PDA

View Full Version : Болки по време на цикъл.



bettinaG
04-01-2011, 13:36
При вас как протича?
При мен много болезнено, припаднах миналото лято...


*не видях дали има такава тема...

Neopitom3na
04-01-2011, 13:41
Мен ме боли рядко и то само първия ден.. за моя радост :)

bettinaG
04-01-2011, 13:44
Мен ме боли рядко и то само първия ден.. за моя радост :)

Казвали са ми, че колкото повече те боли при цикъл, толкова по-лесно ще родиш и няма да те боли толкова много. 8-)

neeDaBosS
04-01-2011, 14:02
Боли ме малко,предимно първите дни. 8-)

rammstein123
04-01-2011, 14:12
Първите 3 дни се дрогирам с нурофен.. :д Следващите вече се търпят.

billytalent
04-01-2011, 14:14
При мене положението е много зле и никакви хапчета не ми помагат.

nadincety
04-01-2011, 14:18
За щастие не изпитвам някакви силни болки..Случва се да ме боли,но само първия ден и то поносимо :)

gabri3lla
04-01-2011, 14:21
Направо ви завиждам на тези,които не ги боли.При мене положението е трагично всеки път,дори няколко пъти след като изпия хапче ми се е случвало да повърна,абе с една дума кошмар.Дано поне това,което сте написали за раждането по-горе е вярно. 8-)

bettinaG
04-01-2011, 14:21
При мене положението е много зле и никакви хапчета не ми помагат.

И при мен никакви не помагат, а болите са непоносими.. :-o

vagarious
04-01-2011, 14:24
Случвало се е да ме боли,но само първият ден - рядко пия хапчета,но ако се случи гълтам Но Шпа, лягам и като се събудя съм окей.
Веднъж само ми се беше случило да ми падне кръвното в първия ден от менструацията,направо се видях в ужас ...... за малко да се пребия по стълбите. :(

GrippingBosh
04-01-2011, 14:24
Мен 1 път да ме е боляло и толкова..но психясвам страхотно :D за ден два изпадам в някакви депресивни състояния,крещя на всеки и аз по принцип съм ужасно нервна.По това разбирам когато ще ми идва като се побъркам централно 8-) Иначе като налея гореща вода в бутилка и си го сложа на корема и ми минава или някакви леки упражнения :) По тая логика като раждам ще умирам ужас :-D

Agllka
04-01-2011, 14:34
При вас как протича?
При мен много болезнено, припаднах миналото лято...


Да припадаш не е нормално... чак толкова много ли те боли, или ти е паднало кръвното?

Мен страшно много ме боли... направо ми се гади от болка понякога... много лекарства съм пробвала, трябва просто да си намериш своето.. преди дойдеше ли ми 1 ден задължително прекарвах на легло....

минах през всички възможни лекарства и в момента пия беналгин - съвсем случайно открих, че ми помага много повече от но шпа, спазмалгони, нурофени и подобните. Има витамини B и едно че действа добре на нервната система, а и витамините помагат на обезболяващите съставки да подействат много по-бързо... лошото е, че аналгина товари доста черния дроб, но 2-3 хапчета не са чак толкова фатални...

Другото задължително е да съм добре облечена.. няма лято - зима - кръстът винаги покрит и тялото затоплено, защото иначе започва да боли още повече и никакви лекарства не помагат..

Уж леките упражнения помагали срещу болката - някой има ли опит? На мен не ми стиска да проверя дали е вярно

koshtramba
04-01-2011, 14:47
На мен Аулин (Нимезил) ми помага. Доста е силно обаче. Само за тежки случай и до 15 мин. съм като нова!

gabri3lla
04-01-2011, 14:57
На мен Аулин (Нимезил) ми помага. Доста е силно обаче. Само за тежки случай и до 15 мин. съм като нова!

И на мен ми минава много бързо от това,но гледам да не го пия,че както казваш е много силно. Хексалгин също много помага.

3oPuTy
04-01-2011, 15:00
Болят ме гърдите седмицата преди да ми дойде,но по време на цикъл - ник'ви болки за щастие :)

mine
04-01-2011, 15:01
Мене доста ме боли.. Случвало ми се е да се разрева от болки.. :(

И аз пия Аулин, нооо не помага и не помага.. :)

ValLoveYa
04-01-2011, 15:03
Мен стомаха ме боли рядко и то само първия ден. Но за сметка на това ме боли главата, понякога ми се гади, болят ме гърдите и имам много променливо настроение

francyzoi4ety
04-01-2011, 15:18
Само 1я и 2я ден,после съм ок.

iceage132
04-01-2011, 16:20
При мен в началото не болеше дори когато ми дойде за първи път не усетих съвсем случайно забелязах (и изпаднах в голяма паника :lol: ), но от лятото миналата година започна много да ме боли, но ми минава за ден два. :)

sasec
04-01-2011, 16:26
Зависи. Понякога умирам от болки, че дори един път се случи да не мога и да спя. Понякога обаче ме боли само 1-2 дни и то доста слабо.

nomatterwho
04-01-2011, 16:28
При мен до преди месеци ме болеше много. Сега забелязах, че почти не ме боли, което ме радва.
Миналата година имах егати болките няколко месеца поред даже докато бях на курсове по математика в последните 30 минути едва се държах - започнах да треперя, по едно време реших да излеза от стаята и да обиколя сградата, но нищо не помогна. Добре че ми е на 3-4 минути път от нас, че не знам как щях да се прибера. :(
Та мен ме боли кръста, понякога и кръста и корема и ме боли в деня часове преди да ми дойде и максимум до 2рия ден.

qsiii
04-01-2011, 17:54
първите няколко дни много ме боли дори не мога да заспя ,после вече всичко е наред

Pamaa
04-01-2011, 18:54
За щастие не изпитвам някакви силни болки..Случва се да ме боли,но само първия ден и то поносимо :)

FuckingFreak
04-01-2011, 19:58
Боли ме, но търпя. Когато съм права обаче се свивам отвреме навреме, че ме заболява рязко и за около 5-10 секунди отминава. Иначе какви ядове съм брала покрай стомах и черва и бъбреци, в сравнение с тези болки това е нищо..

Greshka
04-01-2011, 20:32
Съвсем малки болки изпитвам.Повечето пъти не им обръщам внимание. :grin:

the_best_f
04-01-2011, 22:40
Допреди година-две не изпитвах никакви болки. Сега първият или вторият ден е ужас. No Spa ми помага, за щастие. Напоследък и гърдите ме болят няколко дни преди събитието. :lol: Изобщо... пълна програма.

BrokenInnocence
04-02-2011, 09:01
Винаги съм имала ужасяващо силни болки. Припадала съм от болки, повръщала съм от болки, гърчела съм се на леглото, събуждала съм се посреднощ от болки... Пълен ужас. Какво ли не ме съветваха за подобряване на положението... винаги съм с покрит кръст, свивам се на кълбо, правя си топли компреси на корема... Ама тц. Когато започнах да вземам противозачатъчни даже ме бяха обнадеждили, че ще повлияят и на болките... да бе да, никакъв ефект. Еми, просто се примирих, че няколко дни в месеца ще се страда, друсам се с Нурофен и понякога Аулин като ненормална и това е.

JustForFun
04-02-2011, 20:30
Малко ме боли (поносимо) точно преди да ми дойде. Така разбирам, че ми идва. Това доста помага :D Да речем съм с бял панталон и изведнъж ме заболи корема и веднага тичам да се преоблека и да си сложа превръзка. :D

sladkoto
07-11-2011, 09:21
Винаги съм имала ужасяващо силни болки. Припадала съм от болки, повръщала съм от болки, гърчела съм се на леглото, събуждала съм се посреднощ от болки... Пълен ужас. Какво ли не ме съветваха за подобряване на положението... винаги съм с покрит кръст, свивам се на кълбо, правя си топли компреси на корема... Ама тц. Когато започнах да вземам противозачатъчни даже ме бяха обнадеждили, че ще повлияят и на болките... да бе да, никакъв ефект. Еми, просто се примирих, че няколко дни в месеца ще се страда, друсам се с Нурофен и понякога Аулин като ненормална и това е.
И аз съм нещо подобно на теб, имам силни болки преди да ми дойде дойде ли ми ме отпуска. Но поне седмица преди това съм нервна и ме боли цялото тяло и гърдите...Понякоа не мога да спя от нерви вечер.
Преди повръщах по улиците просто от болки не издържах и нямаше как докато не повърна мяма облекчение. Слагаха ми инжекции аналгин, не минаваше без това. По евно време пиех аулин, ама е доста вреден, сега минах на течен аналгин един или два пъти го пия или три зависи дали ме боли един или два дни. Изстивам цялата и треперя преди даже и ставах синя цялата и пръстите ми е те. Главоболието също го има.
Такива болки съм имала, че не ми се мисли... Сега като разбера, че ми идва и пия аналгин...И като цяло лежа, друго не мога да правя.

Искам да попитам тези които ги боли: имат ли ниско кръвно и по колко дни е цикъла Ви?

kitti123
07-11-2011, 09:28
Почти винаги ме боли първия ден.... и то ако ми е дошло вечерта на сутринта към 7-8 почват болките и като глътка няколко хапчета до към 1-2 ме отпуска ама до тогава е страшно болезнено :(

alehole
07-11-2011, 09:29
Аз нямам болки.Онзи ден ми дойде и имах леки болки,които преминаха.Помня,че в началото,когато ми дойде за пръв път имах силни болки и ги успокоявах с йога упражнения,защото хапчетата не помагаха.

NqkfaNikakva21
07-11-2011, 09:44
внимавайте с аулина щото ще спре да ви действа :)


иначе аз гоооооорещо препоръчвам калциум фосфо ц !
принципно е за по-леко течение, но и определено не ме боли от него
а при мен е страшно принципно

mar7inaaa
07-11-2011, 11:33
Първия ден положението е много зле,големи болки ,голямо чудо....но само 1я ден :)

pitfall
07-11-2011, 13:03
Един ден преди да ми дойде са страшни мъки напоследък, преди изобщо не ме болеше, но сега щом усетя, че ме заболи корема пия 4-5 хапченца и съм като нова.

siempre
07-11-2011, 14:53
На мен само НИМЕЗИЛ ми помага. Добре, че ми го предписа лекар...иначе само се залъгвах с нурофен и подобни, които изобщо не ми помагат.
Девойки, мен ме утешават, че след раждането месечният ми цикъл ще стане по-малко болезнен. Мислете си за това. :D

koshtramba
07-11-2011, 15:50
^ Не е хубаво да се пие всеки месец, гледай да го пиеш само в краен случай. Освен, че е канцерогенен е и много вреден за бъбреците!

CupcakeMonster
07-11-2011, 16:22
Никакви болки нямам. :D

pressiana
07-11-2011, 16:44
По принцип болки нямам, но последния път толкова ме болеше, че не можех да сляза по стълбите, а вечерта преди това не можех да спя от болки. :? Рядко имам проблеми и когато имам, са за кратко, така че гледам да не пия хапчета, освен ако не е наложително.

SlowDownBaby
07-11-2011, 16:49
До преди година - две нямах никакви болки,но от тази година всеки първи ден ми е ужасен ! И аз като вас първият ден само треперя свита на леглото и ми се реве...всичко зимах,спазмалгон,бусколизи н,аналгин...нищо...
Последния път когато ми дойде аптекарката ми препоръча Ибупром,само един път съм го взела до сега и съм много доволна ! Всички ужасни болки изчезаха за по малко от 20 минути.Сега поне знам,като усетя ще че ми идва,взимам си един Ибупром и съм готова. :)

bybit0o0
07-11-2011, 20:55
:((((( Само 2 пъти ми се е случвало да имам най-ужасно непоносимите болки..и единият път беше днес...нищо ми няма 2 3 часа и изведнъж супер силната болка...падна ми кръвното,не знаех на кой свят съм,даже повърнах :( пих аналгин и се оправих, ама не знам как съм се прибрала. Иначе някой път изобщо не ме боли,друг път леко..ама такава болка като тази днес..на никого не пожелавам :( Много завиждам на момичетата,които не ги боли изобщо...

Sunshin3
07-11-2011, 20:56
офф и мен ме боли доста :?

DisturbiaV
07-11-2011, 21:02
Боли ме първите 3 дни непоносимо.Усещам освен болките в стомаха,кръстът просто ме съсипва нямам си на идея защо.Случвало се е 2 дни да не мога дори да сложа сутиен,защото ме боли.При положение,че продалжават мъките цели 7 дена пак е добре,че не припадам или повръщам като някои от вас.

Filipova75
07-12-2011, 01:54
При мен болките са НЕПОНОСИМИ,ужасно е,почти винаги все,когато съм на училище ми идва и почват болките,първите 2 дена боли ужасно много,останалите дни по-се търпи.

PretentiousPrincess
07-12-2011, 17:27
При мен болките са НЕПОНОСИМИ,ужасно е,почти винаги все,когато съм на училище ми идва и почват болките,първите 2 дена боли ужасно много,останалите дни по-се търпи.
^ Охх, и при мен е така за съжаление.Всеки път имам ужасни болки, най-вече първите 2-3 дни .. :( :?

spexx
09-06-2011, 00:05
не знам и аз при мен как е.. понякога изобщо не ме боли.. понякога не издържам и се тъпча с този Аулин.. то просто няма как..

Emma123
09-06-2011, 07:02
Никакви болки нямам.. само чи съм толко нервна :х

kalpazanka
09-06-2011, 08:32
Има такава тема.