PDA

View Full Version : Изсветляване и премахване на боя с мед :)



sLaDkagRe6ka
04-02-2011, 15:50
Ето какво намерих не искам да се изсветлявам но ми стана инетерсно дали наистина премахва боя :)


Безвреден начин за изсветляване на косата с 1-2 тона. Може да се прилага толкова често, колкото е необходимо – понякога е нужно повече от едно приложение.

Необходими продукти: чист мед, вода (най-добре дестилирана, или слабо минерализирана вода с pH 7), както и чаена лъжичка от едно от следните: смляна канела, кокосово масло, зехтин). Всичко се използва при стайна температура. Точното съотношение е 1:6 (1 с.л. мед към 6 с.л. дестилирана вода, като в зависимост от дължината на косата може да използвате по-голямо количество). Добавете 1 чаена лъжичка канела, или кокосово масло, или зехтин. Нанесете равномерно върху мокра коса (подсушена с хавлия), и задължително покрийте с найлонова шапка или фолио, а отгоре – с хавлиена кърпа. Оставете на косата си за час, а след това измийте обилно с вода.

Как действа? Естественият мед съдържа глюкоза и ензим, синтезиран от пчелите - glucose oxidase. При подходящи условия glucose oxidase има способността да произведе хидроген пероксид от глюкозата.

Сам по себе си медът няма как да произведе тази реакция. За да е активен, glucose oxidase се нуждае от pH от 5.5 до 8.0; pH на неразреден мед обаче е между 3.2 и 4.5 – твърде ниска стойност за активиране на ензима. Друго необходимо условие – наличието на натрий.

Човешката кожа има относително високи стойности на pH и натрий. При контакт на меда с кожата, те активизират ензима glucose oxidase, а той отделя от глюкозата 2% хидроген пероксид- причината за антибактериалните свойства на меда. Тъй като се отделя бавно и е в ниска концентрация, хидроген пероксид, добит от мед, не уврежда косата.

изто4ник:http://hennafox.wordpress.com/

Sintya
04-02-2011, 16:47
Надали, а пък ако косата е в черен цвят, въбоще не вярвам да помогне.

Pamaa
04-03-2011, 10:46
Не ми се вярва, но може ли да изсветли небоядисана коса :oops: ?

FuckingFreak
04-03-2011, 10:50
Оу едва ли... абе какво ли няма да си сложите на главата само и само да се заблудите че си изсветлявате косата. 1-2-3 тона нищо не са, а за повече вече трябва боя или евентуално къна..

Pamaa
04-03-2011, 10:55
Оу едва ли... абе какво ли няма да си сложите на главата само и само да се заблудите че си изсветлявате косата. 1-2-3 тона нищо не са, а за повече вече трябва боя или евентуално къна..

Защо пък да не се сложи на косата?? Все пак са натурални продукти и не могат да навредят :) .

FuckingFreak
04-03-2011, 10:58
Не съм казала че не трябва да опитвате, щом са натурални защо направо не пробваш, ами питаш тогава? Просто живеем в 21 век и не може да искаме натуралните продукти да правят всичко, не става по тоя начин..

Pamaa
04-03-2011, 11:00
Не съм казала че не трябва да опитвате, щом са натурални защо направо не пробваш, ами питаш тогава? Просто живеем в 21 век и не може да искаме натуралните продукти да правят всичко, не става по тоя начин..
Щом све в 21 век, защо във всяка тема за шампоани и маски за коса 90% от момичетата истъкват това, че продуктите са пълни с химия?
И пита, защото искам да разбера дали има ефект, въобще :)

FuckingFreak
04-03-2011, 11:03
Ми то всъщност никой не е умрял от мед, не разбирам защо не пробваш и да видиш на теб как ти действа, а не да се интересуваш как им е подействало на Пенка или Цура.. 8)

sLaDkagRe6ka
04-04-2011, 15:09
Ми не знам при Пенка и Цура как е ама при мен не подейства :lol: