститорите да инвестират, за да се предвижват по - лесно, да се облекчи бизнес климата. Това е вярно, но това би могло да стане в перспектива. Тези неща се правят когато всичко е спокойно, а в България нещата са такива, че хората буквално няма какво да ядът.
Нали ако примерно твой близък роднина е смъртноболен ще дадеш парите за лечение, а няма да инвестираш в нещо което евентуално може да ти донесе пари след време.



Ама веднага ще те питам кое е това многото, най-мразя общи приказки от рода "все пак правят нещо". Говори в конкретика. ГЕРБ не са направили магистралите, те са почнати от 20 години. Вярно е ускориха ги, но това не им дава параван за да се оправдават за всичките други глупости които извършиха.

А аз най-мразя някой да се прави на неразбрал, нечул и невидял какво се е случило през изминалите 20 години. Много добре знаеш за "добрините", които сториха на страната ни правителството на Костов, на НДСВ, после тройната коалиция... да изброявам ли и преди тях ? Основно тези правителства съсипаха България.


И освен това, не са пипнали обикновените пътища. Моето село се намира в Югоизточна България, след Стара Загора и просто не искам да ти описвам на какво прилича - все едно съм в Бейрут

В моят район пък има множество села без ток, път, комуникации и т.н. Така че има и по-зле.


Ако ти давам да избираш лайна ли да ядеш или кал ,кое ще избереш ?

Аз пък питам ако днес ГЕРБ сдаде властта, за кого ще отидеш да гласуваш. Кой ще се справи по-добре от ГЕРБ в момента и защо? Не ми поставяй въпроса чисто теоретично, дай конкретен отговор. Отнася се и за patriot, и за останалите. Казвате, че ГЕРБ не си върши работата. Добре, ако не са те, то кой друг може да я свърши?


приятно гледане
Селякът ,разбира се ,си рови нещо по телефончето ;)

Още като прочетох "Нинова" при отварянето на линка директно затворих страницата. Не смятам да си губя времето с популисти и техните глупави популистки изказвания. Наслушахме се и се нагледахме на БСП за един мандат до преди няколко години. Те, понеже бяха пълен провал и не постигнаха нищо, сега без никакво основание критикуват. А да се дават примери с подобни партии е глупаво. Най-добре не да се търси вината в настоящото правителство, а да се потърси отговорност за престъпното отношение през изминалите 20 години от предишните управляващи и съответно - да бъдат осъдени, а не да се правят на безгрешни и да търсят грешките там, където те изобщо не са работили.

@ само още нещо - наясно съм, че всички крадат. Навсякъде се краде. Наясно съм и че не навсякъде ГЕРБ са поставили правилните хора, но разликата ГЕРБ - БСП спрямо предишните избори на повечето места е голяма.
Вместо да ми отговаряш, ми задаваш контравъпроси, питам те "Какво толкова направи ГЕРБ", ти ми казваш "Ама не помниш ли другите". Добре си усвоил маниера на Бойко Борисов. Но пак ще ти кажа това не е оправдание - ако някой ме върже и иска да ми отреже краката, но пък се появи друг и той вземе че ми отреже само единия, еми няма да съм му благодарен.

И когато ти говоря за селото ми, аз не се оплаквам, добре съзнавам, че има много хора които много повече от какво да са недоволни в сравнение с мен, просто ти давам пример, че пътищата уж са им голям приоритет а нищо не правят.

Аз не исках това да изглежда като някаква агитация която правя, но след като за втори път ме питаш директно ще ти кажа - мисля че Атака може да се справи по-добре с управлението на страната. Само искам да те призова ако искаш да ме опровергаеш да го правиш с разумни аргументи, а не да се държиш като третокласник. Въпреки, че сме на различни мнения, вярвам че интелектуалното ти ниво е достатъчно високо за да не падаш дотам.

И сега ще ти кажа защо - защото е единствената партия която не е управлявала и не е свързана с ограбването на България, защото тя ще защити националното ни достойнство във външната ти политика (в предния пост ти говорих за Сърбия, Турция и САЩ).

Ще прекъсне порочния модел на неолиберализъм (тоест тотална приватизация и дерегулация) в икономиката. Сега се нуждаем от повече държава в икономиката и ключовите сектори като електоразпределение, телекомукации и други да минат в български ръце - независимо дали в частни или държавни. Именно по такъв начин е преодоляна предишната такава световна криза през 1929.

Ще секне парите на най-различни правозащитни, цигански и педерастки фондации и ще ги подложи на тотален контрол.

И още ред други неща, нека все пак не се впускам в подробности.

autista88
08-29-2011, 21:18
Нямаме алтернатива на герб. :lol:

Радвайте се, управлява ни пожарникар, с осанка на мутра и акъл на едноклетъчно.

Важното е, че се строят магистрали!

Ашкулсун!

Lucho
08-29-2011, 21:26
Този път ще се съглася с теб, Patriot, понеже си прав донякъде. Дано това, което описваш за Атака, е вярно, и дано наистина успеят.


Но пак ще ти кажа това не е оправдание - ако някой ме върже и иска да ми отреже краката, но пък се появи друг и той вземе че ми отреже само единия, еми няма да съм му благодарен

Ами в случая не е изгодно да останеш само с един крак, но все пак е по-добре, отколкото да си без крака, нали така ? Защото каквото и да се прави в България - било то хубаво, или лошо, винаги се мрънка и винаги има недоволни. Това е нормално до някакъв определен процент, не може всички да са доволни, но когато процентът е наистина висок... при всяко едно управление...

Питаш какво направи ГЕРБ, мога да обобщя какво направи ГЕРБ в даден регион в даден сектор и мога да ти кажа какво направи БСП в същия регион за същия период от време. Аз също не агитирам за ГЕРБ, просто държа да се казват фактите такива, каквито реално са. Също така можем да кажем, че ГЕРБ има изключително кадърни министри, за разлика от предишния кабинет например, или пък правителството на НДСВ (където сменяха министри от едно министерство в друго :lol: )

Chacho
08-29-2011, 21:27
Не слушайте я тая Нинова, ще ви промие мозъците преди да сте се усетили. Барабар с Мая Манолова трябва да ги категоризират като вредни за психичното здраве. По противни личности не съм виждал.

Само ще изцитирам нещо от клипа: "безкомпромисна борба с корупцията - също неизпълнено". А не беше ли Гоце, съпартиеца й, който наложи вето, за да си спаси задника и задниците на дружките си от ДС?

Също така предвиждала, че ще плащаме по-големи данъци през 2013, но още откакто ГЕРБ са на власт открито заявяват, че данъците няма да мърдат и за момента си държат на думата.



Споделям мнението на ZipFail, аз също съм доволен от мерките на Дянков. Инфраструктурните проекти, които се развиват тук е най-адекватната антикризисна мярка, която е прилагана още от времето на Голямата депресия във възродените държави и се прилага и във момента в членките на ЕС, които са си взели пример от време оно. Но са малко по-дългосрочни проекти, което е по-добре от това да кърпят дупки, които ще зеинат след година-две.

Само за справка, около 30-те при въвеждане на антикризисната политика в Германия, заплатите на немци са паднали с 25%, въпреки че данъците са се запазили. Е, тук живота поскъпна, но общо взето ситуацията е същата. И са имали 6 милиона безработни. И са строили магистрали. И са водеща сила в момента.



Също така, замислете се, че ние сме изключително слаба държава и такива удари се очаква да ги понасяме много по-тежко, отколкото е в момента. А българите сме въоръжени с такъв мързел, че масата чака наготово. Мога да давам куп примери от моя край, как всеки чака наготово и как символи на промишлеността в града ми са се превръщали в далечно минало точно поради тази причина. Все пак ще дам един, за да не излезе, че говоря празни приказки - проверете историята на бубарството във Враца. В началото-средата на 90те се прави опит да се възроди, при което безработните, на които са им уредени условия за работа, се отказват от чисто лентяйство.


Обратно към ГЕРБ, икономическите ни показатели като цяло се движат нагоре със много слаби колебания, които понякога дори не са следствие от държавната политика. Работиме по-качествено по въпроса с инфраструктурата ни, защото ми писна да слушам за перфектното географско разположение на страната на, от което да не можем да се възползваме. Утвърждаваме си връзките с ЕС и водиме проевропейска политика, а не проруска или протурска.

В културно отношение също набрахме известна сила - задвижи се българското кино: Стъклен дом, Забранена любов, Светът е голям и спасение дебне отвсякъде, ТИЛТ, Стъпки в пясъка, т.н. , които са първите ни големи заглавия, които масово се гледат от народа от години насам. Строи се българският лувър. Както и българският бродуей.

Голям проблем на образованието е, че нямаме условия да задържим интелигенцията си в държавата. Кадърните учени живеят без всякакъв престиж и жизнен стандарт, едва крета българската научна дейност. По последни планове се коментира да се създаде тясна връзка между научните проекти и развитието на промишлеността - да се работи в продуктивна насока, и чрез научните оптимизации и иновации да се увеличат доходите, които да имат възвращаемост и за образованието, и да се направи система win-win.

Може много критики да се чуят тук, но и от работата на МВР съм доволен, защото почнаха да настъпват всеки по мазолите (друг е въпросът с корупцията в правосъдието и информацията от медиите). И БДС-тата, които въведоха, отнесоха много критики, но поне за мен са сравнително по-чисти продукти от смляните нокти, които ни се пробутваха преди време.

Министерството на Тотьо Младенов също ми прави добро цялостно впечатление, защото гребе от кофичката, в която е сипано повече и прелива в по-празните. То е ясно, че не могат всички да се напълнят.




Не на последно място и изключително важно според мен: нормално е да не се вярва на политиците, много пъти сме ощетявани. Но не вярвате на медиите и най-вече на анонимните потребители в интернет! Не знам какъв досег сте имали с политиката, в моето семейство сме имали известен и просто ще се изумите от информацията, която се поднася в авторитетни вестници. Дядо ми беше кмет и писаха абсолютни глупости:

-Има бензиностаниця и се интересува само от частния си бизнес. (Щях да уча сигурно в чужбина сега, ако беше истина)
-Пренасяли са го през центъра пиян. (човека не пие и не пуши, спортува редовно от 20-на години, при условие че е на 85 и е в идеално здраве)
-Крие си тракторите на село в двора на свата си (интересно как са минали през 1м широка врата и сигурно са върху лука и доматите)

Няма да продължавам, правете си изводите. Във време, в което се смениха крадливите и правят сечено на икономическите босове, срещу кого очаквате медийна манипулация?



Като добавим и това, че предните се осираха стократно повече и по-тежко и в продължение на повече години, за момента ще си държа на ГЕРБ.





Хайде със здраве, че стана 100км мнение.


ПС: Всеки, които има поне малко понятие от лидерство, ще оцени на Бойко акъла. Захванете се с бизнес и чешайте долупоставените с алабализми и волева мекота, и ми се обадете за прогреса си!

autista88
08-29-2011, 21:39
Да, ве, Герб са платили за стъклен дом. Само няколко думи за пътищата:

Докато се построй се плащат от нашие джобове.
После АКО от ЕС им се сторят добре изградени - плащат, а те уверявам, че не са от тия раздават пари.
Тези пътища ни излизат през носа.
Образованието е най-добрата анти-кризисна мярка. Никой политик няма да вложи в образование, защото умните се манипулират по-трудно.

От работата на МВР и на прокуратурата не съм доволен. Заловят някой, направят пируети по телевизията, после "нямало доказателства" и айде чААвекът е свободен. Много шум за нищо.
Последните 20 години осъдени "мафиоти" в България (почти) няма - изпозастрелват се едни други. 70 000 полиция, а не могат да се справят с
неправилното шофиране и не могат едно убийство да разкрият.

Chacho
08-29-2011, 22:00
ОК, първо, инфраструктурата ще си каже дума след време. Не мисля, че е грешна крачка, но само можем да гадаем.

Споменах за образованието. Очаквам да се налее и там в евентуален втори мандат. Също така, дори и да сме на лошо ниво, ние и от него не можем да се възползваме. Висшистите ни са по-тъпи от неделя и за това са си виновни самите те.

МВР, макар и да имат вина отвреме навреме в събирането на доказателства (което не е праволинейна работа), съдът трябва да поеме поне на 90% вината. С това "почти няма" може да изкоментираме адекватните присъди. И в доклада от ЕС го спрегнаха за най-голямата спънка. Коментара на Борисов още важи: "Ние ги ловим, те ги пускат." И все пак ги ловят повече. Лично бях свидетел на успешна акция до нас, разхождаха се 3 дена маскираните с автомати до нас и изловиха един мафиот. Имам приятел, които работи в затвора (затвора тук е за едни от най-тежките престъпления в страната) и си подмята отвреме навреме, че тоя и оня пак са влезли на топло.

А кога за последно чухме за отвличане? Споменах и за наркотиците. Имаше и доста сериозни акции с интересни имена, от които също се пожъна успех.

В случаят с Яна имаше куп критики, че ще отшуми и нищо няма да се направи, на протести излизаха, писаха комплексарски писма, но никой от тия хора не написа нищо, за изловения обвиняем.




Понеже връщаш нещата с 20 години назад, когато процъфтява борческата мафия, да върнем лентата още малко назад? През комунизма са ловели толкова повече, че колкото сега има престъпници на свобода, толкова тогава са държали зад решетки невинни хора. Така че и другата крайност не е цветуща. За мен прогрес има, не чакам да станат нещата отведнъж.



ПС: Не казвам, че ГЕРБ са платили за стъклен дом. Всъщност, не съм сигурен, дали нещо в културната политика е изиграло роля за възхода на киното. Наблюдението ми е, че се случва точно сега, наред с други неща.

autista88
08-29-2011, 22:38
Ще си каже, ама ако е качествена, а тя не е. Тоест сега даваме пари за строежа и, а после и за ремонта.

Не са ни висшистите винови. Преди време ме заговори някаква преподавателка на спирката - по математика, в университет, но не помня кой точно. Разказа ми, че приема им бил мъка. Просто нямало хора.

Откъде да дойдат тия висшисти, като ние имаме сериозен демографски проблем? Повечето от хората от малцинствата не стигат дори средно завършено, а в тях се наливат милиони.

Българите част от тях дори не кандидатстват, а другите отиват "мениджъри" и подобни професии, които макар и полезни в България са без смисъл.

Нямаме и не изграждаме "интелигенция", която да движи държавата, нито имаме математици, физици, биолози, нито нищо. Пък и то каква е перспективата за такива хора - БАН и мизерна заплата.

За сметка на това имаме 70 000 полицай, които реално не работят. Дрогата е май по-достъпна от всякога. :shock:

ГЕРБ да е поправила нещо от тези неща?

Ето ти поредният пример за глупост от страна на ГЕРБ - консултант по договора за Белене - шефа на *Руска петролна компания* в България. :lol:

Друга глупост - да осъдиш някой ти трябват СРС + анонимен свидетел. Доста удобно.

Като ще се връщаме назад - последните 20 години политиците правят така, че основният приход да е от подобаващо разпродаване на изграденото от хората преди 1989. Не съм фен на социалистите и тия неща не са строени от тях - строени са от Българина. Би трябвало той да взима решението какво да се прави с тях.

За последните 20 години колко фабрики с размера на Кремиковци са изградени? Или да е построен град? Само се разпродава, а политиците намазват дебело.

То и какво да очакваш - министър на културата ни е главен Мултак: http://vbox7.com/play:60a03627 :shock:

ZipFail
08-29-2011, 22:47
Много пишеш, нищо не казваш. Тея празки ги слушам от всички песионери по 15 пъти на ден. Освен оплаквания какво не ни е наред, нищо друго видях да пише.

autista88
08-29-2011, 22:51
А ти какво искаш да пиша? Да хваля ГЕРБ? То няма за какво... С министър главен Мултак и премиер мафиот, хубаво са се спретнали.

Кажи какво искаш да пиша и ще ти угодя...

ZipFail
08-29-2011, 23:02
Когато нямаш адекватно решние да предложиш - недей да се оплакваш, поне това е мойта логика.

Защо не строим фабрики, градове и т.н. ?
Аз със същата тежест мога да попитам защо не строим атомни подводници ? А ? Народа иска атомни подводници(оня ден си говорих със един съсед на пейката), ама тея мафиоти само крадат и ни подводници ни нищо. ГЕРБ направила ли е нещо за това ? :razz:
Отдавна не сме в комунизма за да искаш правителството да строи градове и фабрики, а никой няма да тръгне да инвестира в България, докато е с такава икономческа атмосфера(това се опитвах да обясня на миналата страница).
Относно образованието ще се съглася,но главния проблем определено не е в демографската криза. Мисля, че ако бъдат преизбрани, верятно точно към образованието ще се насочат парите. То ако очакваш всичко да се оправи наведнъж и с магическа пръчка,ще останеш доста разочарован :)

Auriss
08-30-2011, 09:26
Всъщност ,Зип ,да ,може да се оправи 'с магическа пръчица' ,но се изискват мислене ,планиране и усилия.

Помниш предполагам наскоро по някоя от масовите медии се водеше масова агитация за почистване на Б-я. В крайна сметка нищо не стана. Истината е ,че не знам правителството какво участие взе в цялата работа ,но не помня да съм видял ББ или някой от приближените му да излезе да вдигне някоя наилонка и да я изхвърли в кошчето пред камерите. Да режат ленти обаче могат.
Това ,което се опитвам да ти кажа е ,че не дърпат народа на своя страна ,а даже напротив - вървят срещу течението. Много по-лесно се управлява ,когато хората са осведомени и са съгласни с взетите мерки. Не виждам как лаконичните подмятания ще направят добро впечатление някому.

Ако се бяха хванали ,разбира се с охрана около себе си ,да излязат за 1 ден поне част от управляващите и да почистят някой район ,за да видят хората ,че не е всичко само на думи ,сега можеше и София да е най-чистият град.
//
в случай че ще питаш - около блокът ми е чисто ,и кварталът като цяло - хората тук си почистват. В центъра е съвсем различно положението.

Колкото до образованието - по лично мои наблюдения всеки втори идиот взима стипендии ,което са си доста пари ,отиващи на вятъра. Отличен в италианския лицей и отличен в кварталното СОУ са съвсем различни неща.
Нямам представа колко ще струват единни изпити след всяка завършена учебна година и за всеки клас ,но си мисля ,че вариантът 'матури' всяка година и в пъти по-високи стипендии за отличните оценки е по-добър.
Проблемът в Б-я е ,че всеки тъпак взима висше и всеки очаква да работи на 5хминимална заплата. В САЩ обаче далеч не е така. Като те пускат с 3ки и 4ки ,равносилни на чисто 2 ,така става. НБУ пък е за капак.

Липсва и всякаква инициативност - знаеш ли колко лесно могат да стимулират хората да пазаруват български стоки ? Вместо това правят глупави реклами 'подкрепете българското' и въвеждат разни стандарти - лошо няма ,но 90% от хората като не знаят ще си кажат "А ,това е 2 лева ,а това 1 и 50" - сещаш се кое ще си купят ,нали ? Излез и обясни ,не е сложно.

Отделно че по затворите е пълно с безделници - да ги изкарват да оправят пътища ,да строят блокове или каквото и да е ; да им плаща и на минимална заплата ,като сборът от всички изработени дни да им се дава в деня на излизане от затвора - току-виж използват парите за нещо полезно и смислено ,не вярвам всичките да са такава сган.

Отделно администрацията и въобще начинът ,по който системата работи - за да свършиш едно нещо трябва да минеш през 30 човека. Онзи ден трябваше да ходя до митницата при ЦГ - за да взема един колет трябваше да мина през 3 различниите места ,като на 2 от тях се връщах по 2 пъти. Е ,ок ,това ми отне близо 30м за да платя пощенска такса и да се разпиша ... браво. Същото е и в НАП.


Това все са неща ,които няма да ти направят заплатата 1000 лева ,но поне ще покажат ,че се върши нещо. И не отнемат 2 мандата за да се свършат. Всъщност даже 2 месеца са им много.
Но ГЕРБ са страхотни и невероятни ,само дето аз ще им свърша работата по-добре ако има кой да ми налива акъл кое може ,кое не и как. То това и прави ББ ,но е твърде кух

Chacho
08-30-2011, 12:33
За безучастието в чистенето не съм съгласен:

http://www.btv.bg/da-izchistim/kampania-novini/story/330171355-Ministerstvoto_na_obrazovanieto_se_vklyuchi_v_Da_i zchistim_Bulgaria.html



Матурите едва прохождат и от външно оценяване в 12 клас, сега има и в по-долните класове, така че да им дадем малко време. Още не е стабилна практиката, обсъжда се и броя на задължителни матури.



БДС-то е говорено хиляди пъти какво предимство има пред обикновените стоки. Последният репортаж, който гледах, мисля че беше края на Юли, когато съобщиха статистиката, че българския купувач предпочита обикновените продукти пред БДС-тата, макар и да са по-лоши като качество. Тогава потвърдиха, че редовните инспекции за качеството на производството на продуктите по БДС сочат, че продуктите наистина са чисти.



Затворниците работят навсякъде. Преди 2-3 години дори работих с един в един цех, беше там от 10 месеца и имаше още 8 да работи. До нас пък 1-2 ремонта правиха и всичките работници бяха затворници. Виждал съм и затворнически бригади за разкопаване на пътища.



За бюрокрацията обаче съм напълно съгласен с теб и очаквах да е сред първите проблеми, които ще решат. Това ми е една от най-големите критики към правителството.


Странно ми е, че преди плюваха Станишев, че само си сучел езика и нищо не казвал, а сега Бойко се изразява просто и кратко и плюят и по него.

Oton48
08-30-2011, 13:55
Стабилизиране на мизерията, прогресивно обедняване, непрекъснато свиване на доходите и намаляване на покупателната способност. Това показват данни на Националния статистически институт за издръжката на живот, доходите, заплатите и потреблението на домакинствата.
В момента средномесечният доход на човек (289 лв.) е едва 54,8% от необходимите средства за издръжка на живота. За да живее нормално, на човек му трябват 528,14 лв. на месец. За сравнение в началото на миналата година са му стигали 489 лева. Под границата на бедност вече са 28% от домакинствата. Официалната линия на мизерия е 198,48 лв. Изчисленията са направени на база на рязко свитата потребителска кошница, в която са останали само 77 жизненоважни стоки и услуги. Според Института за синдикални и социални изследвания на КНСБ обаче реалната граница на бедност е много по-висока - 514 лв. Това, забележете, е само с 14 лв. по-малко от парите, необходими за приличен живот. Което потвърждава стабилизирането на мизерията. Едва 8,1% от хората имат доход над издръжката на живот от 528,14 лв. Повече от 42 на сто преживяват с доход на човек до 240 лева. В момента толкова е минималната работна заплата, след удръжките сумата пада с петнайсетина лева и стига реалната граница на мизерията. Средната работна заплата от януари миналата година (619 лв.) до юни 2011 г. е нараснала с 12,9% или с 80 лева. Инфлацията обаче я е подяла с 5,7 на сто и издръжката на живот е скочила с около 80 процента. Това е истината за доходите на българите. Така изглежда стандартът на живот в България, която е на първо място по бедност в Европейския съюз.
Обедняването у нас е прогресивно. Свиват се доходите, свива се покупателната способност на хората, прословутата българска спестовност вече я няма. Няма спестявания за черни дни. Няма спестявания, когато парите едва стигат за храна, лекарства, плащане на ток и вода и понякога на парно. Броят на длъжниците на "Топлофикация" расте. Притиснати от дълговете си все повече хора ипотекират или продават жилищата си. Други продават наследствени земи. В земеделските райони тази година се разгоря незапомнена търговия с ниви, коментира столичен всекидневник. Данните на Агенцията по вписванията, според него, показват, че по динамика пазарът достига върховите предкризисни години - 2007-а и 2008-а. Ниски доходи, бедност и дългове са причините за продажбите на земи. Нещо, което българинът не прави, освен ако не е пристиснат от немотията. За много поколения земята е била символ на изхранване на фамилията. Днес се превръща във временно оцеляване, в разплащане на дългове към банки, към "Топлофикация" или в студентски такси. Защото българинът от край време дава всичко, за да изучи децата си.
Това е само едно от лицата на обедняването. Другото е безработицата. По официални данни на Агенцията по заетостта към Министерство на труда и социалната политика тя е 10,2%, според синдикатите обаче вече минава 12 процента. И това през лятото, когато сезонната работа се увеличава. Най-сериозна е кризата в преработващата промишленост и в строителството. Борсите на труда изпълняват програми на Министерство на труда и социалната политика, които не са координирани в търсенето на работодателите. Така в бюрата върви обучение, предимно на цигани по компютърна грамотност и чуждоезични познания, а на реалния пазар на труда се търсят техници, инженери, заварчици. Но това борсата не предлага. И не от днес, а вече години няма съгласуваност между изискванията на пазара и програмите за заетост. Разминаването тръгва още от висшите училища. На пазара се търсят инженери, във ВУЗ-овете се обучават прависти и икономисти. Те не могат да се реализират на българския пазар и естествено увеличават безработицата, освен ако не се преквалифицират или не напуснат страната в търсене на по-добра перспектива.
Според социалния министър Тотю Младенов безработицата у нас вече се решава с програми за заетост, финансирани от ЕС. Къде обаче отиват тези "специалисти" не е ясно, защо поръчките на работодателите не съвпадат с програмите за обучение и това също не се обяснява. Вече повече от 5 години проектите за преодоляване на безработицата не отчитат реалните искания на трудовия пазар.
Обедняването на българите е последица от липсата на антикризисна визия на правителството. Няма икономическа програма с конкретни приоритети кой сектор ще се развива - химията, селското стопанство, преработващата промишленост, туризмът. Не е ясно как ще бъде стимулиран нашият производител при това огромно отрицателно салдо - голям внос и малък износ , а трябва да бъде обратното. Въпросът е с какво ще бъдем конкурентно способни на европейския пазар. Политиката ден за ден не може да доведе доникъде. Тя ни обрича на задълбочаване на кризата. В същото време вицепремиерът и финансов министър Симеон Дянков твърди, че България е по-добре от САЩ въпреки нарастващата инфлация и безработица. Въпреки че средният ни доход е едва 54,8% от парите нужни за живот. Въпреки че хората масово разпродават имоти, за да покрият дълговете си към "Топлофикация" или да спестят някой лев в банка за издръжката на децата си. В България отдавна не се пестят бели пари за черни дни. Обедняването слиза на все по-ниско ниво, а програма за измъкване от дъното правителството няма.

vaniliika
09-12-2011, 10:01
АТАКА!

doktorEmilAntonov
09-23-2011, 21:12
От наличните БНС.

Fraximus
09-26-2011, 16:36
Всички партии са боклуци!

macy_day_parade
09-27-2011, 07:31
Аз съм за Атака,не виждам друго решение

avitoholbg
09-28-2011, 09:02
Можеби Атака. Симпатизирам на тази партия почти от началото на създаването й.

sapphire5
09-30-2011, 10:47
Никой не струва :)

+.. :?
Атака, може би...

GregoryHouse
09-30-2011, 13:52
Никой не струва :)

+.. :?
Атака, може би...

Болен Циганинов ли? Които реши да експлоатира по-най долен начин събитията в Катуница? Които реши да манипулира хорските страсти за да набере гласове точно преди изборите? Ако зависеше от мен и него щях да сложа на бялата стена редом до Кирил Рашков.

amk933
09-30-2011, 14:01
Никой не струва :)

+.. :?
Атака, може би...

Болен Циганинов ли? Които реши да експлоатира по-най долен начин събитията в Катуница? Които реши да манипулира хорските страсти за да набере гласове точно преди изборите? Ако зависеше от мен и него щях да сложа на бялата стена редом до Кирил Рашков.

И Ахмед Доган.

И тримата са един дол дренки.

avitoholbg
09-30-2011, 17:40
Болен Циганинов ли? Които реши да експлоатира по-най долен начин събитията в Катуница? Които реши да манипулира хорските страсти за да набере гласове точно преди изборите? Ако зависеше от мен и него щях да сложа на бялата стена редом до Кирил Рашков.
Според мен точно Герб и Бойко са големите манипулатори в цялата тая история, но както и да е. Точно те имат най- големи девиденти от цялото това положение. Те си падат по манипулацията.
Иначе такива Догановци, Рашковци и подобни- на масов разстрел.
А, да не забравя. Не ви ли писна с това "Болен Лидеров" медиите много ви
промиха мозъците. Човека си е съвсем в ред, и е доста умен. То и аз за теб мога да кажа, че си болен ама не го правя. Поне нямам доказателства.

ZipFail
09-30-2011, 18:52
Айде простветли ни моля ти се, как ГЕРБ печелят от размириците ?

zaqxsw
09-30-2011, 18:56
Атака и Вмро - само те застанаха зад Българите!

Бойко тъпото отиде да реже ленти като влюбена девойка, която няма никаква връзка с действителността и заговори някакви евро глупости където вече европеец стана така че да звучи по света като педераст (с извинение). бсп костов и дпс няма защо и да ги коментирам.

Срещу Атака се води кампания за очерняне и лъжи. Вече Сидеров има един куп спечелени дела за клевета към него. ПОЧТИ ВСИЧКО СРЕЩУ НЕГО Е ЛЪЖА (НЕ КАЗВАМ ЧЕ Е БЕЗГРЕШЕН РАЗБИРАСЕ). ЖАЛКО Е, ЧЕ НЯМА КАК ДА ОСЪДИ ВСИЧКИ КЛЕВЕТНИЦИ, НО НАЙ-ГОЛЕМИТЕ СИ ГО ПОЛУЧАВАТ. ЕТО ДВА ПРИМЕРА:

Оправдаха Волен Сидеров (гугъл не мога да пускам линкове)

Софийският градски съд оправда лидeра на партия "Атака" Волен Сидеров и съпругата му Капка по двете повдигнати срещу него обвинения за подбуждане към лъжесвидетелство на Павел Чернев и за прикриване на хулигански действия при инцидента на автомагистрала "Тракия" на 7 април 2006 година.

Волен Сидеров осъди Слави Трифонов на 45 000 лв. за клевета (пак гугъл)

Водещият е осъден, защото е изрекъл неверни и обидни твърдения от ефира на bTV.

amk933
09-30-2011, 19:32
^За малко да ти повярвам колко безкористни са и тия палячовци.

GregoryHouse
09-30-2011, 22:19
Волен точно cе възползва от цялата cитуация, c тая декларация отноcно cлучая Катуница. Никой друг не cи позволи да направи тази глупоcт. Защото е глупоcт и от политичеcки уcпешен ход, може да cе превърне в политичеcко cамоубийcтво, ако имаше по-малко леcно манипулируеми хора. Но доколкото cледя проучванията, за изборите ще cъбере към cмешните 5%. Дано уcпее на cледващите парламентарни да преcкочи бариерата.

Точно той почна да призовава към разни оcтавки, кой да cи вършел работата, как трябвало cега да cе реши въпроcа c циганизацията. И разбира cе ако го погнат ще излезе чиcт. По проcтата причина, че циганизация е еин термин измиcлен точно от болен cиндромов. И той е манипултивен. Хората влагат cмиcъла - изcелете циганите, а той го обяcи като да cе cпре раcтящата преcтъпноcт, беззаконие и прочие. Евалата на такъв безкориcтен лидер. Точно преди изборите да призоваваш българите cрещу циганите. А поcле на изборите им купуват глаcовете нали...

Ох, cпирам да пиша в такива теми. Безcмиcлени cа като цяло. Кервана cи върви и кучетата cи лаят...

Patriot
10-01-2011, 09:46
Волен точно cе възползва от цялата cитуация, c тая декларация отноcно cлучая Катуница. Никой друг не cи позволи да направи тази глупоcт. Защото е глупоcт и от политичеcки уcпешен ход, може да cе превърне в политичеcко cамоубийcтво, ако имаше по-малко леcно манипулируеми хора. Но доколкото cледя проучванията, за изборите ще cъбере към cмешните 5%. Дано уcпее на cледващите парламентарни да преcкочи бариерата.

Точно той почна да призовава към разни оcтавки, кой да cи вършел работата, как трябвало cега да cе реши въпроcа c циганизацията. И разбира cе ако го погнат ще излезе чиcт. По проcтата причина, че циганизация е еин термин измиcлен точно от болен cиндромов. И той е манипултивен. Хората влагат cмиcъла - изcелете циганите, а той го обяcи като да cе cпре раcтящата преcтъпноcт, беззаконие и прочие. Евалата на такъв безкориcтен лидер. Точно преди изборите да призоваваш българите cрещу циганите. А поcле на изборите им купуват глаcовете нали...

Ох, cпирам да пиша в такива теми. Безcмиcлени cа като цяло. Кервана cи върви и кучетата cи лаят...
Да, тази трагична ситуация в Катуница, беше от полза на Атака, но в това няма нищо укорително. Волен Сидеров от 15 години говори за циганския проблем и има право да взема активна позиция, когато става нещо такова. И стига с тия демагогски изказвания, че печелил от мъката на хората. Погребалните агенти също печелят от мъката на хората, но не мисля че някой го обвинява за липса на морал.

Атака никога не е купувал цигански гласове, Атака е най-чистата партия, която не си извоюва позиции по този начин. Не случайно Атака беше единствената партия, която предложи преди време, на хората които са неграмотни да се забрани да гласуват. Ако това се беше приело, на далаверата с покупко-продажба на цигански гласове щеше да се сложи край, и това е още едно доказателство че Атака никога не е купувала цигански гласове.

GregoryHouse
10-01-2011, 12:14
Я първо си изясни какво означава думата демагог, пък тогава я използвай.

А относно некупуването на гласове, аз съм свидетел как купуваха гласове. При това от всеки, които беше готов да продава. Не всички членове и отдели по градове явно се водят по една и съща политика...

А относно декларацията му, ще му гръмне много мръсно в лицето този ход. Вместо да спечели, ще загуби.

Както казах, а и мисля сам знаеш, циганския проблем е само върха на айсберга.

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 12:25
Много са ми смешни тия дето призовават случая в Катуница да не се политизира. Този случай е един е многото подобни и е само като пример, който да се ползва за събуждането на българите. Всичко е политика, не забравяйте. За да се слуйчи това политиката е виновна, за да се оправи циганския проблем пак се стига до политика. Затова е нужно да се политизира, ако някой иска нещо да се промени. Иначе народа може да си протестира до другата година и всичко ще си е същото.

GregoryHouse
10-01-2011, 12:30
Искам да чуя как предлагаш конкретно да се реши този 'цигански въпрос.'

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 12:32
Веднага, единствения начин е пращането им в някоя друга държава. Всичко друго няма да доведе до почти никакви резултати. Естествено ще има пречки и проблеми, но вярвам, че ще можем да се отървем от тях ако го желаем.

GregoryHouse
10-01-2011, 12:45
Но понеже ми е много интереcно, иcкам да чуя как предлагаш това да cе cлучи? Виж, Франция изcели 200 мангала. Как прелагаш да им пратим 200 000 без да ни ги връщат? Много ми е интереcно да чуя как cи го предcтавяш. НЕ cе шегувам или иронизирам. Наиcтина иcкам.

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 12:59
Нали ти казвам, няма да е лесно сигурно. Ще трябва да се договорим с някоя страна, най-добре Индия.

GregoryHouse
10-01-2011, 13:01
Тоеcт нямаш никаква предcтава? Проcто ти щукна идея, обаче как е възможно да cе реализира, майната му. :lol:

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 13:14
Мноо си тъп саше...

GregoryHouse
10-01-2011, 13:19
Мноо си тъп саше...

Ахам, минахме на лични нападки cлед като удари задънената улица на cобcтвения cи гениализъм. Аз те питам, ти не можеш да ми отговориш - аз cъм тъп. Ще оcтавя другите да отcъдят кой е тъп.

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 13:24
Казах ти решението, ти ми говориш глупости.

GregoryHouse
10-01-2011, 13:35
Казах ти решението, ти ми говориш глупости.

Решението е да ги изcелим в друга държава? Момче, оcъзнаваш ли, че това cа пълни фантаcмагории?

Франция изcели 200 циганина. Как миcлиш, че ще cе cъглаcят да приемат 200 000 примерно. Важи и за вcяка една друга европейcка държава.

Второ, откъде на къде Индия ще ги прибира...и защо и е да прибирах 500 000 българcки граждани, които не знаят език, нямат работа и т.н. Индииците да не cа луди? За какво cа им?

Трето, как миcлиш изобщо да накараш циганите да отидат в която и да е държава? Доброволно няма да тръгнат. Ще ги принудиш наcилcтвено ли? Имаш ли предcтава това колко международни закона ще наруши? Нали ще ни изхвърлят от Евроcъюза, НАТО, ООН, ембаргота ще ни наложат...

Изобщо, не знам как cи предcтавяте такива неща. Поcле аз cъм говорил глупоcти. А дано не cи на повече от 18 или да тролваш нещо.

ZipFail
10-01-2011, 13:43
Да бе, той ти каза ршението, ама ти грегъри си явно неадекватен. :-x
Просто ще си поговрим с Индия и ще им пратим 2-300 000 криминални, асоциални, необразовани цигани, които живеят още във племенния стой.
Истинско съкровище, кой не би ги взел. Даже Китай и Индия ще се бият кой да ги вземе пръв. Направо Бойко да звънне по скайпа на министъра на Индия днеска и от утре вече да сме ги изнесли.


:lol:

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 13:48
Молете се някой да ги вземе, а не злорадствайте, защото възможноста да ви резнат главичките със всеки изминал ден се увеличава и увеличава. Освен ако не сте на някое далечно място де...

GregoryHouse
10-01-2011, 13:52
Абе това да не cа кофи цимент, че да ги вземат бе. То завиcи cамо от тях. Ако иcкат ще cе изнеcат, ако не иcкат няма. Вcичко оcтанало е чиcто cамоубийcтво за България. Брво, че cте националиcти, но бъете и реалиcти! :lol:

ZipFail
10-01-2011, 13:57
Молете се някой да ги вземе, а не злорадствайте, защото възможноста да ви резнат главичките със всеки изминал ден се увеличава и увеличава. Освен ако не сте на някое далечно място де...

И кво ще стане с молене ? С молене политика не се прави. Все още чакаме да дадеш реално обяснение как ще изселиш 300 000 души на друг континент..

amk933
10-01-2011, 13:58
Кое му е нереалното?

Волен ще се обади на Путин да му прати товарния Ан-225 и по 1500 циганина на курс като пътуват за 200 курса/дни няма да има и един ром тука...

Воленеее....

:lol:

Защо изобщо спорите с него? :D

GregoryHouse
10-01-2011, 14:10
Викаш, направо в Cибир ще ги кара cъc cамолета и ще ги разтоварва от 1000м без парашут :lol:

Аз отдавна не cпоря, проcто ми беше интереcно какъв му е 'гениалния' план за циганcкия проблем. И как може да го реши. Ще ги изcелваме в Иния... :razz: :razz:

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 14:15
Да си ги гледкаме ли предлагаш. Аз не искам след еди колко си години в България масово да живеят цигани, а българите да са пръснати по света и да се обезличават с поколенията. Съвсем скоро няма да могат да се плащат пенсиите, социалните и подобни, защото един работещ ще трябва да издържа няколко не работещи, което е невъзможно. Тогава не вярвам да ви е толкова забавно.

ZipFail
10-01-2011, 14:45
Не заради циганите е такава България. А заради хора като теб.
Щото всеки знае да мрънка, ама идеи за решение на ситуацията на ситуацията - никакви.

mlakniwe2
10-01-2011, 14:50
Прост народ лесно се управлява

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 14:53
Не заради циганите е такава България. А заради хора като теб.
Щото всеки знае да мрънка, ама идеи за решение на ситуацията на ситуацията - никакви.

Аха, ние националистите сме виновни, ясно. :razz:

Ако прочетеш малко по-нагоре съм дал не само идея, а единствения начин за справяне с проблема.

ZipFail
10-01-2011, 15:27
Не националистите, глупаците :)

Доколкото знам едно от задължителните условия за едно решение е то да е физически постижимо. Аз мога да кажа да пратиме циганите на Плутон и идеята ще ми е също добра колкото твоята, понеже са еднакво постижими.

Още чакам да се аргументираш, как ще изселиш близо 10% от населението на 7 милионна държава, след като въпросната държава няма пари дори да си избърше задника ?

ZipFail
10-01-2011, 15:28
Всъщност кво ли се заблуждавам, знам че аргументация нямаш и дори от пръстите не можеш да си изсмучеш поне някакви смешни доводи..

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 16:13
Е, че то не всеки може да изпълни нещо. Като стане ще видиш как е станало и ще цъкаш с език. :D

luda4et0o
10-01-2011, 16:29
Коя държава ще приеме 200 000 цигани.Ако някоя държава се съгласи например как ще ги изселим от България

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 16:36
Начини ще се намерят, не се забивайте в техническата част, важното е да има ясна визия какво би трябвало да се направи за да се реши проблема окончателно.

ZipFail
10-01-2011, 16:39
Ами що тогава не ги пратим на Плутон, то техническата част е лесна, нали ?


Важното е да имаме визия, дали е възможно няма значение :lol: :lol: :lol: :lol:

luda4et0o
10-01-2011, 16:41
Ами що тогава не ги пратим на Плутон, то техническата част е лесна, нали ?


Важното е да имаме визия, дали е възможно няма значение :lol: :lol: :lol: :lol:

Прав си щом техническата част е лесна там да ги изпратим

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 16:44
Ами що тогава не ги пратим на Плутон, то техническата част е лесна, нали ?


Важното е да имаме визия, дали е възможно няма значение :lol: :lol: :lol: :lol:

Прав си щом техническата част е лесна там да ги изпратим

Айде пращай ги.

Не е лесно и да си подлога. :D

luda4et0o
10-01-2011, 17:44
Най-лесното съберете подписи за изгонването на циганите от България

dool
10-01-2011, 18:47
БСП е добър вариант :)

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 19:00
Най-лесното съберете подписи за изгонването на циганите от България

То с подписи ако ставаше нещо...


БСП е добър вариант :)

Колко пъти ще им давате шанс на тия?! Вижда се, че не могат, защо трябва отново и отново да ни мъчат?

Dimchobg
10-01-2011, 19:17
еми аз съм на 13 и не мога да разбера то как може да си толкова тъп че да искаш 200000+ необразовани безработни човека (странно ми е да ги наричам така). Та даже и да има някоя държава която да се съгласи то наистина как да им намерим превоз. Ако те не искат българия ще я изгонят от ООН ЕС НАТО и един вид България е толкова е*ана в тоя момент че кръв и тече от задника :D . Единствения начин е да се премахнат даването пари на безработни (съжалявам ако не става така просто не го знам) но пак и българия е начукана. Един вид трябва да си бог за да го правиш тва. Просто България за момента ще си остана така няма никакъв друг начин сри ама тва е истината да си протестират хората аз мисля че целта им е хубава аз съм расист и не ме интересува какво става с тях но не заслужават да умрат да гладуват. Просто не трябва да се дават пари на безработните второ да не се дават пари за майчинство ако родителите и двамата за безработни а ако не могат да си гледат ще го датат на сиропиталище така тия пиявица ште спрат да се въдят като зайци много ми е интеросно мнението ви по моя пост :-D

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 20:15
Е и като ни изгонят голяма работа.

Товарим ги на влаковете и ги пращаме, да не се бунтуват може по някой лев да им дадем. Все пак не забравяйте, че ние етническите българи сме господарите на тези земи, ВСЕ ОЩЕ. Така, че можем да правим каквото си пожелаем и да приемаме или да не приемаме етноси и народи на територията си. Все пак сме суверенна държава и докато не избиваме никой сме в правото си.

GregoryHouse
10-01-2011, 21:11
Олеле майко. :lol: Като рече какво като ни изгонят...апф. Верно един от главните проблеми наред c корупцията cа глупаците, а не циганите. :lol: Ама моля те, продължавай да пишеш, иcкренно ме разcмиваш c тъпизмите които пишеш. :lol: :razz:

Dimchobg
10-01-2011, 21:37
бе емиле на колко си години ако си наистина над 18 и не тролваш трябва да отидеш да те прегледат защото то не става така светът е гаден и така си е бил и така ще си бъди и на мен не са ми приятни тея грозни тъпаци ама на, тва е света просто трябва да се сложат малко повече закони за тия глупаци ама не расистко било ми да е расистко забога невярвам даже и бойко да ги харесва :D

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 22:01
Абе аз на 18 станах националсоциалист, но като гледам вие още не сте станали на 18. :D

ЕС, НАТО ООН и так дале са организации от които не ни зависи начина на живот. Ние можем да живеем както сметнем за добре и докъдето ни стигат силите, а ако някой като НАТО сметне, че не заслужаваме да живеем него историята ще го накаже, рано или късно.

luda4et0o
10-02-2011, 08:22
Най-лесното съберете подписи за изгонването на циганите от България

То с подписи ако ставаше нещо...

Kak ще стане тогава?

Patriot
10-02-2011, 08:51
Най-лесното съберете подписи за изгонването на циганите от България

То с подписи ако ставаше нещо...

Kak ще стане тогава?
Ти наистина ли си вярваш, че ако се съберат някаква си бройка подписи, ще изгонят циганите от България?

Lucho
10-02-2011, 08:53
Най-лесното съберете подписи за изгонването на циганите от България

То с подписи ако ставаше нещо...

Kak ще стане тогава?
Ти наистина ли си вярваш, че ако се съберат някаква си бройка подписи, ще изгонят циганите от България?

Колко подписи се изписаха против новините на турски език, а не ги махнаха, какво остава за хора. Това граничи с научната фантастика.

luda4et0o
10-02-2011, 08:59
Най-лесното съберете подписи за изгонването на циганите от България

То с подписи ако ставаше нещо...

Kak ще стане тогава?
Ти наистина ли си вярваш, че ако се съберат някаква си бройка подписи, ще изгонят циганите от България?

кажете как ще стане тогава

Patriot
10-02-2011, 09:16
Най-лесното съберете подписи за изгонването на циганите от България

То с подписи ако ставаше нещо...

Kak ще стане тогава?
Ти наистина ли си вярваш, че ако се съберат някаква си бройка подписи, ще изгонят циганите от България?

кажете как ще стане тогава
Това твоето ме сеща, за един случай когато с един познат търсихме аптека и той ми посочи един хранителен магазин. И когато аз му казах, че това не е аптека, той ми отвърна "Аз поне намерих нещо".

GregoryHouse
10-02-2011, 11:40
Абе аз на 18 станах националсоциалист, но като гледам вие още не сте станали на 18. :D

ЕС, НАТО ООН и так дале са организации от които не ни зависи начина на живот. Ние можем да живеем както сметнем за добре и докъдето ни стигат силите, а ако някой като НАТО сметне, че не заслужаваме да живеем него историята ще го накаже, рано или късно.

Брат, ти верно cи некъф болен. Изобщо не ми дреме дали cи националиcт или нихилиcт, но за мен cи или чиcто луд или чиcто тъп. :lol: Ако ни изгонят от тези организации и ни наложат ембаргота, както cе cлучи cъc cтрани кто Куба, Cърбия и т.н., проcто ти е бедна фантазията какво нямане ще наcтане в тазя държава. :lol: Ама вярвай cи де. Направо можем да товарим циганите на ракетите на Китай и да ги извеждаме в откртия коcмоc направо...да хващат пътя към Луната...

Патриоте, примера ти не важи ли c пълна cила и за доктора? :lol: Не знам, но националиcти c миcленето като неговото, ме карат не да cтраня, а да бягам от вcяка националиcтичеcка организация.

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 13:00
Най-лесното съберете подписи за изгонването на циганите от България

То с подписи ако ставаше нещо...

Kak ще стане тогава?
Ти наистина ли си вярваш, че ако се съберат някаква си бройка подписи, ще изгонят циганите от България?

кажете как ще стане тогава

Написал съм го. Първата крачка е националистическа организация да вземе властта, след което да се договори с трета страна да приеме циганите. Изпращат се къде с някой лев, къде с някой ритник и забравяме за проблема.

Сега ще почне да се говори и за създаване на циганска държава. За мен това също е вариант, дори е по-лесен.

Щели да ни наложат ембарго и кво? Ще приложим стратегия по самодостатъчна икономика. Естествено ще има суровини дето не можем да си ги набавим, но не мислете, че това ембарго ще го зачитат всички страни, ако трябва на бартер ще търгуваме.

Много са ви наплашили тия съюзи и организации нещо. Ние сме господарите на тези 111 000 квадратни километра и никой не би трябвало да ни се меси в сувернитета. Имаме избор или да продължим да бъдем слагачески путки или да живеем достойно по собствени правила и желания.

ZipFail
10-02-2011, 13:06
Не, не :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

amk933
10-02-2011, 14:31
Не, не :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Е такъв малоумник не се беш вясвал отдавна, вЕрно си е.

Автаркия вика...пхахахахахаха... :razz: :razz: :razz: :razz: Т'ва е все едно Монако да претендира за самодостатъчност.

Скрий се Емилов...ставаш за пълен резил барабар с останалите псевдонационалисти или к'вито се пишете там. :razz: :razz: :razz: :razz:

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 16:30
Ох колко ви е кеф, явно статуквото си ви харесва, къде някой хора са тръгнали да го подобряват.

amk933
10-02-2011, 16:34
Има разлика между това да се опитваш да подобриш нещо и да се излагаш като кифла, пишейки простотии след простотии, в които вярваш.

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 16:38
Кое е простотия? Освен да се хилите като олигофрени не сте казали нещо конкретно, решение на проблем не давате.

luda4et0o
10-02-2011, 17:22
Може би и циганите трябва да направят голяма екскурзия като някои турци!

amk933
10-02-2011, 17:30
Кое е простотия? Освен да се хилите като олигофрени не сте казали нещо конкретно, решение на проблем не давате.

Кое НЕ е беше по-точният въпрос. ;)

zaqxsw
10-02-2011, 18:10
за никоя от десегашните

аз ще гласувам за Атака

GregoryHouse
10-02-2011, 22:12
То мани, поне да беше трол като кюфтето, ама той си вярва... :lol:

doktorEmilAntonov
10-10-2011, 15:14
http://vbox7.com/play:8164779c71 дори поп фолк певица разбира правилно проблема с циганите, но естествено е твърде объркана и не знае за кой да гласува, а според мен и не е нужно всеки да се интересува от политика толкова, има си хора които би трябвало да осигуряват добър живот на сънародниците си

amk933
10-10-2011, 16:33
То националистите сте почти толкова умни колкото една фолкпевица всъщност. :)

Lucho
10-10-2011, 17:46
Много ми хареса изказването на Волен Сидеров в предаването "На четири очи" вчера по Nova. Интересно е да се гледа:

Клип: http://play.novatv.bg/play/255819/
превъртете до 1:08:09 (последната част на клипът).

doktorEmilAntonov
10-10-2011, 23:43
То националистите сте почти толкова умни колкото една фолкпевица всъщност. :)

А вие либералните демократчета и комунисти като сте толкова умни, защо страната ни е в пълен упадък?

luda4et0o
10-11-2011, 13:51
То националистите сте почти толкова умни колкото една фолкпевица всъщност. :)
+1 :D

whiteterror
10-12-2011, 11:26
То националистите сте почти толкова умни колкото една фолкпевица всъщност. :)
+1 :D

Защо ли не се изненадвам, че турчина и американчето мислят по един и същ начин. Един дол дренки... 8-)

LadyDaisy
11-17-2011, 06:53
Пффф, абе хора, вие сте се побъркали бре...
Американци, турци, какво значение има? Дали е бял човек или е зелен - все ще те преебе ако от това зависи неговото благо.
Не знам за какво и за какви глупости се борите и си мечтаете, но на тая планета няма държава, в която да няма различни етноси и вероизповедания от националните. Няма и да има такава утопия - забравете!
Гледайте си вашите панички, работете си вашата работа качествено и ще видите, че никой не ви пречи повече от колкото самите вие си пречите!

Да допълня - и аз мразя циганската простотия с неплащането на сметки, това, че ни лежат на гърба и т.н. . но съм релист и знам, че с лозунги за циганите на сапун само се чешем езиците!

svodnika
12-04-2011, 14:56
или бсп или герб другите са някви смешници

BgHtH
12-09-2011, 21:24
Коя партия трябва да управлява България? -Някоя в която няма българи.
При тая корупция няма значение кой ще управлява.Може би нещо ще се промени ако наложат ни политически и съдебен борд, което пък няма как да стане на практика.

Shturrrche88
12-10-2011, 07:30
Аз съм в потрес от бездушието и плиткоумието, което е заляло огромен процент от младите хора в България. Бива да си прост, ама така явно да го заявяваш, че и да си горд с това...принизява те до амеба...

Cyandreamer
12-10-2011, 12:05
Аз съм в потрес от бездушието и плиткоумието, което е заляло огромен процент от младите хора в България. Бива да си прост, ама така явно да го заявяваш, че и да си горд с това...принизява те до амеба...

Което ме подсети, че в раздел секс има тема специално за теб, публкувана от мен.

ForTrant
03-27-2012, 14:46
Разбира се, че господин Станишев

dimitar_ak
03-28-2012, 05:37
Няма некомпрометирала се партия. Всяка се е издънила по един или друг начин. Руският възпитаник вече го видяхме. Не става за нищо.

ForTrant
03-28-2012, 08:28
Господин Станишев не нападаше народа с глоби и санкции и не убиваше целенасочено малкия бизнес и тогава България беше в икономически възход - ФАКТ

dimitar_ak
03-28-2012, 08:31
Смяташ ли, че един тийн форум е добро място за политическа пропаганда? Колко от тук пишещите са с право на глас?

ForTrant
03-28-2012, 08:44
Смятам, че на човек трябва да му се отварят очите, след като има пълно затъмнение по медиите относно това какво се случва в държавата.

michel1
03-28-2012, 12:03
НДСВ. Казвам го с ясното съзнание, че съм безпартиен. Защо ли? Ами при тях България беше много по-добре от колкото е в момента. Последните два кабинета - на Станишев и на Борисох е*аха мамата на цялата държава. Тогава не мислех въобще за емиграция, а сега на всяка цена искам да се махна от тук.


Господин Станишев не нападаше народа с глоби и санкции и не убиваше целенасочено малкия бизнес и тогава България беше в икономически възход - ФАКТ

Възходът тогава се дължеше на предното правителство - ФАКТ. А и от 2006/7 насам България е същински ад. Кризата при нас дойде по-рано като че ли, но ни лъжеха, че няма да дойде. От 2006-та сме в пълен морален и културен упадък.
Ако не бяха те нямаше да видим НАТО и ЕС. ФАКТ.
И много бели направиха НДСВ-то обаче много повече работиха от кабинетите Станишев и Боирсов взети заедно.

flyingmonkey
03-28-2012, 16:10
Най-вече Миглена Кунева и Милен Велчев, работиха най-много, за това ги признавам. Миглена Кунева за предсрочното и безмислено спиране на 3 и 4ти блок на АЕЦ, както и скандалите и срама, който носим покрай членството й в борда на директорите на ПАРИБА банк. Милен Велчев, ще го запомним със сделката отностно смяната на облигациите, с което държавата ни губи огромна сума, но да не забравяме и яхтените срещи с доктора. Иначе съм напълно съгласен, че са работили много, но със сигурност не и за интересните на страната.

michel1
03-28-2012, 17:56
Тогава цените на стоките и услугите бяха много по-ниски от сега, а заплатите - горе-долу същите.
В София едно билетче тогава е било 50 стинки, сега искат 1 лев.
Тогава за същите пари можеше да си купиш много повече неща от сега.
Сравни който и да е учебник издаден в периода 2002-2004 с тези след 2005-та и сравни учебните програми от тогава и сега. Сега се учат простотии и учебниците ги смениха с такива за малоумни.
Тогава не се строяха молове и не се перяха толкова пари в строителството.
Тогава чалга певиците не ги канеха всеки ден в БТВ, Нова и дори БНТ, а си виеха само по Планета.

ForTrant
03-28-2012, 19:48
Бих ти предложил да спреш да се излагаш, защото определено си неграмотен.
Цените на стоките / услугите / са били на по ниска цена заради липсата ни в ЕС - няма страна, където да не са се увеличили стоките/ услугите и цените като цяло след като са приети в ЕС.


Билетите се увеличават правопропорционално с цените на горивата, както и другите цени, след като се увеличават консумативите, нормално и цената да се увеличава.


Сега се учат простотии и учебниците ги смениха с такива за малоумни.
Какво каза?


Може ли връзката между НДСВ и Планета?


Не е се строило, нещо си се объркал, строенето по морето започна масово от 2000-та година, нормално след 5 години или 10 да има все повече сгради. Чувал ли си за Несебър БЕЙ? номер 1, номер 2 и третия несебър бей - на брата на милен велчев, едни такива 5 звездни хотелчета между равда- несебър.
Всъщност няма нищо лошо в това да се строи и да се развива някаква дейност и да има въртене на парите, пари винаги ще се перат, но затова няма да ти говоря, защото съм абсолютно сигурен, че нямаш ни най-малка представа как се перат пари чрез строителство.
Мисля, че ти обясних всичко ясно и точно, а flyingmonkey каза също много истини.

ForTrant
03-28-2012, 19:52
Искаш да ни управлява партия, която изгуби доверието на цяла България и е пред разпад? Къде е царя сега? http://vbox7.com/play:37e92d4e
Една от грешките беше да се прави тройна коалиция преди.

michel1
03-28-2012, 22:00
Абе фен си на тоя... с теб не ми се спори. Феновете на БСП-то са същите като феновете на тиквите от Герб. А БСП не са ли изгубили доверието само бабички гласуват за тях и промити тикви като теб... Абе ще се бяга от Бг май...

michel1
03-28-2012, 22:09
И виж, че все повече хора мислят като мен:


Тя се казва Пепа и е известната в Интернет с псевдонима Пепа Да Винчи. Живее в Италия вече 7 години. Омъжена е за италианец.

"Тук в Италия нещата са много по-уредени от колкото в България. Честно казано не ми се връща! Съвсем забравих за България и почти я заплюх на картата." твърди разпалено скандалната Пепа.

Попитана дали й липсва България, казва:

"Че какво да ми липсва? Всички приятели са ми тук, тук се премести и моето семейство. От България не ми остана нищо, имам и хубави спомени от там, но моята България вече не съществува. Още щом простия народ гласува за Коалиция за България през 2005-та разбрах, че тук няма място за интелигентните. Това се потвърди и на изборите през 2009-та. През 2001-2004 България наистина се развиваше, имаше подем. Но от 2005-та насам е в пълна разруха, простотията и чалгарщината е завладяла всичко. Вече страната е в ЕС, е и? Общо взето е много по-зле от периода 2001-2004. Липсва ми онази България от 2001-2004, не тази помиина яма, в която се превърна от 2005-та насам. Ето, преди месец бях в България, включвам Нова ТВ и какво да видя - поканили някаква чалга проститутка, пардон певица. От кога тези пачаври са по националния ефир, преди ги даваха само по Планета ТВ, сега са завладяли всички медии. Защо да се връщам тогава? Защо да уча децата си на български, да четат за новите гащи на Преслава ли? Срам ме е от това, в което страната се превърна след 2005-та."

dimitar_ak
03-29-2012, 05:47
Абе фен си на тоя... с теб не ми се спори. Феновете на БСП-то са същите като феновете на тиквите от Герб. А БСП не са ли изгубили доверието само бабички гласуват за тях и промити тикви като теб... Абе ще се бяга от Бг май...

Ще ме вземеш ли и мен? Съдейки по резултатите от последните избори на българина много му липсва комунизма и тато. Това няма да се оправи докато старото поколение не си отиде. Не вярвам обаче и това да помогне, защото пък младите са с промити от чалгата мозъци.

ForTrant
03-29-2012, 08:22
Младите хора като мен не искат комунизъм, БСП е европейска партия, Станишев е имен човек, кадърен, хитър, умерен, затова го назначиха и за председател на европейската партия на социалистите. Пък и трябва да се спре терора на ГЕРБ към народа. Кажете ми кой друг лидер има качествата да застане като опозиция на бойка борисова???? Костов ли? Яне янев? Моля ви се...
michel1 - Пепа Да Винчи да не ти е роднина?

flyingmonkey
03-29-2012, 08:50
хахахаха, Европейската партия, която взривява църкви и убива над 35 000 души, заради политически режими. Oh give me a break. Пич, ходи да се скриеш някъде заедно със стани-шев за да си мерите червените прашки :D

ForTrant
03-29-2012, 10:20
хахахаха, Европейската партия, която взривява църкви и убива над 35 000 души, заради политически режими. Oh give me a break. Пич, ходи да се скриеш някъде заедно със стани-шев за да си мерите червените прашки :D
Отговори ми какво общо има БКП с БСП според партийни приоритети? Вмомента управлението на герб се доближава много повече до комунизъм, за съжаление - цялата власт е в 1 партия и в 1 човек, а и бойка борисова се изживява като господ бог и забравя, че има институции които трябва да работят, а не той да обикаля и да се прави на спасител, а всъщност да си върти далаверите в Бисер и горубсо Мадан.

Да не говорим, че бойка борисова уплаши абсолютно всички хора + банките и изкара всички бизнесмени престъпници, бройката на напусналите страната е огромна - хората правеха бизнес тук, бойко ги уплаши и избягаха, няма поток на парите, колко познати имам отидоха в гърция да развиват бизнес или дори да работят за други, като преди това въртяха хотелчета на морето.
Излиза днес другарката бойка борисова и казва : ИМА МНОГО НЕЗАКОННИ ХОТЕЛИ, ОТ УТРЕ ГИ ПОЧВАМ! - и на другия ден праща 100 души да обикалят по черноморието и затварят 100 хотела, кой печели от това? Хората от хотела, които оставят без работа, или собствениците, които напускат България и започват бизнес в чужбина? Така уплаши много народ.

Примера с ЩАСТЛИВИТЕ кокошки - ти си инвестирал да кажем 100 000 и имаш кредит за тях за 20 години за клетки и оборудване например. На другия ден излиза бойка борисова и казва - край, кокошките ще са щастливи, точка по въпроса - какво се случва на хората инвестирали в клетки? Да ти давам ли още стотици примери как властта мачка малкия и средния бизнес? Грешно ли говоря или по презумция приемаш, че не съм прав?
Та кой би влагал много пари като след това бойка борисова ще и наредят нещо от европейския съюз и разбираш, че всичко е отишло по дяволите и си загубен.

За президентката ни няма да говоря, това същество иска да докарва "ЧУЖДИ ИНВЕСТИТОРИ" - за пример знаете ли кои са "чужди инвеститори" - ЧЕЗ, ЕОН, EVN - просто чудесно: ) , пълен педераст е.

За препоръчване е да се гледа канал 3 и многото пресконференции на живо.

DarkTemplar
03-29-2012, 13:08
Винаги ми е било забавно да наблюдавам мимикрилали комунисти (а в България ги има доста). Повечето са доста нагли и имат доста услужлива памет. ForTrant, спокойно не визирам конкретно теб, а по-скоро хората от партията, която подкрепяш. Да, същите тези , които след '89-та се преименуваха на БСП, за да са гъвкави и актуални (което и до момента е така, не може да им се отрече). Същите, които в първите години на "прехода" пак бяха на власт и досъсипаха икономиката (аз помня управлението на Луканов, а ти?). Същите, които докараха държавата до практически фалит през 1996-97 г. (и Виденов помня, и липсата на хляб по магазините, и хиперинфлацията, и митингите във всички по-големи български градове, и обсадата на парламента) и сами предизвикаха революция. Същите, с чиято протекция и финансиране се създадоха Атаки, РЗС-та и други уродливи политически образувания. Същите, които от години играят комбина с ДПС.

Средностатистическият българин е прост и слабохарактерен, няма елементарна политическа култура и има нужда от силен лидер, едва ли не месия. Затова се кланяме на царе-републиканци, стари примитивни муцуни (Бай Тошо) и новия Супермен, резача на лентички ББ. Все чакаме някой "да ни оправи" (ъъ скъпи съотечественици, живота не е порно) и с магическа пръчка да ни реши проблемите.

Факт е, че Станишев е в пъти по-интелигентен и широкоскроен от ББ, обаче на българина не му трябва политик, а пъдар. За което ББ е доста по-подходящ. Всъщност и сегашният ни премиер е мимикрирал комунист, че и много по-лошо. Кой не знае за връзките му с Тато, мнозина са виждали и снимката му с други "сериозни бизнесмени" (разни Паши, Маргини и др.) на партито по случай първата годишнина на СИК. Когато човек се запознае с фактите, лека-полека започва да си обяснява защо държавата се управлява с тоталитарни методи и разчитайки на силен репресивен апарат (най-многолюдното министерство, това на Цецко, върши идеална работа). Така страховитата абревиатура ДС също все още съществува, просто са добавили от -АНС за цвят.

Мога да изпиша още много, но няма особен смисъл. Най-добре да завърша с мисълта на Бай Ганьо - "и едните, и други са маскари".

dimitar_ak
03-29-2012, 13:23
Хвала за думите DarkTemplar. Само си пропуснал да добавиш кой именно създаде тези като Тиквата. Те също са продукт на "нашата партия", както я наричаше един виден партиец със звънливо гласче. Да не забравяме и за "онези куфарчета" раздадени на същите тези тикви.

DarkTemplar
03-29-2012, 13:37
Наскоро се събрахме с компания да пийнем и естествено се стигна и до политическата тема. Един от участниците взе думата и започна с "След като комунистите си отидоха.." Още преди да довърши поне 3-ма го прекъснаха в един глас с думите "Къде са отишли бе? Те са си тук и все още държат лостовете на властта в ръцете си!". 8)

dimitar_ak, всеки от управляващите през последните 22-23 г. е свързан с предишната система, без изключения.

ForTrant
03-29-2012, 16:54
ForTrant, прав си за Герб, обаче и твоите не са цвете. До колкото помня по тяхното време Cosmote купи Глобул.
Другото което е все се пънат, че заради тях са ни приели в ЕС, а приемането ни там го дължим на двете правителства преди тях.
Всички крадоха, но при Костов и Царя по-добре се живееше, въпреки многото им грехове. При Станишев и Борисов всичко е отвратително.
На теб ти обясних, защо са се покачили цените преди 2 публикации, повече няма да коментирам тая тема, защото явно не го проумяваш.



DarkTemplar и michel1 - след като всички са КОМУНИСТИ от единия до другия, тогава защо обиждате Станишев, че бил комунист, нали всички са, има ли смисъл да се нарича някой по този начин. И още нещо ще ви кажа, аз бях върл привърженик на бойка борисова, дори съм гласувал за тях 2009 година, представи си колко неща видях, щом дори станах и с членска карта на опозицията :) , а пък дали БСП са крали - крали са разбира се, и вмомента се краде, но друг е въпроса - БСП не направиха политика от това, нито са се оправдавали постоянно, както всеки път бойка борисова се оправдава вече 3 години, че тройната коалиция не им била оставила пари.

И загърбете миналото, нека да се гледа напред, аз все още не мога да проумея как има пари за нови голф игрища, за нови волейболни стадиони, за нови курорти ( държавни ), но няма пари за нищо според бойка борисова.

И пак казвам, БСП поне управляваха умно, не нападаха, не са били КРАЙНИ спрямо народа.


Не знам ти как си живял, но нашия бизнес доста загуби от ГЕРБ и фирмичките им.

Loki93
03-29-2012, 18:47
костов разпродаде цяла България а НДСВ унищожи АЕЦ козлодуй......

А бойко и станишев са същите като царот и костов!

ForTrant
03-29-2012, 21:41
Ти май не си наясно, че Костов продаде стотици предприятия в България за 1 лев? И това е една от стотиците злини, които направи, да не говорим за кредитните милионери.

MojoJojo88
03-30-2012, 11:43
Всички под ножа бе-Бойко, Станишев, царя да си кеси в Испания, Костов, и прочие бездарни боклуци.
Истината е, че на тази държава й трябва управление, изградено от млади и интелигентни хора, които да се грижат за развитието й, а не за упадъка й.
Но, докато на власт са отрочета на бивши активни борци (срещу фашизма о_0 ), членове на ДС и други долнопробни комунисти, можем да вървим само надолу.

Ukhtar
03-30-2012, 13:34
ФорТрант,

моля отговори съвсем сериозно. Ти вярваш ли си?

ForTrant
03-30-2012, 19:04
Напълно си вярвам и говоря истината, ако си против нещо сподели, ще го дискутираме, въпреки че почти съм сигурен, че си лишен от всякакъв вид желание за спор поради липсата на аргументи и изказ.

DarkTemplar
03-30-2012, 19:05
ForTrant, умело пропускаш най-важните аргументи и тези в коментара ми. И то все неща, които са базирани на реални факти, а не на голи обвинения и партийни пристрастия. Прочети ги пак и ги осмисли. ;)

Комунист не е обида, а доказателство за принадлежност към предишната система и нейните структури. Система, която за съжаление е пуснала толкова дълбоки корени в обществения ни живот, че едва ли скоро ще се избавим от нея.

Никъде не съм обидил Станишев, просто е от грешната страна на барикадата. Светът живее в "див капитализъм", а той се мъчи да пропагандира социалдемократични идеи. Да, те звучат хубаво, но са практически непостижими, особено при сегашните реалности. Не вярвам в "реформирането на БСП" и мисля, че в близко бъдеще Първанов ще спечели битката за лидерския пост, а бившият премиер ще се ангажира предимно с председателството на ПЕС.

Надявам се това, че ти подхвърлих 2-3 бъзика по други теми и раздели не те е заблудило в посока на "той мрази Станишев" и съответно "и се дразни с хората, които го харесват/подкрепят". Би било нелепо...

Въобще не виждам защо дискусията трябва да се обръща на медийно актуалното <<Бойко срещу Станишев>>, вместо да се потърси някаква реална алтернатива на всички издънки (а те са многобройни) на управляващите през последните две десетилетия.

Ukhtar
03-30-2012, 20:20
Ам то спор малко трудно ще се получи, при положение, че явно си проспал последните ен години...

DarkTemplar ти обясни разни работи, но нещо не ги отрази.

Комунизъм в пълния смисъл на думата няма да има и когато се употребява спрямо БСП се има предвид откъде са тръгнали, но подобно мислене се наблюдава при теб - Боко (не отричам че е скандално тъп, мутра, пожарникар, бодигард на Тато и тн.)/царя/еди си кой е врагът(лошия капиталист), срещу когото изливаш жлъч от високопарни слова, докато същевременно издигаш сляпо станишев(лидерът, под чиято ръка ще се гради социализма) на пиедестал, като за аргумент си служиш с разни единични елементи от положението в държавата по време на управлението на съответната партия. Само че не сме преди '89 и има бая фактори освен правителството, които му влияят. Станишев е крадлив боклук, който гледа собствените си интереси и наивници като теб му се връзват на приказките за модьерен европейски социализъм. Въпреки че евентуално някои неща биха станали по-поносими, никой трезво мислещ няма да го приеме за алтернатива на сегашната ситуация. Не ми се занимава да споря, щото си вглъбен в собствените си възгледи, а и ме мързи. Наречи го липса на изказ и на аргументи ако щеш.


ПП - по канал 3 преди 1-2 месеца даде пресконференция бившия главен счетоводител на Инвестбанк за това как точно стават схемите с източванеот на държавни пари с помощта на банките - от втора ръка знам до какви размери са стигали преди години и нЕма да ти се вЕрва

ForTrant
03-31-2012, 01:00
Господи, и двамата сте доста заблудени, защо си мислите, че господин Станишев пропагандира за СОЦИАЛИЗЪМ!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? Запознати ли сте с идеите на 2012 на БСП въобще? Защо говорите наизуст, прочетете малко, не говорете глупости, наистина е смешно, може ли такова нехайство да проявявате.

DarkTemplar - Първанов е купен от госпожа бойка борисова, да разцепи БСП, само че това няма а стане, ГОЦЕ ще си умре без власт, такъв глупак си беше и такъв ще си остане за цял живот, същия простак като бойко борисов, само че 8 години го шлайфаха да може да си мести ръцете и да може да казва НИЩО като си отваря устата. Битката господин Станишев и ГОЦЕ е напълно ясна кой ще я спечели, най-големите хора в БСП са на страната на Станишев - Антон Кутев, Румен Овчаров, Илияна Йотова, пчеличката Мая Манолова, а пък да не забравяме най-важния човек Пламен Орешарски - човека е хитър, бивш министър на финансите, кой знае колко е раздал, каквото каже той, много хора ще го последват, а той е твърдо против ГОЦЕ, както и всеки трезво мислеш човек.

DarkTemplar
03-31-2012, 01:17
НЕ знам дали съм заблуден, но му гледам редовно интервютата, включително и едно от последните, дадени в авторитетно предаване като Панорама. И въобще правиш ли разлика между социализъм и социалдемокрация?

Не подценявай Гоцето, защото не се знае кой стои зад него. Ако си запознат с историята на Столетницата, ще знаеш, че нейната политика и действия почти винаги са дирижирани отвън. Така че ако някой стои зад Първанов, това определено няма да е Бойко. А като гледам цялостното статукво, герберите като нищо ще спечелят втори мандат на парламентарните избори и тогава не знам с кой и какво ще се оправдава опозицията.

MojoJojo88
03-31-2012, 08:06
ForTrant , защо си мислиш, че само твоето мнение е меродавно и се опитваш отчаяно да убедиш останалите хора в дискусията, че ти си прав, а те бъркат?

pepochko
03-31-2012, 08:22
АТАКА ЗАВИНАГИ :)))))))

dimitar_ak
04-02-2012, 07:29
АТАКА ЗАВИНАГИ :)))))))

Доообре :)

ForTrant
04-02-2012, 07:40
Волен е много добър оратор, и говори много вярни неща, въпроса е че подкрепяше бойка борисова 2 години безусловно и си мълчеше, въобще беше невидим, а пък винаги покрай избори започва със скандалите, но както казах, той е много добър оратор, много добре говори, може да държи речи, говори винаги вярни неща, но няма опции в него.

dimitar_ak
04-02-2012, 08:51
Следващото управление отново отива на коалиция.

Вариант 1:
Боцко-Доган-Костов

Вариант 2:
Кунева-Доган-Станишев

ForTrant
04-02-2012, 09:05
Следващото управление отново отива на коалиция.

Вариант 1:
Боцко-Доган-Костов

Вариант 2:
Кунева-Доган-Станишев


You made my day



Мерси, че ми оправяш настроението още от сутринта, хубаво е да не даваш някакви мнения, при положение, че си нямаш ни най-малка представа от политиките на пръмова, дохан, костов, бойка, Станишев.

БОЙКО - ДОГАН - КОСТОВ !?!?? - В коалиция? Пушил ли си нещо? Или пил? Наркотици? Следиш ли политическите вълни от последните месеци?


Кунева- Доган - Станишев - смях , пръмова няма да влезе в политиката, защото никой не и вярва на кривата мутра, а Станишев няма да прави коалиция с ДПС повече, да не говорим, че ДПС е доста по-слабо отколкото преди няколко години.



Искам да ми напишеш защо смяташ, че тези варианти ще бъдат в коалиция, много искам да разбера защо си толкова объркано същество.

DarkTemplar
04-02-2012, 10:42
Той Волен хубаво е добър оратор, но е скандалджия, а партията му съвсем наскоро беше пред разцепление. Да не говорим, че някои от най-силните хора, които го подкрепяха (включително и финансово), се отдръпнаха. Например Валери Симеонов. Самата партия е компроментирана и много нейни привърженици "прозряха истината" и се насочиха към ВМРО или други партии. Политиката на АТАКА е доста мътна и се откроява най-вече с национализъм (преминаващ на моменти в директен расизъм) и ксенофобия. Преиначават се всевъзможни случаи с цел създаване на етническо и социално напрежение, което е мега пошло и определено не носи очаквания от Волен и ко резултат. Човек трябва да е изключително ощетен откъм политическа и въобще обща култура, за да подкрепя подобна партия.

Gerry905
04-02-2012, 10:58
Според мен, която и да я управлява ще сме на същото дередже - ще крадат, а за народа само данъци и беднотия...

dimitar_ak
04-02-2012, 12:27
Щом толкова държиш ще се обоснова.

Вариант 1
Ясно е вече, че наш батко губи подкрепа и дори пак да спечели изборите няма да има същото мнозинство. Ще му трябва партньор. Костов, вече даде заявка, че иска да работи с батко, ако батко се откаже от АЕЦ. Това вече е факт. Доган, заради многото гласове винаги е бил фактор. Няколко ключови министерства и е готов.

Вариант 2
Той е ако батко загуби изборите. Предвид, че вече всички маймуни сме ги гледали, единственото ново на политическата сцена е Кунева, но тя също ако спечели няма да има пълно мнозинство. Защо ще търси Доган споменах, а със Станишев вече са играли заедно.

ForTrant
04-02-2012, 12:36
В много грешна насока си и с вариант 1 и с вариант 2, други ще ти го обяснят, но пък ако държиш да обясня аз, това ще стане вечерта.

ForTrant
04-02-2012, 12:38
Той Волен хубаво е добър оратор, но е скандалджия, а партията му съвсем наскоро беше пред разцепление. Да не говорим, че някои от най-силните хора, които го подкрепяха (включително и финансово), се отдръпнаха. Например Валери Симеонов. Самата партия е компроментирана и много нейни привърженици "прозряха истината" и се насочиха към ВМРО или други партии. Политиката на АТАКА е доста мътна и се откроява най-вече с национализъм (преминаващ на моменти в директен расизъм) и ксенофобия. Преиначават се всевъзможни случаи с цел създаване на етническо и социално напрежение, което е мега пошло и определено не носи очаквания от Волен и ко резултат. Човек трябва да е изключително ощетен откъм политическа и въобще обща култура, за да подкрепя подобна партия.

Те ГЕРБ купиха депутатите за да разцепят партията ,това е ясно, иначе съм съгласен с това което казваш, но отчасти, волен му мина времето наистина, но винаги има нужда от един Волен в парламента.

amaz1nG
04-02-2012, 19:04
Начетох се на всякакви партии . Едни и същи са . Лично аз съм за Анархия - безвластие.

dimitar_ak
04-03-2012, 12:03
"ДПС няма да подкрепи вот на недоверие към кабинета, ако темата е спирането на проекта АЕЦ „Белене”. Това заяви Лютви Местан след заседание на ръководството на партията.
Той допълни, че решението на ДПС не може да се тълкува като подкрепа за управляващите, защото от движението имали резерви и по отношение на идеята за строежа на газова централа на площадката в Белене.

От ДПС смятат, че има по-съществени теми за вот на недоверие като цените на горивата и състоянието на бизнеса."

Като ви казвам, че феса иска да управлява пак комуноидния фен мисли, че се базикам.

ForTrant
04-03-2012, 22:17
Че тая новина чисто и ясно показва, че Станишев няма да направи коалиция с ДПС пак, ти какво разбра от тази новина? Къде видя приятелство дпс-бсп в тази новина? Тя е точно обратната, ама ти си знаеш твоето, друг път като копираш новини, поне прочети какво пише в тях, преди да пускаш коментари.

dimitar_ak
04-04-2012, 13:04
Ох, ти си като радиото, а с него не се спори.

ForTrant
04-05-2012, 09:06
Ти нямаш аргументи, че да спориш, имаш анти-аргументи, пращаш ми новина, която показва точно обратното на това, което пишеш.

Както и да е, гледайте канал 3 тази вечер, ще е мноооого интересно Сашо Диков ще закопае тотално барекадата и дияна гайтанджиева

Loki93
04-05-2012, 18:09
Кунева ще вземе мястото на Сидеров в Парламента ще 3-та или 4-та политиеска сила след Герб, ДПС и БСП....

Аз лично съм с 2 ръце за ВМРО!

Rattlesnake
04-05-2012, 18:15
Ооо имало и политически дейци тук. Само така! И на нашите поколения им идва времето ... Ако трябва да отговоря на въпроса зададен от заглавието - никоя. Нямаме нужда от партий. Наливат се огромно количество пари, изработени от населението. Аз съм за една монархия, но със заслужено наричан "политически елит".

Исхак
04-06-2012, 06:06
Той Волен хубаво е добър оратор, но е скандалджия, а партията му съвсем наскоро беше пред разцепление. Да не говорим, че някои от най-силните хора, които го подкрепяха (включително и финансово), се отдръпнаха. Например Валери Симеонов. Самата партия е компроментирана и много нейни привърженици "прозряха истината" и се насочиха към ВМРО или други партии. Политиката на АТАКА е доста мътна и се откроява най-вече с национализъм (преминаващ на моменти в директен расизъм) и ксенофобия. Преиначават се всевъзможни случаи с цел създаване на етническо и социално напрежение, което е мега пошло и определено не носи очаквания от Волен и ко резултат. Човек трябва да е изключително ощетен откъм политическа и въобще обща култура, за да подкрепя подобна партия.

Абсолютно си прав, но нали трябва да има някой който да държи под напрежение "големите". Това е най-скапания политик, която държавата е произвела. Като спомена етническо напрежение, няма да ти казвам какви бяха вълненията в Кърджаали след побоя пред Баня Башъ. Във всяко кафе това беше тема #1

sapphire5
04-06-2012, 07:51
Циганите няма как да се изгонят вече от България. След няколко години, ще са повече от нас (ако и не са вече). А това за подписите- Кой българин няма да си даде подписа изгонването на циганите?! И Атака ако беше дошла на власт , пак нямаше ниши да стане....а за Герб да не говориме колко ще ни оправят...

RagioL
04-07-2012, 15:24
В България партиите не стават за нищо.

Това което искат хората още не съществува.

sapphire5
04-11-2012, 15:14
Защо ? 10 букви :)

JungleJaguar
04-11-2012, 18:50
Нацистка партия от фанатици !
Ама не такива като Волен.Той е прекалено мек !
Твърда и безкомпромисна политика във всяко едно отношение !

dimitar_ak
04-12-2012, 09:29
Нацистка партия от фанатици !
Ама не такива като Волен.Той е прекалено мек !
Твърда и безкомпромисна политика във всяко едно отношение !

Българите няма да понесат такова управление, защото са мрънкачи. Всички реват, че имат права, но като стане въпрос за задължения са като мишки.

JungleJaguar
04-12-2012, 10:50
Ше го понесат, приятелю.Българите за близо 1400 г история сме преминали през всичко.Не ние,а нашите мургавелковци няма да издържат и ще си отидат към джунглите на Индия,тя е и без тва в момента силно развиваща се.

DarkTemplar
04-12-2012, 11:03
Ако под "джунглите на Индия" визираш небостъргачите на Мумбай и аз не бих отказал да се разходя до там. ;)

Иначе тея крайни идеологии/доктрини са много модерни сред сульо и пульо, обаче никой няма топките да наложи такова. А и да се опита, няма да му бъде позволено.

JungleJaguar
04-12-2012, 12:36
Ако под "джунглите на Индия" визираш небостъргачите на Мумбай и аз не бих отказал да се разходя до там. ;)

Иначе тея крайни идеологии/доктрини са много модерни сред сульо и пульо, обаче никой няма топките да наложи такова. А и да се опита, няма да му бъде позволено.

А това управление не е ли крайно ?
Не е ли диктаторско ?
Ти да не си мислиш,че има демокрация ?
Тва е абсолютен капитализъм,който дойде след 45 години унищожителна комунистическа диктатура.Сега чудовището се е разраснало до див и необуздан капитализъм,при който отново хората са роби,а държавата е никакво развитие.Ти да виждаш държавата да напредва?Да,има свръхлуксозни хотели и молове,ама те са частни.Нищо държавно нямаме.Пътища строим и Бойко надменно се хвали,като че ли това е нещо извънземно,а то е нещо свръхнормално.Смятай до къде сме я докарали.Че хората,които бяха на протестите за шистов газ и Бойко с цялата си наглост ше вика,че хората са го изнервили и ше отиде и на инат ше подпише.Първанов пък с цялата си наглост заявява,че няма как всички престъпници да влизат в затвора ,защото нямало място.И не ми казвай,че това били крайни идеи сред сульо и пульо,а виж в каква крайна диктатура живеем всички.

DarkTemplar
04-12-2012, 14:30
Аз много добре знам в какво живеем и политическата ми култура е нелоша. Не съм от средите на управляващите, че да се обръщаш към мен персонално за държавните/обществените ни проблеми. Това управление си го докарахме самите ние, резултатите на парламентарните избори бяха категорично в полза на ГЕРБ, а и нямаше как да е иначе, когато алтернативата бяха провалилите се комунисти и резаците-бизнесмени. Има една хубава българска поговорка, че като си почнал да ядеш едно лайно, трябва да го изядеш докрай. Народът ни е изтърпял какво ли не, ще изтърпи и това.

Полша и Чехия също бяха сред потърпевшите от диктатурата на СССР, а след падането на тамошните режими тръгнаха по абсолютно същия път на икономическо развитие. Можеш ли да сравниш техните общества и икономики с нашата?

In Search of Wisdom
04-12-2012, 20:24
"Кой ли може да управлява, щом никой от онези, които желаят да правят това, не бива да бъде допускан да го върши..."

MagicSmiles23
04-13-2012, 05:40
ГЕРБ!!! =3

explosion_
04-14-2012, 09:00
БСП ! Разочарован съм от ГЕРБ.. мислех че ще могат да постигнат много повече, но явно съм грешил.. Съгласен съм с едно по-горно мнение, че ако Волен се качи на власт ще напусна България! ..

toad
04-15-2012, 10:15
Полша и Чехия също бяха сред потърпевшите от диктатурата на СССР, а след падането на тамошните режими тръгнаха по абсолютно същия път на икономическо развитие. Можеш ли да сравниш техните общества и икономики с нашата?

Хайде сети се поляците и чехите с кои държави граничат и тогава ще разбереш защо дръпнаха икономически.

Колкото до темата - отговора ми е ,че е без особено значение кой ни управлява . Факт е , че българските интереси не са приоритетни за кое и да е правителство или политическа сила . Руски , американски , личностни , турски и някъде след това са българските . Следва се сценарии начертан дали от Ран и Ът , дали от КГБ-рците , дали от други , все тая . Очевидно е , че следващото правителство ще бъде коалиционно и няма да управлява една партия , докато не дойде следващият герой и сценарият не се повтори . Щом старият номер минава защо да не продължат да го прилагат ?

ForTrant
04-21-2012, 18:56
DarkTemplar много добре говори за провали, само че не казва, че по времето на НДСВ и лошата тройна коалиция имаше доста голям напредък и ръст, както и не се сменяха законите всеки ден.

Имаш заведение - днес ти казва бойка борисова - задължително кът за пушачи, обособен - ти правиш, инвестираш пари, след 5 месеца бойка борисова казва - спираме изцяло пушенето. Същото е и със щаствливите кокошки - инвестирай стотици хиляди левове в клетки и след 1 година ги изхвърли защото кокошките трябвало да са щастливи. Спокойно, те сега от ГЕРБ ще въвеждат стандарт на краставицата, та още по-зле ще става.


Относно горния конспиратор - @toad - Интересите са важно нещо, както казваш много по важни са нашите интереси, но лично аз предпочитам руските интереси пред хамериканските.

DarkTemplar
04-22-2012, 09:55
ForTrant, следя българската политика още от 90-те и наистина лека-полека нещата се подобряват, но това се случва толкова бавно, че направо няма как да се усети. А и не знам какво очакваме от национална държава с неработещи институции, пълна с послушковци и шуробаджанаци.

Като цяло политическите спорове у нас винаги са били един омагьосан кръг, където всички о(б)съждат детайлите и пионките, а никой не знае кои са истинските кукловоди и какви са реалните им цели.

mlakniwe2
04-22-2012, 10:38
Която и да управлява е все тая-нищо няма да се промени-пътищата няя да се опраят и минималните заплати няя да станат 1200 евро и тнт....аз съм малък още 93 набор съм и не съм живял преди 89-та, но като гледам нищо не се е променило откакто се помня, освен, че всичко поскъпва
И днес всички управляващи са като Бай Ганьо/визирам втората част на книгата/ и тая книга е много актуална и днес, особено втората част,когато се връща от чужбина и започва да се занимава с политика

ForTrant
04-22-2012, 16:36
Не е така мой човек, вмомента управлението на герб е РАЗРУШИТЕЛНО, както за хората, така и за бизнеса и за икономиката и това ако не се прекрати, държавата ще фалира. Виждаме, че Дянковица иска да пипа сребърния фонд, което е огромна глупост.

toad
04-22-2012, 22:36
DarkTemplar много добре говори за провали, само че не казва, че по времето на НДСВ и лошата тройна коалиция имаше доста голям напредък и ръст, както и не се сменяха законите всеки ден.

Имаш заведение - днес ти казва бойка борисова - задължително кът за пушачи, обособен - ти правиш, инвестираш пари, след 5 месеца бойка борисова казва - спираме изцяло пушенето. Същото е и със щаствливите кокошки - инвестирай стотици хиляди левове в клетки и след 1 година ги изхвърли защото кокошките трябвало да са щастливи. Спокойно, те сега от ГЕРБ ще въвеждат стандарт на краставицата, та още по-зле ще става.


Относно горния конспиратор - @toad - Интересите са важно нещо, както казваш много по важни са нашите интереси, но лично аз предпочитам руските интереси пред хамериканските.

Васил Левски: Който ни освободи, той ще ни пороби!

Нито руснаци искам , нито американци , но за една малка държава е невъзможно да бъде независима . Нормално е да сме зависими донякъде , а не като сега да ни се начертава цялото развитие . Ръста при триглавата ламя бе в следствие на строителния и имотния бум в световен мащаб ,а не заради лични заслуги на украинското еврейче и компания . Дори ако помните увеличение на заплати на някои служители станаха след масови протести и безредици , при които ни се смяха през прозорците и гледаха отгоре сеира , след като наредиха на уноформените да прекратят т.нар. протест.А действително имаха ресурса и възможността , поради благоприятното стечение на обстоятелствата тези години на голямо развитие да ни изстрелят много по-нагоре , и с помощта на евросредствата и една ефективна работа в тази насока , сега щяхме да сме в по-добро положение , което щяхме реално да усетим , но уви , бяха прекалено заети с далаверки , че да се сетят за това .

Darktemplar , на мен ще ми е интересно в следващите години , в които освен за енергийна независимост , трябва да се мисли и сериозно за демографските проблеми и инфраструктурното развитие и закрепване , та да видим кой какво ще измисли и какво ще стане . Защото колкото и да се дърпа този народ назад и да му се пречи в развитието , то все пак идват належащи въпроси , от които зависи съществуването на нацията . Ако досега си играха на политици и дребни тарикати , сега трябва да се вземат по-насериозно .

JungleJaguar
04-23-2012, 09:12
Ами той Уорлик каза,че бъдещето на България ще са циганите.
А Цветанов пък каза,че до 5-6 години циганите ще са 25 % от България.
Или към 1,8 млн циганина,ако не са и повече.Как от последното броене се оказа,че са към 250 000 и за 5-6 години изведнъж ще станат към 2 милиона,ако сега не са поне 1,5 милиона.
Между другото от години точно това твърдят циганските лидери.

DarkTemplar
04-23-2012, 20:19
Днес на извънредното заседание в парламента сеирът определено беше на ниво. ;)

toad
04-23-2012, 23:55
Гледах репортажа , Корнезов много ги разсмя нещо :D

ForTrant
04-24-2012, 11:38
Хубаво е да гледате канал 3 и пресконференцията на БСП вмомента, доста нови неща се изказаха относно Белене.

toad
04-24-2012, 21:38
Предпочитам да гледам Том и Джери пред пресконференция на БкП

D1esel
04-27-2012, 12:53
Всички депутати са неграмотни. Трябва съвсем нова гилдия от хора да стават политици,хора завършили гимназията с над 5.50 и университет също с над 5.50. Сегашните са тройкаджии. Доказано е, че повечето хора, които учат стават подчинени, а тези, които има 3-ки стават шефове, защото са достатъчно нагли и упорити.

Lucho
04-27-2012, 18:38
Всички депутати са неграмотни. Трябва съвсем нова гилдия от хора да стават политици,хора завършили гимназията с над 5.50 и университет също с над 5.50. Сегашните са тройкаджии. Доказано е, че повечето хора, които учат стават подчинени, а тези, които има 3-ки стават шефове, защото са достатъчно нагли и упорити.

В България в момента, дори и след 20 години оценките въобще няма да се обективни - по простата причина, че има хора, които нямат елементарни знания, но имат дипломи с по 6.00. Причините за това са две: лошата образователна система и някой учебни заведения в страната - такива, които генерират "отличници" без знания, или "отличници", изкарали своите оценки с преписване и връзки. Затова аз лично не желая такива боклуци да управляват. Факт е, че има и умни хора, но те са изключително малко.

И още нещо - оценките не определят качествата на човека. Може човек с диплома 4,30 да има отлични умения в своята област, но може същевременно друг с диплома 6,00 да е пълен некадърник. Но понеже некадърникът е връзкар (всичко започва дори от детската градина, минава през училище, университет и накрая завършва с уреждането му до някоя хубава длъжност), естествено него взимат на хубавата работа. Или пък става в по-лошия случай политик, депутат или заема ключова длъжност - и понеже е некадърник няма да може нищо да прави като хората, но ще изкара от няколко до няколко десетки години на хубава служба.

Затова поне в момента в България оценките са изключително нереални. И докато не се промени образователната система те ще останат такива още дълги години.

toad
04-27-2012, 20:05
http://vbox7.com/play:5a7104cd

Глътка надежда за некадърниците , че и те могат да заемат важен пост с необходимите връзки :D

draid
04-27-2012, 21:30
Няма значение коя партия ще управлява, стига да го прави в интерес на народа. В последните 23 години обаче, такава партия не съществува. Нито БСП, НДСВ, ДПС, СДС ( Бившето ) или пък ГЕРБ направиха нещо за народа, в парламента всеки само драпа да се добере до парите и хич не го ебе за народа. Влизаш като депутат и след 4 години излизаш като милионер, имам познати които станаха милионери само за 4 години в красивото ни народно събрание. Всички са за бесилото.

Cold_Tearsss
04-29-2012, 13:55
КОРАБА МАЙКА!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=FyEQqEcElok

В Русия съм. В Русия съм. :D

ForTrant
05-02-2012, 11:56
Бих казал ВМРО.

И аз ги подкрепям ВМРО :)

Cold_Tearsss
05-02-2012, 21:31
И аз ги подкрепям ВМРО :)
+ 1

Lucho
05-03-2012, 09:26
Как така ВМРО, ForTrant, как може такова нещо - да изменничиш на партията любима, крепителка и опора наша?

toad
05-03-2012, 11:47
Да ! И на Серго , наш любимец народен , който милее за бедните и желае нищо друго освен просперитет , любов и щастие ! Той умен човек , добре говори , хубаво облечен , значи добър човек . :D

anonimen123456789
05-03-2012, 19:39
Всички са крадци и гледат себе си няма разлика

DS
05-04-2012, 00:39
В България трябва военна диктатура, вечерен час, всички мангали и депутати по рудниците да трошат камъни и да строят пътища!
Ае ша ви е** майката и партийци! За това за никъв чеп не става тая държава!

DarkTemplar
05-04-2012, 05:20
Напоследък тая тема става все по-забавна. 8-)

michel1
05-04-2012, 21:06
И още нещо - оценките не определят качествата на човека. Може човек с диплома 4,30 да има отлични умения в своята област, но може същевременно друг с диплома 6,00 да е пълен некадърник.

Така е, да не говорим че едно е 6-ца от някое училище в малко градче, друго е 6-ца от гимназия в голям град. Едно е 6-ца от някое квартално даскало, друго е 6-ца от елитна гимназия. Учил съм и в малък и в голям град и смело мога да заявя, че в по-малките градове и по-крайните квартали на големите градове по-лесно се изкарват хубави дипломи.

А по темата - мисля, че жълтото управение беше най-доброто и след него това на Костов. Кабинетите Станишев и Борисов съсипаха постигнатото от предишните два кабинета.

prosto_chovek
05-26-2012, 11:29
НИКОЯ. За да бъде максимално некорумпирано управлението, трябва да има независим управляваш с назначени чрез избори министри и контролен орган - държавата и народа. :)

toad
05-26-2012, 11:41
В политиката няма независими и не може да има .

prosto_chovek
05-26-2012, 13:43
така е. Затова говоря чисто хипотетично :) според мен трябва да се състави партия по модел на управляващата СССР на времето, но да не е комунистическа, а по - скоро социал-демократична един вид идеите на соца, обединени с правото на свобода :)

Lucho
05-26-2012, 19:00
така е. Затова говоря чисто хипотетично :) според мен трябва да се състави партия по модел на управляващата СССР на времето, но да не е комунистическа, а по - скоро социал-демократична един вид идеите на соца, обединени с правото на свобода :)

И в добавка с репресивния апарат, но в осъвременен вариант. Само това би бил начинът за оправяне на държава като нашата.

prosto_chovek
05-27-2012, 10:28
именно :) десет букви :)

toad
05-27-2012, 13:22
"един вид идеите на соца, обединени с правото на свобода"

Колко неприложимо е това на практика ...

Lucho
05-27-2012, 14:32
"един вид идеите на соца, обединени с правото на свобода"

Колко неприложимо е това на практика ...

Не всичко. Например никой не е казал, че трябва всичко да е 100% държавно и да няма никаква частна инициатива - напротив, нека има такава, но нека има и държавно. Например никой не е против ЧЕЗ/EVN/ЕОН. Но паралелно с тях да съществува и държавна компания. Когато държавната компания даде цена от 0,10 лв. за kW/h ел. енергия, а ЧЕЗ и компания предложат 0,25 лв. за kW/h печели държавната компания, тъй като ще избере да работи с по-малка печалба. Така въпросните монополисти при следващият конкурс или ще предложат по-ниска цена, или ще се насочат в друга сфера на дейност.

Това е просто пример и не цели да потиска свободното развитие на пазарната икономика, а просто ще накара монополистите да работят на по-малка печалба и на реални цени. А в случай, че не желаят - проблемът си остава техен. Защото в момента те могат спокойно да наложат монопол (и го правят) като дават еднакви завишени цени. Естествено, ДКЕВР нищо не (може да) прави по въпроса и сметките се вдигат.

Разбира се, това е просто идея, която съм сигурен, че никога не би се реализирала, тъй като в момента няма партия у нас, която да има за цел да подобри състоянието на държавата.

thunderstruck5
05-27-2012, 15:37
Светльо от Хиподил!
Всички партии са еднакви. Докато не се събуди народа и не премахнем всички тия мошеници, предатели, ако щете паразити от НС, ще затъваме все по-дълбоко и по-дълбоко. Но ние сме стигнали дотам, че сме с вързани ръце, защото тях полицията ги пази, а с тези еднодневни протести нищо не можем да постигнем. Не виждам как точно ще излезем от тази безизходица, защото завбъдеще ще започнат да се самоизбират разни партии чрез циганите и турците, а отгоре на всичко ние не гласуваме. Това е затворен кръг, който ще се повтаря докато не се заличим като нация.
Реално аз не виждам друга алтернатива, освен чужбина.

toad
05-27-2012, 21:31
Въпросните веднага ще ревнат пред Европа , че държавата ни подбива цените на електроенергия и умишлено ги вади от пазара , ще ни изкарат , че нямаме пазарна икономика и това ще наруши бизнес климата ни и ще доведе до повече негативни явления . То е ясно , че има механизми някои области в управлението на държавата да се управляват в по-добър интерес на народа , но няма воля , а и не виждам кой от големите ще ни го позволи . Един смешен проблем с кучетата не ни се дава да оправим радикално пък какво остава за нещо по-сериозно .

Lucho
05-28-2012, 20:49
СДС, вEрвай си! Едни от хората, които съсипаха най-българските предприятия, градени и работили с години.

Furious?
05-28-2012, 22:56
Много жалки индивиди са се струпали.Да се надяваме , че не се интересувате от политика всички.НО чакай - вие разбирате и от футбол дори , нали ? Не е важна партията , а хората.Историята нееднораткно е показвала това.Моите ме гласят за политик , винаги съм искал да остана в България , така че защо не

michel1
05-28-2012, 23:43
Ахахаха ако ти станеш политик - още една причина за емиграция.

Cold_Tearsss
05-29-2012, 00:47
Много жалки индивиди са се струпали.Да се надяваме , че не се интересувате от политика всички.НО чакай - вие разбирате и от футбол дори , нали ? Не е важна партията , а хората.Историята нееднораткно е показвала това.Моите ме гласят за политик , винаги съм искал да остана в България , така че защо не

Ама Атака се разпадна.... вашите са те преебали с шест години.... или повече де....

Furious?
05-29-2012, 15:05
Възгледите ми се отличават далеч от тези на Атака.Далеч по-умерен съм за някои неща.

Майкъл ли си , Мишел ли си , къф си , махай се калъф , не ни трябват мрънкащи идиоти като теб , които чакат всичко на готово.Гарантирам ти , че в чужбина ще си мишка , миеща кенефите , точно както си такава тук.Земетресение имало - да хвана Тектонските плочи да не се блъскат ли ? Наивник.България е едно от най-спокойните места за живеене, без политически и природни катаклизми.няма нищо лошо в чалга културата , стига тя да не е изваждана на показ и парадирана като модел за поведение.При тая развала в обществото ни ,тя е просто логична последица.

А за телевизията се сърди на Б.Б , че е купил половината ефирни

michel1
05-29-2012, 15:56
НДСВ, защото по тяхно време се европеизирахме, имаше и някакво спокойствие. Кабинетът Станишев започна да ни съсипва, доста преди финансовата криза. Сега ГЕРБ довършват започнатото съсипване на България от КБ. Последните два кабинета ме накараха да намразя държавата, но за съжаление това унищожи всяка капка на патриотизъм у мен. Вече не чувствам тази страна като моя родина. Като добавим и това, че хората в последните години се озлобиха съвсем, като добавим все по-ниските заплати, все по-гадната и нагла поп-фолк пасмина и за капак това земетресение, вече не мисля, че виждам бъдещето си тук.

Съжалявам, но това вече не е моята България, онази България от 2001-2005 вече я няма. Все едно е друга държава! Тогава изглеждахме и се държахме много по-европейски, макар и да не бяхме още в ЕС. Нямаше и такава простотия по телевизията. Сега като сме в ЕС сме много по-зле от тогава и това западане започна още преди световната криза. Кризата просто ускори този процес, започнал 2005-та с идването на Станишев на власт!

А за чалгата - повечето българки винаги са си били курви, още от времето на прабългарите.

Lucho
05-29-2012, 18:54
Майкъл1/Мишел1 през цялото време въобще не исках да се захващам за НДСВ '01 - '05, но последното изречение от горния пост не може да бъде подминато лесно.

Управлението на НДСВ за мен лично не беше нищо особено - поредния месия в лицето на "царят", който трябваше да оправи българския народ за 800 дни, но реално дойде, за да облагодетелства себе си, да вземе своите земи и да си отиде. И точно такава беше действителността - защото българският народ отново остана с пръст в устата. А междувременно същите лица от НДСВ продадоха бТК буквално за жълти стотинки. Издънките като Лидия Шулева и Георги Петканов също заслужават да бъдат споменати.

А за чалгата - не мислиш ли, че като цяло е малко глупаво да говориш за чалга редом с прабългарите? Чалгата е отражение на действителността и на случващото се в България, както вече казаха и по-горе. Но от това съвсем не трябва да се прави извод веднага, че щом чалгата е толкова масова и популярна, то неминуемо и 75% от българките са....... да не го казвам пак, че е неприлична дума.

Furious?
05-29-2012, 19:05
че момичетата ни са курви е факт , обаче и ние не сме по-добри :Д

Cold_Tearsss
05-30-2012, 01:50
Възгледите ми се отличават далеч от тези на Атака.Далеч по-умерен съм за някои неща.

Нямах предвид нищо свързано с възгледи, цели и тъй нататък, а от гледна точка на начина на поведение. Високи скорости, мелета, изцепки - това са запазена марка на по-голямата част от висшите партиици /бивши и настоящи/ на Атака. От постовете ти съм останал с такова впечатление - от теб зависи да промениш всичко това. ;) Нали точно това искаш? Промяна към по-доброто "АЗ"....


че момичетата ни са курви е факт , обаче и ние не сме по-добри :Д
Има и момичета, който не са, но тя е една на милион....

michel1
05-30-2012, 16:34
Lucho, каквото и да се каже 2001-2005 много по-щастливи бяха повечето хора от народа, от колкото от 2005-та насам. Прав си и те крадоха, и те имат много грехове и издънки. Но не може да се отрече, че цените бяха много по-ниски спрямо тогавашните заплати, от колкото са сега спрямо сегашните. И престъпността, особено битовата не беше толкова разпространена, нямаше толкова престъпления, изнасилвания. Имам чувство, че хората бяха по-добре настроени едни към други, а след Станишев се озлобиха.

А за чалгата и културата - от 2005-6 насам чалга певици и разни плеймейтки-простакеси постоянно ги канят по телевизии като bTV и Нова. Тогава /2001-2005/ да припомня чалга певиците си висяха само по Планета ТВ и много рядко ги канеха в предавания на други телевизии., може би чат-пат при Слави и толкова. А сега всеки ден ни ги натрисат по всеки канал тези селски к*рви.

По времето на НДСВ помня, че ДПС си мълчаха и турците и циганите бяха някак си по-тихи, не надигаха глас както след 2005-та. То и затова тогава нямаше Атака - просто нямаше такава нужда от нея. А Бойко много по-добре се справяше като главен секретар, като премиер просто дразни! Освен това в НДСВ имаше много некадърници, обаче в ГЕРБ и КБ са много повече.

toad
05-30-2012, 18:00
Чалгата няма нищо общо с курволящината на българките от не знам си кога , пълни глупости . Чалгата и културата , която изповядва не е следствие , а целен и създаден умишлено продукт за понижаване образоваността , културата и ценностите на народа , а повечето партии не са създадени и нямат за цел да управляват , а да отнемат от гласовете на определени прослойки . Едно обаче е сигурно , ГЕРБ няма да управляват повече ;)

Cold_Tearsss
05-30-2012, 19:04
Едно обаче е сигурно , ГЕРБ няма да управляват повече ;)

БСП и ДПС и още х? Една коалициика догодина се очертава...

Lucho
05-30-2012, 19:45
Lucho, каквото и да се каже 2001-2005 много по-щастливи бяха повечето хора от народа, от колкото от 2005-та насам. Прав си и те крадоха, и те имат много грехове и издънки. Но не може да се отрече, че цените бяха много по-ниски спрямо тогавашните заплати, от колкото са сега спрямо сегашните. И престъпността, особено битовата не беше толкова разпространена, нямаше толкова престъпления, изнасилвания. Имам чувство, че хората бяха по-добре настроени едни към други, а след Станишев се озлобиха.

А за чалгата и културата - от 2005-6 насам чалга певици и разни плеймейтки-простакеси постоянно ги канят по телевизии като bTV и Нова. Тогава /2001-2005/ да припомня чалга певиците си висяха само по Планета ТВ и много рядко ги канеха в предавания на други телевизии., може би чат-пат при Слави и толкова. А сега всеки ден ни ги натрисат по всеки канал тези селски к*рви.

По времето на НДСВ помня, че ДПС си мълчаха и турците и циганите бяха някак си по-тихи, не надигаха глас както след 2005-та. То и затова тогава нямаше Атака - просто нямаше такава нужда от нея. А Бойко много по-добре се справяше като главен секретар, като премиер просто дразни! Освен това в НДСВ имаше много некадърници, обаче в ГЕРБ и КБ са много повече.

Времената тогава бяха други, настроенията също. Много неща не бяха такива, каквито са сега. А това не е факт вследствие на управлението на НДСВ - просто се случи да управляват в такъв период. Предполагам, че и СДС да бяха управлявали през този период все такива щяха да са мненията - че е имало много положителни неща - ок, така е, но те са пряко следствие от тогавашния момент или предишни моменти, а не от дадено управление.

За чалга културата и простащината също държа да отбележа, че през 2004 започва една върховна простотия дори и за нашите стандарти, продължила цели 6 години и наречена "Big Brother". И тогава се слушаше чалга, и тогава се ходеше по дискотеки. Но това е съвсем друга тема.

Изборите догодина наистина се очертават да са интересни, но ГЕРБ при всички случаи ще бъдат един от основните играчи. Дали ще успеят да сформират самостоятелно правителство е спорен въпрос, но със сигурност няма да получат толкова гласове, колкото и на предишните избори. Според мен тяхната грешка е, че не успяха да направят необходимите законодателни реформи като по този начин да бъдат осъдени виновниците за сегашното състояние на България. Дори най-удачно беше да започнат със свикване на Велико народно събрание, да направят нужните конституционни реформи и да премахнат всеки, който е работил в ущърб за България от 1990 година нататък. Тогава можеха да направят това, защото почти цялата нация беше с тях. А вече е късно за подобни реформи. Коалиция - да, но с кого. Това е въпросът.