PDA

View Full Version : Ленти за обезкосмяване



YoUcANNOtiMaGiNe
04-01-2011, 15:19
Момичета, искам да ви питам относно лентите за обезкосмяване Veet. Не съм използвала каквито и да било досега, ходя си на козметик, но реших да пробвам да си купя ленти на бройка. Иначе в опаковка идват повечко пари, а исках да пробвам няколко дали ще станат. Купих си днес 4 ленти на бройка Veet, бяха в розова опаковка, вътре мазилото е розово, не знам точно какви са, за чувствителна кожа ли, ако някоя от вас знае? Как точно се прави самата процедура? Знам, че трябва лентата да се затопли, но как? Който ги е ползвал, моля да каже доволен ли е, какви са тези в розовата опаковка, за крака ли се използват само и след това остава ли лепкаво?

valll
04-01-2011, 16:08
аз съм си взимала. първо с ръце притискаш лентичката от двете страни. целта е това розовото вътре да се стопли малко, за да се разнесе правилно по двете лентички. отлепяш ги, слагаш на желаното място и по посока обратна на растежа на косъма дърпаш. това, което не ми харесва в лентичките е че ти трябват много. все пак обезкосмяват прекалено малка площ. поради тази причина предпочитам течната кола маска, но пак зависи за какво ти трябват лентичките.

rammstein123
04-01-2011, 17:18
Търкаш от половин до една минута с ръце от двете страни и разлепяш, после гледай да не се залепят двата края на някоя, че после е много гадно да я оправяш..

Pamaa
04-01-2011, 18:55
трябва да я затоплиш, но не очаквай да успееш от първия път / голяма е вероятността да ти остане лепило по кожата :lol: /

YoUcANNOtiMaGiNe
04-02-2011, 11:29
Гледах в един магазин какво пише на опаковката, 20 били достатъчни за двата крака, а пък аз си взех 4 да ги пробвам, те доникъде няма да стигнат. :-o

Agllka
04-02-2011, 12:30
Аз за крака лентички никога не съм ползвала, и предпочитам една друга марка,но принципът е един и същ:
1. търкаш между дланите си, за да се затопли съвсееееем леко... аз понякога ги нагрявам и на настолната лампа, само че ако пробваш все пак трябва да ги разтъркаш малко между дланите, за да се раздели колата маска равномерни и съответно да не прекалиш с нагряването, за да не се изгориш после :D
2. Разлепяш лентите и залепяш на мястото, което искаш да обезкосмиш... притъркваш в посоката на растеж на косъмчетата, за да прилепне хубаво
3.веднага след това издърпваш лентата в посока обртна на растежа - рязко и бързо! Направиш ли го бавно колата маста ще ти остане по крака заедно с неотскубнатите косъмчета и картинката е много грозна и неприятна...
би трябвало да има едни тампончета или кърпички в опаковката с които да минеш кожата след това и да почистишостаналата кола маска по крака - колкото и добре да се справиш все остава по нещо малко...
щом ходиш на козметик сигурно знаеш - след това никакво мокрене на кожата