PDA

View Full Version : Полети...



amk933
04-01-2011, 22:09
Имам нужда от малко помощ.

Това лято ми се налага да стигна до място в Америка, където под 4 полета не ми мърдат с минимум 2 авиокомпании. И при все че съм пътувал такова чудо не ми се беше случвало.

Имам 2-3 въпроса:
1) Ако сменям авиокомпании на дадено летище, трябва ли да си взема багажа и да го чекна ин при втората или се трансферира директно?
2) Реалистично ли е да сменя самолет в рамките на 35 минути на летището в Мюнхен, като се има предвид, че съм супер експедитивен и се ориентирам много бързо?
3) Визата след четвъртия полет ли ще ми я обработят, като се има предвид, че ще кацна в средата на нищото, или още при прекачването във Филаделфия? Не съм толкова тъп - ясно ми е, че ще съм в транзитна зона и т.н. Но последното летище, на което кацам НЕ е международно и има точно 2 полета на ден.

Питам, защото не ми се е случвало да прекачвам и в Америка и в Европа или да пътувам със 150 компании. :-s

Другият вариант е с два полета до JFK и после влак, но хич не ми се ще.

Каквато и част от въпросите 1-3 отговорите, ще съм много благодарен. :)

Rorschach
04-01-2011, 22:15
1) Няма нужда да се чекира пак - доколкото помня, ако е в рамките на 24 часа

2) Не е много реалистично, защото едно малко закъснение на полета ти насира плановете

3) Не знам - би трябвало във Филаделфия, ама просто гадая



Аз бих избрал варианта с влак...

machoka
04-01-2011, 22:22
1. Не се чекира пак.

2. В никакъв случай не прави връзки от по-малко от 2 часа, и тва като минимум. Ще сбъркаш и ще се видиш после в чудо от докуенти и бюрократщина.

3. не знам за съжаление, още не съм посетил Щатите. Не, че няма кой да попитам, ама сигурно ти ги имаш повече такива познати от мене, та ше се обезмисли )
С влак и на мен ми се струва по-добрата опция.

amk933
04-01-2011, 22:38
Ъх...малко ме озадъчихте.

Разликата от 35 минути, обаче, е между два полета на Луфтханза на връщане. А аз, ако не се бъркам, (поне по-рано беше така) ако закъснява единия полет, забавят и връзките, за да могат хората от първия да си хванат съответната връзка...нещо аз ли съм в заблуда? Случвало ми се е да ми забавят полет с 4 часа по такава причина...та за това нещо не ме притесняват тия 35 минути.

Иначе мерси за отговорите. Ще разуча аз тая далавера с паспорта. Ако ще ми го обработват на т'ва последнто летище, си го буквам билета. Но, ако ще ми губят времето във Филаделфия няма да се получи, защото там имам 1:15 минути за прекачване (което съм 100% сигурен, че ще ми стигне, ако няма паспортни екстри).

:)

ПС: Мачо, 2 часа са страшно много. Успявал съм да направя връзка за 40 минути на летището в Бахрейн без проблеми. Точно ми стигна времето. 1 час е ок. Но ще го помисля още де...

CanisDirus
04-02-2011, 06:26
1) Ако си book-неш всички билети на един път (с едно плащане) не се чекира повторно. Ако купиш два отделни билета може да се наложи да го чекираш пак.

2) Зависи как ти е връзката. Ако са ти от един и същ терминал двата полета няма проблем. Обаче ако е на голямо летище (Франкфурт, Париж, Лондон) и е от различни терминали - почти никакъв шанс да го хванеш за 40 минути. АЗ съм се прекачвал с 30 минути, че даже пих кафе и ядох сандвич, но беше от същия терминал през два изхода.

3) Визата май я обработват на пъвото летище на което кацнеш в страната. То и в транзитните зони си има митнически гишета.

amk933
04-02-2011, 07:26
Канис,

Смяната е на Мюнхенското летище (през което не съм минавал) и са два полета на Луфтханза (сиреч би трябва да са го съобразили).

Абе ще звънна в Луфтханза и ще попитам дали бавят връзки при закъсняващ полет - няма да ме изядат. Ако да, ще пътувам така. :)

Мерси.

catalogueofanger
04-02-2011, 07:47
Е как ще не се чеква при прекачване. Нали от някъде трябва да си вземе бордовата карта.

Rorschach
04-02-2011, 08:28
Багажа не се чекира - той си е в товарните помещение и не излиза на лентата, а директно се насочва към следващия полет - ти взимаш само бордпас и минаваш.

amk933
04-02-2011, 09:51
^Най много да не успеят да го прехвърлят за 35 минути, ама какво пък толкова? Ще ми го докарат вкъщи след няколко дни. Все едно ще е за първи/последен път. 8-)

Иначе за визата се оказахте прави - Филаделфия е точното място. :)

CanisDirus
04-02-2011, 11:35
Мюнхенското летище е много подредено и мисля че на него всички полети на Луфтханза са на един и същ Терминал. Дори вчера си говорихме с една колежка, че дори и някой, който е супер зле с ориентацията няма проблем да си намери изхода на мшнхенското летище.

amk933
04-02-2011, 16:30
Като те гледам какви мащабни пътувания планираш, не си в толкова окаяно състояние, че да ти давам помощ. Колко тийнове във форума имат по повече от 2 лв на ден, а ти ще изхарчиш най-малко няколко хиляди за няколко дни?

Аз не съм отворил касичка за дарения чрез тая тема и не съм твърдял подобно нещо.
Колко хиляди ще изхарча и за колко седмици не е твоя работа, нито си човекът, който ми ги дава, за да ми държиш сметка. Да не говорим, че си нямаш и идея защо пътувам натам.

Ако не можеш да помогнеш със съвет (което ми е ясно, че е така), не ми е ясно какво правиш в темата. :?

Канис,

Благодаря за инфото. През Мюнхен ще мина значи. Другото беше през Шарл де Гол, но 10 часа не ми се чака там. По-добре 35 минути с риск вместо 10 часа скука. И то ще съм сам, сиреч решено е. Мерси.

След това пътуване няма да искам да видя самолет в следващите 5 месеца. :x

amk933
04-02-2011, 17:49
:lol: Да сигурен съм. Само че мен не ме интересува какво пише в Гуугъл, а инфо от първа ръка от някой, който е минал през нещо подобно...а и така или иначе има читави хора тук, които ми помогнаха и с малко помощ от отвъд океана всичко е уредено вече.

Благодаря на всички, които ми дадохте инфо и помогнахте. На отиване ме чакат 4 полета, след 3 седмици още 2 вътрешни и след още 3 седмици 2 до София. Сега, ако искате, залагайте колко пъти ще ми загубят багажа. 8-)

Мерси пак специално на Roschach, machoka и Канис. :)

Оставям темата отключена, ако на някой му дотрябва подобно инфо или се сетя още нещо. :)